اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

گواهی دیپلم موقت چیست و آن را از کجا بگیریم ؟

گواهی دیپلم موقت یکی از مدارک بسیار مهم است که بعد از دبیرستان تقدیم شما می شود. موارد استفاده از این گواهی بسیار زیاد است و اگر بعد از دبیرستان قصد ادامه تحصیل هم نداشته باشید این گواهی برای دیگر موارد بکار شما خواهد آمد. اما گواهی موقت دیپلم را باید از کجا بگیریم؟ آیا می شود این گواهی را بدون محدودیت و به صورت دائمی گرفت؟ جواب تمامی سوالات شما راجب گواهی دیپلم در این مقاله داده شده است.

دوره متوسطه

پس از پایان دوره متوسطه یا به عبارتی پایان تحصیل در مدرسه باید مدرکی وجود داشته باشد که نشان دهد شما با نمره و معدل استاندارد تحصیل خود را تمام کرده اید و مجاز به ورود به مرحله بعد هستید.این مدرک به گواهی دیپلم معروف است.

گواهی دیپلم:

دو حالت برای دریافت این گواهی وجود دارد.مورد اول گواهی دیپلم موقت و مورد دوم اصل گواهی دیپلم است.این گواهی کاربرد بسیار زیادی برای فارغ التحصیلان دارند.

اگر اگر قصد ثبت نام در کنکور را داشته باشید به گواهی موقت دیپلم نیاز دارید.

اگر در دانشگاه قبول شوید باید برای ثبت نام گواهی نامه دیپلم خود را به دانشگاه ارائه دهید.

اگر قرار است با مدرک دیپلم در ارگان های دولتی ثبت نام کنید و مشغول شوید به گواهی دیپلم نیاز ضروری خواهید داشت.گواهی دیپلم ثابت می کند که شما مدرک دیپلم خود را با موفقیت گرفته اید.

اعتبار گواهی دیپلم چقدر است؟

گواهی دیپلم به صورت موقت ارائه می شود و اعتبار آن حداکثر ۶ ماهه است و بدون مهر آموزشگاه شما فاقد اعتبار خواهد بود.

برای اینکه بتوانید در کنکور ثبت نام کنید به این گواهی نیاز دارید که باید تاریخ صدور آن حداقل در ۳۱ شهریور و حداکثر در بهمن ماه باشد.اگر در مرداد این گواهی را گرفته باشید برای ثبت نام در کنکور باید دوباره یک گواهی دیگر بگیرید زیرا ثبت نام شما با عدم موفقیت مواجه خواهد شد.

نحوه دریافت گواهی دیپلم:

دریافت گواهی دیپلم کار ساده ای است و نیاز به ارائه مدارک خاصی نیست. کافی است برای دریافت گواهی موقت دیپلم به مدرسه یا آموزشگاه محل تحصیل سه سال آخر خود مراجعه کنید تا گواهی دیپلم خود را دریافت کنید.اما برای دریافت نیازمند این هستید که پرونده شما در مدرسه کامل باشد و بدهی مالی به مدرسه نداشته باشید.

اگر مدارک شما ناقص باشد یا بدهی داشته باشید از طرف مدرسه سخت گیری می شود و گواهی برای شما صادر نمی شود تا زمانیکه مدارک و نواقصات خود را برطرف کنید.

گواهی دیپلم موقت

گواهی دیپلم از کجا بگیریم

سربازی و گواهی:

اگر تازه دبیرستان را تمام کرده اید و قصد اعزام به سربازی را دارید باید گواهی دیپلم خود را به سازمان نظام وظیفه ارائه دهید و این یک امر ضروری است.

گواهی دیپلم با سربازی تداخلی ندارد و در صورت نیاز برای شما به صورت موقت و تاریخ دار صادر می شود.در حین خدمت شما نیازی به گواهی دیپلم نخواهید داشت اما اگر در برخی موارد این مدرک نیاز شد می توانید به سادگی به مدرسه خود مراجعه کنید و درخواست گواهی موقت را دهید تا برای شما صادر شود.

بیشتر بخوانید: شرایط خرید خدمت سریازی

ترجمه گواهی دیپلم

در اکثر مواقع افراد نیاز به ترجمه گواهی دیپلم موقت خود پیدا می کند.اصولا افراد برای مهاجرت تحصیلی گواهی دیپلم خود را ترجمه می کنند.دارالترجمه های مختلف و معتبری در تمامی شهر های ایران برای ترجمه مدرک دیپلم وجود دارند که در ازای دریافت مبلغ اندکی گواهی یا مدرک دیپلم شما را ترجمه می کنند و به شما می دهند تا بتوانید از آن برای مهاجرت تحصیلی یا دیگر موارد مورد نیاز استفاده کنید.

تاییدیه تحصیلی

دریافت تاییدیه تحصیلی نیاز به مراجعه حضوری ندارد و می توانید از سامانه اینترنتی اقدام به دریافت تاییدیه تحصیلی کنید.موارد استفاده تاییدیه تحصیلی بسیار زیاد است.

فقط کافی است سرچ کنید “سامانه تاییدیه تحصیلی” تا سایت مربوطه برای شما بالا بیاید و سپس با وارد کردن یکسری موارد می توانید به راحتی تاییدیه تحصیلی خود را ثبت کنید.

برای راحتی شما یک مقاله تحت عنوان راهنمای دریافت تاییدیه تحصیلی ایجاد کرده ایم تا با آموزش های آن بتوانید به راحتی اینکار ار انجام دهید.این آموزش به صورت تصویری و ویدئویی است تا شما بتوانید از آن استفاده کنید

آموزش تصویری دریافت تاییدیه تحصیلی

سوالات پرتکرار:

اگر برای ثبت نام در دانشگاه گواهی دیپلم موقت را نبرم من را ثبت نام می کنند؟

اگر آموزش دانشگاه شما سخت گیر باشد نباید اجازه ثبت نام را به شما دهد تا زمانی که گواهی معتبر از دیپلم خود ارائه ندهید. اما اگر مسئول ثبت نام و آموزش دانشکده شما سخت گیر نباشد ممکن است شما را ثبت نام کند اما در سیستم نقص مدارک را برای شما ثبت می کند و به شما وقت می دهد تا در سریع ترین زمان آن را ارائه دهید.

از اعتبار گواهی ام گذشه آیا می توانم در کنکور ثبت نام کنم؟

خیر، به هیچ عنوان گواهی بدون اعتبار زمانی قابل استفاده نخواهد بود.برای ثبت نام در کنکور شما به گواهی معتبر نیاز دارید که برای دریافت گواهی جدید می توانید به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کنید و درخواست دهید.

اصل گواهی دیپلم را چگونه و از کجا بگیریم؟

اگر قصد دریافت اصل گواهی دیپلم را دارید باید هیچ نقص مدارکی نداشته باشید و برای پسران مشکل نظام وظیفه نیز مهم است.اگر سربازی شما به پایان نرسیده باشد یا کارت معافیت نداشته باشید نمی توانید اصل مدرک دیپلم خود را دریافت کنید.

اما اگر پسر هستید و مشکل نظام وظیفه ندارید می توانید با ارائه کارت ملی خود و کامل کردن مدارک خود در حوزه محل تحصیلتان در دوره متوسطه، درخواست دریافت اصل گواهی دیپلم خود را دهید.

تفاوت گواهی موقت با اصل گواهی در مدت زمان اعتبار آن است.اصل گواهی دیگر تاریخ ندارد و همیشه می توانید از آن استفاده کنید.

برای مهاجرت تحصیلی نیاز به مدرک دیپلم است؟

اگر قصد مهاجرت را دارید و می خواهید در یکی از دانشگاه های خارج از کشور در مقطع کارشناسی تحصیل کنید نیاز دارید تا ثابت کنید مدرک دیپلم معتبر دارید.

برای همین شما باید درخواست صدور مدرک دیپلم خود را دهید سپس آن را ترجمه کنید و برای دانشگاه مقصد خود ارسال کنید.

چه در دانشگاه ایران چه در خارج فقط گواهی دیپلم نیاز نیست و باید ریز نمرات خود را نیز بگیرید و ضمیمه گواهی دیپلم خود کنید در غیر اینصورت شما تایید نخواهید شد زیرا هیچ مدرکی را ارئه نداده اید که نشان دهنده این باشد که شما دیپلم معتبر گرفته اید و مجاز به تحصیل در مقطع بالاتر هستید.

آیا می شود اعتبار گواهی موقت را بیشتر کرد؟

اعتبار گواهی موقت دیپلم به صورت شش ماهه است و بعد از آن باید درخواست گواهی جدید دهید و امکان اعتبار بیشتر شش ماه را ندارید و حداکثر شش ماهه صادر می شود.اگر به دنبال اعتبار بیشتر هستید باید اصل گواهی خود را دریافت کنید که دریافت آن منوط به داشتن یکسری شرایط است که در بالاتر آن را توضیح داده ایم.

نکته مهم

تاریخ اخذ دیپلم بسیار نکته مهمی است که باید به صورت دقیق در گواهی دیپلم شما ذکر شده باشد.اگر این تاریخ به صورت دقیق نباشد می تواند مشکلات زیادی برای شما چه در ثبت نام در کنکور، دانشگاه، ارگان های دولتی و مهاجرت تحصیلی ایجاد کند.

جمع بندی
مدرک دیپلم موقت یا گواهی موقت دیپلم برگه ای است که به شما کمک می کند تا در دانشگاه و در مواردی که مدرک دیپلم نیاز است، ثبت نام کنید. مدرک دیپلم موقت با مدرک اصل دیپلم تفاوتی از نظر اعتبار ندارد.
 
زمانی می توانید اصل مدرک دیپلم خود را دریافت کنید که مشکلاتی از قبیل نظام وظیفه و بدهی به مدرسه نداشته باشید. اگر مشکلات مورد نظر را نداشته باشید، می توانید اقدام کنید و کل مدارک خود را از مدرسه محل تحصیل متوسطه دوم خود دریافت کنید.
 
زمانی که اقدام کنید برای دریافت اصل مدرک دیپلم خود، برگه ای به شما داده می شود که باید آن را امضا بزنید و تایید کنید که مدارک خود را به صورت کامل دریافت کرده اید. بعد از آن کل پرونده سال های تحصیل به شما داده می شود که می توانید از آن استفاده کنید.
 
به یاد داشته باشید این مدارک بسیار مهم هستند و در نگهداری آن بسیار دقت کنید زیرا در صورت گم شدن مدرک دیپلم، به سادگی نخواهید توانست این مدرک را مجدد دریافت کنید.
 
پایان مقاله گواهی دیپلم از کجا بگیریم

اگر کنکوری باشید یا دانشجو، نیاز خود را به مکانی مطمعن برای رفع مشکلات تحصیلی حس می کنید.دانش پژوه تاسیس شد تا این احساس نیاز را برای شما برطرف کند.

دانش پژوه فقط برای محصلان نیست و برای مشاوران و معلمان مشتاق نیز است.معلمان و مشاوران می توانند نیاز های تحصیلی و مشکلات درسی محصلان را در سایت دانش پژوه رفع کنند و از امتیاز این کار سود ببرند.

اما این اتفاق چگونه توسط این وبسایت به صورت رایگان برای هر دو قشر صورت می گیرد؟

همین حالا راجب این خدمات بدون

دیدگاه ها ( ۴۹ )

 1. سلام بنده دی ماه نهایی سه درس ام مونده اگر دوتا رو پاس کنم بعد یکی‌ بمونه برا خرداد ماه اون موقع میخام برم ترمیم شرکت کنم برای درس های دیگه نیاز به دیپلم داره آیا امکانش هست با دیپلم موقت در این ترمیم شرکت کنم ؟؟

 2. سلام
  من از طرف مدرسه گواهی موقت دیپلم رو دریافت کردم،اصل دیپلم رو از کجا و چه موقعی میتونم دریافت کنم؟

 3. سلام خسته نباشید . من یدونه از امتحانامو پاس نکردم میتونم دیپلم موقت بگیرم و ورودی مهر ماه دانشگاه ازاد ثبت نام کنم؟

 4. سلام ، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رو گم کردم و درخواست المثنی دادم ، امکانش هست تا اصل مدرکم بیاد گواهی موقت بگیرم؟

 5. سلام خسته نباشید من امروز پرونده ام رو بعد از انجام ترمیم از مدرسه گرفتم الان چک کردم گواهی موقتم و ریز نمراتم مالی دی ماه ۱۴۰۰/۱۴۰۱ باید دوباره به مدرسه مراجعه کنم گواهی جدید بگیرم یا با همین میشه دانشگاه ثبت نام کرد؟!

 6. سلام خسته نباشید بنده دوازده هستم و چند درس رو نتونستم در خرداد پاس کنم و میخواستم بدونم میتونم با گواهی دیپلم که از مدرسه گرفتم میتونم برم دانشگاه آزاد ثبت نام کنم و اون درسا رو در دی امتحان بدم ؟؟؟

 7. سلام. برای ثبت نام دانشگاه حتمن باید مدرک دیپلم رو ببریم .اگه نبریم احتمال داره ثبت نام نکن

 8. سلام
  من تازه دوازدهم رو شروع کردم و برای مهاجرت تحصیلی به گواهی دیپلم نیاز دارم. تقریبا چقدر طول میکشه تا بیاد ؟ یا اینکه اگر خودم آخر سال برم مدرسه بهم میدن ؟

 9. سلام خسته نباشید…در صورت قبولی در امتحانات شهریور…دیپلم موقت رو چند روز بعدش بهمون میدن؟

 10. سلام وقتتان بخیر، من به فتوکوپی دیپلم موقت نیاز دارم اگر در مدارک مدرسه نباشه، از کجا باید بگیرم؟
  سپاس از مطالب مفیدتان

 11. سلام. برای وارد کردن تاریخ اخذ مدرک دیپلم من موندم کدوما وارد کنم.
  ی تاریخ روی مدرک دیپلم و یه تاربخ روی گواهی موقت زده که این دوتا یکین و من سال ۹۹-۱۴۰۰ فارغ‌التحصیل شدم.
  امااا یه تاریخ هست “تاریخ ثبت” روی اصل گواهی هستش
  الان باید کدومو وارد کنممم!🤦🏻‍♀️

 12. سلام من گواهی موقت دیپلم رو نگرفتم و میخوام کنکور ۱۴۰۲ ثبت نام کنم اگه تا چند روز آینده از مدرسه بگیرم میتونم ثبت ناممو انجام بدم یعنی مشکلی پیش نمیاد؟

 13. سلام. حدودا این مدرک کی میرسه؟

 14. سلام من امروز گواهی موقتم رو گرفتم اما تاریخش برای مرداد ماه هست ، برای ثبت نام کنکور درفروردین ماه نیاز به گواهی جدید هست؟ باتوجه به اینکه اعتبارگواهی ۶ ماهه است

 15. سلام من میخوام در آزمون سراسری تیر۱۴۰۲ شرکت کنم اگر الان یعنی اسفند ۱۴۰۱ گواهی موقتم رو بگیرم میتونم زمان ثبت نام که فروردین ماه هست ثبت نام کنم؟

 16. سلام من ثبت نام کردم دانشگاه قبول شدم
  ولی هنوز ثبت نام نهایی و رو انجام ندادم برای اعتبار گواهی موقت دیپلمم تموم شده برای ثبت نام نهایی دانشگاه باید گواهی موقت جدید از مدرسه بگیرم؟؟

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+