اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

تاثیر درس روانشناسی در کنکور انسانی – ضریب

در سفر آموزشی و آزمونی که به نام کنکور انسانی شناخته می‌ شود، درس روانشناسی یکی از دروس مهم و حیاتی است که باید به آن توجه ویژه‌ ای داشت. این درس به عنوان یکی از دروس اصلی این رشته شناخته می‌ شود تاثیر درس روانشناسی در کنکور انسانی زیاد است و ضریب درس روانشناسی در کنکور انسانی قابل چشم پوشی نیست.

اما چرا این درس به این اندازه مهم است؟ چرا باید وقت و انرژی بیشتری برای مطالعه‌ آن صرف کنیم؟ پاسخ به این سوالات در اینجاست که روانشناسی درسی نیست که همه افراد بتوانند در آن درصد خوبی کسب کنند.

در این مقاله، به بررسی تاثیر درس روانشناسی در کنکور انسانی می‌ پردازیم؛ از اهمیت و ضرورت مطالعه‌ این درس در مسیر کنکور و تاثیر آن بر رتبه‌ بندی و موفقیت در این آزمون بزرگ، تا راهکار های موثر برای مطالعه و فراگیری مفاهیم این درس ارزشمند. امیدواریم که این مقاله، یک راهنمای مفید برای شما در سفرتان به دنیای روانشناسی و آمادگی برای کنکور باشد.

تاثیر درس روانشناسی در کنکور انسانی

درس روانشناسی از دروس اصلی رشته انسانی است. کسانی که در کنکور انسانی شرکت می کنند، باید در نظر داشته باشند که درس روانشناسی بسیار حائز اهمیت است و باید روی آن سرمایه گذاری کنید.

در کنکور ۱۴۰۳، سوابق تحصیلی به صورت ۵۰ درصد به شکل قطعی تاثیر گذار است. بنابراین باید در امتحان نهایی نیز نمره قابل قبولی را کسب کنید زیرا ۵۰ درصد این درس در کنکور و ۵۰ درصد آن در امتحان نهایی است.

درس روانشناسی در کنکور انسانی دارای ضریب ۲ است

ضریب درس رواشناسی در کنکور

همانطور که آگاه هستید، دیگر موضوعی تحت عنوان زیر گروه در کنکور وجود ندارد و ضریب یک درس، یک ضریب ثابت است. زمانی که زیر گروه در کنکور وجود داشت، ضریب درس روانشناسی در هر زیر گروه متفاوت بود اما با از بین رفتن زیر گروه، فقط یک ضریب برای هر درس وجود دارد.

کسانی که در کنکور انسانی شرکت کرده اند و می خواهند درصد خوبی در درس روانشناسی کسب کنند، باید در اولین قدم هدفگذاری انجام دهند و بعد از آن به مطالعه بپردازند.

در اولین قدم باید یک منبع مطالعه خوب برای خود مهیا کنید. برخی افراد نیاز به منبعی دارند که دارای درسنامه قوی باشد و برخی نیاز به منبعی دارند که نکات کلیدی را گفته است و تست های زیادی دارد.

در نهایت باید با خودشناسی و تجربه ای که در درس روانشناسی دارید، باید منابع کمک کننده را پیدا کنید و شروع به مطالعه کنید.

به یاد داشته باشید که متن کتاب را به صورت کامل مطالعه کنید( حتی پاورقی و موارد مشابه)

آیا درس روانشناسی رتبه ساز است؟

دروس تخصصی تاثیر بسزایی بر روی رتبه کنکور می گذارند. درس روانشناسی نیز از دروس تخصصی و مهم رشته انسانی است که در صورت کسب درصد های بالا در آن، جهش آن در تراز و رتبه کنکور را می توان مشاهده کرد.

افراد زیادی هستند که اثر گذاری این درس در تراز کنکور را جدی نمی گیرند و به درصد های کم در آن قانع می شوند. درست است ضریب این درس ۲ است اما باید در نظر داشت که افراد زیادی در این درس، درصد های بالایی را کسب نمی کنند و تمرکز خود را روی سایر دروس مانند اقتصاد می گذارند. اما به یاد داشته باشید که کسب درصد بالا در هر درس، ارزش آن را چندین برابر می کند و اگر جز نفرات اول در این درس به لحاظ درصد باشید، جهش تراز و رتبه خوبی را تجربه خواهید کرد.

دروس رتبه ساز در هر سال بسته به نتایج افراد می تواند متفاوت باشد اما برخی دروس همیشه رتبه ساز هستند که درس روانشناسی جز این دروس در کنکور انسانی است.

در مقایسه با درس جامعه شناسی (علوم اجتماعی) که ضریب ۵ را دارد، بله این درس اهمیت کمتری خواهد داشت اما باید در نظر داشته باشید که اکثر افراد تمام توان خود را روی درس علوم اجتماعی می گذارند و از درس روانشناسی غافل می شوند. حال اگر فردی روی درس روانشناسی تمرکز بگذارد و درصد خیلی بالایی در آن کسب کند، قطعا جهشی را در تراز خود تجربه خواهد کرد که غافلگیر می شود.

درس روانشناسی چقدر در کنکور انسانی اثر دارد

سرمایه گذاری روی درس روانشناسی

کسانی که قصد رتبه برتر شدن در کنکور را دارند، در مرحله اول باید در امتحان نهایی نمرات بالایی کسب کنند تا ۵۰ درصد مسیر را به راحتی طی کنند. این دسته از افراد باید درس روانشناسی را جدی بگیرند و فقط به درصد های بالا در آن قانع باشند.

دسته دوم افرادی هستند که در دروس سنگین ضعیف هستند و می خواهند ضعف خود را با دروس ساده تر بپوشانند. این دسته از افراد علاوه بر نمرات امتحان نهایی که تاثیر قطعی در کنکور دارد، باید روی دروس ساده تر تمرکز کنند. این افراد باید عمده تمرکز خود را روی دروس ساده تر مانند روانشناسی بگذارند و درصد های بالایی در آن کسب کنند تا بتوانند رتبه قابل قبولی را کسب کنند.

دسته سوم افرادی هستند که که در همه دروس به یک اندازه توانمند هستند، این دسته از افراد باید تمام تلاش خود را بکنند تا بتوانند در دروس ساده تر درصد ۱۰۰ و یا بالای ۸۰ را کسب کنند. با این شیوه می توانید رتبه دو رقمی نیز کسب کنید زیرا درصد بالای ۸۰ بسیار در کاهش رتبه اثر می گذارد و تراز شما را تا حد زیادی بهبود می دهد.

سوالات پر تکرار

ضریب درس روانشناسی در کنکور انسانی چیست؟

ضریب درس روانشناسی در کنکور انسانی، ۲ است.

اگر درس روانشناسی را صفر بزنم چه می شود؟

اگر درسی را صفر بزنید در واقع تاثیر مثبتی را در تراز و رتبه کنکور خود به واسطه ضریب آن درس کسب نخواهید کرد. بنابراین تمام تلاش خود را انجام دهید که درصد مثبتی را کسب کنید هر چند کم.

اگر نمره امتحان نهایی ام در درس روانشناسی کم باشد چه باید کرد؟

در صورتی که در درس روانشناسی در امتحان نهایی نمره خوبی را کسب نکرده باشید، می توانید از ترمیم معدل در خرداد ماه استفاده کنید و نمره خود را بهبود دهید تا استرس نمره کم در نتیجه کنکور شما تاثیر نگذارد.


وبسایت دانش پژوه فرصتی را در اختیار مشاوران و معلمان قرار می دهد تا بتوانند علم و تجربه خود را در معرض دید قرار دهند و از این فرصت در جهت رشد شغلی خود استفاده کنند.

دانشجویان، کنکوری ها و دانش آموزان می توانند به تعامل بپردازند و مشکلات تحصیلی و درسی خود را به سادگی و بدون هزینه حل کنند.

می خواهم با این خدمات آشنا شوم

ارسال یک پاسخ