اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

دینی کنکور را چگونه بخوانیم ❤️ |درس های مهم دینی در کنکور – دانش پژوه

شاید تا به حال از خودتان پرسده باشید که چگونه یک درس را بخوانم تا نتیجه بهتری از آن بگیرم.درس دینی یکی از دروس ضریب بالا در کنکور است.با بیان کردن جزئیات این درس و بخش های آن به شما یاد می دهیم که چگونه برای مطالعه آن برنامه ریزی کنید.درس های مهم دینی در کنکور را مطرح می کنیم و در یک کلام به شما یاد می دهیم که دین و زندگی (دینی) کنکور را چگونه بخوانیم.

معارف اسلامی(دین و زندگی):

درس دینی یک درس حفظی-مفهومی است که سوالات آن در کنکور نه آنقدر سخت است که نتوان از پس آن ها بر آنقدر و نه آنقدر آسان که به راحتی درصد بالا را کسب کرد.

بنابراین باید به صورت حرفه ای و هوشمندانه این درس را مطالعه کنید تا بتوانید درصد بالایی در آن کسب کنید.در کنکور ۱۴۰۰ فقط ۲۴۴ نفر دین و زندگی را بالای ۹۰ درصد زده اند و در کل ۱۶ نفر موفق به کسب درصد ۱۰۰ شده اند.

با این ارقام به این نتیجه می رسیم که اگر دینی را بالای ۹۰ یا ۱۰۰ درصد بزنید یک جهش عجیب را در تراز خود مشاهده خواهید کرد.

دین و زندگی در کنکور:

درس دینی در کنکور شامل ضریب ۳ است که این ضریب خبر از مهم بودن این درس می دهد.۲۵ سوال برای دینی در نظر گرفته شده است که مدت زمان پاسخگویی به این سوالات فقط ۱۷ دقیقه است.به عبارتی حدودا ۴۰ ثانیه برای هر سوال وقت خواهید داشت.

برای سوالات دینی سه پایه تحصیلی در نظر گرفته شده است که هر پایه تعداد سوالات مشخصی دارد.

  1. از پایه دهم ۹ سوال از ۱۲ درس
  2. پایه یازدهم ۹ سوال از ۱۲ درس
  3. پایه دوازدهم ۷ سوال از ۱۰ درس

با این آمار متوجه شدید که نباید هیچ یک از پایه ها را حذف کرد و هر سه پایه را باید با دقت مطالعه کنید.

انواع سوال دینی در کنکور:

سوالات دینی دارای سه موضوع است

متون هر درس ۱۴ سوال

احادیث و اشعار ۵سوال

آیات و روایات ۶سوال

با این آمار فهمیدیم که مهم ترین قسمتی که باید با دقت مطالعه شود متن هر درس است.کلمات کلیدی مهمی در متن هر درس وجود دارند که طراحان سوال از آن ها استفاده می کنند و شما را در دام می اندازند.پس حتما و حتما سعی کنید متن هر درس را با دقت بخوانید.

احادیث دینی را چگونه بخوانیم؟

احادیث دینی دو قسمت دارند، یکی ترجمه صحیح آن یکی هم فرد نقل کننده آن.اگر این دو مورد را بتوانید به خوبی یاد بگیرید در قسمت احادیث هیچ مشکلی برایتان بوجود نمی آید.

راهکار پیشنهادی ما این است که احادیث را در کتاب دینی خود مطالعه کنید تا بدانید مربوط به کدام درس و موضوع است.اگر در کتاب های طبقه بندی شده کمک درسی مطالعه کنید متوجه نخواهید شد این حدیث مربوط به کدام درس و موضوع است.

احادیث تعدادشان زیاد است اما ۵ سوال از آن در کنکور می آید که این تعداد معادل ۲۰ درصد است.قسمت احادیث بسیار آسان است پس حتما روی این بخش وقت بگذارید.

درس های معم دینی در کنکور را چگونه بخوانیم

دینی کنکور را چگونه بخوانیم

چگونه آیات دینی را برای کنکور بخوانیم؟

این بخش شش سوالی که ۲۴ درصد است بسیار مهم و اندکی سخت است.دستِ طراح برای پیچیده کردن این بخش بسیار باز است.

مهم ترین نکته در خواندن این بخش، توجه کردن به متن عربی و فارسی است.سوالات این بخش هم به صورت عربی مطرح می شوند هم به صورت فارسی.

در صورت سوال متن ترجمه شده را می دهند و از شما می خواهند گزینه عربی مرتبط با صورت سوال را پیدا کنید.

اصولا دو سوال از شش سوال این بخش اندکی سخت است و نیاز به تمرکز بالا دارد.اعراب ها در این بخش بسیار مهم هستند و طراح می تواند شما را با جابجایی اعراب و افعال گول بزند.

پس هنگام مطالعه این بخش حتما متن عربی را با دقت مطالعه کنید.زیاد تست بزنید تا با حالات مختلف سوال امدن از این بخش آشنا شوید و در روز کنکور گیر نیوفتید.

چگونه متن درس دینی را بخوانیم؟

اما مهم ترین بخش دینی در کنکور بخش سوالات متنی است.سوالات متنی شامل ۱۴ سوال است که ۵۶ درصد را شامل می شود که درصد کمی نیست!

همیشه بهترین راهکار، استفاده از متن خود کتاب است نه کتاب های کمک درسی طبقه بندی شده.اصولا از متون معروف و تکراری درس دینی در کنکور سوال می آید.اگر کنکور سال های قبل را نگاه کنید متوجه این خواهید شد.

متون دروس کاملا حفظی هستند و تکنیک خاصی برای این بخش وجود ندارد و نیاز به مطالعه با مرور زیاد و اندکی تست زدن دارید تا با سبک سوالات این بخش آشنا شوید.

درس های مهم دینی در کنکور:

در پایه دهم تمامی درس ها مهم هستند به غیر از جلسه پنجم، هفتم و هشتم.منظور از مهم بودن تست خیز بودن است.

پایه یازدهم تمامی جلسات مهم هستند به غیر از جلسه سوم، پنجم، هفتم و هشتم

سال آخر یعنی سال دوازدهم همه جلسات مهم و تست خیز هستند به غیر از جلسه نهم.

جمع بندی:

یکی از مهم ترین دروس کنکور در بخش عمومی درس دین و زندگی است که در عین آسان بودن، تاثیرگذاری زیادی نیز در رتبه و تراز شما دارد.

سه بخش تشکیل دهنده این درس در کنکور شامل احادیث، آیات و متن درس است.اندکی دقت و مطالعه پیوسته تا روز کنکور می تواند شما را در این سه بخش قوی کند.همچنین با شناخت درس های مهم دینی در کنکور می توانید این جلسات را با دقت بیشتری بخوانید.

اگر تست های کنکور را قبل از مطالعه برسی کنید متوجه خواهید شد که هر بخش را باید چگونه مطالعه کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.سعی کنید از تست های تالیفی در درس دین و زندگی دوری کنید و فقط روی سوالات کنکور متمرکز شوید.

دینی کنکور را چگونه بخوانیم


مشاوران و معلمان تازه کار یا حتی کهنه کار به فضایی نیاز دارند تا میان انبوهی از کنکوری ها باشند و دیده شوند.ما دانش پژوه را ساختیم تا شما مشاوران و معلمان را در جمع کنکوری ها و محصلان جمع کنیم.هر محصل و کنکوری می تواند سوالات درسی و غیر درسی خود را بپرسد تا شما مشاوران به آن ها پاسخ دهید.این فعالیت باعث می شود در سایت دانش پژوه دیده شوید که نتیجه اش درامد و معروفیت در شغلتان است.

لازم به ذکر است که خدمات ما برای هر دو قشر مشاور و معلم و محصلان کنکوری رایگان است

همین امروز از این خدمات استفاده کن

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+