اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

چگونه کار دانشجویی در ایران و خارج پیدا کنیم | دانش پژوه

اگر دانشجو باشید دغدغه خرج تحصیل و زندگی در یک شهر جدید را خواهید داشت به خصوص اگر دانشجوی خارج از ایران باشید. کار دانشجویی اولین گزینه ای است که به ذهن دانشجو ها می رسد. به صورت جامع در مورد کار دانشجویی در ایران و خارج توضیحاتی به شما ارائه خواهیم داد.

چگونه در ایران و خارج از کشور کار دانشجویی پیدا کنیم؟

کار دانشجویی چیست؟

اصولا به دانشجویانی که برای خرج و مخارج تحصیل و زندگی خود کار می کنند، دانشجویان کار گفته می شود. اما همیشه اینگونه نیست و برخی دانشجویان برای تجربه و سابقه کاری وارد کار هایی می شوند که با رشته اشان مرتبط است.

یا برخی دانشجویان هستند که نمی توانند بیکار باشند و از زمان های آزاد خود استفاده مفید می کنند و کار می کنند. نمی توان گفت کار دانشجویی صرفا بخاطر رفع نیاز های مالی است.

کار در زمان تحصیل

در ایران برخلاف خارج از کشور، محدودیتی از بابت ساعت کار دانشجویی وجود ندارد و می توانید هر ساعت و در هر کجا که دوست دارید کار کنید.

اما مهم ترین سوال این است که چگونه می توان در ایران کار دانشجویی پیدا کرد؟

پیدا کردن کار دانشجویی بسیار راحت است و فقط نیاز به اعتماد به نفس دارد که بروید و خودتان را معرفی کنید. باید بتوانید توانایی های خودتان در انجام کار مربوطه را به صاحب کار خود عرضه کنید.

چگونه کار پاره وقت پیدا کنم؟

اصولا مغازه های اطراف دانشگاه شما بر روی شیشه مغازه خود با پوستر و کاغذ اعلام می کنند که به نیرو نیاز دارند و شما می توانید مراجعه کنید و خودتان را معرفی کنید.

یکی دیگر از روش های قابل استفاده، استفاده از اپلیکیشن دیوار برای پیدا کردن کار دانشجویی است.می توانید با یک سرچ ساده در دیوار، کارفرما های زیادی را پیدا کنید که درخواست نیرو دارند.

انجام دادن کار دانشجو های دیگر در دانشگاه نیز می تواند برای شما کار دانشجویی حساب شود. دانشجویان بسیار زیادی وجود دارند که نیاز به پایان نامه دارند، می توانید برای این دسته از دانشجویان پایان نامه تهیه کنید.

عده زیادی از دانشجویان باید تحقیقات دانشجویی انجام دهند که حاضرن به یک نفر پول دهند و در ازای آن یک تحقیق اماده دریافت کنند. دانشجویان زیادی هستند که مطالبی دارند که نیاز به ترجمه دارند که به دنبال افرادی هستند که مطالب را برایشان ترجمه کنند.

سایت های فریلنسری:

برخی سایت ها هستند که اگر اندکی مهارت داشته باشید می توانید در دوره دانشجویی از مهارت خود در این سایت ها بسیار درامد کسب کنید.

با یک سرچ ساده در گوگل می توانید سایت های فریلنسری گوناگونی را پیدا کنید و در ان ثبت نام کنید و کار خود را شروع کنید.

این سایت ها از کار های ساده مانند تایپ تا کارهای تخصصی تر مانند برنامه نویسی را پوشش می دهند. بسته به مهارت خود می توانید در این سایت ها پروژه بردارید.

  • از درس عقب نیوفت!!

گاهی اوقات ممکن است غرق در کار دانشجویی شوید که نتیجه آن عقب افتادن از دروس دانشگاه است که نتیجه آن ممکن است مشروطی در دانشگاه باشد.

پس بسیار مراقب باشید و یک تعادل میان کار دانشجویی و دانشگاه ایجاد کنید تا هر دو را با هم پیش ببرید.

کار دانشجویی در ایران و خارج

کار دانشجویی در خارج:

در خارج از کشور شرایط کار دانشجویی اصلا مانند ایران نیست. اولین تفاوت محدود بودن ساعت کاری است. در خارج از ایران در حین تحصیل نمی توانید به صورت تمام وقت کار کنید. این در حالی است که در ایران می توانید به هر اندازه که بخواهید در زمان تحصیل خود کار کنید و مشکلی از این بابت در ایران نیست.

  • زمان مجاز برای کار چند ساعت است؟

در کشور های مختلف زمان کار نیز متفاوت است. اما تنها چیزی که میان همه این کشور ها ثابت است، محدود بودن ساعت کاری و عدم نیاز ارتباط کار با رشته تحصیلی است.

در کشور کانادا به صورت نرمال و در زمان تحصیل فقط مجاز به ۲۰ ساعت کار در هفته هستید. قابل ذکر است که در زمان تعطیلات دانشگاه و تابستان می توانید تا دو برابر این ساعت و به صورت تمام وقت نیز کار کنید. اما در زمان شروع دوباره دانشگاه باید به صورت پاره وقت و نهایت ۲۰ ساعت در هفته کار کنید.

چگونه در خارج از کشور کار دانشجویی پیدا کنیم؟

در هر کشوری که باشید می توانید از درخواست های آگهی استخدام استفاده کنید. این درخواست ها هم در سایت های کاریابی همان کشور ها موجود است هم به صورت حضوری در بیلبورد و روی شیشه های مغازه ها.

  • دستمزد کا ردانشجویی در خارج از کشور چقدر است؟

متاسفانه دستمزد کار دانشجویی خیلی زیاد نیست اما تا حد زیادی می تواند به شما کمک کند. طبق آخرین آمار ما، در کانادا به ازای هر ساعت ۱۲ دلار دستمزد برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

  • چرا باید در خارج از کشور کار دانشجویی انجام دهیم؟

افرادی که مشکل هزینه برای تحصیل خود و یا زندگی در کشور های محل تحصیل خود دارند باید به کار دانشجویی مشغول شوند تا بتوانند هزینه های خود را پرداخت کنند.

اما حتی اگر مشکل مالی نداشته باشید، رسم کار در خارج و ایران بسیار متفاوت است و افرادی که کار می کنند از احترام بیشتری برخوردارند.

کار دانشجویی در رشته های تجربی و فنی تفاوت دارد؟

خیر، کار دانشجویی ربطی به رشته تحصیلی شما ندارد و شما بسته به مهارت خود می توانید کار کنید. اگر توانایی یا تخصص کار های تخصصی را ندارید می توانید در زمینه هایی کار کنید که تخصصی نیستند مانند کانتر دار بودن رستوران ها یا مغازه های فروشگاهی.


اگر به بخش خدمات ما در سایت دانش پژوه مراجعه کرده باشید دانسته اید که چه فضایی را برای کنکوری ها و محصلان فراهم کرده ایم تا مشکلات تحصیلی خود را در آن حل کنند.

این وبسایت دو طرفه است و برای مشاوران و معلمان نیز است زیرا مشاوران و معلمان مشتاق مشکلات تحصیلی و درسی کنکوری ها و دانش آموزان را حل می کنند.

پس اگه معلمی یا مشاور و دوس داری پیشرفت کنی یا اگه دانش آموزی یا دانشجو و دوس داری مشکلاتت رو رایگان حل کنی، ما آماده ایم!!

با ما بیشتر آشنا شو

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+