اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

شرایط و مزایای ثبت نام و عضویت در بنیاد ملی نخبگان – تسهیلات

شرایط عضویت و ثبت نام در بنیاد ملی نخبگان شرایط خاص خود را دارد اما ثبت نام برای همه ممکن است. تسهیلات ارائه شده توسط بنیاد نخبگان برای افرادی که پذیرش می شوند بسیار عالی است و می توان گفت این بنیاد به عنوان یک اسپانسر برای افراد نخبه است.

موارد مربوط به بنیاد ملی نخبگان به صورت کلی بررسی شده است. اگر بعد از خواندن مقاله سوالی در ذهن شما وجود داشت در قسمت نظر مشتاق خواندن و پاسخ دهی به سوال شما هستیم😊

نخبه پروری

بنیاد ملی نخبگان یک سازمان غیرانتفاعی که با هدف توسعه و پیشرفت علم و فناوری شروع به فعالیت در ایران کرده است. این بنیاد در سال ۱۳۸۵ ایجاد شد و در زمینه ‌های گوناگونی از جمله ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست ‌شناسی، پزشکی، کامپیوتر و مهندسی های مختلف فعالیت می کند.

از اهداف اصلی بنیاد ملی نخبگان می توان به توسعه علم و فناوری، ارتقاء سطح دانش و علم در کشور، بهبود و توسعه دادن زیر ساخت ‌های علمی و فنی در کشور و پشتیبانی کردن از دانشمندان و نخبگان است.

بنیاد ملی نخبگان با این هدف که از دانشجویان، پژوهشگران، دانشمندان و صنعتگران ایرانی در زمینه‌ های مختلف از جمله ریاضیات، فیزیک، بیوشیمی، مهندسی برق و مکانیک و… حمایت کند، تاسیس شد.

از دیگر فعالیت‌ های بنیاد ملی نخبگان برگزاری سمینار ها و کارگاه های آموزشی و همایش‌ های علمی و دادن جایزه های مختلف به نخبگان و دانشمندان برجسته کشوری است. همچینین به دادن بورسیه های تحصیلی به افراد نخبه و دارای استعداد برتر نیز می پردازد.

بنیاد ملی نخبگان تلاش خود را می کند تا افراد برتر و نخبه های علمی را حمایت مالی کند و به آن ها تسهیلات مختلفی دهد. این بودجه از راه های مختلف به بنیاد علمی نخبگان داده می شود که عمده آن از طریق دولت است.

تامین بودجه برای بنیاد ملی نخبگان از طریق سهامداری شرکت ‌های فناوری و کارآفرینی است. بنیاد علمی نخبگان از سال ۱۳۹۲ به عنوان سهامدار در شرکت‌ هایی از جمله شرکت فناوری ‌های نوین پارسه” “شرکت نوآوری و شبکه‌ های اجتماعی ایرانیان و شرکت فناوری‌ های نوین فردا فعالیت می‌کند.

عضویت در بنیاد نخبگان برای افراد مزایای بسیار زیادی دارد. یکی از این مزایا ها دریافت تسهیلات توسط این سازمان است. تسهیلاتی با سود کم و با دردسر کم. اگر عضو این بنیاد باشید نیازی نیز مراحل پیچیده ای برای دریافت تسهیلات را طی کنید و روال کاری آن بسیار ساده و آسان است.

تسهیلات بنیاد ملی نخبگان

  • فرصت‌ های تحصیلی

 بنیاد ملی نخبگان بورس‌ تحصیلی برای دانشجویان در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری ارائه می ‌دهد. بورس تحصیلی به دانشجویان برتر در حوزه تحصیلی خود است و برای افرادی است که به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه ‌های برتر خارجی هستند است و به آن ها کمک می کند تا از این فرصت استفاده کنند و به صورت رایگان تحصیل کنند.

  • حمایت مالی از پروژه‌ ها

این بنیاد، پروژه‌ های تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه های مختلف علمی و فناوری را حمایت مالی می کند. این حمایت می تواند به صورت مشاوره ای باشد تا حمایت های مالی برای شروع و به اتمام رساندن پروژه پژوهشی یک فرد عضو این بنیاد.

  • پشتیبانی از کارآفرینی

 بنیاد ملی نخبگان از طریق سهامداری در شرکت ‌های فناوری و کارآفرینی، از کارآفرینان و افراد فعال در زمینه فناوری حمایت می‌کند.

فعالیت بنیاد نخبگان به عنوان سهامدار صرفا بخاطر تامین بودجه با هدف ایجاد کسب و کارهای نوین در زمینه فناوری و ایجاد اشتغال در کشور است.

اعضای بنیاد ملی نخبگان دسترسی به پژوهش ها در داخل و خارج از کشور را دارند و می توانند از این همکاری برای بهبود کیفیت و ارتقاء دانش استفاده کنند.

شرایط عضویت در بنیاد ملی نخبگان

نفرات اول تا سوم المپیاد های بین اللملی و جهانی دانش آموزی که مورد تایید آموزش و پرورش باشند و به عنوان نخبه محسوب شوند.

افرادی که به مرحله پایانی المپیاد های بین اللملی و جهانی می رسند و  به عنوان استعداد برتر شناخته می شوند

نفرات اول تا سوم المپیاد های جهانی و بین الملیی با تایید وزارت علوم و بهداشت به عنوان فرد نخبه کشوری

رتبه های برتر کنکور در رشته هنر ۲۰ نفر برتر، در رشته ریاضی ۱۰۰ نفر اول، در رشته تجربی ۵۰ نفر اول و در رشته انسانی نیز ۵۰ رتبه برتر می توانند درخواست دهند برای عضویت در سازمان نخبگان

کسانی که برندگان جشنواره علمی معتبر خارجی و داخلی مانند جشنواره خوارزمی هستند افرادی که مخترع هستند و ثبت اختراع کرده اند

افرادی که دارای مدرک کارشناسی، ارشد و دکتری هستند و افرادی که با مدرک معتبر فارغ التحصیل حوزه علمیه هستند

کسانی که در مسابقات علوم قرآنی برنده شده اند

افراد تاثیر گذار و شناخته شده ای که مقالات علمی چاپ کرده اند

اساتید برتر و نمونه کشوری که هیات علمی هستند

محققین و اساتید فعال حوزوی در حوزه علمیه

بنیاد ملی نخبگان به افرادی که در حوزه های مدیریتی و کارآفرینی فعالیت می‌کنند این فرصت عضویت را داده است تا مورد حمایت بنیاد قرار گیرند. البته این افراد باید دارای تجربه کاری موفقیت‌ آمیز در زمینه‌ های مدیریتی و کار آفرینی باشند و توانایی‌ های خود را به بنیاد اثبات کنند.

زمان و نحوه ثبت نام در بنیاد ملی نخبگان

برای اینکه در بنیاد نخبگان ثبت نام کنید، زمان مشخصی در نظر گرفته نشده است. در هر زمان که مایل باشید می توانید وارد سایت بنیاد شوید و به راحتی درخواست خود را ثبت کنید. بعد از اینکه درخواست خود را ارسال کردید، مورد بررسی قرار خواهید گرفت و نتیجه به شما پیامک می شود یا با شما به صورت تلفنی تماس می گیرند.

ثبت نام بسیار راحت است و از طریق سایت بنیاد انجام می گیرد. اگر مشابه عکس زیر عمل کنید به سادگی می توانید ثبت نام خود را کامل کنید.

اگر به عنوان متقاضی و فرد عادی هستید، در بالای تصویر سمت راست، گزینه نام نویسی متقاضی را بزنید اما اگر استاد هستید، بر روی قسمت ثبت نام اساتید راهبر کلیک کنید.

شرایط عضویت در بنیاد نخبگان چگونه در بنیاد ملی نخبگان ثبت نام کنم

ثبت نام تسهیلات در بنیاد ملی نخبگان

جمع بندی

بنیاد ملی نخبگان برای کمک به نخبگان کشوری و افرادی که فراتر از حد نرمال هستند و نیاز به حمایت دارند ایجاد شده است. به همین خاطر تسهیلاتی توسط این سازمان برای نخبگان در نظر گرفته شده است که به راحتی به افراد تایید شده داده می شود.

عضویت در این سازمان برای همه مجاز است. به عبارتی همه می توانند درخواست دهند اما همه تایید نمی شوند و فقط افرادی تایید می شوند که واقعا شرایط آن را داشته باشند. افرادی که تایید می شوند در متن مقاله به آن ها اشاره شد.


خدمات ایجاد شده توسط ما می تواند مشاوران و معلمان را به درامد بالایی برساند. این خدمات فراهم شده اند تا کنکوری ها و دانش آموزان به سادگی بتوانند مشکلات تحصیلی و درسی خود را در هر ساعتی و در هر کجای جهان که باشند در این سایت حل کنند.

اما این خدمات به همین نقطه محدود نمی شوند و کلی امکانات برای همه اقشار محصل و مشاور و معلم فراهم شده است تا بی نیاز از هر فضایی برای تحصیل و کنکور باشند.

این خدمات چیست و چگونه توسط ما ارائه می شوند؟

همین الان میخوام از این خدمات استفاده کنم

دیدگاه ها ( ۲ )

  1. سلام رتبه کنکور کشوری مدنظره یا منطقه؟

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+