اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

برنامه ریزی تابستان دهم به یازدهم | تابستان دهم چه کنیم

بعد از اتمام سال دهم و امتحانات آن یک تابستان با کلی زمان در اختیار شماست.اینجا باید تصمیم بگیرید که از زمان استفاده کنید یا آن را هدر دهید.برنامه ریزی برای تابستان سال دهم به یازدهم روش های خاص خود را دارد.قرار است در این تابستان کلی کارهای مهم به غیر از درس خواندن انجام دهید.در این مقاله مسیر را برای شما واضح خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

برنامه ریزی تابستان دهم به یازدهم

خیلی از مشاوران و افراد توصیه می کنند که در تابستان سال دهم باید برای کنکور آماده شوید و باید در تابستان سال دهم اولین استارت شما برای کنکور زده شود.

آیا از سال دهم باید برای کنکور بخوانیم؟

پاسخ به این سوال کاملا به خود شما بستگی دارد که چه هدفی دارید.اگر هدف بزرگی دارید جواب بله است اما اگر قصدتان فقط قبولی در یک دانشگاه دولتی معمولی و یک رشته به نسبت خوب است نیازی به درس خواندن در تابستان دهم ندارید.

چه دروسی را در تابستان بخوانم؟

دو انتخاب برای مطالعه دروس وجود دارد:

  • دروس عمومی

اگر تصمیم شما مطالعه دروس عمومی کنکور باشد، شاید این انتخاب عاقلانه ای نباشد زیرا دروس عمومی نیاز به تکرار و تکرار دارند.شما در تابستان دهم به یازدهم می توانید بر دروس عمومی مسلط شوید اما به محض شروع سال یازدهم و فاصله گرفتن از دروس عمومی با فراموشی این دروس روبر خواهید شد.

ممکن است بگویید خلاصه نویسی می کنیم و این خلاصه را در طول سال یازدهم مرور می کنیم. اما این شیوه وقتی جواب می دهد که خلاصه نویسی را هر هفته بخوانید و تست بزنید و نکات تستی جدید به این خلاصه نویسی اضافه کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه خلاصه نویسی کنم؟

درس خواندن در تابستان سال دهم به یازدهم

درس خواندن در تابستان سال دهم به یازدهم

  • دروس تخصصی

انتخاب دروس تخصصی برای مطالعه در تابستان دهم به یازدهم بسیار تصمیم عاقلانه تری از انتخاب دروس عمومی است.دروس تخصصی مفهومی هستند و اگر شما مفاهیم را یاد بگیرید و تست حل کنید این مفاهیم در ذهن شما تثبیت می شوند.

دروس تخصصی سال دهم نیز در کنکور خیلی جایگاهی ندارند اما چون مفاهیم پایه هستند، پیش نیاز دروس تخصصی سال یازدهم و دوازدهم هستند.

پس نه تنها می توانید پرونده این دروس را برای کنکور ببندید بلکه آماده می شوید تا دروس تخصصی سال یازدهم را نیز بهتر یاد بگیرید.

اما فقط خواندن و تست زدن کافی نیست و شما باید یک جمع بندی دقیق و اصولی از دروس تخصصی سال دهم داشته باشید تا در طول سال یازدهم و دوازدهم این جمع بندی و نکات را مرور کنید.

مرور کردن جمع بندی تا روز کنکور بسیار مهم تر از تست زنی و خواندن کتاب است زیرا وقتی مطالب پراکنده باشند هرگز نخواهید توانست به خوبی در کنکور بدرخشید زیرا مطالب در ذهن شما دسته بندی نشده اند و مباحث را با یکدیگر قاطی می کنید و نتیجه برعکس می گیرید.

بیشتر بخوانید: بهترین زمان برای حمع بندی

فقط درس نخوانید!!

برای موفقیت در کنکور فقط درس خواندن مهم نیست و شما باید آمادگی پیدا کنید برای کنکور.این آمادگی شامل:

  • مدیریت زمان

مهم ترین مهارت برای موفقیت در کنکور، مهارت مدیریت زمان است.هرچقدر هم که برای کنکور آماده باشید و از نظر درسی قوی باشید اگر نتوانید زمان خود را مدیریت کنید و نتوانید در زمان مشخص شده سوالات را جواب دهید، قطعا نتیجه خاصی نخواهید گرفت.

پس اولین اولویت خود را در تابستان دهم به یازدهم بر روی مدیریت زمان در کنکور بگذارید و تمرین کنید تا بتوانید در کمترین زمان سوالات را حل کنید و زمان خود را مدیریت کنید.

  • سرعت تست زنی

سرعت تست زنی با مدیریت زمان رابطه مستقیمی دارد.هرچه سرعت تست زنی شما بیشتر باشید می توانید زمان کنکور خود را بهتر مدیریت کنید.افراد زیادی هستند که می توانند سوالات سخت کنکور را هم حل کنند اما واقعا مهم نیست که شما قادر به حل سوال باشید یا خیر.اگر یک سوال را در نیم ساعت به پاسخ صحیح می رسانید در واقع ده ها سوال عقب افتاده اید تا آن سوال را حل کرده اید و این حل و سرعت باعث نتیجه نگرفتن شما خواهد شد.

پس باید یاد بگرید چگونه سوالات را با سرعت بالا حل کنید.این مهارت نیاز به تمرین و تمرین و حل سوالات مختلف با روش های مختلف دارد تا بدانید برای حل هر سوال کدام روش سریعتر و راحت تر شما را به پاسخ می رساند.

بیشتر بخوانید:چگونه سرعت تست زنی ام را افزایش دهم؟

  • بهترین روش مطالعه

شیوه های متفاوتی برای خواندن هر درس وجود دارند.شیوه های متفاوتی برای سبک های مطالعه وجود دارند اما هر شیوه برای هر فرد می تواند متفاوت باشد.شاید شیوه و سبک مطالعه نفر برتر کنکور عالی باشد و برای آن شخص جواب داده باشد. اما دلیل نمی شود برای شما هم جواب دهد.

بهترین کار این است که در تابستان دهم به یازدهم شیوه های مختلف مطالعاتی را تست کنید تا به بهترین شیوه دست یابید.

بیشتر بخوانید:بهترین روش خواندن دروس مختلف برای کنکور

  • برنامه ریزی اصولی

اگر یک کار را با برنامه ریزی انجام دهید نتیجه ای صد ها برابر بزرگتر از انجام دادن همان کار بدون داشتن برنامه عاید شما خواهد شد.کنکور هم نیاز به برنامه ریزی دارد.در تابستان سعی کنید یک برنامه ریزی فوق العاده برای خودتان در نظر بگیرید و آن را تا روز کنکور ادامه دهید.

بیشتر بخوانید:چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم؟

جمع بندی:

تابستان سال دهم به یازدهم بهترین فرصت برای رفع نواقص و برطرف کردن نقاط ضعف است.بجای اینکه روی مطالعه در این سه ماه وقت بگذارید سعی کنید موارد گفته شده در بالا را روی خودتان کار کنید تا بستری را آماده کنید که آماده مطالعه باشد و نتیجه مطالعه شبانه روزی خودتان را بگیرید.

در کنار این موارد باید یاد بگیرید چگونه استرس خود را در زمان مطالعه و روز کنکور مدیریت کنید.استرس در روز کنکور بسیار خطرناک است و بازدهی شما را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد.تا حدی که ممکن است تمام زحمات شما بخاطر داشتن استرس زیاد بر باد رود.

تست استرس اختصاصی دانش پژوه رو انجام دادی؟ اگه ندادی الان وقتشه تست استرس


دانش پژوه زمانی تاسیس شد که حس کردیم همه کنکوری ها و دانش آموزان به فضایی مطمعن برای مطرح کردن سوالات خود نیاز دارند.

فالور فیک و آمار های فیک در اینستاگرام به مشاوران و معلمان درست کار فرصت دیدن را نمی دهد پس دانش پژوه تاسیس شد تا مشاوران و معلمان با فعالیت و پاسخ دهی به سوالات کنکوری ها و محصلان خودشان و مهارتشان را نشان دهند تا هم رشد شغلی داشته باشند و دیده شوند هم شما محصلان بتوانید بهترین مشاورها و معلم ها را داشته باشید و با آن ها ارتباط بگیرید.

می خواهم از این خدمات استفاده کنم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+