اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

شرایط تاسیس مدارس غیرانتفاعی و از راه دور | هزینه، وام بانکی و مجوز

اکثر معلمان بازنشسته و افراد مشتاق به فکر تاسیس مدرسه غیرانتفاعی در شهر خود هستند. تاسیس مدارس غیرانتفاعی و از راه دور شرایط خاص خود را دارد. ما تمامی این شرایط را برای شما در این مقاله مطرح کرده ایم. قدم به قدم و به صورت تصویری ثبت نام اولیه را توضیح داده ایم تا به سادگی بتوانید ثبت نام اولیه خود را انجام دهید.

ثبت نام و تاسیس مدارس غیرانتفاعی

برای اینکه بتوانید یک مدرسه غیرانتفاعی یا یک موسسه از راه دور را به اسم خودتان ثبت کنید و فعالیت خود را آغاز کنید باید در مرحله اول به صورت آنلاین ثبت نام اولیه خود را انجام دهید.

جهت ثبت نام آنلاین کار سختی پیش روی شما نیست و می توانید به راحتی اینکار را انجام دهید. مهم ترین موضوع دارا بودن شرایط ثبت مدرسه است. برخی شرایط مانند عدم سو پیشینه و مسلمان بودن که برای همه کارها نیاز است را اگر فاکتور بگیریم، یکسری شرایط اختصاصی برای ثبت نام و تاسیس مدارس غیرانتفاعی و مدرسه از راه دور نیاز است.

دارا بودن مدرک لیسانس و بالاتر

کارت پایان خدمت برای آقایان

این دو مورد از ضروری ترین موارد برای ثبت مدرسه و گرفتن امتیاز آن است

ارزیابی مدیر و معلمان

برای اینکه امتیاز این مدارس را کسب کنید، اگر خودتان مدیر باشید باید توسط سیستم اعطای مدارس ارزیابی شوید.همچنین معلمان شما نیز باید ارزیابی و تایید شوند.

اگر شما در ارزیابی قبول شوید امتیاز به شما تعلق می گیرد اما اگر معلمان شما هر کدام تایید نشوند، باید معلم جدید جایگزین کنید که با موفقیت بتوانند مراحل ارزیابی را رد کنند.

آموزش تصویری ثبت نام اولیه برای مدارس غیردولتی

در مرحله اول باید وارد سایت مشارکت ها شوید (mosharekatha) . برای ورود به این سایت، عبارت انگلیسی نوشه شده را در گوگل وارد کنید تا سایت به صورت دقیق برای شما بالا بیاید.سپس روی آن کلیک کنید تا وارد آن شوید

حالا که وارد سایت شدید باید به بخش استان ها طبق عکس زیر مراجعه کنید و استان مدنظر خودتان برای تاسیس مدرسه غیردولتی خود را انتخاب کنید.

تاسیس مدارس از راه دور

شرایط تاسیس مدارس غیرانتفاعی

در مرحله بعد و طبق عکس زیر باید استان خود را انتخاب کنید تا وارد یک صفحه جدید شوید. دقت بفرمایید که استان محل احداث یا امتیاز مدرسه خود را به دقت و به درستی وارد کنید.

شرایط مکان مدارس غیرانتفاعی

شرایط تاسیس مدارس از راه دور

در مرحله بعد از انتخاب استان، باید از میان گزینه های سربرگ سایت، بر روی میز خدمات الکترونیکی بروید و از زیر برگ های موجود، گزینه درخواست مجوز تاسیس مدرسه آموزش از راه دور را انتخاب کنید تا وارد صفحه ثبت نام شوید. دقیقا مطابق عکس زیر عمل کنید.

هزینه تاسیس مدرسه غیرانتفاعی

شرایط تاسیس مدارس غیرانتفاعی

حالا در مرحله بعد باید هفت گام را طی کنید تا ثبت نام شما تکمیل شود.

 • گام اول

خواندن شرایط و پذیرفتن آن و سپس کلیک کردن بر روی گزینه شروع ثبت نام.

 • گام دوم

در این قدم باید مشخصات فردی خود را با دقت کامل وارد نمایید

 • گام سوم

در این قسمت باید مدارک مورد نیاز برای ثبت نام اولیه را ارسال کنید. تمامی مدارک باید به صورت اسکن شده و با کیفیت بالا باشند. این مدارک شامل مدارک هویتی شماست. (کارت ملی، صفحات اول و دوم شناسنامه، کارت پایان خدمت و …) است.

 • گام چهارم

در گام چهارم باید موارد مربوط به سوابق شغلی خود را تکمیل کنید که پیچیدگی خاصی ندارد.

 • گام پنجم

سوابق تحصیلی شما بسیار مهم هستند که باید مورد بررسی قرار بگیرند.در این گام سوابق تحصیلی خود را باید تکمیل کنید. لازم به ذکر است که حداقل مدرک مورد نیاز مدرک کارشناسی است.

 • گام ششم

در قدم امتیاز بندی کار سختی پیش رو ندارید و طبق دستورالعمل های همان بخش اقدام کنید.

 • گام آخر

در این قدم ثبت نام شما تکمیل می شود و به شما کد رهگیری داده می شود. با استفاده از این کد رهگیری باید ثبت نام خود را به صورت غیر حضوری پیگیری کنید.

ثبت نام مدرسه غیردولتی و از راه دور هر دو به یک شکل صورت می گیرند و تفاوت خاصی با هم ندارند

سوالات متداول

هزینه تاسیس مدرسه غیرانتفاعی چقدر است؟

بعد از اینکه تایید شدید برای مدرسه غیرانتفاعی، هزینه ها براورد می شوند و به شما وام تاسیس تعلق می گیرد.

فضای مورد نیاز برای تاسیس مدرسه از راه دور چقدر است؟

حداقل فضایی که برای تجهیزات و آموزش مجازی برای مدرسه از راه دور در نظر گرفته شده است، یک فضای بیست متر مربعی است.

آیا برای تاسیس مدرسه غیرانتفاعی باید شرایط تاهل داشت؟

شرط تاهل فقط برای مردان است. اگر خانم باشید، برای تاسیس مدرسه غیرانتفاعی نیازمند به دارا بودن تاهل نیستید. اما اگر آقا باشید و قصد تاسیس مدرسه غیرانتفاعی را داشته باشید باید حتما متاهل باشید. در غیر اینصورت به شما مجوز برای تاسیس را نمی دهند.

آیا کارت پایان خدمت و شرط سن برای تاسیس مدارس وجود دارد؟

اگر آقا باشید قطعا یکی از مهم ترین مدارک، مدرک پایان خدمت است که حتما باید این مدرک را دارا باشید. شرط سن نیز برای شما نیز وجود دارد. حداقل سن باید ۳۰ سال باشد. از ۳۰ سال به بالا مشکلی برای تاسیس نخواهید داشت.

معلم بازنشسته ام، آیا می توانم برای مدرسه غیرانتفاعی اقدام کنم؟

اگر شرایط ذکر شده را داشته باشید می توانید برای ثبت نام اولیه اقدام کنید. تمامی معلمان بازنشسته می توانند اقدام کنند اما باید متاهل باشند و کارت پایان خدمت نیز داشته باشند.

مسلط بودن بر نرم افزار های آموزش مجازی نیاز است؟

بله قطعا شما را مورد ارزیابی قرار می دهند تا ببینند آیا مسلط به نرم افزار های این سیستم آموزشی هستید یا خیر. علاوه بر این کل معلمان به صورت تکی ارزیابی می شوند و در صورت تایید شدن می توانند در مدرسه از راه دور تدریس کنند.


همه چیز در وبسایت دانش پژوه مهیا شده است تا کنکوری ها و محصلان بتوانند به راحتی مشکلات درسی و تحصیلی خود را در آن برطرف کنند.

ما فضایی را فراهم کرده ایم تا هر مشاور و معلم مشتاق بتواند فعالیت کند و مشکلات محصلان و کنکوری ها را برطرف کند.

فعالیت معلمان و مشاوران در این وبسایت مزایای بسیار زیادی را برای این قشر به همراه دارد

راستی همه این خدمات به صورت رایگان ارائه میشه، یه وقت فکر نکنی خدمات ما در همین خلاصه میشه، خدمات ما گسترده تر از این حرفاست

همین حالا می خواهم با این خدمات آشنا شوم

دیدگاه ها ( ۹ )

 1. با سلام و احترام
  برای ثبت درخواست مجوز تاسیس مدرسه آموزش از راه دور دسترسی به سامانه مقدور نیست ، چه کار کنم؟

 2. سلام خوب هستین بنده میخواهم در شهر خودم یک مدرسه تاسیس کنم ولی از هزینه های مدرسه هیچ اطلاعی ندارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 3. اسم وام را گفتید که پس از تاسیس وام تعلق می گیرد بنده درخوزستان از سال ۹۵مدرسه راه اندازی کردم یک قلم وام به ما اعلام نشده است وفقط درحد شعار بوده است.

 4. با سلام
  مبلغ وام برای تاسیس مدرسه غیر انتفاعی چقدر هست؟

 5. با سلام
  مراحل ثبت نام وام و تسهیلات مدرسه غیر انتفاعی را لطفا اعلام فرمایید

ارسال یک پاسخ