اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

موفقیت در کنکور(بخش چهارم)

برای رتبه برتر شدن در کنکور سراسری باید یک سری از باورها(افکاری که بارها تکرار شده اند) را در ذهن خود ایجاد کرد تا بتوانیم پله های موفقیت را راحت طی کنیم و به نتیجه دلخواه(رتبه برتر کنکور) در کنکور سراسری دست پیدا کنیم.
در بخش اول موفقیت در کنکور چند باور را گفتیم و شیوه پیدا کردن باورهای محدود کننده و تبدیل آنها به باوهای قدرتمند کننده را به طور کامل توضیح دادیم.در اینجا قصد داریم راجب یک قانون صحبت کنیم.

قانون تکامل:

تکامل یعنی قدم به قدم،یعنی باید از پله اول شروع کرد و قدم به قدم پله ها را بالا رفت تا به مقصد (رتبه برتر کنکور شدن) رسید.افرادی که در این مسیر عجله می کنند و انتظار دارند پله اخر را در مرحله اول طی کنند،اسیب جدی می بینند ولی افرادی که می خواهند قدم ها را یکی یکی بردارند،موفقیت در کنکور را تجربه خواهند کرد.

تکامل در کنکور:

اکثر کنکوری ها تابستان قبل از آزمون سراسری در ازمون های ازمایشی شرکت می کنند و برنامه ریزی درسی می کنند(توسط مشاور یا خودشان)و تعهد می دهند که رتبه برتر کنکور شوند ولی با اولین ازمون آزمایشی نا امید می شوند ، چونکه نتیجه دلخواه را نمی گیرند. از این ازمون به بعد افراد به دو دسته متفاوت تقسیم  می شوند

دسته اول:

کسانی که سطح توقع خود را تا سر حد ممکن پایین می اورند و تعهد رتبه برتری شدن را نادیده می گیرند و برای رتبه های بالاتر درس می خوانند.

دسته دوم:

افرادی که به خودشان (آگاهانه و ناآگاهانه)می گویند برای شروع خوب بود و همینطور جلو می رویم و کم کم پیشرفت خواهیم کرد.(افراد موفق کنکور)

پس قانون تکامل یک اصول کلی برای رتبه برتر شدن در کنکور سراسری است و اگر آگاهانه از آن استفاده شود قطعا شما را به نتیجه خواهند رساند

بررسی چند باور:

مهم‌ نیست چقدر تلاش می کنید،اگر ذهنیت شما راجب کنکور غلط باشد هرگز نتیجه دلخواه را نخواهید گرفت .مثلا اگر شما با ذهنیت رتبه برتر شدن سخت است سر جلسه کنکور سراسری بنشینید قطعا شما رتبه برتر نخواهید شد.
ترس،عامل شکست ما در همه چیز است و البته در کنکور سراسری،باور به اینکه کنکور سراسری سرنوشت من را معین می کند،ترس می آورد(ترس اینکه نکند قبول نشوم و سرنوشتم به بدبختی گره بخورد)

ذهنیت های خوب در مورد کنکور سراسری:

درس خواندن بسیار لذت بخش است.
رتبه برتر شدن در کنکور بسیار آسان است.
من لایق کسب رتبه خوب در کنکور هستم.
خواستن،توانستن است.

اینها فقط برخی از ذهنیت های خوب هستند و برای هر فرد متفاوت است.همانطور که در بخش اول مقاله خدمت شما عرض کردیم،با سوال کردن از خودتان می توانید ذهنیت های نامناسب را پیدا کنید و با تکرار کردن نقطه مقابل آن ،آن ذهنیت ها را بهبود ببخشید.

فرمول موفقیت در کنکور:

درس خواندن با عشق و علاقه به همراه باورهای درست ذهنی در مورد کنکور سراسری.

باور .رتبه برتر کنکور سراسری

باور

در صورت هرگونه سوال در مورد موارد بالا، می توانید در قسمت نظرات سوال خود را مطرح نمایید تا به شما بهترین پاسخ را ارائه دهیم.

ارسال یک پاسخ