اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور و تقاضای اولویت بعد

درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته یکی از مواردی است که داوطلبان کنکور ممکن است با آن روبرو شوند و بخواهند از آن استفاده کنند. استفاده از اولویت های بعدی برای تحصیل می تواند انتخاب خوبی باشد. با وجود کارنامه سبز می شود از اولویت های بعدی مطلع شد. همین موضوع باعث می شود قبل از اینکه وارد دانشگاه شوید به فکر تغییر رشته و یا دانشگاه خود بیفتید.

تلاش ما در این مقاله بر این بوده است که به صورت کامل در مورد درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته توضیح دهیم تا هیچ سوالی باقی نماند. اما اگر سوالی بی جواب ماند می توانید در قسمت نظرات بپرسید تا با عشق به شما پاسخ دهیم

سیستم سازمان سنجش

در سیستم سازمان سنجش برای داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت کرده و انتخاب رشته نیز انجام داده اند، پس از اعلام نتایج، این امکان فراهم شده است تا اولویت های بعدی مورد بررسی قرار گیرند.

بررسی اولویت‌های بعدی به این معنی است که داوطلبان می توانند رشته ها و دانشگاهایی که کد رشته آن را در انتخاب رشته خود وارد کرده اند و در آن قبول شده اند به عنوان اولویت های بعدی، آن ها را به جای رشته قبولی فعلی خود انتخاب کنند.

لازم به ذکر است که این مورد قطعی نیست و ممکن است با درخواست شما موافقت نشود. باید بدانید که در این صورت امکانپذیر است که اولویت های بعدی شما ظرفیت پذیرش را داشته باشند.

علاوه بر این باید بدانید که حتما باید رشته مورد نظر در انتخاب رشته شما باشد تا بتوانید از این گزینه استفاده کنید و وارد آن رشته شوید.

درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته

سیستمی تحت عنوان اشتباه در انتخاب رشته در سایت سنجش تعبیه شده است تا این فرصت را برای کنکوری هایی که به دلایلی از جمله انتخاب رشته اشتباه یا پشیمانی در انتخاب رشته و یا ارتباط برقرار نکردن با رشته قبولی یا هر دلیل دیگری که داوطلب پشیمان است از رشته قبولی فعلی خود.

کار با این سیستم بسیار راحت است که به شما آموزش استفاده از آن را خواهیم داد.

استفاده از سیستم اشتباه در انتخاب رشته سنجش بدون هزینه است

این سیستم حالت های مختلفی را دارد که هر کدام را به شما توضیح خواهیم داد.

بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی

اصلی ترین قسمت این سیستم، بررسی اولویت های بعدی است که برای شما داوطلبان خیلی کاربردی و قابل استفاده است.

این بخش به این صورت است که داوطلب باید صبر کند تا کارنامه سبز توسط سازمان سنجش روی سایت سنجش قرار گیرد.

کارنامه سبز رشته های انتخابی شما را نشان می دهد. نشان می دهد که در کدام رشته ها قبول شده اید. رشته های قبول شده را می توانید در سیستم بررسی اولویت بعدی قرار دهید تا برای شما بررسی شوند.

به این صورت است که یکی از کد رشته های قبول شده را انتخاب می کنید و در سیستم سنجش وارد می کنید تا مورد بررسی قرار گیرد. بررسی ها انجام و بعد از مدتی به شما اعلام می شود. مدت زمان بررسی به شلوغ بودن اپراتور و سیستم بستگی دارد.

باید بدانید که استفاده از این سیستم به معنی پذیرش قطعی نیست و پذیرش شما و قرار گرفتن اولویت بعدی به جای اولویت فعلی نیازمند بررسی ظرفیت رشته و دانشگاه مورد تقاضا شماست.

بیشتر بخوانید: کارنامه سبز چیست؟

درخواست تغییر دوره قبولی

در سیستم سنجش گزینه ای تحت عنوان درخواست تغییر دوره قبولی وجود دارد که کاربردش تغییر دوره تحصیلی شما به روزانه، شبانه و پردیس خودگردان است. برای اینکه دوره خود را تغییر دهید می توانید تیک این بخش را بزنید و مراحل را طی کنید.

درخواست حد نصاب

یک بخش دیگر تحت عنوان بخش حدنصاب در سیستم سنجش وجود دارد که برای داوطلبانی کاربردی است که انتخاب رشته کرده اند و ظرفیت آن رشته به حد نصاب نرسیده است. در این صورت می توانند درخواست بررسی اولویت های بعدی خود را دهند.

استفاده از سیستم اشتباه در انتخاب رشته ممکن است جواب ندهد و کد رشته های بعدی برای شما لحاظ نشوند زیرا تغییر در انتخاب رشته نیازمند بودن ظرفیت کافی و سایر موارد است. بنابراین سعی کنید همان اول در انتخاب رشته خود دقت کنید.

آیا از این سیستم استفاده کنم یا خیر؟

استفاده از سیستم انتخاب رشته بسیار خوب است اما باید به درستی از آن استفاده کنید در غیر اینصورت هیچ راه برگشتی در صورت پشیمانی وجود نخواهد داشت.

سیستم درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته برای کسانی مناسب است که واقعا در انتخاب رشته خود اشتباه کرده اند و اولویت ها را اشتباه وارد کرده اند یا کد رشته را اشتباه زده اند.

برای افرادی مناسب است که از رشته قبولی خود راضی نیستند یا از دانشگاه قبولی خود راضی نیستند و هیچ جوره حاضر به رفتن به آن دانشگاه و رشته نیستند. این سیستم برای این دسته بسیار مناسب است.

اگر قصدتان سرگرمی است و از رشته خود راضی هستید و می خواهید صرفا امتحان کنید یا اندکی ناراضی هستید از نتیجه انتخاب رشته خود، پیشنهاد ما این است که استفاده نکنید.

ممکن است درخواست شما جوابش دیر بیاید و مجبور باشید مرخصی تحصیلی بگیرید تا کار های خود را انجام دهید و رشته و دانشگاه خود را تغییر دهید. بنابراین احتما اینکه مجبور باشید یک ترم را مرخصی بگیرید بسیار زیاد است. زیرا نتیجه کارنامه سبز بعد از ثبت نام در دانشگاه و رشته انتخابی شما می آید و درخواست شما زمانی است که در دانشگاه در حال تحصیل هستید.

معرفی رشته های تحصیلی

آموزش استفاده از سیستم اشتباه در انتخاب رشته

ثبت درخواست در سیستم سازمان سنجش بسیار ساده و مبتدی است و نیاز به آموزش خاصی ندارد. اما با این وجود در این ویدئو یک آموزش کوتاه به شما داده ایم تا اگر نتوانستید درخواست خود را ثبت کنید، از این آموزش استفاده کنید و کار را پیش ببرید.

اگر با موبایل قصد مشاهده ویدئو را دارید لطفا چرخش صفحه خود را روشن کنید و در حالت اُفقی مشاهده بفرمایید

 
جمع بندی

ممکن است برای هر کنکوری این اتفاق رخ دهد که از انتخاب رشته خود پشیمان شود و یا به اشتباه رشته و کد آن را اشتباه وارد کرده باشد. سیستم اشتباه در انتخاب رشته فرصتی است تا شاید این اشتباهات جبران شوند.

استفاده از این سیستم نتیجه قطعی در بر ندارد. تا ۹۰ درضد موارد مشکل شما را حل می کند و جای امیدواری زیادی برای شما گذاشته است. در سال ۹۵ از این سیستم استفاده کردیم و برای کنکوری های زیادی نتیجه بخش بود.

استفاده از این سیستم بسیار آسان و بدون هزینه است که به راحتی طبق آموزش ویدئویی بالا می توانید پیش روید و درخواست خود را ثبت کنید. زمانی که درخواست خود را ثبت کردید هیچ راه پیگیری نیست و باید فقط منتظر بمانید تا کارشناسان به شما پاسخ دهند. تاکید می کنیم هیچ راه پیگیری نیست مگر اینکه حضوری به سازمان سنجش مراجعه کنید.

اگر با درخواست شما موافقت نشد سعی کنید یکبار دیگر امتحان کنید. بار ها دیده ایم درخواست اولیه رد شده است و درخواست دوم پذیرفته شده است که به این علت است که ممکن است ظرفیت ها در لحظه تغییر کنند.


سیستم ایجاد شده در این وبسایت کار را برای همه کنکوری ها و محصلان ایران زمین ساده و راحت کرده است. دیگر نیازی به هزینه کردن برای رفع مشکلات درسی و تحصیلی خود ندارید زیرا ما آن را حل کرده ایم.

همچنین مشکلات کاری و دیده شدن مشاوران و معلمان را نیز حل کرده ایم تا هر مشاور و معلم بتواند علم خود را نشان دهد و به واسطه فعالیت مفید، دیده شود و بتواند به درآمد های بالا برسد.

اما اینجا پایان کار نیست و ما یک سیستم همه چیز تمام برای شما فراهم کرده ایم

همین حالا می خوام با این خدمات آشنا شوم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+