اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

چرا باید در کنکور انسانی شرکت کنم – کنکور انسانی بدم؟ |وبسایت دانش پژوه

گروه علوم انسانی رفته رفته دارد بین دانش آموزان نسل جدید جایگاه بهتری پیدا می کند. اکثر سوالات دانش آموزان این است که کنکور انسانی بدم یا خیر؟ آیا رشته انسانی خوبه؟ پاسخ به این سوالات به صورت کامل و جامع داده شده است که چرا باید در کنکور انسانی شرکت کنید و برای چه کسانی مناسب است.

رشته رو به رشد:

رشته علوم انسانی رفته رفته از گروه علوم ریاضی سبقت گرفت و الان در جایگاه دوم از نظر تعداد شرکت کننده در کنکور قرار دارد. طبق پیش بینی ما در سال های آتی ممکن است تعداد شرکت کنندگان در این رشته از رشته تجربی نیز پیشی بگیرد.

  • تفکرات منسوخ قدیمی

دیگر مانند گذشته نیست که یک نفر در رشته ادبیات در دانشگاه درس بخواند و دیگر افراد آن شخص را مورد تمسخر قرار دهند.

این تفکر رفته رفته دارد در جامعه شکل می گیرد که به انتخاب یکدیگر باید احترام گذاشته شود و هر فرد باید وارد رشته ای شود که به آن علاقه دارد.

چرا باید در کنکور انسانی شرکت کنیم؟

اولین و مهم ترین شرط برای شرکت در کنکور هر رشته ای، علاقه به آن رشته است.

اگر علاقه شما به دروس رشته انسانی زیاد باشد می توانید در دانشگاه بدرخشید اما اگر بدون علاقه وارد این رشته شده باشید پیشنهاد ما این است که سریعا از این رشته و دانشگاه خارج شوید.

کتب درسی رشته علوم انسانی در دانشگاه همانند کتب درسی آن در دوره دبیرستان یا متوسطه می باشند اما از نوع سنگین تر و پیشرفته تر و البته اختصاصی تر.

آشنایی با رشته های دانشگاهی:

باید آگاه باشید و بدانید که اگر کنکور انسانی دهید چه رشته هایی را می توانید در دانشگاه برای تحصیل انتخاب کنید.

رشته های دانشگاهی متنوعی در زیر شاخه علوم انسانی در دانشگاه وجود دارند که باید تک به تک بررسی شوند تا بدانید دقیقا کدام رشته برای شما مناسب است.

رشته های علوم انسانی در دانشگاه

  • هدف گذاری بلند مدت

باید قبل از اینکه کنکور دهید رشته خود را مشخص کرده باشید و برای آن برنامه ریزی و هدفگذاری بلند مدت کنید.

اگر رشته مورد علاقه شما از گروه علوم انسانی است باید برای ان برنامه ریزی بلند مدت کنید و برای آن تلاش کنید. همچین فردی باید در کنکور علوم انسانی شرکت کند.

چرا نباید در کنکور انسانی شرکت کنیم؟

کنکور انسانی برای افرادی که علاقه ای به خواندن دروسی مانند ادبیات، فلسفه و منطق ندارند اصلا مناسب نیست.

در دانشگاه این دروس به صورت تخصصی تدریس می شوند و برای افرادی مناسب است که مشتاق شنیدن این مباحث باشند.

اکثر دروس این رشته ها حفظی-مفهومی هستند. یعنی علاوه بر حافظه حفظی، باید قدرت درک و تحلیل بالایی از مسائل داشته باشید.

مهاجرت تحصیلی و کاری:

قوانین کشور ها با یکدیگر بسیار متفاوت است. اگر در رشته قضاوت و وکالت تحصیل کرده باشید، بعد از تحصیل کار برای شما در زمینه مهاجرت کاری بسیار سخت خواهد بود.

شما قوانین بین الملل را تا حدی در دانشگاه یاد خواهید گرفت اما قوانین جزئی هر کشور با کشوری دیگر بسیار متفاوت است.

یک دانشجو فارغ التحصیل رشته علوم قضایی در ایران نمی تواند به خوبی در کشور فنلاند قضاوت کند. برای اینکه بتوانید در آن جا هم کار کنید باید قانون اساسی آن کشور را نیز مطالعه کنید.

به علت وجود همچین مواردی، مهاجرت با این رشته ها بسیار سخت است و باید بسیار تلاش کنید.

چرا اینده شغلی کنکور انسانی خوبه

آینده شغلی رشته انسانی

چشم انداز شغلی

آینده شغلی در رشته انسانی بسیار زیاد بستگی به شما دارد. اصولا می توانید در ارگان های دولتی کار پیدا کنید اما نیاز به تلاش زیادی دارید تا بتوانید کار دولتی پیدا کنید.

در رشته ای همچون رشته حقوق همه چیز بستگی به خودتان دارد. شما می توانید یک وکیل شوید و دفتر خود را راه اندازی کنید اما برای یک وکیل با درامد خوب شدن نیاز به شهرت دارید که این شهرت از رضایت موکلان بدست می آید.

به همین دلیل است که می گوییم ا گر عاشق این رشته هستید وارد آن شوید زیرا این علاقه است که شما را به فردی متعهد و کار درست تبدیل می کند که نتیجه آن آینده شغلی خوب در رشته انسانی و کسب درامد بسیار بالا است.

مهارت اجتماعی

اگر فردی هستید که مهارت اجتماعی بالایی ندارید و در آینده نیز قصد دارید به همین روش فعلی خود ادامه دهید، اصلا نباید در کنکور رشته انسانی شرکت کنید و نباید وارد هیچکدام یک از رشته های این گروه شوید.

اساسی ترین رکن رشته های علوم انسانی داشتن مهارت های اجتماعی بسیار قوی است.

سوال پرتکرار

رشته انسانی خوبه؟

 پاسخ به این سوال در حالت کلی بله است. هر رشته پتانسیل های بالای خودش را دارد و منتظر افرادی است تا آن را کشف کنند و با استفاده از آن به درجات عالی برسند.

اما با یک بررسی جزئی باید به شما بگوییم که باید هدف خودتان را از یک رشته مشخص کنید. مشخص کنید که قرار است چه خدمتی به گسترش این شاخه از علم کنید. اگر هدف شما مشخص باشد و علاقمند به این رشته هم باشید، بله این رشته یک رشته عالی برای همچین فردی است.

جمع بندی:

فردی باید در کنکور علوم انسانی شرکت کند که برای رشته های این گروه امتحانی در دانشگاه مناسب باشد. یک فرد خجالتی که نمی تواند در یک جمع ساده صحبت کند جایگاهی در رشته قضاوت نخواهد داشت.

فردی که علاقه درسی اش به دروس محاسباتی است نمی تواند در کنکور انسانی بدرخشد. در دانشگاه خبری از دروس محاسباتی نیست و تماما با دروسی مشابه درس ادبیات، فلسفه و دیگر دروس مشابه طرف هستید.

اکثر رشته های تحصیلی در دانشگاه بعد از فارغ التحصیلی نیاز دارند به فردی که متعهد، امین و راستگو باشد به خصوص برای رشته های قضاوت و وکالت که صداقت و درستکاری در آن حرف اول و آخر را می زند.


در سایت دانش پژوه فرصتی فراهم شده است تا مشاوران و معلمان و افراد با استعداد با اندکی فعالیت بتوانند خودشان را در معرض دید محصلان قرار دهند.

محصلان با پرسیدن سوال هایشان و مشکلاتشان در سایت می توانند توسط این افراد مشتاق به پاسخ سوالات خود برسند.

وبسایت دانش پژوه چیست و چه کاری انجام می دهد؟

ارسال یک پاسخ