اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

شرایط استخدام در مهد کودک – هزینه دوره مربیگری مهد کودک

دوره های مربیگری به صورت مختلف در سراسر ایران برگزار می شوند. هزینه و شهریه های دوره مربیگری مهد کودک در هر موسسه ای متفاوت است. شرایط استخدام در مهد کودک ها چیست؟

از ارگان های برگزار کننده دوره های مربیگری مهد کودک تا شرایط استخدام در مهد کودک و اعتبار مدرک آن توضیح داده ایم. پس با ما همراه باشید.

شرایط استخدام در مهد کودک

برای اینکه در مهد کودک مربیگری کنید باید فرد کارآمدی باشید. زیرا مهد کودک از حساس ترین مقطع تحصیلی است و باید خیلی حرفه ای با کودکان رفتار کرد.

برای اینکه مربی مهد کودک های سطح بالا در کشور شوید باید فیلتر های سختی را بگذرانید. هرچه مهد کودکی معروف تر باشد در پذیرش مربی نیز سخت گیری بیشتری می کند.

جهت مثال یک مهد کودک در مرکز یک استان سخت گیری بیشتری برای گرفتن مربی دارد تا یک مهد کودک در روستا و در یک شهر کم جمعیت.

دوره مربیگری مهد کودک

مراکز و آموزش های دولتی و خصوصی زیادی هستند که به شما آموزش مربیگری مهد کودک را می دهند و در ازای آن از شما پول می گیرند.

تمامی آموزشگاه های دولتی و خصوصی زیر نظر سازمان بهزیستی هستند

هر مرکز آموزشی متد های خاص خود را برای آموزش مربیگری مهد کودک دارد. اما مدارکی که ارائه می دهند همگی معتبر و مورد تایید هستند. زیرا تمامی آموزشگاه ها مجاز هستند و بهزیستی آن ها را تایید کرده است.

مراکز برگزار کننده دوره مربیگری مهد کودک

  • شهرداری

یکی از مراکز ارائه دهند آموزش های مربیگری شهرداری است که کاملا زیر نظر بهزیستی است و مدرک آن معتبر است.

هیچ محدودیت سنی در شرکت در دوره های مربیگری شهرداری نیست. مدرک لازم برای ثبت نام در این دوره ها از دیپلم به بالا است.

در دوره های شهرداری به شما ۹۰ ساعت آموزش داده می شود. سپس از شما آزمون می گیرند. اگر نمره قبولی را کسب کنید می توانید در محل های تایید شده دوره ۳۰ ساعته کارآموزی خود را بگذرانید و مدرک خود را در نهایت دریافت کنید.

  • جهاد دانشگاهی

جهاد به شما مدرک دیپلم می دهد که می توانید از آن برای مربیگری در مهد کودک استفاده کنید.

برای اینکه این دیپلم را دریافت کنید باید در کلاس های آموزشی شرکت کنید. بعد از آن در امتحانات عملی و تئوری آن شرکت کنید و نمره قبولی بگیرید.

بعد از گرفتن نمره حد نصاب باید ۳۰ ساعت کارآموزی در مهد کودک های مورد تایید بهزیستی بنا به سلیقه خودتان بگذرانید. حالا می توانید مدرک خود را دریافت کنید.

کلاس ها از یک روز در هفته تا سه روز در هفته بسته به موقعیت شما می تواند متغیر باشد.

  • موسسه های آزاد

این موسسه ها تخصصی تر هستند و آموزش های جزئی تری به شما می دهند. کلاس های موسسات آزاد هم به صورت حضوری برگزار می شوند و هم به صورت غیر حضوری.

ساعت های اموزشی این آموزشگاه ها بیشتر از جهاد و شهرداری است و تا ۱۲۰ ساعت موظف به آموزش دیدن هستید. مدرک این موسسات نیز بسیار معتبر هستند و امضای بهزیستی زیر تمامی مدارک شما است.

سرفصل های آموزشی دوره مربیگری مهد کودک

روانشناسی کودک

آموزش کمک های اولیه

روش های قصه گویی برای کودکان

بیماری های بسیار شایع در کودکان

آموزش بازی کردن و بازی با اشیا(اسباب بازی)

این موارد از مهم ترین مواردی هستند که به شما آموزش داده خواهند شد. بیس بیشتر آموزش ها روانشناسی کودکان است. به این خاطر که آن ها را بهتر بشناسید و نسبت به رفتار های آن ها واکنش های مناسب را نشان دهید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام

برای اینکه ثبت نام کنید باید مدارک هویتی خود به همراه دو الی شش قطعه عکس را به همراه آخرین مدرک تحصیلی خود به همراه داشته باشید.

هر موسسه مدارک خاص خود را می خواهد اما به صورت عمومی مدارک گفته شده کافی است. مدرک تحصیلی شما حتما باید دیپلم به بالا باشد یا به عبارتی دیگر حداقل معدل شما باید دیپلم باشد تا بتوانید ثبت نام کنید.

استخدام در مهد کودک چگونه است

شرایط استخدام در مهد کودک

شهریه دوره های مربیگری مهد کودک

هر موسسه شهریه دوره مربیگری مهد کودک خاص خود را می گیرید و عدد ثابتی وجود ندارد برای تمامی موسسه ها.اما چیزی که مشخص است این هزینه ها در موسسات آزاد دو الی پنج برابر مراکز دولتی هستند.

هزینه حدودی ثبت نام در دوره های جهاد دانشگاهی ۴۰۰ هزار تومان است و هزینه حدودی موسسات آزاد مبلغی حدود ۱.۵ میلیون تومان است.

در ضما این شهریه ها هر سال حداقل ۱۰ درصد افزایش دارند و شهریه امسال با سال قبل متفاوت است و قطعا بیشتر است.

بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس مدرسه غیرانتفاعی

سوالات پرتکرار

چگونه در مهد کودک استخدام شوم؟

مربی مهد کودک شدن نیاز به مدرک دیپلم مربیگری یا مدرک دانشگاهی لیسانس مرتبط با مربیگری مهد کودک دارد. منظور از لیسانس های مرتبط، لیسانس علوم تربیتی، روانشناسی کودک و … است. بدیهی است که افرادی که لیسانس دارند در اولویت هستند تا افرادی که دیپلم مربی گری دارند.

مهد کودک های دو زبانه چیست؟

دو زبانه یک اطلاح است و به منظور تدریس زبان فارسی و یک زبان خارجی که اصولا زبان انگلیسی است. اگر زبان انگلیسی خوبی داشته باشید می توانید در این مهد کودک ها استخدام شوید و شروع به کار کنید.

مهد های سه زبانه نیز وجود دارند. این مهد ها یک زبان دیگر علاوه بر فارسی و انگلیسی در آن نیز تدریس می شود. این زبان اصولا زبان فرانسوی است.

بعد از گرفتن دیپلم و کارت مربیگری می توانم تدریس کنم؟

بله بلافاصله بعد از گرفتن مدرک خود می توانید در مهد کودک استخدام شوید و شروع به آموزش دادن مهارت های یاد گرفته کنید.

آیا مربیگری مهد کودک آسان است؟

در مهد کودک کار شما آسان نخواهد بود. زیرا با کودکان ارتباط دارید و باید یکسری آداب و اصول را به آن ها یاد دهید که این شاید خیلی سخت باشد.

بسته به مهارت شما در برخورد با کودکان این درجه سختی می تواند متفاوت باشد. اما هر کاری اولش سخت است و وقتی قلق کار دستتان بیاید دیگر سخت نیست.

جمع بندی

مربی مهد کودک شدن مانند سایر شغل ها نیاز به کلاس های آموزشی دارد. خوشبختانه در سراسر ایران این کلاس ها برگزار می شوند و شما می توانید آموزش های لازم را ببینید و وارد مهد کودک شوید.

این  رشته بسیار به افراد توانمند نیاز دارد و افرادی که از مهارت های خوبی برخوردار باشند می توانند در مربیگری مهد کودک بدرخشند و درامد بسیار بالایی نیز تجربه کنند.

پیشنهاد ما این است که دوره های آموزشی خود را در موسسات آزاد بگذرانید. زیرا هم ساعت های آموزشی آن بیشتر است هم اساتید کار کشته تری در آن موسسه ها فعالیت می کنند.

هرچقدر مهارت شما بیشتر باشد افراد بیشتری خواهان این هستند که شما در مهد کودکشان تدریس کنید.

کارت مربیگری شما در تمامی شهر های ایران معتبر است. می توانید در هر شهری که خواستید از این مدرک استفاده کنید و در مهد کودک ها استخدام شوید.


دانش پژوه به صورت آنلاین و همیشگی در اختیار شما مشاوران و معلمان است تا از آن استفاده کنید و دیده شوید. در این فضا هر فردی که مدرسه یا دانشگاه می رود و هر فردی که در این زمینه ها مشکل داشته باشد می تواند سوال خود را چه درسی چه مرتبط به مشکلات تحصیلی، می تواند بپرسد.

این یک فرصت عالی برای مشاوران و معلمان و محصلان سراسر کشور و دنیاست که زبانشان فارسی است.

همین حالا می خواهم از این خدمات استفاده می کنم

دیدگاه ها ( ۲ )

  1. سلام آیا اتباع هم میتونن شرکت کنن در این آزمون ؟

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+