اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

چرا باید سربازی برویم؟ چرا سربازی سخته و اجباری است

اولین سوالی که ذهن هر فرد مشمول خدمت سربازی را درگیر می کند این است که چرا سربازی اجباری است؟ این اجباری بودن باعث می شود افراد در برابر خدمت سربازی مقاومت کنند. اما واقعا چرا باید به سربازی برویم؟

قرار است به صورت کامل به سوالاتی از قبیل اینکه چرا سربازی سخته و چرا باید سربازی برم پاسخ دهیم. سربازی برخلاف چیزی که عامه جامعه می گویند آن قدر ها هم بد نیست و مزایای فراوانی برای شما دارد. حالا اگر سربای نرویم چه می شود؟

خدمت مقدس سربازی

شاید خیلی هم مقدس نباشد زیرا قرار است به مدت دو سال در یک فضایی باشید که تا به امروز تجربه اش نکرده اید. به علت تفاوت محیط سربازی با محیط زندگی عادی و جدید بودن آن، اندکی سربازی سخت بنظر می رسد و شما را به این سوال می رساند که چرا سربازی سخته.

کافی است یک ماه در این محیط باشید تا بدانید که سربازی خیلی هم وحشتناک نیست.

خیلی ها بر این باورند که سربازی وقت تلف کردن است و دو سال عمر آدم الکی صرف سربازی می شود. به همین خاطر بنر به دست به خیابان ها می روند و شعار نه به سربازی را به گوش مسئولین می رسانند.

نه به سربازی اجباری

ما با اجبار خیلی موافق نیستیم. اما وقتی یک قانون مشخص شده است نمی شود با آن خیلی مخالفت کرد زیرا به ضرر خودتان است.

لغو قانون به این سادگی و با چند تا شعار و تجمع اتفاق نمی افتد. بنابراین وقت خودتان را با این موارد تلف نکنید و یک فکر اساسی کنید.

چرا باید سربازی برویم؟

همه موارد را که کنار بگذاریم، کارت پایان خدمت سربازی جز کارت های ضروری برای افراد ۱۸ سال به بالا است و قرار است بگوییم این کارت چه استفاده ای برای ما خواهد داشت.

 • زندگی آزاد

اولین چیزی که کارت پایان خدمت به شما می دهد زندگی آزاد است. تا وقتی سربازی نروید همش باید نگران معافیت تحصیلی خود باشید که نکند معافیت تحصیلی شما تمام شود و چاره ای جز سربازی رفتن نداشته باشید.

این موضوع باشد می شود شما ادامه تحصیل دهید و تا مقطع دکتری هم درس بخوانید اما باید بدانید بعد از مقطع دکتری سربازی شما را فراموش نکرده و موظف هستید به سربازی بروید.

پس اگر بعد از مقطع کارشناسی و یا ارشد به سربازی بروید دیگر این دغدغه آزادنه چرخیدن را نخواهید داشت.

 • کار و شغل دولتی

اگر لیسانس یا فوق لیسانس گرفته باشید وقت این است که در آزمون های استخدامی شرکت های دولتی شرکت کنید.

خبر بد این است که شما مجاز به انجام اینکار نیستید زیرا یکی از مدارک مورد نیاز برای استخدام شدن داشتن کارت پایان خدمت یا کارت معافیت است.

شرکت های خصوصی نیز اکثرا مانند شرکت های دولتی هستند و شرط کارت پایان خدمت را دارند و اگر قصد داشته باشید به صورت دائمی برای این شرکت ها کار کنید باید حتما کارت پایان خدمت داشته باشید.

این یکی از محکم ترین دلایل برای سربازی رفتن است زیرا اگر سربازی نروید انگار درس خواندن شما بی ارزش است و نمی توانید از مدرک خود استفاده کنید.

مدرک شما زمانی معتبر است که کارت پایان خدمت در کنار آن باشد در غیر اینصورت مدرک شما ارزش بسیار بالایی نخواهد داشت و می شود از آن استفاده های محدودی کرد.

 • ازدواج

شاید دیگر مثل زمان های قدیم نباشد اما در گذشته به فرد که سربازی نرفته بود دختر نمی دادند.

امروزه دیگر سختگیری های زمان قدیم نیست. اما فرض کنید ازدواج کرده اید و بچه هم دارید اما سربای نرفته اید و تحت یک شرایطی مجبور خواهید شد به سربازی بروید.

پس قبل از اینکه ازدواج کنید و تشکیل خانواده بدهید تکلیف سربازی خود را مشخص کنید تا از بلاتکلیفی در بیایید.

 • خروج از کشور

کسانی که معافیت تحصیلی دارند می توانند از کشور خارج شوند و در کشور مورد نظر تحصیل کنند. وقتی معافیت تحصیلی آن ها تمام شود باید به کشور برگردند و دیگر نمی توانند تا سربازی خود را تمام نکنند به تحصیل در خارج از کشور بپردازند.

کسانی که کارت پایان خدمت ندارند و می خواهند به مسافرت های خارجی بروند باید وثیقه بگذارند.

مبلغ این وثیقه بالا نیست. اما فرض کنید وضع مالی شما خوب است و شغل خود را دارید و نیاز به کار دولتی و سربازی رفتن ندارید. حالا می خواهید سالی دو الی سه بار مسافرت خارج از کشور بروید، هر بار باید وثیقه بگذارید و تایید شوید.

اما اگر سربازی رفته باشید نیاز به اینکار نیست. هر وقت بخواهید می توانید ویزا بگیرید و خیلی راحت به مسافرت خارج از کشور بروید.

تا اینجا متوجه شدید که چرا باید سربازی برویم. در ادامه به برخی سوالات پرتکرار شما پاسخ داده ایم. اگر سوالی باقی مانده است در قسمت نظرات بپرسید تا به شما پاسخ داده شود.

اقامت در خارج از کشور

وقتی که می خواهید به صورت قانونی اقامت یک کشور را بگیرید مدارکی از شما می خواهند که یکی از این مداک کارت پایان خدمت است. باید حتما وضعیت سربازی شما مشخص باشد در غیر اینصورت در گرفتن اقامت به مشکلاتی برخورد خواهید کرد.

سوالات پرتکرار

❓️  چرا سربازی سخته؟

به این علت سربازی سخته که در فضایی قرار می گیرید که برای شما جدید است ممکن است در روز ها و ماه های اول به شما فشار بیاید و بعد از مدتی عادی می شود همه چیز و خیلی راحت می شوید.

❓️ چرا باید ۲ سال عمرم را تلف کنم؟

در واقع عمر شما تلف نمی شود و سربازی نیز جزئی از مسیر پیشرفت است و تجربه جدیدی است که می تواند از شما فرد مستقلی بسازد زیرا هدف سربازی ایجاد استقلال در افراد است.

شما ۲ سال را می گذرانید اما ارزش این را ندارد که به راحتی وارد شغل دولتی شوید یا به راحتی مسافرت و خروج از کشور را تجربه کنید؟

مشخصا ارزشش را خواهد داشت و اینگونه نیست که دو سال در سربازی وقت خودتان را تلف کنید. تجربه های جدیدی به شما افزوده می شود که می توانید در زندگی خود از آن استفاده کنید.

چرا سربازی برم

چرا باید سربازی برویم

جمع بندی:

خیلی از افراد از وقتی که می فهمند سربازی چیست و مشمول خدمت سربازی می شوند بسیار در مورد رفتن به سربازی مقاومت می کنند و همیشه جمله من سربازی نمی روم را تکرار می کنند.

اما سربازی جهنم نیست که راجبش مقاومت داشته باشید. قرار است دو سال از خانواده جدا شوید و روی پای خودتان بایستید و مستقل بودن را یاد بگیرید.

بعد از دو سال هم مستقل زندگی کردن را یاد گرفته اید هم کارت با ارزش پایان خدمت را دریافت کرده اید و می توانید آزادانه هر تصمیمی که می خواهید برای زندگی خود بگیرید.

معافیت سربازی ممکن است برای شما اتفاق بیفتد و مشمول معافیت باشید و شاید بتوانید سربازی خود را بخرید. مقاله ای تهیه شده است که به صورت کامل به خرید سربازی برای دانشجویان می پردازد که با لمس دکمه زیر می توانید مقاله را بخوانید.

خرسد سربازی برای دانشجویان

پایان مقاله چرا سربازی سخته و باید برویم سربازی


همیشه به دنبال ساخت فضایی بودیم تا هر دو گروه مشاوران و معلمان و دانش آموزان و کنکوری ها گرد هم جمع شوند و بتوانند به یکدیگر کمک کنند.

متاسفانه این فضا به صورت ناسالم در اینستاگرام وجود دارد و نمی شود فرد کاربلد و آماتور را از هم تشخیص داد.

به همین خاطر دانش پژوه را تاسیس کردیم تا این دو گروه با هم آشنا شوند و بتوانند به همدیگر کمک کنند

این خدمات کاملا رایگان است و به صورت ۲۴ ساعته در دسترس است

همین حالا درباره خدمات ما بیشتر بدون

دیدگاه ها ( ۷ )

 1. سلام
  عرض ادب
  دلایلی برای معافیت
  ۱ طلاق پدر مادر
  ۲زندان بودن پدر
  ۳تک فرزندی
  مادرم ازدواج کرده
  پدرم حدودن۴۶ دارد
  ایا من معاف میشم یا باید به سربازی برم

 2. چرا این حرفومیزنی توی کشورما مگ قانون برای همه یکسان دوست من چون پدرش فقط فقط یه کارمندساده وزارت دفاع بود با پارتی بازی معافش کرداگراین قانون هست چرابرای اقازاده ها قانون نیست اجبار تاکی

 3. سلام اگه من به حوزه علمیه برم دیگه از رفتن به خدمت معاف می شوم عزیزم یانه لطفا جواب بدهید

 4. سلام من چگونه میتونم خدمت سربازی بخرم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+