اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

روش و نحوه خواندن درس زبان برای کنکور ❤️| چگونه زبان را برای کنکور بخوانیم – دانش پژوه

روش و نحوه خواندن درس زبان برای کنکور ممکن است فضای ذهنی شما را اِشغال کرده باشد.باز کردن یک پیچ با دست را با بازکردن همان پیچ با پیچ گوشتی مقایسه کنید سپس می فهمید که ساعت ها مطالعه غیر مفید نمی تواند شما را به درصد ۱۰۰ در درس زبان برساند.به شما یاد می دهیم که چگونه زبان را بخوانیم تا به نتیجه برسید.پس بریم سراغ بحث شیرینِ زبان را برای کنکور چگونه بخوانیم تا ۱۰۰ بزنیم

درس زبان انگلیسی:

اکثر داوطلبان و کنکوری ها در دوران مدرسه از دبستان تا دبیرستان قطعا یکبار کلاس زبان را تجربه کرده اند.همین موضوع باعث می شود اکثر داوطلبان در این درس در کنکور قوی باشند.

اما زبان خیلی در تراز شما تاثیر بالایی ندارد مگر آنکه درصد بالایی در آن کسب کنید.برخلاف درس عربی که افراد کمی در آن درصد بالا می زنند، در زبان افراد زیادی درصد بالا می زنند.

بیشتر بخوانید: نحوه خواندن عربی برای کنکور

اگر بتوانید درصد صد را در زبان کسب کنید ترازتان پرش عجیبی خواهد داشت زیرا در کنکور تجربی فقط ۱۲ نفر زبان را صد در صد زده اند.اینکه زبان کنکور را چگونه بخوانیم تا صد بزنیم مهم است که قراره در ادامه یاد بگیرید.

زبان در کنکور:

آخرین درس از دفترچه عمومی درس زبان است.اصولا افراد وقتی به این درس می رسند وقتشان بسیار کم است.برای درس زبان ۲۵ سوال در نظر گرفته شده است که ۲۰ دقیقه زمان دارید تا به سوالات این بخش جواب دهید.تقریبا هر سوال ۵۰ ثانیه زمان برای حل دارند.ضریب زبان در کنکور ۲ است.نحوه خواندن هر بخش از درس زبان در کنکور مهم است که اول شما را با این بخش ها آشنا می کنیم.

بخش های مختلفی در زبان وجود دارند که شامل واژه و لغات، کلوز تست، ریدینگ و گرامر هستند.

  1. گرامر دارای ۴ سوال
  2. کلوز تست دارای ۵ سوال
  3. واژه و لغات دارای ۸ سوال
  4. ریدینگ یا درک مطلب دارای ۸ سوال

روش خواندن لغت زبان برای کنکور:

لغات زبان بسیار زیاد و فرار هستند.باید روزانه این لغات مرور شوند.یکی از راهکار های مرور راهکار لایتنر است که معروف به جعبه لایتنر است.

در جعبه لایتنر کاغذ های کوچکی وجود دارند که یک سمت کاغذ کلمات انگلیسی هستند و در یک سمت دیگر معنی آن ها.باید به صورت روزانه این فلش کارت ها مرور شوند.

بیشتر بخوانید:جعبه لایتنر چیست؟

اما جعبه لایتنر پیشنهاد ما نیست.پیشنهاد ما استفاده از کتاب لغات تیکت است.همچنین می توانید از کتاب های کمک درسی رمزگذاری استفاده کنید.رمز گذاری روی کلمات می تواند شما را بسیار جلو بیندازد و لغات را برای همیشه در ذهن شما تثبیت کند.

مهم ترین موضوع برای لغات زبان، کلمات مترادف هستند.کلمات مترادف در زبان انگلیسی بسیار زیاد هستند که شما باید به این موضوع دقت کنید زیرا در گزینه ها ممکن است دو لغت وجود داشته باشند که هم معنی باشند و این آگاهی از مترادف ها باعث می شود بتوانید به راحتی حذف گزینه کنید.

کلوز تست را چگونه بزنیم؟

برای اینکه معنی کلوز تست را بهتر بفهمید در یک کلام می توانیم بگوییم همان جای خالی را با کلمات مناسب پر کنید خودمان است.حالا باید بدانیم که روش خواندن کلوز تست زبان برای کنکور چگونه است.

شما باید با توجه به افعال و معنی و مفهوم جمله، از بین گزینه ها، گزینه درست را انتخاب کنید.معمولا یکی از کلوز تست های زبان مربوط به قسمت گرامر است که بسیار آسان است.

از این قسمت ۵ سوال می آید که معادل ۲۰ درصد است.لازم به ذکر است که مبحث کلوز تست بسیار آسان است(به نسبت ریدینگ و لغات) و شما باید روی این بخش وقت بگذارید و با دقت عمل کنید.

در نتیجه برای موفق شدن در این بخش نیازمند تمرین هستید، با تست های مختلف تالیفی تمرین کنید تا قلق را یاد بگیرید.افعال و مفهوم جمله حرف اول را می زند و برای پاسخ دهی فقط روی این دو موضوع تمرکز کنید.

روش و نحوه خواندن درس زبان برای کنکور

زبان کنکور را چگونه بخوانیم

روش خواندن گرامر زبان:

خوشبختانه گرامر درس زبان با قواعد درس عربی بسیار متفاوت است و قسمت سخت مربوط به گرامر نیست.گرامر و کلوز تست قسمت های آسان درس زبان در کنکور سراسری هستند.بخش سخت مربوط به لغات و ریدینگ است.

برای اینکه بتوانید از پس گرامر بر بیایید کافی است جزوه معلمتان را بخوانید و تست های زیادی را حل کنید تا قلق تست ها دستتان بیاید.گرامر انگلیسی به دلیل نداشتن استثنا بسیار آسان است و با روش حذف گزینه و اندکی تسلط می توانید ۴ تست این بخش را با موفقیت پشت سر بگذارید.

چگونه ریدینگ را در کنکور بالا بزنیم؟

رسیدیم به سخت ترین بخش زبان در کنکور یعنی ریدینگ یا درک مطلب.۳۲ درصد را این بخش تشکیل می دهد یعنی ۸ تا سوال.قطعا از این ۸ سوال همگی سخت نیستند و تست آسان و متوسط هم جز این هشت سوال است.

درک مطلب نیاز به تمرین و تمرین دارد.هیچگونه تکنیکی برای این بخش وجود ندارد.تنها راهی که بتوانید تست های این بخش را نابود کنید این است که ریدینگ های زیادی را مطالعه کنید و تست های تالیفی زیادی از بخش ریدینگ حل کنید.

وقتی زیاد تست حل کنید متوجه خواهید شد که چگونه باید متن را بخوانید که وقت کمتری از شما گرفته شود و چگونه گزینه ها را بررسی کنید تا بتوانید به پاسخ صحیح تست برسید.

جمع بندی:

شاید درصد زیر ۴۰ در درس زبان باعث نشود که رتبه شما دسخوش تغییر شود اما درصد بالای ۶۰ باعث می شود شما از میانگین عموم فاصله بگیرید که همین فاصله گرفتن تراز شما را جابجا می کند.اما باید بدانیم که بخش های مختلف زبان کنکور را چگونه بخوانیم.

اگر تکنیک حذف گزینه و اندکی تمرین داشته باشید می توانید قسمت گرامر و کلوز تست را پوشش دهید.

برای بخش لغات تنها نیازمند این هستید که دامنه لغات بالایی داشته باشید و حواستان به مترادف ها و متضاد ها باشد تا بتوانید به راحتی گزینه های غلط را تشخیص دهید.

اما مهم ترین بخش یعنی ریدینگ یا درک مطلب نیاز به مهارت بالا دارند و تمرین و تمرین.گرامر، لغات و سرعت خواندن و فهمیدن مطلب در این بخش خودش را نشان می دهد و افرادی که بر این سه مورد مسلط هستند صد در صد می توانند تمامی سوالات ریدینگ را پاسخ دهند.

پایان مقاله نحوه و روش خواندن درس زبان برای کنکور


همیشه بزرگترین دغدغه برای مشاوران و معلمان کاربلد این است که چگونه در ابتدای راه خودشان را نشان دهند.وبسایت دانش پژوه فضایی را فراهم کرده است تا شما به عنوان یک مشاور و معلم خودتان را نشان دهید.

اما چگونه؟ باید بگوییم محصلان و کنکوری ها باعث دیده شدن شما می شوند.برای اینکه بیشتر از جزئیات بدونید با ما همراه شوید.

راستی این سایت برای شما کنکوری ها و دانش آموزان است تا سوالات و مشکلات درسی خودتون رو داخلش بپرسید

بزن بریم راجب نحوه کار سایت دانش پژوه بیشتر بهت بگم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+