اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

تاثیر درس فلسفه و منطق در کنکور انسانی – ضریب

درس فلسفه و منطق، یکی از دروس بسیار مهم در رشته‌ انسانی است که در نتیجه کنکور تاثیر بسیار زیادی دارد. این درس، نه تنها به عنوان یکی از دروس اصلی در رشته انسانی، بلکه به عنوان یکی از مولفه‌ های تعیین‌ کننده‌ میزان موفقیت در کنکور، به حساب می آید. از این رو، تاثیر ضریب درس فلسفه و منطق در کنکور انسانی یک مساله بسیار مهم است که نیاز به بررسی و آگاهی دارد.

در این مقاله، به بررسی اهمیت و تاثیر درس فلسفه و منطق در کنکور انسانی پرداخته شده است. ابتدا به درجه اهمیت این درس در فرآیند آزمون کنکور می‌ پردازیم و در ادامه به بررسی سوالات پر تکرار و راهکار های موثر برای موفقیت در این درس می‌ پردازیم. در نهایت، ما به تحلیل تاثیر گذاری درس فلسفه و منطق بر رتبه‌ سازی کنکور، استراتژی‌ های موثر برای موفقیت در این درس و اهمیت سرمایه‌ گذاری در زمان و انرژی در این درس خواهیم پرداخت.

با مطالعه دقیق این مقاله، داوطلبان درک بهتری از نقش و اهمیت درس اقتصاد در کنکور انسانی، بهترین استراتژی‌ ها و روش‌ های مطالعه را برای کسب موفقیت در این آزمون خواهند داشت.

تاثیر درس فلسفه و منطق در کنکور انسانی

درس فلسفه و منطق یکی از دروس اصلی و مهم رشته انسانی است. کسانی که در کنکور انسانی شرکت می کنند، باید آگاه باشند که درس فلسفه و منطق یک درس بسیار مهم است و برای قبولی باید روی آن حساب ویژه باز کرد.

در کنکور ۱۴۰۳، سوابق تحصیلی به صورت ۵۰ درصد به شکل قطعی تایید شده است. بنابراین باید در امتحان نهایی نیز نمره قابل قبولی را کسب کنید زیرا ۵۰ درصد این درس در کنکور و ۵۰ درصد آن در امتحان نهایی است.

درس فلسفه و منطق در کنکور انسانی دارای ضریب ۵ است.

ضریب درس فلسفه در کنکور

همانطور که می دانید، زیر گروه ها در کنکور به صورت کامل حذف شده. قبل از حذف زیر گروه، ضریب یک درس در زیر گروه های مختلف متفاوت بود که در حال حاضر همچین موضوعی دیگر وجود ندارد. زمانی که زیر گروه در کنکور وجود داشت، ضریب درس فلسفه و منطق در هر زیر گروه متفاوت بود اما با از بین رفتن زیر گروه، فقط یک ضریب برای هر درس وجود دارد.

کسانی که در کنکور انسانی ثبت نام کرده اند و می خواهند درصد خوبی در درس فلسفه و منطق کسب کنند، باید در اولین گام، هدف گذاری انجام دهند و بعد از آن به برنامه ریزی و به شروع مطالعه بپردازند.

در اولین گام، پیدا کردن منبع مطالعاتی خوب است. برخی افراد نیاز به منبعی دارند که دارای درسنامه کامل باشد و برخی نیاز به منبعی دارند که نکات کلیدی را گفته باشد و تست های زیادی برای تسلط بیشتر داشته باشد.

در آخر باید با تجربه و شناختی که از خودتان دارید و نمرات کسب شده در درس فلسفه و منطق، باید منابع کمک کننده را پیدا کنید و شروع به برنامه ریزی و مطالعه کنید.

به خاطر داشته باشید که متن کتاب را به صورت دقیق و کامل مطالعه کنید

آیا درس فلسفه و منطق رتبه ساز است؟

دروس تخصصی تاثیر بسیار زیادی بر روی رتبه کنکور می گذارند. درس فلسفه و منطق جز دروس تخصصی و مهم رشته انسانی است که اگر بتوانید به درصد های بالا در آن برسید، رتبه و تراز شما تا حد زیادی به سمت بهتر شدن حرکت خواهند کرد.

کنکوری های زیادی هستند که اثر گذاری این درس در تراز کنکور را جدی نمی گیرند و به درصد های کم در آن قانع می شوند. این را باید بدانید که ضریب این درس در کنکور ۵ است اما باید در نظر داشت که افراد زیادی در این درس، قادر به کسب درصد های بالا نیستند و تمرکز خود را روی سایر دروس مانند اقتصاد در کنکور انسانی می گذارند. اما به یاد داشته باشید که کسب درصد بالا در هر درس، ارزش آن را بیش از حالت طبیعی می کند و اگر جز نفرات اول در این درس به لحاظ درصد باشید، کاهش رتبه و افزایش تراز کنکور را تجربه خواهید کرد.

دروس رتبه ساز ثابت نیستند و هر سال بسته به نتایج افراد این موضوع متفاوت است. اما برخی دروس همیشه رتبه ساز هستند که درس فلسفه و منطق جز این دروس در کنکور انسانی است.

در مقایسه با درس رواشناسی در کنکور انسانی که ضریب ۲ را دارد، قطعا این درس اهمیت بیشتری دارد اما باید حواستان باشد که اکثر افراد تمام توان خود را روی درس آسان تر می گذارند و از درس فلسفه غافل می شوند. در اینجا اگر داوطلبی بر روی درس فلسفه و منطق تمرکز بگذارد و درصد خیلی بالایی در آن کسب کند، تراز و رتبه ای که کسب می کند، قطعا او را غافلگیر خواهد کرد.

درس فلسفه چقدر در کنکور انسانی اثر دارد

 

سرمایه گذاری روی درس فلسفه و منطق

افرادی که نیت رتبه برتر شدن در کنکور را دارند، در اولین مرحله باید در امتحان نهایی نمرات بالایی کسب کنند تا ۵۰ درصد مسیر را به سادگی طی کنند. این دسته از داوطلبان باید درس فلسفه و منطق را جدی بگیرند و فقط به درصد های بالا در آن فکر کنند.

دسته دوم داوطلبانی هستند که در دروس سنگین ضعیف هستند و می خواهند ضعف خود را با دروس ساده تر بپوشانند. این دسته از افراد علاوه بر نمرات امتحان نهایی که تاثیر قطعی در کنکور دارد، باید روی دروس ساده تر حساب باز کنند. این افراد باید بیشتر تمرکز خود را روی دروس ساده تر مانند روانشناسی و اقتصاد بگذارند و درصد های بالایی در آن کسب کنند تا بتوانند رتبه خوبی را نیز به این واسطه کسب کنند.

دسته سوم کسانی هستند که که در همه دروس توانایی یکسانی دارند، این دسته از افراد باید تمام تلاش خود را بکنند تا بتوانند در دروس ساده تر درصد ۱۰۰ و یا بالای ۸۰ را کسب کنند. با این روش می توانید رتبه دو رقمی نیز کسب کنید زیرا درصد بالای ۸۰ بسیار در کاهش رتبه اثر می گذارد و تراز شما را تا حد زیادی افزایش می دهد.

سوالات پر تکرار

ضریب درس فلسفه و منطق در کنکور انسانی چیست؟

ضریب درس فلسفه در کنکور انسانی، ۵ است.

اگر درس فلسفه را صفر بزنم چه می شود؟

اگر درسی را صفر بزنید در واقع تاثیر مثبتی را در کاهش رتبه و افزایش تراز حس نخواهید کرد. بنابراین تمام تلاش خود را انجام دهید که درصد مثبتی را کسب کنید هر چند این درصد کم باشد.

اگر نمره امتحان نهایی ام در درس فلسفه و منطق کم باشد چه باید کرد؟

در صورتی که در درس فلسفه در امتحان نهایی نمره ضعیفی را کسب کرده باشید، ترمیم معدل در خرداد ماه بهترین مورد برای جبران است که با استفاده از این فرصت می توانید نمره خود را بهبود دهید تا استرس نمره کم در نتیجه کنکور شما تاثیر نگذارد.


وبسایت دانش پژوه فرصتی را در اختیار مشاوران و معلمان قرار داده است تا افراد بتوانند علم و تجربه خود را در معرض دید قرار دهند و از این فرصت در جهت رشد شغلی خود استفاده کنند.

دانشجویان، کنکوری ها و دانش آموزان می توانند با استفاده از فرصت تعاملی که در سایت برایشان ایجاد شده است، مشکلات تحصیلی و درسی خود را به سادگی و بدون هزینه حل کنند.

می خواهم با این خدمات آشنا شوم

ارسال یک پاسخ