اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

نحوه و روش مطالعه عربی برای کنکور و امتحان نهایی 💚| عربی کنکور را چگونه بخوانیم

در مقالات قبلی به نحوه مطالعه درس ادبیات برای کنکور پرداختیم.وبسایت پرسش و پاسخ دانش پژوه در این مقاله به بررسی نحوه و روش صحیح مطالعه عربی برای کنکور و امتحان نهایی پرداخته است.اگر می خواهید در کنکور از پس این درس بر بیایید و اطلاعات جزئی راجب سوالات درس عربی بدانید تا انتهای مقاله را با دقت مطالعه کنید.

درس عربی:

شاید این درس جز دروسی باشد که هر دانش آموزی با آن ارتباط برقرار نکند.بیش از ۷۰ درصد دانش آموزان با درس عربی مشکل دارند و آن را ناخوشایند می دانند.

همین موضوع باعث می شود میانگین درصدی درس عربی در کنکور بسیار کم باشد.این امر خبر خوبی است برای دانش آموزانی که عربی را دوست دارند و درصد بالایی را در آن کسب می کنند.

وقتی یک درس میانگین درصدی پایینی داشته باشد و شما آن را بالا بزنید رشد چشمگیری در تراز و رتبه شما ایجاد می شود.

عربی امتحان نهایی:

امتحان نهایی تاثیر مستقیم و مثبتی در کنکور دارد.اگر شما نمره خوبی را در عربی امتحان نهایی کسب کنید باعث می شود روی رتبه شما در کنکور اثر بگذارد.چون تاثیر نمره و معدل به صورت مثبت است، اگر نمره قابل قبولی کسب نکنید روی نتیجه عربی کنکور شما تاثیر منفی نمی گذراد و خنثی است.با یادگیری نحوه مطالعه عربی برای امتحان نهایی می توانید نمره خوبی را کسب کنید.

نحوه مطالعه عربی برای امتحان نهایی:

امتحان نهایی ریتم ثابت و یکسانی دارد و درصد سختی و آسانی آن نیز هر ساله ثابت است.برای اینکه در امتحان نهایی موفق شوید باید کتاب را به صورت دقیق بخوانید.

لغات و قواعد به ترتیب بیشترین سوال را در امتحان نهایی شامل می شوند.برای تسلط بر ترجمه و لغات امتحان نهایی کافی است متن کتاب + لغات آخر کتاب را بخوانید.لازم به ذکر است که ترجمه درست فعل در امتحان نهایی بسیار برای طراحان سوال مهم است و سعی کنید فعل ها را از نظر زمانی درست ترجمه کنید.برای قواعد جزوه معلم خود را دقیق مطالعه کنید.همین جزوه معلم برای پاسخ دادن به سوالات قواعد کافی است.

اما مهم ترین چیز برای موفقیت در امتحان نهایی، بررسی و مطالعه امتحان نهایی های سال قبل است.با اینکار با نحوه سوال دادن و نحوه پاسخ دادن آشنا خواهید شد.این آشنایی به شما یاد می دهد که کدام بخش ها را بخوانید و کدام بخش ها را کمتر بخوانید.

حتما کلید امتحان نهایی را دقیق بررسی کنید تا بدانید چگونه پاسخ دادن برای طراحان سوال مهم است

روش مطالعه عربی در کنکور:

شاید ضریب عربی کم باشد اما چون درصد های پایینی در آن ثبت می شود هر ساله فرصت خوبی است برای شما تا در آن قوی شوید و از بقیه سبقت بگیرید.

ضریب عربی در کنکور ۲ است.۲۵ سوال برای درس عربی در نظر گرفته شده است که ۲۰ دقیقه فرصت دارید تا این سوالات را پاسخ دهید.

از این ۲۵ سوال، ۸ سوال به بخش ترجمه، ۹ سوال به بخش درک مطلب و ۸ سوال به بخش قواعد تعلق دارد.نحوه مطالعه عربی برای کنکور و برای هر بخش روش خاص خود را دارد.

سوالات ترجمه:

۸ سوال اول دفترچه سوال عربی کنکور، سوالات ترجمه هستند.اصولا همه کنکوری ها روی این هشت سوال حساب باز می کنند.بخش ترجمه ۳۲ درصد از عربی را شامل می شود.اکثرا روی همین ۳۶ درصد حساب می کنند و فقط بخش ترجمه را برای کنکور می خوانند که این موضوع باعث شده میانگین درصد عربی در کنکور بسیار کم باشد.

شش سوال از هشت سوال ترجمه اسان و متوسط هستند و دو سوال آن سخت است.البته این در کنکور هر سال می تواند متفاوت باشد اما به صورت کلی اینگونه است.

برای اینکه بتوانید از پس سوالات ترجمه بر بیایید باید بر افعال مسلط باشید.اگر بتوانید فعل ها را بر حسب زمان(مضارع، ماضی و …) تشخیص دهید کارتان بسیار آسان است و با حذف گزینه می توانید به راحتی دو گزینه را حذف کنید.

درک مطلب:

بخش دوم سوالات عربی مربوط به درک مطلب است که هم سوال سخت دارد هم سوال آسان.برای اینکه بتوانید در قسمت درک مطلب نتیجه بگیرید باید متن های عربی زیادی را خوانده باشید و سوالات درک مطلب زیادی را حل کرده باشید تا قلق پاسخگویی به این قسمت را یاد بگیرید.درک مطلب عربی همانند درک مطلب زبان انگلیسی کنکور است.فقط تمرین و تمرین و حل نمونه سوال می تواند شما را در این بخش قوی کند نه تکنیک های خاص.

قواعد:

یکی از سخت ترین قسمت های عربی بخش قواعد و دستور است که هر دانش آموزی سراغش نمی رود.اما اگر می خواهید ترازتان رشد عجیبی داشته باشد باید با این بخش دست و پنجه نرم کنید.

۸ سوال در این بخش وجود دارد که هر هشت سوال آن سخت نیست و می توانید حداقل دو سوال آن را با روش حذف گزینه و اندکی اطلاعات از بخش قواعد حل کنید.

برای اینکه بتوانید این بخش را با موفقیت بگذرانید باید جزوه معلم خود را مطالعه کنید سپس تست های تالیفی بزنید و از تست ها نکته برداری کنید تا جزئیات قواعد را یاد بگیرید.

اکثر سوالات قواعد با نکته های ریز حل می شوند.تا تست های تالیفی نزنید با این نکات خاص آشنا نمی شوید.

نحوه و روش مطالعه صحیح عربی برای کنکور و امتحان نهایی

نحوه و روش مطالعه عربی برای کنکور

جمع بندی:

عربی درارای سه بخش است که ساده ترین بخش آن ترجمه و سخت ترین بخش آن قواعد است.باید برای هر بخش برنامه ریزی کنید زیرا تجربه ثابت کرده است که درصد بالا در عربی بسیار در تراز تاثیر دارد و حتما عربی را جدی بگیرید.

برای اینکه در بخش ترجمه موفق شوید نیاز به دامنه لغات بالا ندارید فقط کافی است از تکنیک حذف گزینه و زمان فعل ها استفاده کنید تا از پس سوالات این بخش بر بیایید

برای بخش درک مطلب فقط نیازمند تمرین و تمرین هستید و باید متون عربی زیادی را مطالعه کنید تا قلق پاسخ دهی به این بخش را یاد بگیرید.

قسمت قواعد نیازمند یاد گرفتن اصولی دستور قواعد و زدن تست های تالیفی و کنکور زیاد است.برای قواعد باید به صورت سوال به خوبی دقت کنید زیرا یک اعراب می تواند شما را گول بزند.

<<پایان مقاله نحوه و روش مطالعه عربی برای کنکور>>


آیا می دانید سایت دانش پژوه برای شما محصلان و کنکوری ها تاسیس شده است تا سوالات و مشکلات درسی خود را در آن بپرسید؟

آیا شما معلمان و مشاوران می دانید که می توانید به این سوالات پاسخ دهید و در بین کنکوری ها دیده شوید؟

همین حالا می خواهم از این خدمات استفاده کنم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+