اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

هدف گذاری برای کنکور ۱۴۰۲ | چگونه در کنکور ۱۴۰۲ موفق شویم؟

وقتی قرار است مسافرت بروید، مهم ترین چیز داشتن نقشه است.حرکت کردن بدون نقشه در یک مسیر تاریک و جدید هیچگاه به نتیجه نخواهد رسید.برای موفقیت در کنکور باید نقشه داشته باشید. هدف گذاری کردن همان نقشه راه کنکور است.اینکه چگونه در کنکور ۱۴۰۲ موفق شویم بستگی به هدف گذاری شما برای کنکور ۱۴۰۲ و یا کنکور های آتی دارد.اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه هدفگذاری کنید و در کنکور نتیجه بگیرید، با ما همراه باشید.

هدفگذاری چیست؟

خیلی از افراد کاری را شروع می کنند و پیش می روند اما بعد از مدتی خسته می شوند و نتیجه دلخواه خود را نمی گیرند.علت اینکه افراد زیادی از فعالیت های روزمره خود نتیجه نمی گیرند نداشتن هدفگذاری است.وقتی هدفی داشته باشید باید برای رسیدن به آن برایش هدف گذاری نیز انجام دهید.

برای موفقیت در کنکور هم نیازمند به هدفگذاری هستید.اگر همینگونه کتاب خود را بردارید و شروع کنید به درس خواندن، انتظار نتیجه عالی گرفتن و حتی نتیجه معمولی گرفتن را نیز نداشته باشید.

هدف گذاری برای کنکور ۱۴۰۲

مجموعه ای از رفتار ها و اصول را هدفگذاری می گویند.نظم داشتن، برنامه ریزی داشتن و مطالعه منظم برخی از قسمت های مهم هدفگذاری برای کنکور هستند.

  • نظم

کسی که کاری را بدون نظم انجام می دهد به این معنی است که نتیجه گرفتن برایش مهم نیست و فقط دارد از روی اجبار کار را پیش می برد.باید نظم در خواب داشته باشید، نظم در مطالعه و نظم در برنامه ریزی.

  • برنامه ریزی

داشتن برنامه برای حرکت مداوم و با نظم بسیار نیاز است.درس خواندن بدون برنامه ریزی مانند حرکت کردن در یک تونل بدون داشتن چراغ است.حرکت می کنید اما با ترس، تردید و استرس.ترس و استرس از عوامل اصلی موفق نشدن در کنکور است.

مقاله برنامه ریزی کنکور

  • تعهد

خیلی از کنکوری ها برنامه ریزی دارند و نظم هم دارند اما بعد از مدتی کوتاه برنامه را رها می کنند و به روال قبل بر می گردند.اما همیشه افرادی که به برنامه خود متعهد هستند نتیجه می گیرند.افرادی که هدفشان برایشان مهم است همیشه نتیجه می گیرند.

افرادی که تمرکز خود را پخش می کنند به همان نسبت نتیجه ضعیف تری می گیرند اما افرادی که تمرکز می کنند روی برنامه خود نتیجه بزرگ می گیرند.وقتی ذره بین خود را مدت طولانی روی یک نقطه متمرکز نگه دارید انرژی پرتو های خورشید جمع می شوند و آتش سوزی رخ می دهد اما اگر هر بار ذره بین خود را جابجا کنید انرژی لازم برای آتش سوزی توسط پرتو های خورشید ایجاد نمی شود و شما نتیجه دلخواه خود را نمی گیرید.

چگونه در کنکور 1402 موفق شویم و هدف گذاری کنیم

چگونه با هدف گذاری در کنکور ۱۴۰۲ موفق شویم

  • الگو

انگیزه در راه موفقیت در کنکور بسیار مهم است و شما را در مسیر ثابت قدم نگه می دارد.با دیدن الگو ها و افرادی که شرایط مشابه شما داشته اند و یا حتی شرایطی بدتر از شما داشته اند و در کنکور موفق شده اند را ببینید تا برایتان باور پذیر شود که می شود.

دیدن الگو ها باعث ایجاد انگیزه مضاعف می شود.افرادی را می بینید که با نصف امکانات و هوش شما در کنکور موفق شده اند و این باعث می شود یک خودبینی در شما ایجاد شود و بگویید اگر اون توانسته، من هم می توانم.

هدف گذاری سه ماهه:

برای کنکور ۱۴۰۲ می توانید به صورت ماهانه یا سه ماهه یا شش ماهه هدف گذاری کنید که از نظر ما هدفگذاری سه ماهه بهترین نوع هدفگذاری برای کنکور است.

باید برای سه ماه پیش رو برنامه ریزی کنید و طبق اصول های گفته شده پیش روید.سپس در سه روز آخر هدفگذاری باید بررسی کنید و از این سبک برنامه ریزی و پیش رفتن بازخورد بگیرید.

بعد از بررسی نتایج در این سه ماه باید برنامه خود را بهینه تر کنید برای سه ماه بعد تا بازخورد بهتری بگیرید.باید به همین منوال ادامه دهید و هر سه ماه یکبار برنامه خودتان را بهبود ببخشید تا بازدهی بیشتری بگیرید.

سوالات متداول:

چهار ماه تا کنکور وقت دارم، چگونه هدفگذاری کنم؟

اگر زیر فشار خوب عمل می کنید می توانید این ۴ ماه را به صورت فشرده برای کنکور ۱۴۰۲ یا دیگر کنکور ها برنامه ریزی و هدف گذاری کنید.در چهار ماه فرصت اصلاح برنامه وجود ندارد و باید با شناخت از خودتان بهترین نوع برنامه ریزی را انجام دهید و با اصول های گفته شده آن را اجرا کنید.افراد بسیار زیادی بوده اند و خواهند بود که در زمان کم نتیجه قابل قبولی را در کنکور گرفته اند و خواهند گرفت.

البته باید بدانید این افراد پایه درسی قوی داشته اند که در مدت زمان کم نتیجه گرفته اند.به هیچ عنوان یک کنکوری با پایه ضعیف در مدت زمان کم نمی تواند رتبه دو رقمی کنکور شود.

مقاله چگونه پایه درسی ام را قوی کنم

چگونه از تابستان یازدهم هدفگذاری کنم؟

از تابستان یازدهم تا روز کنکور حدودا ۱۲ ماه فرصت دارید.از این فرصت می توانید به دو گونه استفاده کنید.

هدف گذاری سه ماهه

هدف گذاری شش ماهه

پیشنهاد ما هدفگذاری سه ماهه است زیرا در زمان های زیاد هرچه هدفگذای شما زمان کمتری داشته باشد بهتر است زیرا هر بار می توانید بازخورد بگیرید و آن را اصلاح کنید.

اگر از الان شروع کنم نتیجه می گیرم؟

پرتکرار ترین سوال کنکوری ها این است که اگر از مهر شروع کنم، اگر از بهمن شروع کنم، اگر از عید شروع کنم نتیجه می گیرم؟

نتیجه گرفتن در هر زمانی نیاز به بررسی فاکتور های مختلفی از جمله پایه درسی، برنامه ریزی، قدرت تست زنی، مدیریت زمان و … بستگی دارد.اگر فردی باشید که قدرت تست زنی پایینی دارید نیاز به زمان زیادی دارید تا تست زنی خود را تقویت کنید.پس با توجه به شرایط هر فرد نتیجه گرفتن در هر مقدار زمان می تواند متفاوت باشد.

پایان مقاله چگونه در کنکور ۱۴۰۲ موفق شویم


در وبسایت دانش پژوه می توانید سوالات درسی و مشکلات تحصیلی خود را بپرسید تا پاسخ سوال خود را بگیرید

اما چه کسی پاسخگوی شماست؟

مشاوران و معلمان مشتاق می توانند به سوالات شما پاسخ دهند تا شما مشکلات رفع شود

اما چرا مشاوران و معلمان باید به سوالات شما پاسخ دهند؟

پاسخ دادن به سوالات و فعالیت در سایت دانش پژوه باعث دیده شدن شما در بین انبوهی از کنکوری ها می شود که دیدن شدن می تواند بسیار برای شما درامد زا باشد.

همین حالا از همه امکانات دانش پژوه با خبر شو

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+