اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

اگر کنکور را سفید بدهیم چه می شود؟ شانس قبولی در کنکور با پاسخنامه سفید

کنکور را سفید بدهیم چه می شود؟ این سوال شاید برای شما هم پیش آمده باشد. شاید شما هم پاسخنامه سفید را به منفی زدن ترجیح داده اید و الان به دنبال این پاسخ هستید که شانس قبولی در کنکور با پاسخنامه سفید در دانشگاه آزاد، فرهنگیان و دانشگاه دولتی چقدر است. مقاله ای کامل و جامع در جواب به سفید دادن پاسخنامه کنکور

اگر کنکور را سفید بدهیم

سفید دادن پاسخنامه کنکور کمکی به شما نمی کند تا به هدفتان برسید. استراتژی سفید دادن کنکور زمانی جواب می دهد که ارزش نتیجه کنکور ۱۰ درصد باشد نه الان که ارزش کنکور صد در صد است.

منظور از ارزش کنکور تاثیر نتیجه آن برای قبولی در دانشگاه است.

  • سفید دادن پاسخنامه و نتیجه کنکور

اگر داوطلبی پاسخنامه سفید تحویل دهد برای او کارنامه صادر می شود اما کارنامه داوطلب فاقد تراز است و فقط در آن رتبه لحاظ شده است که یک رتبه حداقل ۵ رقمی خواهد بود( بسته به رشته ثبت نامی شما می تواند این رقم متفاوت باشد)

داوطلبی که سفید تحیل دهد به عنوان غایب در نظر گرفته خواهد شد. قبول نشدن در رشته ای پرطرفدار در دانشگاه های سطح بالا کشور عملا صفر درصد خواهد بود.

مجاز شدن با پاسخنامه خالی:

ممکن است مجاز شوید اما این مجاز شدن برای رشته های با کنکور نخواهد بود و مجاز هستید که رشته هایی را انتخاب کنید که پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی است.

  • دانشگاه های شهریه پرداز

در دانشگاه های شهریه پرداز شما نیاز به رتبه کنکور ندارید زیرا ظرفیت پذیرش در این دانشگاه ها بسیار زیاد است و فقط کافی است مدارک مورد نیاز ثبت نام خود را ارائه دهید تا از شما ثبت نام به عمل آید.

شانس قبولی با پاسخنامه سفید در دانشگاه فرهنگیان:

اگر قصد شما قبول شدن در دانشگاه فرهنگیان است باید خیالتان را راحت کنیم که با پاسخنامه سفید هیچوقت نخواهید توانست وارد دانشگاه فرهنگیان شوید.

شاید ده سال پیش می توانستید اما در سال های اخیر این دانشگاه بسیار پرطرفدار شده است و باید کلی تلاش کنید که با پاسخنامه سیاه هم در آن قبول شوید.

اگر مشاور یا فردی به شما این استراتژی را داده است بدانید که آگاهی آن فرد بسیار کم بوده. ما این قول را می دهیم که هیچ فردی نمی تواند با سفید دادن کنکور وارد این دانشگاه شود.(حتی مجاز به انتخاب رشته در آن نخواهید شد)

شانس قبولی با پاسخنامه سفید در دانشگاه دولتی:

در دانشگاه سراسری یا دولتی شانس قبولی شما بسیار کم است و همانطور که پیش از این گفتیم، می توانید در رشته هایی شرکت کنید که براساس سوابق تحصیلی هستند.

اگر در رشته تجربی باشید که قطعا هیچ رشته ای را قبول نخواهید شد اما در رشته های انسانی و ریاضی در رشته های ضعیف و کم طرفدار امکان قبولی شما وجود خواهد داشت.

اگر پاسخنامه کنکور را سفید بدهیم قبولی در دانشگاه آزاد

اگر کنکور را سفید بدهیم

شانس قبولی با پاسخنامه سفید در دانشگاه آزاد:

رشته های دانشگاه آزاد دو نوع هستند. بسته به هر نوع، شانس قبولی با پاسخنامه سفید در دانشگاه آزاد را بررسی می کنیم.

  • نوع اول

رشته هایی که پذیرش آن ها بر اساس رتبه و تراز کنکور است. این رشته ها به علت رقابت و طرفدار زیاد فقط براساس رتبه و تراز کنکور دانشجو می پذیرند.

اگر کنکور خود را سفید دهید عملا ترازی نخواهید داشت که بتوانید در این رشته ها مجاز به ثبت نام شوید. تازه اگر هم بتوانید انتخاب رشته کنید، قبول نخواهید شد.

  • نوع دوم

رشته هایی که پذیرش آن ها براساس سوابق تحصیلی است. سوابق تحصیلی در حال حاضر نمرات امتحان نهایی یا نمرات دیپلم شما هستند.

تحصیل در این رشته هادر دانشگاه آزاد حتی نیاز به شرکت در کنکور ندارد و به سادگی می توانید بر اساس سوابق تحصیلی خود در یکی از این رشته ها تحصیل کنید( قبول شدن در این رشته ها نیز نیاز به نمرات به نسبت خوب دارد اما به علت ظرفیت زیاد اصولا همه پذیرش می شوند)

  • نوع سوم

رشته های علوم تجربی بسیار پرطرفدار مانند رشته های دندانپزشکی، پزشکی و رشته های پیراپزشکی عملا بدون رتبه و تراز خوب در کنکور اصلا ممکن نیست. پس با پاسخنامه سفید خودتان را دل خوش به قبولی در رشه های علوم تجربی در دانشگاه آزاد نکنید.

رشته های پرطرفدار مهندسی و علوم انسانی مانند رشته حقوق نیز از این قاعده پیروزی می کنند.

راهکار هایی برای سفید ندادن کنکور در زمان کم:

هیچ کنکوری دلش نمی خواهد کنکور را سفید دهد مگر اینکه قصدش فقط آشنایی با فضای کنکور باشد و قرار است خودش را برای کنکور سال بعد آماده کند.

اما اگر نزدیک به زمان کنکور هستید و می خواهید وارد دانشگاه دولتی شوید و نمی خواهید سفید تحویل دهید راهکار هایی برای شما ارائه خواهیم داد.

  • تمرکز روی یک یا دو درس

اگر مدت کمی تا روز کنکور برایتان وقت باقی مانده است باید یک یا دو درس که در آن از همه دروس بهتر هستید را پیدا کنید. وقت باقی مانده را روی این یک یا دو درس تمرکز کنید. بخوانید و مرور کنید تا روز کنکور، اگر زمان داشتید جمع بندی نیز انجام دهید.

خیلی از افراد در کنکور منفی می زنند اگر شما اندکی مثبت بزنید از ۵۰ درصد افراد کنکوی جلوتر خواهید بود.

  • بررسی کنکور های پیشین

بررسی تست های کنکور سال های اخیر بسیار می تواند به شما کمک کند. آشنایی با تست ها و آشنایی با نحوه طراحی سوالات طراحان به شما ایده هایی را می دهد که کدام بخش ها را باید بخوانید.

شرکت در آزمون های جامع سنجش نیز می تواند به شما کمک کند زیرا آزمون های جامع سنجش شبیه کنکور هستند و بسیار می تواند در آماده سازی شما برای کنکور اصلی کمک کند.

سوالات متداول

اگر کنکور را سفید تحویل بدهیم اصلا نمی توانم انتخاب رشته کنم؟

سفید دادن پاسخنامه کنکور به منزله غایب بودن شما در کنکور است. علاوه بر این برای شما تراز در نظر گرفته نمی شود. اما این به این معنی نیست که شما مجاز به انتخاب رشته نیستید. شما مجاز به انتخاب رشته در رشته هایی هستید که پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی است.

منفی زدن نیز مانند سفید دادن است؟

چه سفید تحویل دهید چه منفی بزنید، شانس قبولی در دانشگاه سراسری بر اساس رتبه کنکور را نخواهید داشت. اما با منفی زدن نیز می توانید براساس سوابق تحصیلی پذیرش شوید و جای نگرانی از این بابت نیست.

پایان مقاله اگر کنکور را سفید بدهیم


یافتن پاسخ مشکلات همیشه معضلی برای دانش آموزان و دانشجویان و کنکوری ها بوده اما با تاسیس سایت دانش پژوه این مساله برطرف شده است و هر محصل و فردی که سوالاتی در زمینه درسی و مشکلات تحصیلی خود دارد می تواند در سایت دانش پژوه سوالاتش را بپرسد.

این سوالات توسط چه افرادی پاسخ داده می شوند؟

افرادی که پاسخ این سوال ها را بلد هستند از مشاوران و معلمان باتجربه تا افراد کم تجربه اما باسواد که مایلند فعالیت کنند و دیده شوند.

امتیازات ویژه ای برای این افراد که فعالیت می کنند و پاسخ می دهند در نظر گرفته شده است.

مزایا و نحوه کارکرد ما

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+