اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

شرایط انتقالی و مهمانی از دانشگاه های علوم پزشکی و پیراپزشکی

انتقالی و مهمانی برای دانشجویان علوم پزشکی و پیراپزشکی فراهم شده است تا این افراد هم بتوانند مانند سایر دانشجو ها از این فرصت استفاده کنند. مهمانی و انتقالی از دانشگاه علوم پزشکی شرایطی را دارد که در مقاله توضیح داده شده است. انتقالی رشته های پیراپزشکی نیز مشابه رشته پزشکی است و تفاوت چندانی ندارد.

انتقالی از دانشگاه علوم پزشکی

عده زیادی از دانشجویان بعد از انتخاب رشته و ورود به دانشگاه و بعد از گذشت یک مدت زمان بنا به دلایل مختلفی پشیمان می شوند از رشته و دانشگاه محل تحصیل خود.

فرصتی محدود در اختیار دانشجویان پشیمان قرار گرفته است تا از این فرصت برای انتقالی یا مهمانی استفاده کنند. انتقالی یا مهمانی برای رشته های علوم پزشکی با رشته های مهندسی و سایر رشته ها متفاوت است و سامانه و قوانین خاص خود را دارد.

کسانی که در رشته های پزشکی و پیراپزشکی تحصیل می کنند می توانند از طریق وبسایت درخواست خود را ثبت کنند تا در دست بررسی قرار گیرد.

انتقالی به اینگونه نیست که درخواست دهید و تایید شوید. برای تایید شدن باید مدارک و دلایل محکمی داشته باشید در غیر اینصورت انتقالی گرفتن اندکی دشوار خواهد بود.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد انتقالی همه رشته ها

انتقالی رشته های پزشکی و پیراپزشکی

برای انتقالی گرفتن در رشته های علوم پزشکی و رشته های پیراپزشکی باید در زمان مقرر به سامانه نقل و انتقال مراجعه کنید و ثبت درخواست کنید.

درخواست اولیه برای انتقالی گرفتن بسیار ساده است و کافی است موارد خواسته شده در فرم درخواست را پر کنید و ارسال کنید. درخواست شما ثبت و بررسی می شود.

هرچه دلایل محکم تری داشته باشید احتمال اینکه با انتقالی شما موافقت شود بیشتر است. سعی کنید مدارکی را در ضمیمه پرونده خود داشته باشید تا با احتمال بیشتری برای انتقالی روبرو شوید.

برای اینکه درخواست انتقالی دهید باید وارد سامانه شوید و در زمان تعیین شده درخواست خود را ثبت کنید. ثبت درخواست بسیار ساده است و نیاز به طی کردن مراحل پیچیده ندارد.

لینک ورود به سایت انتقالی

وارد سایت گفته شده شوید و مطابق عکس زیر موارد خواسته شده را پر کنید و درخواست خود را ثبت کنید.

انتقالی و مهمانی دانشگاه علوم پزشکی و پیراپزشکی

مهمانی و انتقالی دانشجویان از دانشگاه علوم پزشکی

آیا انتقالی گرفتن رشته پزشکی سخته؟

همه دانشجو ها می توانند در سامانه مورد نظر درخواست انتقالی دهند. اما همه دانشجویان تایید نمی شوند و اولویت بندی ها بسیار تاثیر گذار هستند.

برای مثال اگر دختر باشید و دلیل شما دوری از خانواده باشد، احتمال پذیرفته شدن درخواست انتقالی می تواند بسیار بالا باشد. اگر دلایل شما برای انتقالی محکم باشند حتما با انتقالی شما موافقت خواهد شد.

انتقالی گرفتن به این صورت است که باید تاییدیه دانشگاه مبدا و مقصد را بگیرید. اصولا دانشگاه مبدا برای انتقالی مخالفتی نمی کند و نامه تسویه حساب را که بگیرید می توانید از دانشگاه مبدا خداحافظی کنید.

مهم دانشگاه مقصد است که باید شما را تایید کند. این تایید کردن به موارد مختلفی بستگی دارد. یکی از این موارد داشتن ظرفیت در رشته مورد تقاضا دانشجو است.

انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر

دانشجویان شاهد و ایثارگر که دارای سهمیه هستند باید در سامانه ای جداگانه درخواست دهند. زمانی که وارد سایت گفته شده در قسمت بالاتر شوید، لینک ورود به سامانه انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر در آن قرار دارد که با کلیک بر آن می توانید وارد سایت مورد نظر شوید و درخواست خود را ثبت کنید.

ثبت درخواست برای این دسته از دانشجویان همانند سایر دانشجویان است. باید به یاد داشته باشید که انتقالی گرفتن برای دانشجویان شاهد و ایثارگر ساده تر است و روند راحت تری دارد.

بیشتر بخوانید: سهمیه ایثارگران در کنکور

مهمانی دانشجویان علوم پزشکی

وقتی وارد سامانه شوید، لینک هایی وجود دارد که یکی از این لینک ها برای درخواست مهمانی است. اگر روی لینک مهمانی کلیک کنید وارد بخش مربوط به میهمانی می شوید.

درخواست مهمانی بسیار ساده تر از درخواست انتقالی است و نیاز به داشتن دلیل و مدرک محکم نیست. درخواست مهمانی محدود است اما آسانتر است.

با ثبت درخواست و بررسی آن، در صورت تایید شدن می توانید وارد دانشگاه مقصد شوید و یک ترم مهمان شوید. مهمان شدن محدودیت های خوابگاه و غذا را نیز دارد اما در صورت خالی بودن ظرفیت خوابگاه، به شما خوابگاه تعلق می گیرد.

باید بدانید که هر ترم باید از اول درخواست مهمانی دهید. ممکن است بعد از یک ترم مهمانی، بنا به شرایط مختلف، با درخواست مهمانی مجدد شما موافقت نشود.

شرایط خاص برای انتقالی و مهمانی گرفتن چیست؟

مهمانی و انتقالی گرفتن هر کدام شرایط خود را دارند. البته شرایط خاص برای این دو مورد وجود ندارد. یکسری شرایط عمومی مانند معدل بالای ۱۲ و ظرفیت رشته ها مهم است.

در کل عامل مهم در انتقالی گرفتن، ظرفیت خالی و دلیل محکم لازم است. اگر این دو مورد بدون مشکل باشند، منعی برای انتقالی وجود ندارد. مهمانی نیز به همین منوال است و شرایط خاص نیاز نیست.

باید به یاد داشته باشید که با گرفتن مهمانی، بعد از اتمام دوره مهمانی باید واحد های درسی خود را در دانشگاه مبدا ثبت و تطبیق دهید.

سوالات پرتکرار

اگر درخواست مهمانی یا انتقالی ام رد شود چه باید کرد؟

چنانچه با درخواست انتقالی یا مهمانی شما موافقت نشود، کاری نمی توان انجام داد. باید منتظر بمانید تا سامانه مجدد باز شود و دوباره درخواست دهید. البته می توانید به صورت حضوری به آموزش دانشکده خود مراجعه کنید و درخواست خود را پیگیری کنید.

آیا انتقالی گرفتن از دانشگاه آزاد به دولتی ممکن است؟

خیر نمی توانید از دانشگاه آزاد به دانشگاه دولتی درخواست دهید. اما می توانید از دانشگاه دولتی به شبانه و آزاد درخواست دهید. به یاد داشته باشید نمی توانید از دانشگاه ضعیف تر به دانشگاه قوی تر از لحاظ رتبه و رشته انتقالی بگیرید. اما می توانید از دانشگاه قوی تر از نظر رتبه دانشگاه و سطح رشته، به دانشگاه سطح پایین تر درخواست انتقالی دهید.


دانش پژوه فرصتی است تا هر دانش آموز و کنکوری بتواند به سادگی مشکلات درسی و تحصیلی خود را در سال های تحصیل حل کند، به سادگی و راحتی.

همچنین فرصتی برای مشاوران و معلمان است تا خودشان را در معرض دید عموم قرار دهند. این دیده شدن می تواند شما را به درآمد و محبوبیت برساند.

اما چگونه این خدمات در سایت اجرا می شوند؟

همین حالا می خواهم با این خدمات آشنا شوم

ارسال یک پاسخ