اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

چه کسانی در کنکور قبول می شوند | اقدامات لازم برای موفقیت در کنکور

اصولا افراد این سوال را از خودشان می پرسند که چه کسانی در کنکور قبول می شوند.همیشه افرادی که بارها تلاش کرده اند و در کنکور نتیجه نگرفته اند به این سوال فکر می کنند که شاید پاسخی برای آن پیدا کنند تا این بار با استفاده از این پاسخ بتوانند در کنکور سراسری نتیجه بگیرند.اما اینکه چه کسانی در کنکور موفق می شوند یک پاسخ دارد، این افراد اصول موفقیت در کنکور را رعایت می کنند.

چه کسانی در کنکور قبول می شوند؟

همیشه کسانی در کنکور موفق می شوند که اصول دارند.اگر بدون اصول و پایه سازی نامناسب در کنکور شرکت کنید هرگز نتیجه قابل قبولی را کسب نخواهید کرد.

این اصول کاملا مشخص هستند و قرار است که این اصول را ریز به ریز برای شما بیان کنیم.اما باید بدانید رعایت این اصول کار آسانی نیست و نیاز به یک اراده قوی دارد.

اصول کسانی که در کنکور موفق ترند

کسانی در کنکور موفق ترند که اصول داشته باشند و به مدت یکسال روی اصولشان پافشاری کنند.اصول موفقیت در کنکور عبارتند از:

  • انگیزه

اولین و مهم ترین نقطه مشترک کنکوری های موفق، انگیزه داشتن است.انگیزه مهم ترین عامل برای حرکت کردن و ادامه دادن است.اگر انگیزه کافی برای شروع کردن نداشته باشید هرگز نمی توانید قدم اول را بردارید.

حتی اگر انگیزه کمی هم داشته باشید باز کافی نیست زیرا بعد از اندکی حرکت و قدم برداشتن ناامید و خسته می شوید و دیگر ادامه نمی دهید.

چگونه انگیزه ایجاد کنیم؟

روش های گوناگونی برای ایجاد انگیزه وجود دارد اما ممکن است باعث ایجاد انگیزه دائمی نشوند.شما می توانید با اهرم رنج و لذت برای خود انگیزه دائمی و پایدارا ایجاد کنید تا مسیر را تا انتها ادامه دهید و نتیجه دلخواه خود را بگیرید.

بیشتر بخوانید: اهرم رنج و لذت چیست؟

چه کسانی در کنکور موفق و قبول می شوند.اصول موفقیت در کنکور

چه کسانی در کنکور قبول می شوند

  • تعهد و تمرکز

بعد از انگیزه نوبت به تعهد و تمرکز است.تعهد داشتن باعث می شود شما فقط روی هدفتان متمرکز شوید و وارد حاشیه نشوید.حاشیه در سال کنکور بسیار زیاد است و شما باید تعهد دهید که وارد هیچکدام از این حاشیه ها نشوید.

باید تعهد دهید یکسال از فضای مجازی دور شوید

با تعهد باید بیرون رفتن های بیهوده و گذرا را کنار بگذارید

همیشه افرادی نتیجه می گیرند که متمرکز روی یک هدف باشند.این تمرکز یک روز و دو روز نباید باشد و باید تا روز کنکور و حتی سر جلسه کنکور ادامه یابد.

  • مشخص کردن هدف

یک یاز اصول موفقیت در کنکور مشخص بودن هدف است.قبل از اینکه کنکور دهید و حتی شروع به درس خواندن کنید باید هدفتان از کنکور دادن مشخص باشد.باید رشته و دانشگاه خود را انتخاب کرده باشید.

بیشتر بخوانید: معرفی رشته های کنکور

اگر یک هدف واضح داشته باشید برای آن تلاش مداوم خواهید کرد.فردی که بی هدف در کنکور شرکت می کند و درس می خواند تا شاید در یک رشته قبول شود هرگز نمی تواند جز کسانی باشد که در کنکور موفق می شوند.

  • برنامه ریزی درسی

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث تمایز افراد از یکدیگر می شود، داشتن برنامه ریزی است.اگر بدون برنامه ریزی اصولی شروع به درس خواندن کنید، به علت نظم نداشتن و مشخص نبودن اهداف مطالعه نمی توانید مدت زیادی را ادامه دهید و خسته می شوید.

پس کسانی در کنکور موفق می شوند که به خودشناسی برسند و سپس برای خودشان برنامه بریزند.لازم به ذکر است که هیچکس و هیچ فردی نمی تواند برای شما برنامه ریزی درسی کند زیرا هیچکس به اندازه شما خودتان را نمی شناسد.

برنامه ریزی باید طبق روحیات و تسلط شما بر دروس مختلف باشد تا نتیجه صورت گیرد.موسسه های مختلف یک برنامه ریزی را برای هزاران نفر ارائه می دهند که این برنامه فقط روی برخی افراد جواب می دهد.

نحوه برنامه ریزی صحیح چگونه است؟

چه کسانی در کنکور قبول نمی شوند؟

موفقیت در هر زمینه ای از جمله کنکور نیازمند رعایت تمامی فاکتور ها است.اگر از فاکتور های گفته شده یکی هم کنار گذاشته شود، موفقیت شما تضمینی نخواهد بود.اما اگر تمامی فاکتور های گفته شده را مو به مو تا روز کنکور رعایت کنید قطعا جز کسانی هستید که در کنکور موفق ترند.

آیا ساعت خواب و نظم نیز مهم است؟

قطعا مهم هستند.این فاکتور ها جز فاکتور های روتین و ثابت برای کنکور هستند.اولین و عادی ترین موضوع برای یک کنکوری نظم در خواب و نظم در رفتار است.

نکته مهم

برخی از اصول ها و فاکتور های موفقیت در کنکور چون بدیهی و ساده است و همه باید آن را برای حداقل نتیجه رعایت کنند دراین مقاله گفته نشده است مانند خواب و تغذیه.

تغذیه و خواب مناسب برای کنکوری ها چیست؟

جمع بندی:

تفاوت میان یک کنکوری موفق و یک کنکوری شکست خورده فقط در برنامه ریزی و درس خواندن نیست.

اصول داشتن آن هم به صورت مداوم بسیار مهم است.اگر شما ۶ ماه با اصول و تعهد برای کنکور مطالعه کنید صد در صد نتیجه ای بهتر و با کیفیت تر از فردی می گیرید که یکسال بدون اصول و  تعهد مطالعه کرده است.به همین خاطر افرادی را می بینید که در مدت زمان کم به موفقیت در کنکور رسیده اند.

اصول داشتن کار عجیب غریب و سختی نیست و افرادی می توانند اصول داشته باشند که آینده تحصیلی اشان برایشان مهم است.این اصول شامل انگیزه، تلاش مداوم به همراه تعهد و تمرکز، مشخص بودن هدف و برنامه ریزی اصولی است.هیچ رتبه برتری را نمی توانید پیدا کنید که موارد بالا را در دوره کنکور رعایت نکرده باشد و موفق شده باشد.

پایان مقاله چه کسانی در کنکور قبول می شوند


همیشه افرادی که همراه و همیار دارند می توانند بیشتر و بهتر بدرخشند.اگر در سال کنکور یک نیروی کمکی داشته باشید همه فشار ها روی شما نخواهد بود و می توانید موفقیت را راحت تر بدست بیاورید.

وبسایت دانش پژوه تاسیس شده است تا مشاوران و معلمان در آن به سوالات کنکوری ها و محصلان پاسخ دهند.

پاسخ دادن به سوالات توسط مشاوران و معلمان امتیازاتی را برای آن ها به همراه دارد.همچنین دانش آموزان و کنکوری ها می توانند علاوه بر سوال پرسیدن از دیگر امکانات دانش پژوه استفاده کنند

  1. تعامل با دیگر کنکوری ها به صورت خصوصی در سایت
  2. ایجاد پروفایل شخصی و توضح راجب خود برای مشاوران
  3. پیدا کردن بهترین مشاور و معلم بر حسب فعالیت و مهارتشان

همین حالا می خواهم اطلاعات کاملی راجب سایت بدست بیاورم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+