اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

تجربه واقعی زندگی در خوابگاه دانشجویی – مشکلات و سختی ها

زندگی در خوابگاه دانشجویی یک چالش برای افرادی است که وارد دانشگاه در شهر های دور می شوند. شنیدن تجربه واقعی زندگی در خوابگاه دانشجویی می تواند کمک زیادی به افرادی کند که هنوز وارد خوابگاه نشده اند و استرس خوابگاه را دارند. مشکلات و سختی های خوابگاه دانشجویی چیست؟

تجربه های خوابگاهی می تواند شما را از استرس زیاد دور کند. اگر شما هم تجربه خوابگاه را دارید در قسمت نظرات تجربه خود را بنویسید تا این تجربه به بقیه کمک کند.

خوابگاه دانشجویی

یکی از مواردی که باید بعد از کنکور و پذیرفته شدن در دانشگاه تجربه کنید، زندگی در خوابگاه دانشجویی است. خوابگاه دانشجویی یک فضای کاملا متفاوت از چیزی است که در حال حاضر در حال تجربه آن هستید.

تفاوت هایی میان خوابگاه و خانه است که باعث رشد شما و مستقل شدن نیز می شود.

بنابراین هر دانشجویی باید خوابگاه دانشجویی را تجربه کند. اگر تا به حال خوابگاه را تجربه نکرده اید ما می خواهیم قبل از ورود به خوابگاه، آن را برای شما توصیف کنیم تا آماده باشید.

تجربه شخصی از خوابگاه

برخی از تجربه ها بسیار مفید هستند و ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله تجربه شخصی خودمان از خوابگاه را به شما بگوییم تا ذهنیت خود را راجب خوابگاه درست بسازید.

اولین موردی که باید بدونید اینه که خوابگاه پسران و دختران جداگونه هست. پس فکر خوابگاه مختلط رو از سرتون بیرون کنید چون اینجا خارج از کشور نیست.

دیگه خبری از اتاق شخصی و تخت شخصی نیست. باید با زمان بالشت و تخت شخصی خداحافظی کنید.

در حالی که خسته از سرکلاس برگشته اید و می خواهید روی تخت خود در خوابگاه بخوابید می بینید تا یکی از هم اتاقی های شما روی تخت شما خوابیده است و شما نیز مجبورید روی تخت یکی دیگه از هم اتاقی های خود بخوابید.

خلاصه در خوابگاه چیزی به عنوان وسیله شخصی وجود نداره.

خوابگاه هر دانشگاه با دانشگاه دیگری متفاوت است اما به صورت کلی یک اتاق ۲۰ متری است که حداقل چهار نفر و حداکثر هشت نفر در آن زندگی می کنند.

گفتیم که، خبری از اتاق شخصی نیست و باید با همدیگه زندگی کنید.

ممکنه به خودتان بگویید عمرا اگه با ۸ نفر داخل یه اتاق زندگی کنم. باید بگوییم روی کاغذ بده اما در واقعیت واقعا یک تجربه عالی و جدید است.

نظافت در خوابگاه

یکی از معضلات واقعا بد همین نظافت در خوابگاست. اگر فرد تمیز و منظمی باشید باید بگوییم که قرار است در خوابگاه با هم اتاقی های خود بجنگید. جنگی که در آن شکست می خورید و در نهایت مثل الباقی هم اتاقی های خود می شوید.

بنابراین به خودتان سخت نگیرید و از همان اول با هم اتاقی های خود کنار بیایید زیرا هرچی بیشتر بدونن که شما روی نظافت حساس هستید بیشتر شما را اذیت می کنند.

خودم یک ترم کامل در حال جنگ با هم اتاقی هایم بودم که در نهایت صد هیچ این جنگ رو باختم. فقط اگر ادم منظمی هستید و نظافت برایتان مهم است دعا کنید هم اتاقی هایتان نیز مثل خودتان باشند.

رفاقت در خوابگاه

یکی از بهترین چیزهایی که تجربه خواهید کرد و ما هم تجربه کرده ایم رفاقت در خوابگاه است. وقتی شما با هم اتاقی های خود زندگی می کنید بعد از مدت چند ماه انگار آن افراد اعضای خانواده شما هستند.

بنابراین نگران نباشید بعد از یک مدت یک خانواده جدید پیدا می کنید که هوای همدیگه رو خواهید داشت و این یکی از شیرین ترین تجربه های خوابگاه دانشجویی است.

حریم شخصی

یکی موارد مهم در زندگی هر فرد، داشتن حریم خصوصی و شخصی است. در خوابگاه هم حریم خصوصی وجود دارد و هم ندارد.

این مساله کاملا به هم خوابگاهی های شما بستگی دارد. طبق تجربه ای که من داشته ام، در ۹۰ درصد موارد دانشجو ها به حریم خصوصی افراد احترام می گذراند و اگر هم رعایت نکنند می توانید درخواست دهید تا شما را به اتاق دیگر منتقل کنند.

مقررات خوابگاه دانشجویی

یکی از موارد روی مخ خوابگاه، مقررات آن است. این مقررات برای دانشجویان دختر بیشتر روی مخ است. زیرا باید در یک ساعت مقرر به خوابگاه برگردند و اجازه ندارند از ساعت مشخص شده بیرون از خوابگاه باشند. در غیر اینصورت به والدین آن ها اطلاع می دهند.

مقررات در خوابگاه پسران ساده تر است. اما برخی مقررات کلی هستند و هم برای پسران هستند هم برای دختران و این قوانین از سختی های خوابگاه دانشجویی است.

این قوانین در ترم های اول روی مخ شما هستند و مسئولان خوابگاه سخت گیری می کنند. از ترم های بعد این سخت گیری ها کمتر می شوند و شما نیز به یکسری قوانین عادت می کنید.

بنابراین نگران این قوانین نباشید زیرا بعد از گذر زمان این مقررات جایگاه اصلی خود را از دست خواهند داد.

تجربه های زندگی در خوابگاه دانشجویی

سختی های خوابگاه دانشجویی

خانه دانشجویی بهتره یا خوابگاه؟

خیلی از دانشجو ها این سوال را دارند که خانه دانشجویی بگیریم یا به خوابگاه دانشگاه برویم. خانه دانشجویی نیازمند داشتن بودجه خوبی است و اگر مشکل مالی ندارید می تواند برای شما مناسب باشد.

قطعا خانه دانشجویی یک اتاق هشت نفره نیست و از همه لحاظ شما آزادی بیشتری دارید و به عبارتی موارد شخصی بیشتری در اختیار شما خواهد بود.

اما پیشنهاد ما به شما این است که اگر خانه دانشجویی می گیرید نهایت سه نفر باشید. زیرا بیشتر از سه نفر انگار در خوابگاه هستید.

دومین پیشنهاد ما این است که یک الی دو ترم در خوابگاه باشید تا افرادی را پیدا کنید که با شما هماهنگ هستند. سپس با هم خانه بگیرید. اگر از همان روز اول با دانشجوهایی که نمی شناسید خانه دانشجویی بگیرید ممکن است تجربه تلخی را برای خود رقم بزنید.

جمع بندی

اگر مسافت محل زندگی شما با دانشگاه قبولی زیاد باشد مجبورید که خوابگاه را تجربه کنید.

خیلی از افراد خوابگاه را یک تجربه وحشتناک می بینند. ما هم همینگونه بودیم تا اینکه خوابگاه را تجربه کردیم و فهمیدیم که انقدرها هم بد نیست و کلی میشه ازش تجربه کسب کرد.

خوابگاه یک بخشی از دانشگاه است که به شما آموزش می دهد. به شما همه چیز را یاد می دهد و در یک کلام باعث می شود شما بتوانید مستقل زندگی کنید.

شاید یکسری موارد در خوابگاه اذیت کننده باشد اما چیزهایی که از خوابگاه یاد می گیرید ارزشش را خواهد داشت. خوابگاه مثل این است که بدون داشتن مهارت شنا، شما را در استخر بیندازند، کمی اب وارد بدن شما می شود اما در نهایت شنا یاد می گیرید.

در خوابگاه دانشجویی مهارت های ارتباطی را یاد می گیرید. خوابگاه به شما یاد می دهد که همیشه مادرتان نیست که برایتان غذا درست کند و به آن نق بزنید.

تجربه زندگی در خوابگاه به شما یاد می دهد که پدرتان مسئول خرید خانواده نیست و شما هم باید این مسئولیت را به گردن بگیرید. در یک کلام، خوابگاه دانشجویی نسخه سبک و راحت تر سربازی است که شما را مستقل و آماده می کند.

بیشتر بخوانید: خرید سربازی برای دانشجویان


خیلی وقت ها استفاده از تجربه دیگران می تواند به ما کمک زیادی کند

دانش پژوه ایجاد شده است تا محصلان، دانشجویان و کنکوری ها را گرد هم جمع کند تا با هم تعامل داشته باشند

شبکه تعامل اجتماعی دانش پژوه فرصتیست برای دیده شدن و کسب درامد برای مشاوران و معلمان و افراد ماهر

چطور و چگونه این اتفاق توسط ما رخ می دهد؟

خدمات ما و نحوه استفاده از آن

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+