اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

دانشگاه غیرانتفاعی چیست؟ از شهریه تا اعتبار و نحوه پذیرش بدون کنکور

یکی از راه های پذیرش در دانشگاه بدون کنکور، دانشگاه غیرانتفاعی است. ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی برای دو ورودی مهر و بهمن صورت می گیرد. شهریه دانشگاه غیرانتفاعی مانند سایر دانشگاه های شهریه پرداز است و از یک قانون پیروی می کند.

همه موارد از جمله شهریه، نحوه ثبت نام بدون کنکور و سایر موارد را توضیح داده ایم. اگر سوالی در ذهن شما باقی ماند در قسمت نظرات با شوق در خدمت شما هستیم تا پاسخ شما را دهیم.

دانشگاه غیر انتفاعی

در واقع دانشگاه غیر انتفاعی یکی از دانشگاه های شهریه پرداز است که بیشتر به صورت بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

این دانشگاه در مقطع های مختلف تحصیلی اقدام به پذیرش دانشجو می کند. نحوه ثبت نام در دانشگاه غیرانتفاعی بسیار ساده است و به صورت غیر حضوری و اینترنتی انجام می شود.

نحوه پذیرش(ثبت نام) دانشگاه غیرانتفاعی

دانشگاه غیرانتفاعی برای دو ورودی مهر و ورودی بهمن اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

زمان پذیرش مشخص نیست و از چند مدت قبل از شروع ترم تحصیلی جدید اعلام می شود. زمان های ثبت نام برای سال ۱۴۰۱ برای ورودی مهر و برای مقطع های مختلف از خرداد تا مرداد بود.

ثبت نام برای ورودی بهمن ۱۴۰۱ هم انجام شده است و باید منظر ورودی مهر سال ۱۴۰۲ باشید. زمانی که تاریخ ثبت نام اعلام شود این مقاله بروز می شود و تاریخ های دقیق در یک جدول قابل مشاهده خواهد بود.

ثبت نام حضوری

دانشجویان باید به صورت غیر حضوری ثبت نام کنند و ثبت نام حضوری در حال حاضر وجود ندارد. در زمان های تعیین شده دفترچه انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی می اید و رشته های ظرفیت دار اعلام می شوند.

بعد از اینکه دفترچه را مشاهده کردید و کد رشته های مورد علاقه خود را استخراج کردید زمان این است که در سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنید.

روند ثبت نام غیر حضوری

اولین کاری که باید انجام دهید این است که وارد سایت سنجش شوید.

وارد بخش سراسری شوید و روی گزینه ای با عنوان ثبت نام و انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی کلیک کنید تا وارد صفحه بعد شوید.

باید کارت اعتباری تهیه کنید، کارت اعتباری را بخرید از سایت و سپس ادامه مراحل را پیش ببرید.

مراحل شامل آپلود عکس + وارد کردن مشخصات هویتی + وارد کردن کد رشته ها هستند. بعد از اتمام این مراحل به شما کد رهگیری داده می شود که به منزله موفقیت در ثبت نام و انتخاب رشته است.

دانشگاه غیرانتفاعی چیست

شهریه دانشگاه غیرانتفاعی

دانشگاه های شهریه پرداز در ایران زیاد هستند که یکی از آن ها دانشگاه غیرانتفاعی است. در دانشگاه غیرانتفاعی مانند سایر دانشگاه ها شهریه ثابت وجود دارد و شهریه متغیر.

شهریه ثابت تغییر نمی کند و در هر صورت باید پرداخت شود. چه ۱۲ واحد بگیرید چه ۲۴ واحد، شهریه ثابت شما یکسان است و باید پرداخت شود تا سیستم انتخاب واحد برای شما فعال شود.

بعد از پرداخت شهریه ثابت و فعال شدن سیستم انتخاب واحد، شهریه متغیر ایجاد می شود. شهریه متغیر برای هر دانشجو متفاوت است. بنا به درس و واحد های گرفته شده، این شهریه کم و زیاد می شود.

هرچه تعداد واحد های درسی شما بیشتر باشد، شهریه متغیر شما نیز بیشتر خواهد بود. هر واحد درسی شهریه جداگانه خود را دارد که در زمان انتخاب رشته محاسبه می شوند و در نهایت شما باید آن را پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش انتخاب واحد

آیا دانشگاه غیرانتفاعی خوبه؟

یکی از دانشگاه های شهریه پرداز ایران غیرانتفاعی است و جز دانشگاه های معتبر کشور است. یکی از مزایای غیرانتفاعی این است که بدون کنکور و صرفا براساس سوابق تحصیلی می توانید در آن تحصل کنید.

رشته های ارائه دهنده زیادی دارد و رشته های پرطرفدار را نیز بدون کنکور ارائه می دهد. بنابراین اگر قصد یک تحصیل بدون دردسر و بدون کنکور در رشته های مطرح یا دلخواهتان را دارید، یکی از گزینه های خوب روی میز دانشگاه غیرانتفاعی است.

سوالات پرتکرار

❓️ دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی یکی است؟

خیر دفترچه هر کدام به صورت جداگانه ارائه می شوند که دفترچه دانشگاه آزاد را می توانید از سایت خود دانشگاه آزاد دریافت کنید.

❓️ در زمان ثبت نام کنکور، علاقمندی به غیرانتفاعی را نزدم، می توانم ثبت نام کنم؟

از این بابت مشکلی وجود نخواهد داشت و با خرید کارت اعتباری مخصوص، می توانید در انتخاب رشته غیرانتفاعی شرکت کنید.

❓️ معیار پذیرش برای غیر انتفاعی چیست؟

تنها معیاری که برای پذیرش وجود دارد معدل کتبی دیپلم است نه چیز دیگری. به این ترتیب پذیرش براساس سوابق تحصیلی بر حسب معدل کتبی دیپلم است.

❓️ دیپلمم کامل نیست ایا می توانم در انتخاب رشته غیرانتفاعی شرکت کنم؟

شرط اصلی انتخاب رشته و رفتن به دانشگاه، دارا بودن مدرک یا گواهی دیپلم است. اگر دیپلم شما ناقص باشد مجاز به دانشگاه رفتن نیستید.

جمع بندی

ثبت نام در دانشگاه غیرانتفاعی بدون کنکور و با کنکور بسیار آسان است و پیچیدگی خاصی ندارد.

برای ثبت نام کافی است دفترچه انتخاب رشته را دانلود و با دقت مطالعه کنید و رشته های مد نظر خود را انتخاب کنید. سپس وارد سایت سنجش شوید و مراحل را به سادگی پیش ببرید.

تنها موضوعی که باید توجه کنید این است که برای مقطع ارشد و دکتری باید مصاحبه دهید اما برای مقطع کاردانی و کارشناسی نیازی به مصاحبه دادن ندارید.

هزینه ثبت نام به صورت کارت اعتباری و اینترنتی در خود سایت سنجش قابل پرداخت است. زمان ثبت نام هم بسته به مقطع تحصیلی متفاوت است و برای ترم مهر از خرداد تا مرداد امکان اعلام است و برای ترم بهمن بین آذر و دی بخشنامه اعلام می شود و دفترچه روی سایت می آید.


با سیستم ایجاد شده در دانش پژوه، محصل ها و کنکوری ها می توانند مشکلات درسی و موارد مربوط به تحصیل خود را در آن بپرسند تا به پاسخ خود برسند.

به این صورت که مشاوران و معلمان مشتاق که قصد فعالیت و دیده شدن میان دانشجویان و کنکوری ها را دارند می آیند و به سوالات پاسخ می دهند.

به نسبت فعالیت و مفید بودن، افراد پاسخ دهنده در سایت دیده می شوند. همچنین سیستم چت خصوصی و ایجاد پروفایل شخصی در سایت نیز امکانپذیر شده است تا یک فضای عالی برای محصلان و کنکوری ها ایجاد شود

همین حالا میخوام از این خدمات استفاده کنم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+