اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

چرا باید در کنکور ریاضی شرکت کرد؟ | وبسایت دانش پژوه

کنکور ریاضی یکی از کنکور های پرطرفدار در مقطع کارشناسی است. ده سال پیش تعداد شرکت کننده های کنکور ریاضی از همه رشته ها بالاتر بود اما در حال حاضر کنکور ریاضی دیگر طرفداران سال های پیشین خود را ندارد. دلیل اینکه افراد در کنکور ریاضی شرکت نمی کنند چیست؟ “چرا باید در کنکور ریاضی شرکت کرد عنوانی است که قراره در موردش گفتگو کنیم

چرا باید در کنکور ریاضی شرکت کنم؟

موارد مختلفی دست به دست هم می دهند تا افراد انتخاب کنند که در کدام کنکور شرکت کنند و ادامه تحصیل دهند. برخی از این موارد شخصی و برخی نیز عمومی هستند.اصلی ترین مورد برای انتخاب، علاقه است.

  • علاقه

اگر شما به یک شغل و درس علاقه نداشته باشید هرگز نخواهید توانست فرد موفقی باشید. حتی نمی توانید از زندگی خود لذت ببرید زیرا باید هر روز به سر کاری بروید که میل و رغبتی به انجام دادن آن کار ندارید.

اگر فردی هستید که از محیط بیمارستان بیزار هستید و نمی توانید در آن جا کار کنید، به هیچ عنوان در کنکور رشته تجربی شرکت نکنید.

رشته های دانشگاهی ریاضی برای چه کسانی مناسب است؟

در رشته ریاضی، رشته های دانشگاهی متنوعی وجود دارند که افراد می توانند بعد از کنکور یکی از آن ها را انتخاب کنند.

تنوع رشته بسیار مهم است و شما را مانند سایر رشته ها محدود نمی کند. رشته های مهندسی بسیار زیادی وجود دارند که شباهت زیادی نیز به هم دارند و به یکدیگر مرتبط اند.

  • کار های فنی

اگر شوق انجام دادن کار های فنی را دارید یا عاشق این هستید که در محیط های صنعتی کار کنید، رشته های مهندسی برای همین به وجود آمده اند تا افرادی را تربیت کنند که بتوانند در صنایع مختلف کشور فعالیت کنند.

تمامی رشته های مهندسی در نهایت شما را به انجام دادن کار های فنی هدایت می کنند. اگر کار فنی را نیز دوست ندارید خبر خوب این است که با داشتن لیسانس رشته های مهندسی حتما نیاز نیست در محیط های صنعتی استخدام شوید، می توانید در اداره جات نیز استخدام شوید و از کار کارمندی پشت میزی لذت ببرید.

مدت زمان تحصیل

رشته های مهندسی دوره تحصیل کمتری در مقطع کارشناسی دارند. طولانی ترین رشته های تحصیلی مرتبط با رشته تجربی هستند که شامل رشته پزشکی می شوند.

اگر می خواهید سریع تر لیسانس بگیرید به جای ورود به رشته پزشکی می توانید وارد رشته های مهندسی مانند رشته مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و سایر رشته های مهندسی مورد علاقه خود شوید.

 

مزایای شرکت کردن در کنکور ریاضی

چرا باید در کنکور ریاضی شرکت کرد

 

مزایای شرکت در کنکور ریاضی

تعداد شرکت کننده های رشته ریاضی به شدت کم شده است. این به این معنی است که به سادگی می توانید وارد دانشگاه شوید. با انتخاب کنکور ریاضی و رقابت کم آن می توانید رتبه های خوبی را کسب کنید و وارد دانشگاه های دولتی خوب شوید.

رتبه برتر شدن در کنکور ریاضی بسیار آسان تر از رشته ریاضی است. اگر قصد بورسیه شدن با رتبه برتر شدن را دارید پیشنهاد می شود در کنکور ریاضی شرکت کنید.

با رتبه تک رقمی می توانید در دانشگاه های خارج از کشور به صورت رایگان و تحت عنوان بورسیه تحصیلی، به تحصیل بپردازید.

 

بورسیه تحصیلی چیست؟

 

  • کسب و کار شخصی

رشته ریاضی برخلاف رشته تجربی به شما این فرصت را می دهد تا بتوانید کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کنید. در رشته تجربی اگر وارد رشته پزشکی شوید موظف هستید در یک بیمارستان و یک مطب کار کنید.

اگر وارد رشته های پیراپزشکی شوید نیز باید در بیمارستان کار کنید و تحت نظر سازمان وزارت بهداشت باشید. در رشته های فنی و مهندسی دست شما بسته نیست و تعهدی در قبال کار برای ارگان های خاص ندارید.

همانطور که از اسم رشته ها پیداست شما می توانید از فن و مهارت خود جهت راه اندازی ایده و کسب و کار خود اقدام کنید. اگر یک مهندس برق باشید می توانید شرکت خودتان را تاسیس کنید.

ممکن است به رشته مهندسی عمران علاقه داشته باشید. بعد از تحصیل می توانید برای کارفرمایان کار کنید یا می توانید شرکت عمران خود را تاسیس کنید. همه چیز در رشته های مهندسی بستگی به خودتان دارد.

مهاجرت با رشته های فنی مهندسی

چه مهاجرت تحصیلی و چه مهاجرت کاری با رشته های فنی و مهندسی آسان تر است.

مهاجرت با رشته ریاضی فقط نیاز به مدرک زبان تافل یا آیلتس دارد تا بتوانید بورسیه بگیرید اما در رشته تجربی باید آزمون ها مختلفی را شرکت کنید.

برای مثال برای مهاجرت کاری با رشته پرستاری باید در آزمون RN شرکت کنید. تازه بعد از قبولی باید به صورت آزمایشی کار کنید تا تاییدیه وزارت بهداشت کشور مدنظر را بگیرید.

جمع بندی:

کنکور ریاضی همیشه طرفداران خاص خودش را داشته است. اگر شما فردی هستید که علاقمند به کار های فنی هستید و دوست دارید در صنعت فعالیت کاری داشته باشید ریاضی یک انتخاب عقلانی است.

رشته های فنی و مهندسی که ورود به آن ها از طریق کنکور ریاضی ممکن است، رشته های سختی هستند و در دانشگاه نیاز به ذهنی خلاق و پویا دارند. اگر استعداد این رشته ها را دارید وارد آن شوید در غیر این صورت پیشنهاد می شود وارد رشته هایی شوید که مانند رشته های مهندسی نیاز به ذهن محاسبه گر و خلاق کمتری دارند مانند رشته های پیراپزشکی که با کنکور تجربی قابل ورود هستند.

پایان مقاله چرا باید در کنکور ریاضی شرکت کرد


 

در گذشته اگر دانش آموزی مشکل درسی و تحصیلی داشت باید ساعت ها وقت می گذاشت تا به پاسخ سوالاتش برسد آن هم معلوم نبود که آن پاسخ صحیح است یا غلط.

با به وجود آمدن سایت دانش پژوه این مشکل برطرف شد. هر محصل در هر ساعت از شبانه روز که به سوال و یا مشکلی بر بخورد می تواند در سایت دانش پژوه آن ها را مطرح کند تا بهترین افراد به آن ها پاسخ های صحیح دهند.

چه کسانی به سوالات شما پاسخ می دهند؟

دانش پژوه یک سایت پرسش و پاسخ است که هر فرد با دانش و علم می تواند به سوالات دیگران پاسخ دهد و از مزایای فعالیت در اینجا بهره مند شود.

دیدن مزایای پاسخ دهی و فعالیت

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+