اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

روز اول دانشگاه چی بپوشیم و چگونه رفتار کنیم؟ استرس روز اول دانشگاه

بگوییمنآنروز اول دانشگاه، مهم ترین روز ما بعد از سن ۱۸ سالگی. روز اول دانشگاه چی بپوشیم؟ در روز اول دانشگاه چه باید کرد، چگونه رفتار کنیم؟ این سوالات ذهن یک دانشجو را بهم می ریزد و استرس ایجاد می کند.

استرس روز اول دانشگاه یک چیز طبیعی است که برای همه دانشجو ها وجود دارد. به شما می گوییم که چه کنید تا این روز را به بهترین شکل ممکن بگذرانید

زندگی مستقل و جدید

به احتمال نود درصد شما برای دانشگاه تصمیم به ترک استان و شهر خود می گیرید. این یک انتخاب بسیار هوشمندانه است زیرا ثابت ماندن در یک نقطه باعث می شود وسعت دید ما کم و کمتر شود.

اما با رفتن و دیدن چیز های جدید می توانید پیشرفت کنید و فرهنگ های مختلف را یاد بگیرید. اما این دوری باعث می شود که با دوستان خود خداحافظی کنید و دوستان جدید در دانشگاه پیدا کنید.

پیدا کردن دوست نیاز به مهارت دوست یابی دارد. اما از دوست که بگذریم در روز اول وارد یک فضای کاملا متفاوت با دبیرستان می شوید که باید با آن کنار بیایید.

روز اول در دانشگاه

وقتی وارد دانشگاه می شوید و ثبت نام می کنید بعد از آن وارد فاز جدیدی می شوید که ما به آن روز اول دانشگاه می گوییم. حالا باید با فضای دانشگاه که کاملا جدید است آشنا شوید. باید خوابگاه را پیدا کنید و مکان کلاس ها را نیز پیدا کنید.

شاید برایتان سخت باشد اما باید در یک اتاق با چند نفر زندگی کنید. شاید تا یکماه و حتی ترم اول هم به این موضوع عادت نکنید اما باید بگوییم این تجربه بهترین تجربه زندگی شما خواهد شد.

اگر از دانشجویانی که فارغ التحصیل شده باشند سوال بپرسید به شما می گویند خوابگاه بهترین تجربه زندگی اشان بوده است زیرا مهارت ها و خاطرات متفاوتی را برای شما رقم می زند.

بیشتر بخوانید: تجربه شخصی زندگی در خوابگاه

روز اول دانشگاه چی بپوشیم؟

خبری از لباس فرم نیست و در این قسمت از زندگی مجاز هستید هر لباسی را که دوست دارید بپوشید (شوخی). محیط دانشگاه یک محیط کاملا آزاد نیست و باید لباسی بپوشید که متناسب با آن فضا باشد.

اصولا پسران این دغدغه را ندارند که چه لباسی را بپوشند اما پسران می توانند از لباس های مختلفی استفاده کنند که طبق تجربه ما بهترین لباس برای روز اول دانشگاه، یک پیراهن و یک شلوار(جین یا کتان یا پارچه ای) است که نه حالت بسیار رسمی دارد و نه حالت خیلی غیر رسمی.

دختران در روز اول دانشگاه می توانند لباس های متفاوتی را بپوشند اما باید حواستان به حراست دانشگاه نیز باشد. حراست دانشگاه اصولا اندکی به لباس دختران گیر می دهد اما امروزه این قوانین سخت گیری کمتری دارند و اصولا به لباس گیر آنچنانی نمی دهند.

بهترین لباسی که برای دختران برای روز اول دانشگاه وجود دارد و ما تجربه آن را داریم، یک مانتو با رنگ خاموش(مانند مشکی، خاکستری و رنگ های غیر زننده) با یک شلوار جین و مقنعه که می تواند برای روز اول بسیار مناسب باشد. کوتاهی یا بلندی مانتو هم یک چیز ما بین کوتاه و بلند باشد.

روز اول دانشگاه چیکار کنیم

روز اول دانشگاه چه باید کرد

روز اول دانشگاه چه باید کرد؟

نیازی نیست در همان روز کل دانشگاه را بشناسید و با همه دوست شوید و صمیمی شوید.

در پاسخ به این سوال که در روز اول دانشگاه چه باید کرد باید بگوییم برای روز اول درخوابگاه مستقر شوید و آشنایی اولیه را با هم اتاقی های خود داشته باشید سپس از خوابگاه خارج شوید و به سمت مکان برگزاری کلاس های خود بروید تا با مکان دقیق آن در دانشگاه آشنا شوید.

سلف غذا

یکی از مکان هایی که در شبانه روز ۳ بار باید به آن سر بزنید سلف دانشگاه است. برای اینکه بتوانید از غذای دانشگاه استفاده کنید باید از روز قبل رزرو کنید.

غذای دانشگاه در سامانه قابل رزرو است. این غذا ها به صورت یارانه ای هستند و فقط مبلغ کمی از دانشجو برای هر پرس غذا اخذ می شود.

مکان های گردشگری

در هر شهری که باشید برای شما جدید است و قطعا هر شهر مکان های تفریحی خاص خود را دارد.

هفته اول را اختصاص دهید به دیدن و پیدا کردن این مکان ها. قرار نیست که شما فقط درس بخوانید بلکه باید موارد مختلف مانند آشنا شدن با شهر محل تحصیل را یاد بگیرید.

روز اول چگونه ارتباط بگیرم؟

باید توجه کنید که قرار نیست در روز اول با کل دانشگاه دوست صمیمی شوید. اولین قدم ارتباط برقرار کردن ساده و اولیه با کسانی هستند که در اتاق با شما هستند.

خودتان را معرفی کنید و بگویید که از چه شهری هستید. از آن ها هم بخواهید خودشان را معرفی کنند و بگویند که از کدام شهر هستند.

رفته رفته و در طول ترم خود به خود با افرادی که با شما هم فکر و هم مسیر هستند صمیمی خواهید شد. نیازی نیست برای صمیمی شدن و دوستای صمیمی پیدا کردن کار خاصی بکنید و به آدم ها بچسبید.

رفتار های محتاطانه

حتما و حتما سعی کنید چه در محیط دانشگاه چه در خوابگاه رفتار های نرمال و محتاطانه از خودتان نشان دهید. به یکباره جلو نروید و صحبت کنید. سعی کنید کم کم خودتان را به یک جمع و محیط جدید عرضه کنید.

دوستی با جنس مخالف

در دانشگاه دیگر مثل دبیرستان نیست و کلاس ها و فضای آن تک جنسیتی نیست.

چه پسر باشید و چه دختر، سعی کنید در روز های اول به دنبال دوستی با جنس مخالف نباشید. رفته رفته که با محیط آشنا شدید و آدم های مختلف را ملاقات کردید، بعد از آن وارد دوستی با جنس مخالف در دانشگاه شوید.

عاشق شدن در دانشگاه اتفاقی است که همیشه گریبان ترم اولی ها را می گیرد زیرا از یک محیط تک جنسیتی وارد یکم حیط مختلط می شوند و این باعث بروز هیجانات و احساسات می شود که منجر به عاشقی یکباره می شود.

در این مورد مقاله ای جداگانه نوشته ایم که می توانید آن را از طریق دکمه زیر مشاهده و مطالعه کنید.

مقاله عاشق شدن در دانشگاه

جمع بندی

شاید استرس روز اول دانشگاه به اندازه روز کنکور نباشد اما از روز کنکور چیزی کم ندارد. یک فضای جدید با سبک جدید که همه جوره با مدرسه متفاوت است.

استرس اینکه چی بپوشیم، با افراد چگونه حرف بزنیم، در کلاس چه رفتاری داشته باشم و سایر موارد مشابه که باعث استرس در روز اول دانشگاه می شوند.

این استرس برای همه است نه فقط شما. باید بدانید که هر چیزی که بار اول تجربه می شود، استرس را به همراه خود دارد. بنابراین نگران نباشید و در روز اول همانگونه رفتار کنید که طبق متن این مقاله گفته شد.

پایان مقاله روز اول دانشگاه چی بپوشیم


پلتفرم دانش پژوه ایجاد شده است تا شما دانشجو ها بتوانید مشکلات تحصیلی و درسی خود را در آن بپرسید

برای اینکه بتوانید با دیگر دانشجو ها، دانش آموزان و سایر افراد محصل سراسر کشور ارتباط داشته باشید

این سایت ایجاد شده است تا مشاوران، معلمان، دانشجو ها، محصل ها و کنکوری ها را به هم وصل کند.

دانش پژوه تاسیس شده است تا در دوران دانشجویی بتوانید خودتان را نشان دهید و دیده شوید تا بتوانید درامد کسب کنید

همی حالا می خواهم از این خدمات استفاده کنم

دیدگاه ها ( ۲ )

  1. حالاروزاول لباس پیرهن وشلوار طوسی میتونم بپوشم
    باچه کفشی بایدبرم دانشگاه

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+