اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

کد نظام وظیفه کنکور چیست؟ اگر کد نظام وظیفه کنکور را اشتباه بزنیم

کد نظام وظیفه برای ثبت نام در کنکور ضروری است و باید به صورت دقیق در زمان ثبت نام وارد شود. برای اینکه بدانید کد نظام وظیفه چیست و دریافت کد نظام وظیفه به چه صورت است با ما همراه باشید. سوال پرتکراری که وجود دارد این است که اگر کد نظام وظیفه کنکور را اشتباه بزنیم چه می شود؟

اگر بعد از خواندن مقاله باز هم مشکل و سوالی در ذهن شما وجود داشت در قسمت نظرات منتظر دریافت نظرات شما هستیم

خدمت مقدس سربازی

اگر پسر باشید سربازی گریبان شما را در زمان کنکور، ازدواج، کار دولتی، خروج از کشور و سایر موارد دیگر خواهد گرفت.

اگر سربازی رفته باشید همه این موارد خاتمه می یابد و با یک کارت پایان خدمت می توانید سرتان را بالا بگیرید و هر کاری دلتان خواست انجام دهید.

کد نظام وظیفه و کنکور

برای اینکه بتوانید در کنکور شرکت کنید، در زمان ثبت نام باید وضعیت نظام وظیفه یا سربازی خود را مشخص کنید. بدون مشخص کردن وضعیت نظام وظیفه نمی توانید ثبت نام خود را کامل کنید.

برای اینکه وضعیت خود را وارد کنید باید یکی از کد های نظام وظیفه را در قسمت مربوطه وارد کنید یا تیک کد مربوطه را بزنید.

کد های نظام وظیفه
کد یک کسانی که کارت پایان خدمت دارند
کد دو کسانی که معافیت دائم دارند
کد سه برگه معافیت موقت(در صورت قبولی باید معاونت وظیفه عمومی محل استقرار دانشگاه مجوز دهد)
کد چهار مشمولانی که معافیت تحصیلی دانش آموزی دارند و در سنوات مجاز فارغ التحصیل می شوند(تا سن ۲۰ سالگی)
کد پنج کسانی که قبل از ۱۸ سالگی فارغ التحصیل می شوند(عدم غیبت)
کد شش سربازان در حال خدمت که غیبت ندارند و مدرک پیش دانشگاهی دارند یا فارغ التحصیل نظام جدید هستند به شرطی که در مقطع کارشناسی پذیرش شوند
کد هفت سربازانی که خدمت آن ها در تاریخ ۶.۳۱ سال آینده تمام شود باید در زمان ثبت نام در دانشگاه پایان خدمت خود را ارائه دهند
کد هشت کارکنان پایور که شاغل در نیروهای مسلح هستند با ارائه گواهی اشتغال به خدمت در صورتی که مورد تایید اداره نیروی انسانی شوند می توانند ادامه تحصیل دهند
کد نه دانشجویانی که در سنوات اولیه خود انصراف داده اند و کمتر از یکسال از انصراف ان ها می گذرد(در صورتی که اولین بار است انصراف می دهند)
کد ده فارغ التحصیلان مقطع کاردانی می توانند در کارشناسی پیوسته ادامه تحصیل دهند

خرید سربازی

یکی از راهکار های پایان دادن به بحث سربازی، خرید سربازی است. خرید سربازی شرایط و قوانین خاص خود را دارد که هرساله دچار تغییر می شود.

خرید سربازی برای دانشجویان یکی از موارد مهم است که به صورت جداگانه به بررسی آن پرداخته ایم. اگر دانشجو هستید مقاله زیر برای شما بسیار مناسب است.

خرید خدمت برای دانشجویان

دریافت کد نظام وظیفه

دریافت کد نظام وظیفه بسیار آسان است. طبق جدول بالا می توانید کد مناسب با وضعیت خود را پیدا و در زمان ثبت نام وارد کنید. راه دوم این است که همین جدول بالا را در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری که از سمت سازمان سنجش روی سایت سنجش بارگذاری می شود را پیدا کنید و کد مطابق با وضعیت خود را پیدا و در زمان ثبت نام وارد کنید.

اگر کد نظام وظیفه کنکور را اشتباه بزنیم

در صورتی که کد نظام وظیفه خود را اشتباه وارد کنید و در کنکور قبول شوید و انتخاب رشته کنید، از ثبت نام شما در دانشگاه جلوگیری می شود. پس باید دقت کنید که کد درست را وارد کنید.

اگر کد خود را اشتباه وارد کرده اید و هنوز زمان ثبت نام تمام نشده باشد، می توانید ویرایش ثبت نام را بزنید و کد اشتباه را اصلاح کنید. اگر فیلد کد نظام وظیفه برای شما فعال نبود می توانید با پشتیبانی سنجش تماس بگیرید تا مشکل را برای شما حل کنند.

راه ارتباط با سازمان سنجش هم فقط از روش های گفته شده در قسمت تماس با ما سایت سنجش ممکن است که شامل ارتباط حضوری، تلفنی و ایمیلی است. موار مربوطه را می توانید در سایت سنجش پیدا کنید و با آن ها مکاتبه کنید تا مشکلتان به سادگی حل شود.

بسته به ترافیک و حجم مراجعه کنندگان می تواند زمان حل مشکل شما متفاوت باشد. اگر اپراتور ها سرشان خلوت باشد که در لحظه مشکل شما را حل می کنند و اگر شلوغ باشند در نوبت قرار می گیرید که اندکی زمانبر است.

اگر کد نظام وظیفه کنکور را اشتباه بزنیم

کد نظام وظیفه کنکور

سوالات پرتکرار

سنوات مجاز تحصیلی هر مقطع چقدر است؟

در مقطع کاردانی سنوات تحصیلی شما ۲.۵ سال است. در مقطع کارشناسی پیوسته سنوات مجاز تحصیل برای مشمولان ۵ سال و برای کارشناسی ارشد ۶ سال و دکتری پیوسته نیز ۸ سال است.

وضعیت مشمولات غیبت دار چیست؟

این دسته از افراد مجاز به تحصیل و کنکور دادن نیستند. حتی اگر کنکور دهند و قبول شوند مجاز به ثبت نام در دانشگاه و ادامه تحصیل نیستند.

وضعیت سربازی دانشجویان اخراجی چیست؟

این دسته از افراد اگر مشمول خدمت باشند تا زمان پایان خدمت خود نمی توانند تحصیل کنند مگر اینکه در زمانی که اخراج می شوند مشمول سربازی نباشند. در این صورت می توانند به صورت های مختلف ادامه تحصیل دهند.

بعد از قبولی در دانشگاه باید به پلیس ۱۰+ مراجعه کنید و معافیت تحصیلی خود را ثبت کنید

هیچکدام از سرباز ها که در حال گذراندن سربازی خود هستند مجاز به تحصیل نیستند.

بیشتر بخوانید: تحصیل همزمان با سربازی

جمع بندی

شرکت در کنکور برای پسران شرایط خاص تری دارد تا دختران. بخش نظام وظیفه یا همان وضعیت سربازی تفاوت اصلی در ثبت نام پسران و دختران است. تا وضعیت سربازی شما مشخص نشود نمی توانید کنکور دهید و یا وارد دانشگاه شوید.

بنابراین باید طبق یکی از بند ها( کد های نظام وظیفه) شرایط خود را پیدا کنید و قسمت مربوطه را تیک بزنید یا کد مرتبط به خودتان را در فرم ثبت نام وارد کنید.

انتخاب کد خیلی پیچیده نیست و با موارد توضیح داده شده در جدول به راحتی می توانید شرایط شبیه شرایط خود را پیدا کنید و قسمت نظام وظیفه در ثبت نام را نیز تکمیل کنید.


اگر دانش آموز یا دانشجو یا کنکوری باشید حس نیاز به یک شبکه برای تعامل در شما حس شده است. حتی اگر مشاور و معلم باشید به فضایی فکر کرده اید که در آن بتوانید فعالیت کنید و خودتان را نشان دهید.

خبر خوب این است که ما این فضا را با این هدف فراهم کرده ایم تا تعامل میان همه محصلان، کنکوری ها، مشاوران و معلم ها صورت گیرد.

این تعامل هر دو گروه را به هدف خود می رساند، به سادگی.

اما این خدمات چگونه و به چه صورت توسط ما ارائه می شود؟

آشنایی و استفاده از سایت

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+