اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

اشتباهات در روز کنکور | تجربه و اشتباهات سر جلسه کنکور- وبسایت دانش پژوه

در روز کنکور مجموعه ای از اشتباهات کوچک و ساده می تواند تلاش ماه ها و روز ها مطالعه و برنامه ریزی یک کنکوری را به باد دهد. اتفاقاتی که ممکن است فکر کنید هرگز رخ نخواهند داد و آنقدر ها هم مهم نیستند. در این مقاله تجربه روز کنکور و اشتباهاتی که ممکن است سر جلسه کنکور رخ دهند را بیان می کنیم.

اشتباهات در روز کنکور:

در روز کنکور اشتباهات مختلفی از سمت شما ممکن است رخ دهد. دلیل اصلی این اتفاقات استرس زیاد و تمرکز نداشتن روی جزئیات است.

وسایل مورد نیاز

برای اینکه کنکور دهید نیاز به مداد، مداد تراش، پاک کن و خودکار دارید. قانون احتمال می گوید که ممکن است مداد تراش شما در حین آزمون خراب شود. پس حتما دوتا مداد تراش با خود ببرید.

از هر وسیله ای که در روز کنکور نیازتان می شود، دوتا با خودتان ببرید که در صورت مشکل از یدک آن استفاده کنید.

  • مداد با کیفیت

برای کنکور هزینه های زیادی می شود اما موقع خریدن مداد برای کنکور، یک مداد بی کیفیت ارزان توسط کنکوری ها خریداری می شود.سعی کنید بهترین مداد را بگیرید تا بتوانید خانه های پاسخنامه را پررنگ تر و ب کیفیت تر پر کنید.

مداد با کیفیت نیاز به تراش مداوم ندارد و وقتی یک مداد را کم تر بتراشید، کیفیت گرافیت آن با هر بار استفاده بهتر می شود.

لباس مناسب بپوشید

شما به مهمانی دعوت نیستید که لباس رسمی بپوشید. در روز کنکور هیچ نیازی به پوشیدن لباس های کتان و جین ندارید.

پیشنهاد ما این است با یک تیشرت و یک شلوار اسپورت ورزشی به سراغ کنکور بروید. اگر دختر هستید تا حدامکان سعی کنید از لباس های راحت و گشاد استفاده کنید تا در سر جلسه کنکور راحت باشید.

به جای پوشیدن کفش می توانید از انواع صندل های راحتی استفاده کنید. پوشیدن کفش برای روز کنکور به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا پای شما ثابت است و باید به مدت ۴ ساعت در کفش باشد.

ساعت را فراموش نکنید

داشتن ساعت یکی از موارد بسیار مهم است. ترجیحا یک ساعت مچی سبک که با وزن زیادش مچ دستتان را خسته نکند.

اما یک اشتباه مهلک از سمت کنکوری ها این است که مدام به ساعت خود نگاه می کنند و زمان را چک می کنند و چک کردن زمان به صورت مکرر به شما استرس وارد می کند. هیچ چیز بدتر از استرس در زمان حل تست های کنکور نیست.

  • تقلب نکنید

نفر سمت چپ، راست، جلو و پشت سر شما دارای دفترچه های متفاوت و رشته های متفاوت هستند. برای مثال سوال ۱۱۰ برای شما گزینه صحیح گزینه ب است و برای هم رشته ای شما در سمت راست شما گزینه صحیح الف است. اگر روی دست آن نگاه کنید و گزینه الف را در دفترچه خود وارد کنید پاسخ شما اشتباه خواهد بود و نمره منفی می گیرید.

  • درخواست کنید

چپ دست هستید و صندلی شما مناسب افراد چپ دست نیست؟ حتما درخواست تعویض صندلی خود را به مراقبان جلسه اعلام کنید.

اگر باد کولر دقیقا روی شما تنظیم است درخواست کنید این مشکل را برطرف کنند.

ممکن است محیط ازمون گرم باشد و باعث شود شما نتوانید تمرکز کنید حتما با مسئولان جلسه این موضوع را مطرح کنید.

هر مشکلی که باعث می شود تمرکز شما بهم ریزد باید فورا به مراقبان و مسئولان بگویید تا مشکل را برطرف کنند.

مشکلات مختلفی می توانند در حوزه های امتحانی وجود داشته باشند که بیان نکردن ان ها می تواند در نتیجه کنکور شما تاثیر محسوسی را بگذارند.

تجربه اشتباهات در روز و در سر جلسه کنکور

تجربه اشتباهات روز کنکور

آماده کردن وسایل در شب قبل از کنکور

یکی از اشتباهات کنکوری ها در روز کنکور این است که وقتی از خانه بیرون می زنند یا وقتی وارد حوزه امتحانی می شوند متوجه می شوند کارت ورود به جلسه کنکور خود را نبرده اند یا ساعت خود را جا گذاشته اند یا …

این اشتباه می تواند تا حد زیادی غیر قابل جبران باشد و شما را زمین بزند.

پس منطقی است که یک لیست از اقلام مورد نیاز تهیه کنید و آن ها را آماده کنید و در شب کنکور آن ها را در یک جا مدادی قرار دهید که به مشکل بر نخورید.

تغذیه مناسب روز کنکور

قبل از کنکور حتما باید تغذیه مناسب داشته باشید. تغذیه مناسب می تواند شما ار از افرادی که تغذیه مناسب ندارند جلو بیندازد.

مغز شما برای فعالیت نیاز به انرژی دارد. این انرژی از طریق تغذیه به مغز داده می شود. هرچقدر که یک ماشین درجه یک داشته باشید، بدون سوخت نمی توانید آن را روشن کنید و حرکت کنید. اگر در روز کنکور انرژی مورد نیاز برای مغز را فراهم نکنید، نمی توانید بازدهی خوبی داشته باشید.

پس در روز کنکور حتما و حتما صبحانه با کیفیتی را نوش جان کنید. هرچقدر برای کنکور آماده شده باشید و ذهن قوی نیز داشته باشید.

قبل از کنکور دوش بگیرید

دوش گرفتن بدن را تازه و آماده می کند و حس خوبی به شما منتقل می کند. همچنین خواب را از کله شما می پراند.پس در صورت امکان حتما قبل از اینکه خانه را ترک کنید و به محل آزمون بروید، دوش بگیرید.

جمع بندی:

اشتباهات روز کنکور با اندکی تامل قابل حل هستند. موارد ذکر شده از اشتباهات رایجی بود که عمده کنکوری ها در طول سال های اخیر مرتکب شده اند. اشتباهات جزئی دیگری نیز می تواند وجود داشته باشد که برای هر فردی می تواند متفاوت باشند.

آیا شما هم چنین اشتباهات و تجربه مشابه ای در روز کنکور داشته اید؟ از تجربه روز کنکور خودتان در قسمت نظرات بنویسید تا دیگر افراد از این تجربه استفاده مفید کنند.


ما با طراحی سایت دانش پژوه، شما دانش آموزان، کنکوری ها و دانشجو ها را بی نیاز از مراجعه به هر فضای فیزیکی و موسسه ای برای رفع اشکالات درسی و تحصیلی کرده ایم.

با طراحی دانش پژوه برای مشاوران، معلمان و هر فرد با استعدادی که بتواند به سوالات درسی و مشکلات تحصیلی محصلان پاسخ دهند، فضا ایجاد کرده ایم تا خودشان را نشان دهند و به درامد برسند.

اما چطور و چگونه؟

نحوه کارکرد سایت دانش پژوه

ارسال یک پاسخ