اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

چرا باید به مدرسه برویم؟ | دلایل مدرسه رفتن چیست؟ | دانش پژوه

همه ما ۱۲ سال به مدرسه می رویم و بزرگترین سوال ما این است که چرا ۱۲ سال از عمرمان را صرف تحصیل می کنیم و چرا باید به مدرسه برویم در بهترین سال های عمرمان؟ در این مقاله جامع به توضیح کامل دلایل مدرسه رفتن می پردازیم تا بدانید چرا باید به مدرسه بروید و چرا باید وقت بگذارید برای مدرسه.

دوره تحصیل:

اگر نظام قدیم و نظام جدید را کنار بگذاریم، همه ما سه دوره تحصیل را پشت سرگذاشته ایم. دوره دبستان، دوره راهنمایی و دوره دبیرستان. مجموع این سه دوره معادل ۱۲ سال است که به صورت معمول از سن ۶ یا ۷ سالگی شروع می شود و در سن ۱۸ سالگی به پایان می رسد.

اکثر افراد بر این تصورند که ۱۲ سال برای تحصیلات ابتدایی نیاز نیست و می شود بسیار سریعتر این دوره های تحصیل را گذراند. حتی با این باور دیگر ادامه تحصیل نمی دهند و وارد دانشگاه نمی شوند.

اینجاست که بزرگترین سوال در ذهن ما شکل می گیرد، دلایل مدرسه رفتن چیست؟

چرا باید به مدرسه برویم؟

 • خواندن و نوشتن

اولین و اصلی ترین دلیل مدرسه رفتن، یادگیری خواندن و نوشتن است. دیگر در گذشته زندگی نمی کنیم که سواد چندان مهم نباشد. در این عصر جدید باید حتی فراتر از خواندن و نوشتن را یاد بگیرید. باید علاوه بر زبان فارسی، زبان انگلیسی را نیز بتوانید بخوانید و بنویسید.

با پیشرفت تکنولوژی اگر از یک خواندن و نوشتن ساده برنیایید جایی در این جامعه و جهان نخواهید داشت و عقب مانده تلقی می شوید.

 • استعداد یابی

تا زمانی که شما مسیر های مختلف را تست نکنید نخواهید فهمید که به کدام مسیر علاقمند هستید. برای مثال چندتا میوه را در نظر بگیرید که تاحالا آن ها را مزه نکرده اید، بدون تست کردن آن ها نمی فهمید که به مزه کدام علاقه بیشتری دارید. یکی از دلایل مدرسه رفتن نیز پیدا کردن استعداد است. با مدرسه رفتن و حضور در کلاس های مختلف با موضوعات متفاوت خواهید دانست که به کدام مبحث یا کتاب علاقه دارید.

حالا فقط کافی است در مسیر استعدادتان ادامه تحصیل دهید تا شکوفا شوید.

دلایل و چرا های اینکه باید به مدرسه برویم

چرا باید به مدرسه برویم

نکته مهم:

اکثر افراد رشته هایی را انتخاب می کنند که آینده شغلی و مالی بهتری داشته باشد. اما اگر وارد رشته ای شوید که استعدادی در آن ندارید و علاقه هم نسبت به آن ندارید، صرفا یک فرد معمولی در آن حوزه کاری خواهید شد و نتیجه عالی را نخواهید گرفت.

به همین خاطر ما همیشه پیشنهاد می کنیم که فقط وارد رشته هایی شوید که به آن علاقه زیادی دارید.

معرفی رشته های دانشگاهی

علاقه داشتن به رشته کاری و تحصیلی می تواند شما را ۲۴ ساعت بیدار نگه دارد و شوق و اشتیاق کار به شما دهد. نتیجه این تمرکز و کار کردن رشد مالی و کاری زیاد خواهد بود. حالا فرقی نمی کند که آن رشته چه چیزی باشد. افراد بسیار زیادی هستند که در رشته های متفاوت درامد های بسیار بالا دارند زیرا علاقه داشته اند که نتیجه این علاقه این نتایج بزرگ شده است.

 • مدرک تحصیلی

داشتن مدرک تحصیلی یکی از معیار های جامعه است که نشان می دهد شما چقدر سواد دارید و چقدر درجه اجتماعی بالایی دارید. اعتقاد ما بر این نیست زیرا افراد زیادی در جهان مانند مارک زاکربرگ ها( موسس فیسبوک) توانسته اند حتی بدون مدرک دانشگاهی به نتایج فوق العاده برسند.

اما بر این باور هستیم که حداقل مدرک شما باید دیپلم باشد زیرا بودن در محیط فرهنگی مدرسه از شما یک شخصیت بهتر خواهد ساخت و این یکی از دلایل مدرسه رفتن است.

مدرک دیپلم به بالاتر به شما اعتبار خاصی نمی دهد اما اگر می خواهید در عرصه های دولتی فعالیت کنید، مدرک بالاتر از دیپلم نیاز دارید که می توانید وارد دانشگاه شوید و مدرک تحصیلی خود را ارتقا دهید.

 • شغل

اگر یک نظر سنجی راه بیندازید متوجه خواهید شد یکی از اهداف مدرسه رفتن و دلیل اینکه چرا باید به مدرسه برویم و تحصیل کنیم، پیدا کردن شغل دولتی است.

عمده افراد بر این باورند که اگر درس نخوانند نمی توانند یک شغل و زندگی راحت داشته باشند بنابراین شروع به درس خواندن می کنند و برای کنکور سراسری آماده می شوند.

اگر شما هم این تفکر را دارید باید به شما بگوییم که صرفا درس خواندن شما را به رفاه نمی رساند. تنها چیزی که آینده شغلی شما را تضمین می کند، داشتن تخصص است.

اگر شما زمینه مورد علاقه خود را پیدا کنید و در آن متخصص شوید، می توانید یک زندگی مالی بسیار خوب را تجربه کنید. افراد متخصص همیشه برایشان کار وجود خواهد داشت.

اگر شما صرفا مدرک بگیرید می توانید وارد شغل های دولتی شوید که از حقوق زیادی برخوردار نخواهید بود و صرفا یک زندگی ساده از نظر مالی را تجربه خواهید کرد.

اما اگر در زمینه مورد علاقه خود تحصیل کنید و مدرک بگیرید و متخصص شوید می توانید یک زندگی بالاتر از سطح نرمال جامعه را از نظر مالی و اعتباری داشته باشید و از خودتان نیز راضی باشید.

جمع بندی:

مدرسه رفتن یک نیاز ضروری است و حتما باید دوره پایه مدرسه که ۱۲ سال است را بگذرانید. ممکن است بگویید علاقه ای به درس خواندن ندارید اما برای اینکه بتوانید در عرصه های مختلف شروع به کار کنید و موفق شوید نیاز به اصول های اولیه ای که در مرسه تدریس می شوند دارید.

هر مسیری را که بخواهید شروع کنید و ادامه دهید نیاز به یک سواد اولیه و مهارت های اجتماعی پایه دارد. پس با شوق به مدرسه بروید و در این ۱۲ سال فقط یاد بگیرید و قوی شوید. اینگونه می توانید مسیر اصلی خود را پیدا کنید و ادامه دهید.

پایان مقاله چرا باید به مدرسه برویم


در این وبسایت می توانید تمامی مشکلات درسی و تحصیلی خودتون رو حل کنید، البته اگر محصل و دانشجو و یا کنکوری هستید

اما اگر معلم، مشاور و یا فردی با استعداد هستید که می توانید سوالات مختلف را پاسخ دهید، دانش پژوه سکوی پرتاب شما است.

خدمات ما متنوع و رایگان است که می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید و پیشرفت کنید.

اما این خدمات چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

همین حالا می خواهم درباره این خدمات بدونم و استفاده کنم

دیدگاه ها ( ۲ )

 1. مدرسه استعداد پرورش نمیده بلکه کارگر درست میکنه و اصلا کاری نمیکنه پولدار شیم درواقع کاری میکنه که برده پول باشیم و اینکه چیزی رو بهمون یاد میدن که میتونیم با یه سرچ ساده تو گوگل پیدا کنیم

 2. بسیار این مقاله چرت بود:/
  ندانستن،درک واقعی است.
  تصور دانستن یک بیماری است.
  اول باید بدانی که بیمارهستی،بعد میتوانی به سوی سلامتی قدم بگذاری
  درکل همه مون بیمار هستیم همه.

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+