اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

چرا کنکور تجربی | ایا در کنکور تجربی شرکت کنم -وبسایت دانش پژوه

رشته تجربی بسیار پرطرفدار است اما آیا یک رشته برای همه مناسب است؟ هر فرد باید در رشته ای کنکور دهد که برایش مناسب باشد. ممکن است ندانید که رشته تجربی برای شما مناسب است یا خیر. ایا کنکور تجربی برای من مناسب است؟

چرا کنکور تجربی پرطرفدار است؟

افراد جامعه همیشه به سمتی می روند که به سمت آن هُل داده می شوند بدون آنکه به آن فکر کنند انجامش می دهند. در سال های اخیر توده عظیمی از دانش آموزان به سمت کنکور رشته تجربی هُل داده شده اند.

این فشار ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که دلیل اصلی آن اجبار خانواده است. تفکر توده افراد جامعه بر این است که وارد رشته ای بشوند که بازار کار مناسبی داشته باشد.

در ظاهر شاید این تفکر درست باشد. درست است که باید مسیری را بروید که نتیجه داشته باشد. مشخص است که هیچکس دلش نمی خواهد چندین سال درس بخواند و تلاش کند و سرانجام بیکار باشد.

اما سوال ما این است که آیا فقط شغل مهم است؟ مهم نیست که چه شغلی داشته باشید؟

باید ها و نباید های شرکت در کنکور:

اولین قدم به بررسی این سوال که چرا باید در کنکور تجربی شرکت کنیم می پردازیم

  • علاقه

مهم ترین مورد برای وارد شدن به یک رشته تحصیلی، علاقه است. اگر به رشته اتان علاقه نداشته باشید نمی توانید از زندگی خود لذت ببرید زیرا کل روز در حال خواندن دروسی هستید که هیچ علاقه ای به خواندن آن ها ندارید و از روی اجبار مجبور به انجام آن هستید.

پس وارد رشته ای شوید که به آن علاقه دارید. علاقه می تواند شما را شکوفا کند و لذت زندگی را به شما دهد.

استعداد یابی

قبل از اینکه انتخاب رشته کنید و رشته تجربی را برای تحصیل و کنکور دادن نتخاب کنید باید خودتان را استعداد یابی کنید.

استعداد یابی باید در طول چند سال با انجام کار های مختلف پیدا شود. باید کلاس های مختلفی را شرکت کنید تا بفهمید دقیقا در چه چیزی قوی هستید.

هرچند در توده زیادی از افراد از همان ابتدا مشخص است به چه چیزی و در چه زمینه ای استعداد دارند. فردی که استعدادی در دروس حفظی و کار های بیمارستانی دارد هرگز نباید در کنکور ریاضی شرکت کند.

آینده شغلی

شغل بسیار مهم است. اینکه قرار است ۳۰ سال بعد از تحصیل مشغول به چه کاری شوید و هر روز آن را انجام دهید بسیار مهم است. شما نمی توانید کاری را به صورت مداوم انجام دهید که به آن علاقه ندارید.

ممکن است بازار کار رشته های تجربی از مهندسی و سایر رشته ها بهتر باشد اما آیا فردی که به ساختمان سازی علاقه دارد می تواند جراحی بینی انجام دهد؟

اگر پزشکانی را می بینید که درامد های بسیار بالایی دارند علت این درامد بالا و موفقیت علاقه ای است که به شغل خود دارند. این علاقه باعث پیگیری آن ها شده است و نتیجه آن شکوفایی استعداد ان ها شده است.

پس زمینه کاری که دوست دارید در آن مشغول شوید را پیدا کنید سپس با توجه به آن کنکور دهید.

مهاجرت

شاید شما هم به فکر مهاجرت افتاده باشید. قطعا به شما گفته اند رشته هایی مانند رشته پرستاری خوراک مهاجرت هستند. باید به شما بگوییم تمام رشته ها برای مهاجرت خوب هستند.

چه رشته مهندسی عمران خوانده باشید چه رشته های پزشکی و پیراپزشکی، شانس مهاجرت تقریبا یکسان است. مهم ترین مورد این است که شما در رشته خود فردی ماهر باشید. هرچه مهارت شما بیشتر باشد بیشتر از شما استقبال خواهند کرد.

کنکور تجربی شرکت کنم

ایا کنکور تجربی برای من مناسب است

چرا نباید در کنکور تجربی شرکت کرد؟

تعداد شرکت کننده های گروه علوم تجربی بسیار زیاد است. اگر به دنبال ورود به دانشگاه هستید نباید در این رشته کنکور دهید. پیشنهاد ما شرکت در کنکور رشته ریاضی و یا انسانی است.

فضای کاری رشته های علوم تجربی بعد از تحصیل بسیار ناخوشایند است. کارکردن در بیمارستان نیاز به روحیه و افراد خاص خود را دارد. اگر روحیه کار در بیمارستان را ندارید و همچنین فیزیک بدنی قوی برای انجام کار های سرپایی را ندارید و نمی توانید شیفت های سنگین دهید اصلا پیشنهاد نمی شود وارد رشته های علوم تجربی در دانشگاه شوید.

در دانشگاه شما با دروس محاسباتی سروکار نخواهیدداشت. خبری از درس فیزیک و ریاضی نیست و تمامی دروس رنگ و بوی دروس زیست را می گیرند و کاملا حفظی هستند. اگر به دنبال دروسی مثل ریاضی و فیزیک در دانشگاه هستید به هیچ عنوان در کنکور رشته تجربی شرکت نکنید.

جمع بندی

اگر فقط به دنبال بازار کار هستید و فرقی برای شما نمی کند که چه شغلی داشته باشید، بازار کار در رشته های علوم تجربی از وضعیت بسیار خوبی در حال حاضر برخوردارند و می توانید از این فرصت استفاده کنید و در کنکور تجربی شرکت کنید و وارد رشته های علوم تجربی مانند پزشکی، اتاق عمل، هوشبری و … شوید.

رشته های دانشگاهی علوم تجربی بیشتر عملی هستند و بعد از ترم ۴ اکثر دروس شما به صورت عملی و در بیمارستان آموزش داده می شوند و شما به عنوان دانشجو باید کارآموزی را در بیمارستان بگذرانید.

پایان مقاله ایا کنکور تجربی برای من مناسب است


زمان مبهم بودن سوالات دانش آموزان، کنکوری ها و دیگر اقشار محصل به پایان رسیده است. قبلا باید ساعت ها زمان می گذاشتید تا به پاسخ سوالاتتان برسید. با وجود سایت دانش پژوه نیازی به وقت گذاشتن نیست و تنها با چند کلیک می توانید برای مشکلات درسی و تحصیلی خود راه حل پیدا کنید.

سایت پرسش و پاسخ ما این فرصت را می دهد تا هر فردی که مسلط به دروس مدرسه و دانشگاه است یا می تواند در زمینه های تحصیلی مشاوره دهد بتواند خودش را نشان دهد و از این فرصت استفاده کند و به درامد برسد.

اما چگونه این خدمات توسط ما ارائه می شوند و چه هدفی پشت این خدمات است

صفر تا صد خدمات ما

ارسال یک پاسخ