اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

تاثیر درس فیزیک در کنکور ریاضی و تجربی – ضریب

درس فیزیک، درس بسیار مهمی در کنکور ریاضی و کنکور تجربی است که ضریب درس فیزیک در کنکور، تاثیر بسیار زیادی بر روی رتبه و تراز دارد. این درس، نه تنها به عنوان یکی از دروس مهم در کنکور، یک مساله بسیار مهم است که نیاز به بررسی و شناخت دارد.

در این مقاله، به بررسی اهمیت و تاثیر درس فیزیک در کنکور ریاضی و تجربی پرداخته شده است. ابتدا به درجه اهمیت این درس در فرآیند آزمون کنکور می‌ پردازیم و در ادامه به بررسی سوالات پر تکرار و راهکار های موثر برای موفقیت در این درس می‌ پردازیم. در نهایت، ما به تحلیل تاثیر گذاری درس فیزیک بر رتبه‌ سازی کنکور، استراتژی‌ های موثر برای موفقیت در این درس و اهمیت سرمایه‌ گذاری در زمان و انرژی در این درس خواهیم پرداخت.

با مطالعه دقیق این مقاله، داوطلبان درک بهتری از نقش و اهمیت درس فیزیک در کنکور تجربی و ریاضی، بهترین استراتژی‌ ها و روش‌ های مطالعه را برای کسب موفقیت در این آزمون خواهند داشت.

تاثیر درس فیزیک در کنکور

درس فیزیک یکی از دروس اصلی و مهم رشته تجربی و ریاضی است. کسانی که در کنکور ریاضی شرکت می کنند، باید آگاه باشند که درس فیزیک یک درس بسیار مهم است و برای قبولی باید روی آن تمرکز زیادی گذاشت.

در کنکور ۱۴۰۳، سوابق تحصیلی به صورت ۵۰ درصد به شکل قطعی تایید شده است. بنابراین باید در امتحان نهایی نیز نمره قابل قبولی را کسب کنید زیرا ۵۰ درصد این درس در کنکور و ۵۰ درصد آن در امتحان نهایی است.

درس فیزیک در کنکور ریاضی دارای ضریب ۹ و در کنکور تجربی ضریب ۷ را دارد.

ضریب درس فیزیک در کنکور

همان گونه که آگاه هستید، زیر گروه ها در کنکور مانند قبل نیست و طبق قانون جدید، حذف شده اند. قبل از حذف زیر گروه، ضریب یک درس در زیر گروه های مختلف متفاوت بود که در حال حاضر همچین موضوعی در کارنامه کنکور دیده نخواهد شد. زمانی که زیر گروه در کنکور وجود داشت، ضریب درس فیزیک در هر زیر گروه متفاوت بود اما با از بین رفتن زیر گروه، فقط یک ضریب برای هر درس وجود دارد.

کسانی که در کنکور ثبت نام کرده اند و می خواهند درصد خوبی در درس فیزیک کسب کنند، باید در اولین گام، هدف اولیه و نهایی خود را مشخص کنند و بعد از آن به برنامه ریزی و به شروع مطالعه بپردازند.

در گام اول، پیدا کردن منبع مطالعاتی خوب، مهم است. برخی افراد نیاز به منبعی دارند که دارای درسنامه کامل باشد و برخی نیاز به منبعی دارند که نکات کلیدی را گفته باشد و تست های زیادی برای تسلط بیشتر داشته باشد.

در انتها باید با تجربه و شناختی که از خودتان دارید و نمرات کسب شده در درس فیزیک، باید منابع کمک کننده را پیدا کنید و شروع به برنامه ریزی و مطالعه کنید.

مهم است که بدانید متن کتاب درسی بسیار مهم است و باید به صورت دقیق مطالعه شود

آیا درس فیزیک رتبه ساز است؟

دروس تخصصی تاثیر بسیار زیادی بر روی رتبه کنکور می گذارند. درس فیزیک جز دروس تخصصی و مهم رشته تجربی و ریاضی است که اگر به توانایی کسب درصد بالا در آن برسید، رتبه و تراز شما به شکلی خواهد بود که غافلگیر خواهید شد.

کنکوری های زیادی هستند که تاثیر این درس بر رتبه و تراز را متوجه می شوند و به درصد های کم در آن قانع نمی شوند. این را باید بدانید که ضریب این درس در کنکور ریاضی ۹ است اما باید در نظر داشت که افراد زیادی در این درس، قادر به کسب درصد های بالا نیستند و تمرکز خود را روی سایر دروس می گذارند. اما باید بدانید که کسب درصد بالا در هر درس، ارزش آن را بیش از حالت عادی می کند و اگر جز نفرات اول در این درس به لحاظ درصد باشید، کاهش رتبه و افزایش تراز کنکور را تجربه خواهید کرد.

دروس رتبه ساز ثابت نیستند و هر سال بسته به نتایج افراد این مساله متفاوت خواهد بود. اما برخی دروس همیشه رتبه ساز هستند که درس فیزیک جز این دروس در کنکور است.

در مقایسه با درس شیمی در کنکور ریاضی که ضریب کمتری را دارد، قطعا این درس اهمیت بیشتری دارد اما باید حواستان باشد که اکثر افراد تمام توان خود را روی درس آسان تر می گذارند و از درس فیزیک غافل می شوند. اما اگر داوطلبی بر روی درس فیزیک تمرکز بگذارد و درصد خیلی بالایی در آن کسب کند، تراز و رتبه ای که کسب می کند، که در روز اعلام نتایج غافلگیر خواهد شد.

درس فیزیک چقدر در کنکور اثر دارد

سرمایه گذاری روی درس فیزیک

افرادی که قصد رتبه برتر شدن در کنکور را دارند، در اولین قسمت باید در امتحان نهایی نمرات بالایی کسب کنند تا ۵۰ درصد مسیر را به سادگی طی کنند. این دسته از داوطلبان باید درس فیزیک را جدی بگیرند و فقط به درصد های بالا در آن فکر کنند.

دسته دوم داوطلبانی هستند که در دروس سنگین ضعیف هستند و می خواهند ضعف خود را با دروس ساده تر بپوشانند. این دسته از افراد علاوه بر نمرات امتحان نهایی که تاثیر قطعی در کنکور دارد، باید روی دروس ساده تر حساب باز کنند. این افراد باید بیشتر تمرکز خود را روی دروس ساده تر بگذارند و درصد های بالایی در آن کسب کنند تا بتوانند به نتیجه خوبی در کنکور برسند.

دسته سوم کسانی هستند که که در همه دروس تقریبا به یک اندازه توانمند هستند، این دسته از افراد باید تمام تلاش خود را بکنند تا بتوانند در دروس ساده تر درصد ۱۰۰ و یا بالای ۸۰ را کسب کنند. با این روش می توانید رتبه دو رقمی نیز کسب کنید زیرا درصد بالای ۸۰ بسیار در کاهش رتبه اثر می گذارد و تراز شما را تا حد زیادی افزایش می دهد.

سوالات پر تکرار

ضریب درس فیزیک در کنکور چیست؟

ضریب درس فیزیک در کنکور ریاضی، ۹ است و در کنکور تجربی ۷ است.

اگر درس فیزیک را صفر بزنم چه می شود؟

اگر درسی را صفر بزنید در واقع تاثیر مثبتی را در کاهش رتبه و افزایش تراز حس نخواهید کرد. بنابراین تمام توان خود را بگذارید تا درصد مثبتی را کسب کنید هر چند این درصد کم باشد.

اگر نمره امتحان نهایی ام در درس فیزیک کم باشد چه باید کرد؟

در صورتی که در درس فیزیک در امتحان نهایی نمره ضعیفی را کسب کرده باشید، ترمیم معدل در خرداد ماه بهترین حالت برای جبران است که با استفاده از این فرصت می توانید نمره خود را بهبود دهید تا استرس نمره کم در نتیجه کنکور شما تاثیر نگذارد.


وبسایت دانش پژوه فرصتی را در اختیار مشاوران و معلمان قرار داده است تا افراد بتوانند علم و تجربه خود را در معرض دید قرار دهند و از این فرصت در جهت رشد شغلی خود استفاده کنند.

دانشجویان، کنکوری ها و دانش آموزان می توانند با استفاده از فرصت تعاملی که در سایت برایشان ایجاد شده است، مشکلات تحصیلی و درسی خود را به سادگی و بدون هزینه حل کنند.

می خواهم با این خدمات آشنا شوم

ارسال یک پاسخ