اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

چرا باید کنکور بدیم؟ هدف از کنکور دادن چیست – وبسایت دانش پژوه

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چرا باید کنکور بدیم؟ هدف ما از کنکور دادن چیست؟ این دسته از سوالات ذهن بسیاری از افراد دانش آموز را درگیر خود کرده است. دلایل مختلف و متعددی برای شرکت در کنکور سراسری وجود دارند که ما سعی کرده ایم آن ها را بیان کنیم و توضیح دهیم تا هدف از کنکور دادن برای شما مشخص شود.

چرا کنکور؟

کنکور یک رویداد عمومی است که هرساله در مقاطع مختلف از جمله مقطع کاردانی، کارشناسی، ارشد، دکتری و دیگر موارد برگزار می شود که کنکور کارشناسی از همه مهم تر و دارای رقابت بیشتری نیز است.

دلیل اصلی ایجاد کنکور، ورود به دانشگاه های ایران است. در حال حاضر بهترین روش برای ورود به دانشگاه، کنکور است.

حتما باید در کنکور شرکت کنم؟

شرکت در کنکور کاملا اختیاری است. اگر دوست داشته باشید در مقاطع بالاتر تحصیل کنید باید حتما وارد دانشگاه شوید. اگر می خواهید وارد دانشگاه های تاپ کشور شوید باید ثبت نام در کنکور سراسری را انجام دهید.

۱۲ سال تحصیل در چهار ساعت!!

کنکور یک ماراتن چهار ساعته است که مشخص می کند شما باید در کدام رشته دانشگاهی تحصیل کنید. بنابراین باید خود را برای کنکور آماده کنید زیرا افرادی در کنکور موفق می شوند که از ماه ها قبل برای کنکور و شرایط آن آماده شوند.

می توانم کنکور ندهم و وارد دانشگاه شوم؟

کنکور دادن فقط یکی از راه های ورود به دانشگاه است. عملا می توانید وارد دانشگاه شوید بدون آنکه حتی یک تست حل کنید.

دانشگاه های زیادی وجود دارند که حاضر به پذیرش شما بدون کنکور هستند. دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان را پذیرش می کند.

حتی شما می توانید بدون کنکور نیز در دانشگاه های دولتی ایران تحصیل کنید. پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی یکی از گزینه های روی میز است که می تواند شما را وارد دانشگاه دولتی کند بدون اینکه در کنکور شرکت کنید.

رشته های بدون کنکور

کنکور و آینده شغلی:

تاثیر کنکور بر روی آینده شغلی شما کاملا ملموس است و باید بدانید تصمیم شما برای کنکور دادن و ندادن می تواند آینده شغلی شما را دگرگون کند.

پاسخ به این سوال که چرا کنکور تا این حد روی آینده شغلی ما تاثیر دارد بسیار ساده است.

اگر می خواهید بازار آزاد و شغل غیر دولتی را تجربه کنید نیاز به ورود به دانشگاه و شرکت در کنکور نخواهید داشت. موضوع قابل تامل این است که سواد بیشتر می تواند شما را در شغل آزاد نیز فردی کارآمد تر کند.

اگر می خواهید پشت میز بنشینید و از کار دولتی خود و حقوق ثابت آن لذت ببرید تنها گزینه روی میز وارد شدن به دانشگاه است. اگر می خواهید این شغل تضمینی باشد باید در کنکور بدرخشید و وارد یک دانشگاه خوب و رشته خوب شوید.

چرا باید کنکور بدیم و هدف از کنکور دادن

چرا باید کنکور بدیم؟

کنکور و مهاجرت:

مهاجرت کردن در سن کم راه های مختلفی دارد اما کنکور یکی از گزینه هاست. اگر شما در کنکور رتبه برتر شوید به راحتی می توانید به صورت رایگان تحصیل در یکی از دانشگاه های خارج از کشور را تجربه کنید.

با این نوع مهاجرت تحصیلی به شما اقامت آن کشوری که در آن تحصیل می کنید داده می شود و می توانید بعد از تحصیل خود نیز در آن کشور مشغول به کار و زندگی شوید.

فاند تحصیلی چیست؟

راه های جایگزین کنکور برای ورود به دانشگاه چیست؟

سال های سال است که سیستم آموزشی کشور به دنبال راهکار هایی است که بتواند ورود به دانشگاه را بر اساس روشی غیر از کنکور پیش ببرد.

ایده حذف کنکور همچنان در حال پیگیری است و امسال یعنی در سال ۱۴۰۱ بیانه هایی مطرح شد برای تغییرات در کنکور ۱۴۰۲ که متاسفانه این بیانیه ها مربوط به حذف کنکور نیست و حتی قرار است کنکور به صورت دو بار در سال برگزار شود.

صفر تا صد حذف کنکور

ارتباطات اجتماعی:

با کنکور دادن شما ارتباط های اجتماعی کسب نمی کنید بلکه با ورود به دانشگاه توسط شرکت در کنکور می توانید ارتباطات مختلفی را تجربه کنید.

دانشگاه شما را در موقعیت های مختلفی قرار می دهد. دانشگاه شما را با ادم های مختلفی اشنا می کند. این اشنایی ها و اتفاقات مختلف در دانشگاه به شما قدرت ارتباطات بیشتری را می دهد.

وقتی شما از نظر ارتباطی شخصی قوی باشید می توانید در جامعه به جایگاه های بسیار خوبی برسید. رسیدن به این جایگاه نیازمند به شرکت در کنکور و ورود به دانشگاه است.

پس یکی از هدف های کنکور دادن و اینکه چرا باید کنکور بدیم، تجربه های عالی است که در دانشگاه بدست می آوریم.

جمع بندی:

افراد بسیار زیادی هستند که در برابر شرکت در کنکور مقاومت دارند. اولین چیزی که موفقیت در کنکور به شما می دهد، افزایش اعتماد به نفس است. اعتماد به نفس کلیدی ترین چیز برای شروع یک موفقیت پایدار و بزرگ است.

 برخی کنکور را راه ناعادلانه ای برای ورود به دانشگاه می بینند و برخی با ورود به دانشگاه مشکل دارند. اما چیزی که مشخص است این است که در حال حاضر کنکور بهترین روش برای ورود به دانشگاه است. قابل ذکر است که تغییراتی در آینده در کنکور رخ می دهد که باعث ایجاد استرس کمتر و عدالت بیشتر در آن می شود.

شرکت در کنکور به تنهایی باعث ایجاد نتیجه خاصی در شما نمی شود و این حضور در دانشگاه است که شما را از جهات مختلف بهبود می دهد و برای یک زندگی جدید آماده می کند.

پس پاسخ به این سوال که چرا باید کنکور دهیم بسیار ساده است.

کنکور می دهیم تا وارد یک سبک زندگی جدید شویم


شاید به این فکر افتاده باشید که ای کاش فضایی بود تا در آن می توانستیم سوالاتمان را بپرسیم تا در سریعترین زمان ممکن توسط افراد کاربلد به پاسخ سوالمان برسیم.

و شاید این فکر شما را آشفته کرده باشد که من با این همه توانایی و استعداد در مطالب درسی و مشاوره ای نمی توانم دیده شوم.

راه حل هر دوموضوع گفته شده، سایت دانش پژوه است.

خدمات بسیار متنوعی در اینجا ارائه می شوند، کاملا رایگان

دانش پژوه چیه؟

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+