اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

چگونه شاگرد اول کلاس شویم؟ راه های شاگرد زرنگ شدن در مدرسه

همیشه در هر مدرسه و کلاس یک یا چند دانش آموز وجود دارند که چند پله از مابقی افراد کلاس بالاترند، این افراد شاگرد زرنگ کلاس هستند. سوالی که پیش می آید این است که راه های شاگرد اول شدن در مدرسه و دانشگاه چیست و چگونه می توانیم شاگرد اول کلاس شویم؟ یک سوال دیگر که در این روز ها بسیار متداول است که چگونه در کلاس های مجازی موفق شویم؟

با ما همراه شوید تا بدانید که چگونه می شود شاگرد اول کلاس شویم.

شاگرد اول کلاس چه ویژگی هایی دارد؟

  • نششتن در ردیف های اول کلاس

اگر قصد دارید نفر اول کلاس باشید و نمرات شما بالاتر از همه افراد در مدرسه باشد، باید در ردیف های اول بشینید.

چگونه نشستن در ردیف های اول باعث می شود ما شاگرد اول کلاس شویم؟

عمده تمرکز معلم روی افرادی است که در صندلی های ابتدایی نشسته اند زیرا پیش فرض معلم این است که این دانش آموز درس خواندن برایش مهم است.

دومین دلیل برای این است که نزدیک به معلم هستید و صدای معلم را بهتر می شنوید.

دلیل سوم این است که می توانید به راحتی از معلم خود سوال بپرسید زیرا هیمشه در دید معلم هستید.

تمرکز در کلاس درس

یکی از راه های شاگرد اول شدن در مدرسه، داشتن تمرکز در کلاس درس است. اگر در کلاس درس تمرکز کنید و درس را یاد بگیرید دیگر نیاز به تلاش بیشتر برای یادگیری در خانه ندارید.

بسیاری از داش آموزان را می بینید که در خانه درس نمی خوانند. دلیل این موضوع این است که این دانش آموزان در کلاس درس به دقت گوش می کنند و همان جا مطالب را یاد می گیرند.

چگونه در کلاس درس بهتر یاد بگیریم

مطالعه قبل از کلاس

از اصلی ترین موضوعاتی که یک فرد را به یک دانش آموز برتر یا شاگر اول کلاس تبدیل می کند، مطالعه قبل از تدریس معلم است.

اگر فردا قرار است معلم شما یک موضوع جدید را تدریس کند، شب قبل آن با استفاده از کتاب های کمک درسی، درسنامه آن بخش را بخوانید و یک آمادگی نسبی پیدا کنید.

این کار باعث می شود که وقتی معلم تدریس می کند، آن درس و بخش برای شما تازگی نداشته باشد و با دقت و جزئیات بیشتری می توانید یاد بگیرید. مطالعه قبل از کلاس یکی از مهم ترین مواردی است که باعث می شود ما به شاگرد اول کلاس تبدیل شویم.

حاضر بودن همیشگی در کلاس ها

وقتی همیشه در کلاس ها حاضر باشید مطالبی را از دست نخواهید داد. حاضر بودن باعث می شود معلم روی شما یک حساب جداگانه باز کند. معلمان از دانش آموزان همیشه حاضر خوششان می آید و در موقع تدریس به آن ها دقت و توجه بیشتری دارند و در نمره دادن نیز به این دانش آموزان سخت گرفته نمی شود.

اگر در کلاسی غایب بودید نیز اشکالی ندارد ولی اگر قصد دارید شاگرد اول باشید باید آن درس را از مابقی دانش آموزان بپرسید و نکات یادداشت شده توسط آن ها را مطالعه و نوت برداری کنید. یادتان باشد حاضر بودن همیشگی از اصلی ترین راه های شاگرد اول شدن در مدرسه است.

تمرین در خانه

بعد از تدریس معلم و جزوه نویسی در کلاس وقت این است که این مطالب را دوباره بررسی کنید. برای اینکه شاگرد اول کلاس باشید این استراتژی بسیار مفید و ارزشمند است.

سعی کنید در خانه مطالب را نوت برداری کنید و چند نمونه سوال از تدریس امروز معلم خود حل کنید تا در آن بخش مسلط شوید. فرق یک دانش آموز معمولی و یک شاگرد زرنگ در تمرینات و مطالعه بعد از تدریس معلم در خانه مشخص می شود.

نوت برداری قبل و بعد از کلاس

قبل از کلاس باید درسنامه را مطالعه کرده باشید و یک قدم از معلم خود جلوتر باشید. باید از درسنامه مطالعه شده در شب قبل از تدریس معلم نوت برداری کرده باشید و در کلاس همراه خود داشته باشید تا آن را تکمیل کنید.

در کلاس و در حین تدریس معلم نیز باید جزوه نویسی کنید و نوت برداری پیشین خود را کامل کنید.

بعد از تدریس معلم و در خانه باید سوالات مربوط به بخش تدریس شده در کتاب های کمک درسی را حل کنید و نکات آن ها را به جزوه خود اضافه کنید.

همچین فردی قطعا به یک شاگرد زرنگ تبدیل خواهد شد و تمامی شاگرد های زرنگ(طبق تحقیقات ما) این ویژگی را دارند و این کار را برای هر درس انجام می دهند.

پس به این نتیجه می رسیم که یکی از راه های شاگرد اول شدن در مدرسه، جلو بودن از معلم است.

تنبلی نکردن در اجرای برنامه درسی:

برنامه ریزی درسی یکی از عوامل تبدیل شما به شاگرد زرنگ کلاس است اما اگر این برنامه منظم اجرا نشود نتیجه نخواهید گرفت. به همین خاطر هرگز نباید در اجرای برنامه خود تنبلی کنید.

اما این به این معنی نیست که استراحت نکنید، در روز جمعه می توانید به صورت کامل استراحت کنید. شاگرد زرنگ بودن به این معنی نیست که هیچوقت نباید استراحت کنید.

تفاوت شاگرد اول و شاگرد موفق کلاس؟

میان این دو فرد تفاوت های جزئی وجود دارد . تفاوت هایی مانند نظم، اجرای دقیق و متعهدانه برنامه ریزی و روش های صحیح مطالعه.

تفاوت این دو فرد اصولا در یک یا دو نمره است. اگر دو دانش آموز در کلاس خودتان پیدا کنید که یکی شاگرد زرنگ باشد ویکی شاگرد موفق، می توانید به راحتی ببینید که شاگرد زرنگ اندکی منظم تر و با دقت تر از شاگرد موفق کلاس است و بیشتر روی برنامه درسی خود متمرکز است.

  • چگونه شاگرد موفق باشیم؟

بسیار سوال می شود که چگونه می شود یک شاگرد موفق کلاس شد. زیرا شاگرد موفق شدن هم روش های خاص خود را دارد و باید برای رسیدن به همچین سطحی برنامه های متفاوتی را اجرا کرد.

برنامه ریزی صحیح

از اصلی ترین تفاوت شاگرد موفق و شاگرد متوسط و تنبل، تفاوت در برنامه ریزی است. اگر برنامه ریزی مناسبی نداشته باشید نمی توانید به موقع و در زمان مناسب مطالعه داشته باشید و همیشه سردرگم هستید که الان باید چه درسی و چه مبحثی را مطالعه کنید.

  • روش های صحیح مطالعه

همه دانش آموزان مطالعه می کنند و درس می خوانند اما نتیجه یکسانی نمی گیرند. این موضوع به دلیل اشتباه خواندن است.

هر درس و هر کتاب روش های متفاوت خود را برای مطالعه دارد. با اندکی حدس و آزمایش بهترین روش مطالعه را برای خود پیدا کنید.

هیچکس مثل شما نمی تواند روش مطالعه صحیح را برای شما پیدا کند که این روش مطالعه با آزمایش سبک های مختلف مطالعه بدست می آید.

حل کردن سوالات کتب کمک درسی

سوالات کتب کمک درسی به شدت در یادگیری شما موثر اند. با حل این سوالات شما نکات زیادی را یاد می گیرید که باعث می شود از سطح کتاب فراتر روید و بتوانید از سوالات آزمونی سخت تر بر بیایید. نتیجه این کار باعث بالا رفتن سطح شما از امتحاناتی است که معلم می گیرد.

  • تمرکز روی درس خواندن

برای اینکه بتوانید متمرکز باشید باید عوامل مزاحم را حذف کنید. اگر کوچکترین چیزی در حین مطالعه در خانه شما را اذیت می کند باید آن را حل کنید سپس درس بخوانید.

یکی از مواردی که اجازه تمرکز به شما را نمی دهد، گوشی موبایل و شبکه های اجتماعی است. حتما در حین مطالعه موبایل خود را خاموش کنید و بعد از اتمام مطالعه دوباره از موبایل خود استفاده کنید.

استراحت کردن دومین مورد برای افزایش تمرکز است. اگر خواب و استراحت کافی نداشته باشید نمی توانید روی درس خواندن متمرکز شوید.

حتما یک زمان در روز را برای استراحت و تفریح در نظر بگیرید. شاگرد موفق همیشه نباید مطالعه کند، شاگرد موفق هم نیاز به استراحت و تفریح دارد.

خود را با دیگران مقایسه نکنید

یکی از معضلات دانش آموزان موفق این است که خود را با دانش آموزان برتر و دانش آموزان ضعیف تر از خود مقایسه می کنند.

اگر می خواهید یک شاگرد موفق باشید باید فقط و فقط تمرکزتان رو درس خواندن و بهبود خودتان باشید نه مقایسه کردن خود با دیگر دانش آموزان.

چگونه شاگرد اول کلاس شویم و در کلاس های مجازی موفق شویم و راه های شاگرد اول شدن در مدرسه

چگونه در کلاس های مجازی موفق شویم و راه های شاگرد اول شدن در مدرسه

کلاس های مجازی

کلاس مجازی با موبایل و کامپیوتر قابل شرکت است و این دو وسیله بزرگترین عامل حواس پرتی هستند. باید در زمان کلاس مجازی دسترسی به شبکه های مجازی را قطع کنید تا تمام حواستان به تدریس و کلاس درس باشید. مهم ترین سوال این است که چگونه در کلاس های مجازی موفق شویم.

چگونه در کلاس های مجازی موفق شویم؟
  • تعهد

اولین قسمت برای اینکه چگونه در کلاس های مجازی موفق شویم داشتن تعهد است. این تعهد می بایست به برنامه ریزی، تداوم در مطالعه و دیگر موارد باشد. برای اینکه بتوانید در زمان مجازی بودن نیز شاگرد اول باشید باید متعهد باشید که در همه کلاس ها حاضر شوید و قبل از حاضر شدن در کلاس و تدریس معلم، از قبل درس جدید را خوانده باشید و اندکی آماده باشید.

  • حضور در کلاس ها

باید و باید در کلاس ها به موقع و منظم حضور داشته باشید. اگر یک کلاس را بنا به هر دلیلی از دست دادید باید فیلم آن را مهیا کنید و با دقت گوش دهید.

اما یک شاگرد زرنگ باید همیشه در کلاس حاضر باشد و هیچ بهانه ای قابل قبول نیست. تفاوت دانش آموز زرنگ با دانش آموز موفق و معمولی در این است.

  • برنامه ریزی

یک فرد که می خواهد شاگرد اول کلاس های مجازی باشد باید برنامه ریزی دقیقی برای زمان خود داشته باشد که هم به موقع در کلاس حاضر شود و هم آماده باشد. باید برنامه ریزی درسی اتان بسیار دقیق باشد و مطابق با ساعت های برگزاری کلاس ها باشد.

  • یادداشت برداری

اگر می خواهید از کلاس بهره وری داشته باشید و یاد بگیرید باید حتما مطالبی که معلم می گوید را یادداشت برداری کنید. بعد از اتمام کلاس مطالب مهم گفته شده را نوت برداری کنید و کل مطالب را دسته بندی کنید.

  • دیدن چندین بار فیلم کلاس ها

در اکثر برنامه ها، کلاس ها ذخیره می شوند و می توانید چندین بار آن ها را مشاهده کنید. اگر ذخیره نشوند شما به عنوان فردی که می خواهد شاگرد اول کلاس مجازی باشد باید از صفحه فیلم بگیرید. (با نرم افزار های متفاوت قابل انجام است) و سپس آن فیلم را بار ها مشاهده کنید تا به خوبی درس را فرا گیرید و نکات از قلم افتاده را یادداشت کنید. راه های شاگرد اول شدن در مدرسه مجازی دیدن بارها و بارها فیلم های کلاس است.

  • مهیا کردن فضای آرام برای شرکت در کلاس

کلاس های مجازی باید در یک فضای ارام گوش داده شوند. باید وارد یک اتاق شوید و به بقیه بگویید وارد اتاق نشوند تا کلاس شما تمام نشده است.

اکثر دانش آموزان در فضاهایی که دوستان و والدینشان هستند کلاس ها را مشاهده می کنند. بارها دیده ایم که افراد مسافرت می روند و در مسافرت کلاس های درس خود را دنبال می کنند آن هم بخاطر حاضری زدن نه صرفا بخاطر یادگیری دروس.

تفاوت یک شاگرد زرنگ در کلاس های مجازی با یک دانش آموز تنبل در همین است که شاگرد زرنگ برای کلاس درس خود ارزش و اهمیت قائل است و از راه های شاگرد اول شدن در مدرسه باخبر است. با این روش ها می توانیم شاگرد اول کلاس مجازی شویم.

چگونه بهترین دانشجو رشته خود شویم؟

چگونه شاگرد اول کلاس شویم؟ برای تبدیل شدن به بهترین دانشجو در رشته خود، می‌ توانید اقدامات مختلفی را انجام دهید. در نکاتی را برای تحقق این هدف گفته ایم:

۱. انگیزه و هدف
– برای بهترین شدن در رشته خود، باید انگیزه قوی و هدف مشخصی داشته باشید.
– اهداف کوتاه‌ مدت و بلند مدت خود را تعیین کنید و برای رسیدن به آن ها برنامه ریزی کنید.

۲. برنامه‌ ریزی موثر
– یک برنامه‌ ریزی اختصاصی برای مطالعه، تمرین و پروژه‌ های خود داشته باشید.
– زمان را به خوبی مدیریت کنید و حاشیه را کنار بگذارید.

۳. پایداری در تحصیلات
– دروس خود را به صورت دائمی مطالعه کنید و در عمل موارد را اجرا کنید.
– هر درس را با دقت مطالعه کنید و مطالب پیشرفته‌ تر را نیز بخوانید.

۴. فعالیت در کلاس
– در کلاس‌ ها فعال باشید و سوالات خود را از اساتید بپرسید.
– در بحث ها در کلاس‌ ها شرکت کنید و با همکلاسی‌ های خود ارتباط برقرار کنید.

۵. پروژه‌ ها و تحقیقات
– در پروژه‌ ها و تحقیقات مشارکت کنید و خود را در زمینه تخصصی خود به چالش بکشید.
– مقالات علمی مرتبط با رشته خود را بخوانید و به تحقیقات پیرامون آن بپردازید.

۶. مهارت‌ های عملی
– مهارت‌ های عملی مرتبط با رشته خود را تقویت کنید.
– در کنار درس‌ های نظری، به انجام پروژه‌ های عملی بپردزاید.

۷. استفاده از منابع
– از منابع مختلفی مانند کتب، مقالات، ویدئو ها و دوره‌ های آموزشی بسیار استفاده کنید.
– علم خود را در زمینه تحصیل و دروس خود افزایش دهید.

۸. سلامتی روانی و جسمی
– برای بهترین عملکرد، باید به سلامت ذهنی و جسمی خود توجه کنید.
– ورزش، تغذیه صحیح و کمال‌ گرا بودن در زندگی شخصی می‌ تواند شما را دست نیافتنی کند.

۹. همکاری با همکلاسی‌ ها
– با همکلاسی‌ های خود همکاری کنید و از تبادل نظر ها و تجارب آن‌ ها بیشترین استفاده را کنید.

۱۰. به روز با فناوری
– در زمینه فناوری و ابزار های مرتبط با رشته خود به‌روز باشید.

پایان مقاله چگونه شاگرد اول کلاس شویم


وبسایت دانش پژوه شکل گرفته است تا رابطی بین دانش آموزان و کنکوری ها باشد. به این منظور که در این سایت این دو گروه با هم آشنا شوند و از مزایای آشنایی با یکدیگر سود ببرند.

چگونه در دانش پژوه همچین اتفاقی رخ می دهد؟

خدمات ما چیست و چگونه باید از آن استفاده کنید

ارسال یک پاسخ