اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

شرایط دریافت مجوز و تاسیس مطب مامایی – درآمد و تجهیزات

شرایط دریافت مجوز و تاسیس مطب مامایی اندکی سختگیرانه است زیرا مطب مامایی بسیار در جان مادر و کودک موثر است. درآمد و تجهیزات مطب مامایی یکی از موارد مورد بحث این مقاله است که به شما کمک می کند تا با شرایط کلی تاسیس مطب مامایی آشنا شوید.

موارد مهم و مورد نیاز برای مطب مامایی توضیح داده شده است. در صورت داشتن سوال می توانید در قسمت نظرات سوالات خودتان را بپرسید تا با شوق به شما پاسخ دهیم

رشته مامایی

در دانشگاه رشته ای تحت عنوان مامایی برای خانم ها ارائه می شود. هدف کلی این رشته کمک به مادرانی است که باردار هستند و می خواهند بچه خود را سالم به دنیا بیاورند.

مامایی رشته ای تخصصی است که به صورت کامل راجب آن در مقاله ای جداگانه از نحوه ورود تا بازار کار و رتبه لازم برای قبولی را بررسی کرده ایم.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد رشته مامایی

مجوز مطب مامایی

برای اینکه بتوانید مجوز مطب مامایی بگیرید در اولین قدم باید حداقل مدرک کارشناسی مامایی را داشته باشید. شرایط متعددی وجود دارند که باید دارا باشید تا بتوانید مجوز تاسیس را بگیرید. این موارد شامل موارد زیر هستند.

مطب مامایی باید یک مسئول فنی داشته باشد، مسئول فنی باید مدرک مامایی داشته باشد و حداقل دارای ۵ سال سابقه کار باشد. این در صورتی است که اگر فرد تاسیس کننده مطب شرایطش را داشته باشد می تواند خودش به عنوان مسئول فنی مطب باشد.

از آنجایی که فرد تاسیس کننده مطب تازه مدرک خود را گرفته است و سابقه کار ندارد نمی تواند مسئول فنی باشد.

نکته مثبتی که وجود دارد این است که دو نفر می توانند با یکدیگر اقدام به تاسیس مطب مامایی کنند اما باید حداقل یک نفر از این افراد مدرک مامایی داشته باشد.

گرفتن تاییدیه بهداشتی از معاونت دانشگاه

پذیرفتن و رعایت قوانین و مقررات وزارت بهداشت

ارائه دادن لیست پرسنل به همراه گواهی سوء سابقه آن ها

نوشتن درخواست و ارائه آن به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی

مورد مهم بعدی آدرس و ساعت فعالیت مطب است که باید ارائه شوند.

پرسنل مورد نیاز

برای اینکه یکسری کار ها در مطب انجام شود باید یکسری پرسنل را استخدام کنید. در بالاتر گفتیم که نیاز است لیست پرسنل خود به همراه گواهی سوءسابقه و اعتیاد آن را ارائه دهید.

به دو کارشناس مامایی نیاز دارید برای هر شیفت. یکی از کارشناس ها می تواند مسئول فنی باشد و نیاز نیست یک فرد دیگر به مجموعه خود اضافه کنید.

به یک فرد برای بخش بایگانی نیاز دارید. یک فرد با مدرک کاردانی یا کارشناسی نیاز دارید برای مدارک پزشکی.

دریافت مجوز کلینیک زنان و زایمان و درآمد و تجهیزات مطب مامایی

تجهیزات برای تاسیس مطب مامایی

ساختمان محل تاسیس

سند مالکیت یا دارا بودن اجاره نامه رسمی

دارا بودن تجهیزاتی اعم از سونی کید، ست زایمان، تخت، کپسول اکسیژن، تخت نیکولوژی، فیلم های آموزشی، پوستر آموزشی، ست احیای بزرگسال و نوزاد.

درآمد مطب مامایی چقدر است؟

در هر زمینه ای که مطب بزنید، درامد آن مطب بستگی به خود شما دارد. اگر یک ماما کاربلد باشید و مراجعه کننده های خود را بتوانید راضی نگه دارید خیلی سریع معروف می شوید و درامد های بالا را تجربه خواهید کرد.

اما اگر فردی باشید که ماهر نباشید، افراد و مراجعه کنندگان از شما ناراضی خواهند بود و رفته رفته درامدتان کم و کمتر خواهد شد.

هیچوقت یک مادر بچه و خودش را در معرض خطر نمی گذارد و به سمت یک ماما غیر حرفه ای نمی رود. این حرفه با جان مادر و کودک سر و کار دارد و یک لحظه غفلت برابر است با یک عمر پشیمانی.

 آیا تاسیس مطب مامایی ارزش دارد؟

اگر به دنبال مستقل شدن و کسب شهرت و خدمت رسانی به مردم هستید، بله ارزشش را دارد. وقتی شما مطب داشته باشید به معنی مستقل بودن شما است و مستقل بودن می تواند شما را به یک فرد با جایگاه بالا تبدیل کند.

تا زمانی که در مطب سایر ماما ها مشغول به کار هستید، هویت چندانی نخواهید داشت و سقف درامد شما نیز محدود خواهد بود. اما اگر مستقل باشید علاوه بر هویت، درامد شما نیز محدودیتی ندارد و می تواند هر روز بیشتر از روز قبل شود.

جمع بندی

مطب مامایی مانند سایر مطب ها نیاز به طی کردن مراحل قانونی خود را دارد. از آنجایی که ماما نقش بسیار مهمی در زندگی مادر و کودک دارد، سختگیری های بیشتری برای اعطای مجوز به آن می شود.

تجهیزات مطب مامایی زیاد نیستند و می توانید با هزینه کم مطب خود را راه اندازی کنید و بعد از اینکه به درامد رسیدید تجهیزات خود را حرفه ای تر کنید. در ضمن برای افرادی که مجوز تاسیس دارند، وام نیز در نظر گرفته شده است که می توانید از این تسهیلات نیز استفاده کنید.

درآمد مطب مامایی بسیار زیاد است اما درآمد مطب مامایی به خودتان و علم شما بستگی دارد. هرچقدر فرد ماهر تری باشید افراد مراجعه کننده شما نیز راضی تر خواهند بود و این برای شما تبلیغ خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+