اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

شرایط ترمیم معدل دیپلم و کارشناسی برای مهاجرت به خارج از کشور

برای اینکه بتوانید با مدرک تحصیلی خود مهاجرت کنید و یا فاند تحصیلی بگیرید باید شرایط معدل و حد نصاب معدل را داشته باشید. اما برخی افراد دنبال این هستند که معدل خود را تا سر حد ممکن بالا ببرند تا احتمال قبول شدنشان در دانشگاه های خارج از کشور  بالاتر رود. به همین خاطر به دنبال ترمیم معدل دیپلم و کارشناسی برای مهاجرت به خارج از کشور هستند.

برای اینکه دقیقا بدانید باید چه کاری انجام دهید و چگونه انجام این عمل ممکن است، در این مقاله با ما همراه شوید تا به پاسخ سوال هایتان برسید.

مهاجرت تحصیلی

برای اینکه بتوانید در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل کنید، نیازمند به داشتن یک معدل به نسبت خوب هستید.

هرچقدر معدل شما بالاتر باشد، امکان پذیرش شما بیشتر خواهد بود. معدل بالاتر می تواند شما را به دانشگاه های بهتر و کشور بهتر هدایت کند.

بدیهی است که معدل به تنهایی برای قبول شدن تضمینی کافی نیست و موارد دیگری نیز دخیل هستند که در پایان مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد.

ممکن است معدل شما بالا نباشد یا قصد داشته باشید معدل خود را از این که هست بهبود دهید تا شانس قبولی شما بیشتر شود.

ترمیم معدل برای خارج از کشور

برای اینکه ترمیم معدل کنید برای خارج از کشور باید بدانید که این کار بسیار آسان است و باید با یک درخواست، پروسه ترمیم معدل را شروع کنید.

اگر قصد دارید در مقطع کارشناسی ترمیم معدل داشته باشید باید درخواست شما به تایید مدیر گروه برسد.

بعد از آن می توانید پروسه ترمیم معدل را با برنامه ریزی دانشگاه پیش ببرید و به سادگی نمرات خود را بهبود دهید و کارنامه جدید بگیرید و ترجمه کنید و در نهایت برای دانشگاه های مورد نظر ارسال کنید.

ترمیم معدل دیپلم و کارشناسی برای مهاجرت به خارج از کشور

ترمیم معدل کارشناسی برای خارج از کشور

ترمیم معدل دیپلم برای خارج از کشور

در مقطع تحصیلی دیپلم، همانند کارشناسی ترمیم معدل صورت نمی گیرد. شما می توانید نمرات درسی خود را ارتقا دهید اما برای شما کارنامه جدید صادر نمی شود تا آن را ترجمه و ارسال کنید.

بنابراین فقط می توانید ریز نمرات خود را افزایش دهید. احتمال دارد در سال های آتی این امکان فراهم شد تا بتوانید معدل خود را ترمیم کنید و کارنامه جدید بگیرید.

ترمیم نمرات دیپلم

برای اینکه بتوانید نمرات دیپلم خود را بهبود ببخشید باید از دو ماه قبل از شروع آزمون های ترمیم معدل دیپلم، درخواست دهید. این درخواست باید به مدارس بزرگسال باشد. بعد از درخواست، شما می توانید به راحتی نمرات خود را ارتقا دهید.

باید بدانید که می توانید همه دروس خود را ترمیم کنید. تنها دروسی را نمی توانید ترمیم کنید که نمره آن ها ۲۰ باشد.

این امکان فقط یکبار وجود دارد و هر سال نمی تونید ترمیم انجام دهید اما همین یکبار بدون محدودیت است و می توانید تمامی دروس خود را که نمره زیر ۲۰ دارند ترمیم کنید.

اما باید بدانید که کارنامه جدید برای شما صادر نخواهد شد و نمرات سیستمی برای شما ثبت می شوند. می توانید در یکی از نوبت های خرداد، شهریور و دی ماه امتحان ترمیم معدل دیپلم برای خارج از کشور دهید.

نمی توانید در هر سه نوبت شرکت کنید و باید یکی از این نوبت های امتحانی را انتخاب کنید و دروس خود را در آن ترمیم کنید. برای اینکه بتوانید در ترمیم معدل دیپلم شرکت کنید باید کد سوابق تحصیلی دیپلم داشته باشید که به سادگی قابل دریافت است.

بیشتر بخوانید: کنکور یا مهاجرت تحصیلی

موارد مهم برای تحصیل در خارج از کشور

علاوه بر معدل که بسیار مهم است، موارد دیگری نیز تاثیر گذار هستند در مهاجرت تحصیلی. عواملی مانند مدرک زبان، مقالات ثبت شده، ثبت اختراع و …

این عوامل در کنار معدل بسیار مهم هستند. اگر شما دارای مدرک زبان باشید و این مدرک معتبر را ضمیمه پرونده خود کنید بسیار در قبولی شما تاثیر خواهد داشت.

  • مدرک زبان

مدرک زبان تافل و یا آیلتس بسیار تاثیر گذارند و توصیه می شود به جای ترمیم معدل و حساس بودن روی آن، پیگیر آیلتس و تافل باشید. به صورت کامل در مورد این آزمون ها توضیح داده ایم که می توانید در مقاله زیر به صورت مفصل در مورد آن اطلاعات کسب کنید.

چگونه تافل و آیلتس بگیریم؟

  • مقالات جهانی

اگر شما مقالات معتبری را در زمان تحصیل خود نوشته باشید و آن را ثبت کرده باشید، یک امتیاز فوق العاده برای شما به حساب می آید. خیلی از دانشجو ها و دانش آموزان با همین مقالات بورسیه تحصیلی می گیرند و در دانشگاه های خوب پذیرش می شوند.

  • معرفی توسط اساتید

اگر در یکی از دانشگاه های خارج استادی را بشناسید که شما را تایید و معرفی کند، روند گرفتن فاند تحصیلی بسیار آسان و ساده می شود. از طریق های مختلف می توانید این اساتید را پیدا کنید و از آن ها بخواهید که شما را معرفی کنند.

قطعا این مورد بسیار دشوار است اما اگر پیگیر آن شوید می توانید فردی را پیدا کنید که این کار را برای شما انجام دهد.

سوالات پرتکرار

چند بار می شود ترمیم معدل  برای خارج از کشور کرد؟

شما فقط مجاز هستید یکبار دست به ترمیم معدل خود بزنید برای خارج از کشور.

اگر نمره جدید از نمره قبلی ام کمتر باشد چه می شود؟

زمانی که از شما آزمون ترمیم معدل گرفته می شود با این هدف گرفته می شود که نمره خود را بهبود دهید. اگر نمره جدید از نمره قبلی بهتر نباشد، همان نمره قبلی را برای شما لحاظ می کنند. پس جای نگرانی نیست و به راحتی در ازمون ترمیم نمره شرکت کنید و امتحان دهید.

مدرک دیپلمم در سال ۸۸ گرفته شده است ایا می توانم نمرات دیپلمم را ترمیم کنم؟

کسانی که مدرک دیپلمشان را قبل از سال ۱۳۸۴ گرفته اند نمی توانند در ترمیم معدل دیپلم برای خارج از کشور شرکت کنند.

نمره ۱۹.۵ دارم، می توانم از ترمیم معدل برای خارج از کشور استفاده کنم؟

شما مجاز هستید تمامی دروس خود را که نمره زیر ۲۰ دارند ترمیم کنید و مانعی از این بابت وجود نخواهد داشت.

جمع بندی

اگر قصد مهاجرت تحصیلی را داشته باشید و معدلتان کم است، نگران نباشید زیرا ترمیم معدل برای خارج از کشور کار را برای شما ساده می کند.

شرکت در ترمیم معدل برای خارج از کشور در مقطع کارشناسی به سادگی قابل انجام است و می توانید با یک درخواست ساده این روند را شروع کنید و معدل جدید کسب کنید و سپس از کارنامه جدید خود استفاده کنید.

همه دروس خود را می توانید شامل حال ترمیم کنید و نمرات جدید را جایگزین نمرات قدیم کنید. اما لازم به ذکر است این عمل فقط برای مقطع کارشناسی قابل انجام است زیرا برای دیپلم کارنامه جدید صادر نمی شود و فقط نمرات جدید در سیستم ثبت می شوند.

فقط روی معدل برای خارج از کشور حساب نکنید و سعی کنید تمام موارد گفته شده در متن مقاله را رعایت کنید تا بتوانید با راحت ترین حالت ممکن از کشور مهاجرت کنید.

پایان مقاله ترمیم معدل کارشناسی برای خارج از کشور


اگر دانشجو هستید یا کنکوری یا دانش آموز، فرقی ندارد زیرا مهم این است که در هر وضعیتی که باشید سوالات بی جوابی در ذهن شما چه راجب موضوعات درسی چه راجب تحصیل وجود دارند.

برای اینکه این سوالات در ذهن شما پاسخ داده شوند باید به معلمان یا مشاوران و یا افراد کاربلد مراجعه کنید.

خبر خوبی که باید به شما دهیم این است که وبسایت دانش پژوه فضایی را ایجاد کرده است تا همه افراد محصل به پاسخ سوال هایشان برسند و هم مشاوران و معلمان بتوانند با محصلان آشنا شوند و از این طریق درامد کسب کنند

اما چگونه دانش پژوه این کار را انجام می دهد؟

همین حالا می خواهم از این خدمات آگاه شوم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+