اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

برنامه ریزی برای تابستان یازدهم به دوازدهم | در تابستان یازدهم چگونه درس بخوانیم

همیشه اونی موفقه که بتونه از زمانی که داره بهترین استفاده رو ببره.تابستان یه فرصت بی نظیر برای افرادی است که قصد دارند پرونده سال یازدهم را ببندند.برنامه ریزی و درس خواندن در تابستان یازدهم به دوازدهمدر رشته تجربی و ریاضی باید در اولویت هر کنکوری باشد.اما چگونه باید از این فرصت طلایی استفاده مفید کرد؟ با ما همراه شوید.

تابستان آخر:

آخرین تابستان و آخرین فرصت آزاد شما برای مطالعه کنکور است.مهم ترین سال برای کنکور سال دوازدهم است که نه تابستانی بعد از آن در اختیار شماست نه زمان آزاد زیاد.

درس خواندن در تابستان یازدهم به شما این فرصت را می دهد که سال دوازدهم را در طول تحصیل یاد بگیرید، تست بزنید و جمع بندی کنید.

برای اینکه بتوانید به نحو احسن اینکار را انجام دهید باید از تابستان قبل از شروع سال دوازدهم بهترین استفاده را ببرید.

برنامه ریزی تابستان یازدهم به دوازدهم:

استراتژی داشتن مهم ترین عامل برای موفقیت در کنکور است.باید یک استراتژی برای این سه ماه فوق العاده پیش رو در نظر بگیرید.حالت های مختلفی را می توان برای تابستان یازدهم به دوازدهم در نظر گرفت اما بستگی به شما دارد که چقدر آماده اید و در تابستان دهم چه کاری انجام داده اید.

اگر سال دهمی هستید و به دنبال این هستید که در تابستان دهم به یازدهم چگونه عمل کنید، از لینک زیر وارد مقاله مورد نظر شوید.اگر در سال دهم نکات پایه را رعایت کرده باشید و اماده باشید، تابستان یازدهم را می توانید هدفمند تر پیش ببرید.

بیشتر بخوانید: تابستان دهم را چگونه پیش ببرم

در تابستان یازدهم چگونه درس بخوانیم؟

حالا که سال یازدهم را به صورت تشریحی پشت سر گذاشته اید، باید به صورت تستی و کنکوری نیز آن را مطالعه کنید.اول از همه باید دروس عمومی را از دروس تخصصی تفکیک کنید و هر کدام را به سبک و روش های خود بخوانید.

سه ماه فرصت دارید دروس را از اول بخوانید، تست بزنید، خلاصه نویسی کنید.بعد از خلاصه نویسی باید مرتب تست تالیفی بزنید و نکات تستی جدید را به خلاصه نویسی خود اضافه کنید.

در این سه ماه نیاز به جمع بندی ندارید زیرا جمع بندی باید در سه ماه آخر کنکور صورت گیرد.تنها کاری که باید انجام دهید این است که خلاصه نویسی دقیقی داشته باشید و مرتبا به آن نکات جدید تستی اضافه کنید.

مقاله های زیر به شما کمک می کند تا بدانید هر درس را چگونه برای کنکور بخوانید

بیشتر بخوانید:چگونه دروس عمومی و تخصصی را برای کنکور بخوانیم

برنامه درسی تابستان یازدهم تجربی:

هر رشته برنامه ریزی خاص خود را دارد و قصد داریم برای سه رشته علوم تجربی، ریاضی و انسانی روش های مطالعاتی و برنامه ریزی را بیان کنیم.

دروس تخصصی رشته تجربی شامل زیست و شیمی است که در کنکور ضریب بالایی دارند و بسیار مهم هستند.

اولویت شما در برنامه درسی تابستان یازدهم تجربی باید قوی شدن در این دو درس باشد.البته درس فیزیک و ریاضی نیز مهم هستند.به خصوص درس ریاضی که میانگین درصدی پایینی در کنکور تجربی دارد و باعث افزایش تراز می شود.اما اولویت زیست و شیمی است.

روز های زوج را به صورت اختصاصی برای دو درس زیست و شیمی بگذارید و روز های فرد را برای دروس فیزیک و شیمی.

دروس عمومی را نیز یک روز در میان بخوانید.برای مثال شنبه ادبیات، دوشنبه زبان، سه شنبه دینی و پنج شنبه عربی را بخوانید.نحوه جایگذاری دروس عمومی کاملا اختیاری و سلیقه ای است و خودتان برای این موضوع تصمیم بگیرید.اما ۴ درس تخصصی را به صورتی که گفته شد در برنامه قرار دهید.

برنامه ریزی و درس خواندن برای تابستان تجربی

درس خواندن در تابستان یازدهم

چند ساعت هر درس تخصصی را بخوانیم؟

ساعت ملاک نیست و تا جایی که می توانید یک درس را مطالعه کنید.تا جایی که دیگر خسته شوید.لازم به ذکر است که باید مفید مطالعه کنید و صرفا ساعت مهم نیست.

برای اینکه بدانید هر کتاب را باید چطور بخوانید می توانید روی اسم درس مورد نظر خود در متن بالا کلیک کنید.

برنامه ریزی تابستان یازدهم ریاضی:

اصلی ترین دروس تخصصی در رشته ریاضی، ریاضی و فیزیک است و بعد از آن شیمی.پس باید اولویت شما به ترتیب ریاضی، فیزیک و شیمی باشد.

باید با یک آزمون آزمایشی خود را محک بزنید تا بدانید در کدام درس ضعیف و در کدام قوی هستید.سپس باید نقاط ضعف خود را در تابستان به نقاط قوت تبدیل کنید.

تابستان یازدهم یک فرصت مناسب برای شناخت خود است.بخش های مختلف درس ریاضی را که در آن ضعیف هستید را پیدا کنید و تا می توانید روی آن مباحث تست بزنید تا به ثبات در آن برسید.

برنامه ریزی تابستان یازدهم انسانی:

رشته انسانی دروس مفهومی و حفظی مختلفی دارد که باید سبک مطالعاتی متفاوتی نسبت به رشته ریاضی و تجربی برای آن ارائه دهید.

خلاصه نویسی باید اولویت اصلی شما باشد.اول از همه دروس را با دقت بخوانید و سپس خلاصه نویسی کنید.بعد از این مرحله باید تست فراوان بزنید و نکات تستی را به خلاصه نویسی خود اضافه کنید تا در طول سال دوازدهم هیچ نکته ای از شما پنهان نشود و بتوانید در کنکور با موفقیت از پس تست ها بر بیایید.

جمع بندی:

تابستان یازدهم به دوازدهم یک زمان طلایی است که باعث تمایز افراد برتر کنکور از افراد عادی کنکور می شود.باید در این سه ماهه طلایی خودتان را اماده کنید تا سال دوازدهم را بدون دغدغه سال دهم و یازدهم شروع کنید.

اگر از این تابستان استفاده نکنید، دروس دهم و یازدهم روی دروس دوازدهم تلنبار می شوند و اینحاست که فشار زیادی به شما وارد می شود و نمی توانید همه دروس را مدیریت کنید و به صورت جزئی پیش روید.

وقتی جزئیات را برای کنکور نادیده بگیرید هرگز نخواهید توانست جز نفرات برتر یا رتبه های خوب کنکور باشید.

پایان مقاله برنامه درس خواندن تابستان یازدهم تجربی، ریاضی و انسانی


موفقیت تحصیلی محصلان و موفقیت شغلی مشاوران و معلمان باعث تاسیس سایت دانش پژوه شد.دانش پژوه یک سایت پرسش و پاسخ است که هر محصل و کنکوری می تواند مشکلات خود را در آن مطرح کند تا مشاوران و معلمان کاربلد به آن ها رسیدگی کنند.

پاسخ دهی باعث دیده شدن مشاوران و معلمان می شود که در نهایت باعث پیشرفت شغلی آن ها می شود.با بودن برنامه هایی مانند اینستاگرام و فالور های فیک تشخیص مشاور کاربلد از مشاور ناکارامد بسیار سخت شده است اما در دانش پژوه فقط مشاوران و معلمانی دیده می شوند که فعالیت مفید داشته باشند و دانش خود را در معرض دید بگذارند.

توضیح کامل راجب دانش پژوه

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+