اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

دو روز مانده تا کنکور

با سلام خدمت دانشجویان و کنکوری های وبسایت دانش پژوه.در این بخش قصد داریم در مورد استرس کنکور فردا (روز های نزدیک به کنکور سراسری)نکاتی را به شما بگوییم که موفقیت در کنکور برای شما کنکوری ها در کنکور فردا تا سر حد ممکن افزایش دهد.

یادم می اید وقتی جمع بندی کنکور را تمام کرده بودم و دو روز مانده بود تا کنکور  من هم مثل بقیه افراد استرس کنکور داشتم، و با خودم می گفتم نکند نشود و من نتوانم در کنکور موفق شوم و هرچی خوانده ام  برای کنکور بر باد رود. این استرس کنکور ناشی از فشار های خانواده و اطرافیان بر روی من بود و این یک ضعف است برای کنکوری ها که به نظر و واکنش های  افراد در مورد عملکردشان اهمیت می دهند.در ادامه راهکار مقابله با این فشارها را خواهیم گفت.

تمرکز:

تصمیم بگیرید ذهنتان را متمرکز کنید، روی موضوعاتی تمرکز کنید که به شما احساس بهتری را می دهد.(می توانید روی زیبایی های یک شاخه گل هم مدتها تمرکز کنید)درس خواندن را خاتمه دهید و از عبارات مثبت استفاده کنید.برای کنترل ذهن و استرس کنکور (در انتها چندتایی را مثال خواهم زد) باید ذهنتان را بمب باران کنید از جملات مثبت و انرژی دهنده تا از نجواهای گمراه کننده که در ذهن شما می آیند و می خواهند شما را از هدفتان دور کنند جلوگیری کنید.جملات و نجواهای گمراه کننده مثل نکند نشود ،نکند نتوانم ممکن است سراغ همه شما بیاید ولی شما باید حرفه ای عمل کنید و جلوی تکرارشان را بگیرید.

چگونه جلوی تکرار این جملات را بگیریم؟

با تکرار کردن جملات مثبت عکس آن(جملاتی که به شما احساس خوب می دهند).برای مثال باید جمله تضعیف کننده من فردا کنکور را خراب می کنم را با جمله من فردا بهترینم را ارائه می دهم و یا بهترین امتحانی که می دهم،کنکور فرداست.این جملات بسیار باعث موفقیت شما سر جلسه آزمون کنکور خواهند شد.

نکات جزئی بسیار مهم:

تلفن همراه خودتان را خاموش کنید تا مجبور نباشید با افراد مختلف در مورد کنکور فردا صحبت کنید و خبر هایی را بشنوید در مورد کنکور(در فضای مجازی) که ذهن شما را متلاتم می کند.

اگر می‌خواهید در مورد کنکور با دیگران صحبت کنید و این شما را آرام می کند،اشکالی ندارد صحبت کنید ولی در مورد خواسته هایتان صحبت کنید(خواسته ها یعنی چیز های خوبی که می خواهید در کنکور فردا تجربه کنید).مثلا،من می توانم فلان درصد ریاضی بزنم و این خیلی ساده است و قبلا در ازمون آزمایشی این درصد را تجربه کرده ام.

احساس خوب همه چیز است:

اگر شما کنکوری ها بتوانید در روزهای آخر به احساس خوب برسید،به یقین که در آزمون (کنکور سراسری)موفق خواهید شد نتیجه دلخواه را بگیرید.دلیلش این است که اگر با احساس خوب کاری را انجام دهید بخاطر تمرکز بالای شما باعث می شود با نهایت دقت و سرعت آن را انجام دهید.

عبارات مثبت پیشنهادی برای کنکور:

من لیاقت و توانایی رتبه برتر شدن(رتبه دلخواه) را دارم
مدیریت وقت در جلسه کنکور بسیار ساده است
من تا الان بهترین خودم را ارئه داده ام و در کنکور فردا هم با بهترینم سوال ها را حل می‌کنم
تست های کنکور جوابشان در صورت سوال نهفته و با اندکی دقت می توان‌پاسخ را یافت
کنکور فردا بسیار ساده است و سوالات مشابه همان سوال های کنکور های قبل است

عبارات تاکیدی مثبت برای هر یک از کنکوری ها می تواند متفاوت باشد چونکه هر شخص طرز تفکر خاص خودش را در مورد کنکور دارد.پس شما می توانید با شناخت خودتان،عبارات مثبت بسازید

جمع بندی:

کنکوری های عزیز ،استرس کنکور به هر حال وجود دارد ولی باید آن را با  توجه به نکات مثبتی که به ما احساس بهتری می دهد جایگزین کنیم تا بتوانیم بهترین عملکرد خود را با احساس خوب و بدون استرس کنکور(اندکی استرس  طبیعی است) ارائه دهیم تا طعم موفقیت در کنکور را بچشیم.
اگر جمع بندی خوبی داشته اید که خیلی خوب است و اگر جمع بندی خوبی نداشته اید اصلا به آن توجه نکنید،چون افرادی بوده اند و هستند که بدون جمع بندی خیلی خوب هم توانسته اند نتایجی فراتر از تصور بگیرند.

نکاتی برای سر جلسه کنکور:

سعی کنید مداد اضافه با خود ببرید و همچنین پاک کن و تراش هم داشته باشید(یک پاک کن و تراش کافی است و زیاد در این موارد افراط نکنید)

یک بطری آب ولرم هم داشته باشید که در صورت نیاز از آن استفاده کنید(هر‌نیم ساعت یکبار آب بنوشید)

پیشنهاد من این است به جای مواد خوراکی خوردن سر جلسه کنکور،صبحونه بخوریم قبل از آزمون،چونکه تمرکز ما را سر جلسه کنکور کاهش نمی دهد

اگر باد کولر شما را اذیت می کند(روبری آن نشسته اید)تقاضا کنید جای شما را عوض کنند،این‌کاملا امکان‌پذیر است حتی اگر صندلی مشکل داشت تقاضای تعویض کنید

اگر می خواهید واقعا موفق شوید،به کوچکترین واکنش و نظر دیگران راجب خودتان اصلا اهمیت ندهید،حتی یک دقیقه

استرس کنکور کنکوری ها در کنکور فردا


در زمان کنکور خودم سوالات زیادی داشتم که بی پاسخ ماندند چون جایی مثل وبسایت دانش پژوه نبود که سوالات درسی و غیر درسی ام را منتشر کنم و با کنکوری ها تعامل داشته باشم تا بتوانم کمک دیگران را دریافت کنم و یا به انها کمک کنم.
الان این فرصت برای کنکوری ها و دانشجویان سراسر کشور فراهم شده تا بتوانند با یگدیگر تعامل اجتماعی و درسی داشته باشند تا بتوانند با کمک دوستان خود خیلی راحت تر و سریع تر به پاسخ سوال هایشان برسند.شما می توانید پرسش های خود را در قسمت پرسیدن سوال بپرسید یا به دوستانتان پاسخ دهید تا بتوانید سهمی در موفقیت دیگران داشته باشید.

به امید موفقیت شما کنکوری ها در آزمون سراسری سال۹۷ و کنکور های آتی.

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ