اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

چرا در کنکور قبول نمی شویم | چرا هرچی می خوانم نتیجه نمی گیرم – دانش پژوه

همیشه پرتکرار ترین سوال کنکوری ها این است که چگونه در کنکور بهترین نتیجه را بگیریم.خیلی ها تلاش می کند اما نتیجه نمی گیرند.در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم که چرا در کنکور قبول نمی شویم یا چرا هرچی می خوانم نتیجه نمی گیرم” .اما عواقب قبول نشدن در کنکور چیست؟ با ما باشید تا پاسخ این سوالات را بگیرید.

چرا در کنکور قبول نمی شویم:

کنکور همیشه دو حالت دارد، یا نتیجه دلخواه خود را می گیرید یا نتیجه قابل قبولی نمی گیرید که راضی باشید.باید بدانید که قبول نشدن یا نتیجه دلخواه نگرفتن بخشی از کنکور است و ممکن است به دلایل مختلف شما متحمل شکست در اولین کنکور یا کنکور های بعدی خود شوید.

اما چرا برخی افراد موفق می شوند و برخی شکست می خوردند؟

خیلی پاسخ ساده ای می توان به این سوال داد.همیشه کسی که مسیر درست را می رود نتیجه درست می گیرد و کسی که راه اشتباه را می رود به بیراهه می رسد و گم می شود.

افرادی که در کنکور موفق می شوند مسیر موفقیت در کنکور را بلد هستند و نتیجه می گیرند و افرادی که شکست می خورند مسیرِ اشتباه را انتخاب کرده اند که نتیجه اش رتبه نادلخواه یا مردودی در کنکور است.

چگونه راه درست را پیدا کنم؟

همیشه افرادی که یک مسیر را می روند از خودشان رد پا بجا می گذارند.تنها کاری که شما باید بکنید این است که این رد پاها را دنبال کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

جی پی اس رو روشن کن:

کنکوری های موفق مجموعه ای از پازل های مختلف را کنار هم قرار می دهند تا نتیجه نهایی ظاهر شود.تکه های پازل را گام به گام برای شما توضیح می دهیم.

  • آمادگی ذهنی

برای اینکه بتوانید در هر کاری از جمله کنکور موفق شوید باید ابتدا ذهن خود را آماده پذیرش برای آن مسیر و رسیدن به نتیجه آن کنید.اما اینکه چگونه باید ذهن خود را آماده کنید مهم است.

بیشتر بخوانید:چگونه افکارم را در راستای کنکور قرار دهم؟

  • برنامه ریزی

نقشه راه، برنامه ریزی است.حتی اگر مسیر درست را هم پیدا کنید باید با برنامه در آن حرکت کنید زیرا برنامه ریزی مسیر را برای شما آسان و مطمعن می کند.وقتی با برنامه ریزی حرفه ای پیش می روید متوجه خواهید شد که چرا در کنکور قبول نمی شویم.

برنامه ریزی امر مهمی است اما یابد بدانید که هیچکس نمی تواند برای شما برنامه بریزد. زیرا هیچکس شما را مثل خودتان نمی شناسد و حالت های شما را نمی داند که بتواند برایتان برنامه ای بریزد که برای شما مفید باشد.حتی اگر بهترین برنامه دنیا هم داشته باشید و نتوانید آن را اجرا کنید، آن برنامه ارزشی نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنم؟

  • تعهد به برنامه ریزی:

یکی از مهم ترین ویژگی های افراد موفق، چه در کنکور و چه در کسب و کار، داشتن تعهد است.باید مسیر را تا انتها ادامه دهید.اگر نیمه کاره رها کنید یا در مسیر به صورت دوره ای حرکت کنید، نتیجه ای عاید شما نخواهد شد که راضی کننده باشد.

باید مسیر را آهسته و پیوسته تا روز قبل از کنکور بروید تا بتوانید نتیجه ای بگیرید که شما را راضی کند.

چگونه به برنامه ریزی و هدف خود متعهد باشیم؟

قبل از استارت زدن برای کنکور باید هدفتان را مشخص کنید و با اهرم رنج و لذت آن را در ذهن خود پررنگ کنید.باید عواقب متعهد نبودن و نرسیدن را مشخص کنید تا در شما ترس ایجاد کند. باید مزایای رسیدن و متعهد بودن را نیز مشخص کنید تا به شما انگیزه حرکت دهد.شما باید اهرم رنج و لذت خود را روی میز مطالعه خود قرار دهید تا هر روز آن را مشاهده کنید.

اهرم رنج و لذت را چگونه بسازم

خلاصه نویسی، تست زنی و جمع بندی:

در کنکور خلاصه نویسی، تست زنی و جمع بندی بسیار مهم است و باید در زمان مناسب انجام شوند.در مقاله های مختلف نحوه اجرای هر کدام را به صورت مفصل گفته ایم که اگر به آن ها به صورت دقیق و تا روز کنکور عمل کنید قطعا نتیجه دلخواه خود را خواهید گرفت.

برای یادگیری هر کدام، روی آن کلیک کنید

چگونه خلاصه نویسی کنم؟

چگونه برای کنکور جمع بندی کنم؟

نحوه صحیح تست زنی در کنکور

چرا در کنکور قبول نمی شویم و عواقب قبول نشدن در کنکور چیست

چرا هرچه می خوانم در کنکور قبول نمی شویم و نتیجه نمی گیرم

روش مطالعه دروس:

هر درس در هر رشته سبک مطالعه خاص خود را دارد که باید به آن توجه کرد.هر درس ضریب دارد و در هر رشته و زیر گروه این ضریب ها متفاوت است. باید بدانید چه دروسی در رشته شما تاثیر گذارند.

ما سعی کرده ایم تمامی دروس را در کنکور برسی کنیم از لحاظ ضریب و تاثیر گذاری اشان در کنکور.در لینک زیر می توانید هر درسی که می خواهید را مشاهده کنید و اطلاعات مربوط به آن را پیدا کنید.حتما تک به تک مقالات مربوط به دروس مختلف کنکور را بخوانید و برای خود یادداشت کنید و در حین خواندن آن دروس اجرا کنید تا نتیجه ای بگیرید که در حد شما باشد.

دروس عمومی و تخصصی را چگونه بخوانم؟

شبکه های مجازی:

معضلی که دامن گیر همه افراد شده است و بیشترین ضربه را به قشر محصل می زند.روزانه کنکوری های زیادی از ما می پرسند که آیا در سال کنکور از موبایل می توانیم استفاده کنیم؟پاسخ ما به این سوال خیر است.هرگز نباید از موبایل هوشمند در سال کنکور استفاده کنید.

اگر با قدرت تمرکز آشنا باشید می دانید که حتی یک دقیقه استفاده کردن از شبکه های مجازی در روز باعث درگیری ذهن شما می شود و این درگیری قدرت یادگیری شما در حین مطالعه را بسیار کاهش می دهد.حالا فرض کنید در روز یکساعت از این شبکه ها استفاده کنید، یک فاجعه رخ می دهد.

اگر می خواهید در کنکور نتیجه ای بگیرید که به خودتان افتخار کنید باید تمام تمرکزتان روی درس خواندن باشد و موبایلتان را باید تا روز کنکور خاموش کنید و در شبکه های مجازی نروید(می توانید از یک موبایل ساده جهت تماس گرفتن استفاده کنید)

آیا من در کنکور موفق میشوم؟

در آخر باز به این سوال جواب می دهیم، اگر موارد بالا را تا روز کنکور و مو به مو اجرا کنید، بله موفق خواهید شد.

اما افراد فکر می کنند کسانی که در کنکور موفق می شوند هزینه های گزاف می کنند. یا راهکار های متفاوتی دارند که هیچکس از آن ها خبر ندارد. اما اینگونه نیست و کنکوری ها از همین روش ها به صورت پایدار و پیوسته تا روز کنکور استفاده می کنند و نتیجه می گیرند.

یک کنکوری موفق هیچوقت سراغ شبکه های اجتماعی و چت کردن در سال کنکور نمی رود و تمام تمرکز خود را روی اجرای برنامه خود می گذارد.اگر شما هم درس می خوانید هم در شبکه های اجتماعی دوری می زنید، باید بگوییم هرگز نخواهید توانست به جایگاه رتبه های دو رقمی و تک رقمی در دست یابید.

سوالات پر تکرار

چرا هرچی می خوانم نتیجه نمی گیرم؟

حرکت در مسیر غلظ هیچگاه به نتیجه درست نمی رسد و مهم نیست چقدر در مسیر اشتباه با تلاش و با سرعت پیش می روید، در آخر به بن بست خواهید رسید.

چگونه در کنکور بهترین نتیجه را بگیریم؟

در متن مقاله این موضوع کامل مطرح شد اما در یک جمله می توانیم بگوییم نتیجه گرفتن نیازمند حرکت کردن به صورت پیوسته و با تمرکز است.

عواقب قبول نشدن در کنکور چیست؟

از اصلی ترین عواقب قبول نشدن در کنکور، رسیدن به مرز افسردگی است اما برخی را نیز قویتر می کند.باید تسلیم نشوید و با استفاده از موارد گفته شده خود را بهبود دهید و آماده شوید برای کنکور بعدی خود.اما باید از اشتباهات خود درس بگیرید و آن ها را مجدد تکرار نکنید.باید بدانید که اگر در کنکور قبول نشوید نه تنها چیزی را از دست نداده اید بلکه یک تجربه ارزشمند نیز کسب کرده اید که می توانید از آن ها استفاده کنید و یک نتیجه عالی بگیرید.پس عواقب قبول نشدن در کنکور بدست آوردن تجربه ای است که شما را در کنکور بعدی موفق خواهد کرد.

پایان مقاله چرا هرچی می خوانم نتیجه نمی گیرم


زمانی که حس کردیم محصلان و کنکوری ها به فضایی نیاز دارند تا مشکلات تحصیلی خود را در آن برطرف کنند و بتوانند مشاوران و معلمان با کیفیت را پیدا کنند، آن موقع سایت دانش پژوه تاسیس شد.

زمانی که حس کردیم اینستاگرام پر شده از مشاور و معلم با دنبال کننده ها و آمار های فیک که این باعث سردرگمی برای انتخاب صحیح مشاور و معلم می شود.بنابراین دانش پژوه تاسیس شد تا مشاوران و معلمان با فعالیت های مختلف و پاسخ دهی به سوالات محصلان، در سایت دیده شوند و شما آن ها را بر اساس مهارت و توانایی هایشان انتخاب کنید.

بیا ببین دانش پژوه چه گنجی در اختیارت گذاشته

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+