اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

استقلال مالی بعد از کنکور؛ در دانشگاه

بعد از کنکور فرصت مناسبی است تا به شناخت از خودتان برسید. با این شناخت می توانید به استقلال مالی بعد از کنکور برسید. می توانید در حوزه های مختلف به صورت پاره وقت کار کنید. درامد داشتن بعد از کنکور بسیار مهم است و باعث رشد ذهنی و مالی شما خواهد شد. پس برویم پاسخ این سوال که چگونه بعد از کنکور به استقلال مالی برسیم را توضیح دهیم.

استقلال مالی بعد از کنکور

مستقل بودن همیشه اولویت هر فردی در زندگی اش است. با رسیدن به سن ۱۸ سالگی و کنکور دادن، بچه ها دیگر دوست ندارند زیر نظر پدر و مادرشان باشند و از آن ها پول بگیرند.

اکثر افراد دانشجو بعد از ورود به دانشگاه در تلاش هستند تا شغلی برای خود پیدا کنند و از نظر مالی تا حدودی مستقل شوند.

کار دانشجویی چیست؟

چگونه از لحاظ مالی رشد کنیم؟

کار کردن در زمان دانشجویی بسته به شرایطی که در آن هستید و جنسیتی که دارید می تواند متفاوت باشد. حالت های مختلفی برای استارت زدن یک کار وجود دارند که دونه به دونه آن ها را بررسی می کنیم.

قبول شدن در شهر محل سکونت:

اگر در شهری که زندگی می کنید قبول شوید که کار بسیار برای شما راحت است. بسیاری از هزینه ها برای شما کم می شود، هزینه هایی مانند غذا، رفت و آمد و دیگر هزینه های جانبی که در شهر غریب وجود دارد. به همین علت حتی نیاز به کار پاره وقت نیز ندارید.

اگر دوست داشته باشید کار کنید به راحتی می توانید در شهر خود کار پیدا کنید زیرا هم افراد آشنا برای شما وجود دارند هم حقوق بیشتری دریافت می کنید.

  • اگر دختر باشید

ممکن است شما دختر باشید و اگر در شهر خودتان باشید بسیار برای شما بهتر است و می توانید با امنیت بیشتری نیز کار کنید. اگر در شهر خودتان باشید می توانید کار های سنگین تری نیز بردارید.

  • اگر پسر باشید

پسر بودن و در شهر خود بودن بسیار عالی است زیرا می توانید با کیفیت بالاتر و در حجم بالاتر نیز کار کنید و درامد بالایی را نیز تجربه کنید.

قبول شدن در شهر غریب:

شهر غریب و دور، با شهر محل سکونت بسیار متفاوت است و هزینه های بالاتری نیز برای شما در بر دارد. اما باز هم می توانید به راحتی کار دانشجویی پیدا کنید و بعد از کنکور به استقلال مالی برسید.

اگر دختر هستید سعی کنید کار های سبک از نظر فیزیکی را بردارید و کاری را شروع کنید که در شان شما باشد نه صرفا هر کاری.

اما اگر پسر باشید می توانید کار های متفاوتی را شروع کنید اما سعی کنید کار تمام وقت برندارید تا به درستان لطمه نزد.

کار هایی نظیر تایپ، ترجمه و کار های پروژه ای که به صورت مجازی باشند را می توانید شروع کنید و از آن ها درامد خوبی را کسب کنید. اما مهم ترین مساله ای که برای شما وجود دارد و زیاد سوال می کنید این است که من هنری ندارم، چگونه کار پیدا کنم؟

اگر اندکی به خودتان رجوع کنید خواهید دانست که هنری هایی دارید که می توانید از آن ها کسب درامد کنید.

اگر شما رتبه برتر کنکور هستید همین کافی است تا در دوره دانشجویی بتوانید کسب درامد کنید.

می توانید به صورت مستقل مشاوره دهید یا می توانید استخدام موسسات شوید. اما حواستان باشد که موسسات کنکوری از شما سو استفاده نکنند.

اگر توانایی اینکار را ندارید و رتبه برتر نیستید، می توانید کار های دیگری را انجام دهید.کاری که باید بکنید این است که سوال از خودتان بپرسید. از خودتان بپرسید که چه کاری را بلدم انجام دهم یا چه کاری را می توانم یاد بگیرم؟

قرار نیست شما یک کار را از صفر تا صد بلد باشید و بعد وارد آن شوید. اگر از فست فود چیزی بلد هستید می توانید در فست فودی کار کنید و به مرور کار را بهتر یاد بگیرید.

استقلال مالی درامد داشتن بعد از کنکور

درامد داشتن بعد از کنکور

زمینه های کاری بدون مهارت خاص:

موارد زیادی هستند که می توانید در آن ها فعالیت کنید بدون اینکه هنر خاصی داشته باشید. برای مثال تابپ کردن نیاز به مهارت خاصی ندارد. می توانید با تایپ شروع کنید و ترجمه را نیز به آن اضافه کنید.

کار کردن در حیطه رشته تحصیلی:

اگر بتوانید در زمینه ای که تحصیل می کنید کار کنید بسیار عالی است. بعد از تحصیل اگر قرار باشد به صورت مستقل کار کنید و شرکت خود را داشته باشید می توانید از این فرصت استفاده کنید و در زمینه تحصیلی خود کار کنید و کا را یاد بگیرید و در همین دوران خاک خوری کار آینده خود را نیز بخورید.

ممکن است رشته تحصیلی شما رشته کامپیوتر باشد، می توانید نرم افزار های این رشته را یاد بگیرید و در شرکت های مختلف کار کنید.

اگر رشته تحصیلی شما رشته دندانپزشکی باشد می توانید در مطب های دندان پزشکی کار کنید و کار را از نزدیک مشاهده کنید و اسم دستگاه ها و روش های مختلف را یاد بگیرید که درآینده می تواند شما را بسیار جلو بیندازد.

اگر در رشته مهندسی عمران تحصیل می کنید می توانید در ساختمان های در حال احداث کار کنید و بر تجربه خود بیفزایید. کار کردن در حیطه رشته تحصیلی بسیار عالی است حتی اگر هیچگونه مشکل مالی نیز نداشته باشید.

جمع بندی:

کار کردن همیشه دلیل بر نیاز مالی نیست. بسیاری از افراد هستند که در زمان تحصیل توسط خانواده خود به صورت کامل ساپورت می شوند.

حتی اگر ساپورت هم شوید سعی کنید در یک شغل که مربوط به رشته تحصیلی اتان باشد کار کنید. اما اگر نیاز مالی دارید یا غرورتان اجازه نمی دهد از والدین خود پول بگیرید می توانید کار های زیادی را انجام دهید.

پایان مقاله استقلال مالی و درامد بعد از کنکور


اگر محصل باشید یا کنکوری، به فضایی نیاز دارید تا مشکلات مدرسه و درسی خودتان را در آن مطرح کنید و به پاسخ صحیح سوالات خود برسید

و اگر مشاور باشید یا معلم و یا فردی مشتاق و کاربلد، می توانید به سوالات کنکوری ها و محصلان در سایت دانش پژوه پاسخ دهید.

مزایای پاسخ دهی به سوالات بسیار زیاد هستند. همچنین امکانات دانش پژوه به همین جا ختم نمی شود

همین حالا میخوام راجب مزایا و دیگر امکانات بیشتر بدونم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+