اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

آیا در آزمون های آزمایشی شرکت کنم؟

آزمون های آزمایشی کنکور یکی از مواردی است که هر کنکوری دغدغه شرکت در آن را دارد. سوالات زیادی از ما پرسیده شده است که آیا در آزمون های آزمایشی کنکور شرکت کنم یا خیر؟

آزمون های آزمایشی

آزمون‌ های آزمایشی قبل از کنکور که همان آزمون هایی هستند که توسط آموزشگاه های غیردولتی به صورت تستی برای داوطلبان کنکور برگزار می‌ شوند تا داوطلب ها برای شرکت در آزمون حساس کنکور آمادگی لازم را پیدا کنند. این آزمون‌ ها برای همه دوره های تحصیلی وجود دارد اما مهم ترین آن مربوط به سال آخر یا همان سال کنکور است.

هدف از برگزاری این آزمون ها، سنجش سطح آمادگی داوطلب های کنکور برای شرکت در آزمون کنکور و علاوه بر این، ارزیابی عملکرد و پیشرفت داوطلبان کنکور در طول زمان است.شرکت در این آزمون ها نیازمند پرداخت هزینه است که هزینه هر کدام از موسسات با یکدیگر متفاوت است.

آزمون‌ های آزمایشی قبل از کنکور، در همه رشته ها و گروهای برگزار می شود که شامل رشته علوم تجربی، رشته ریاضی و فیزیک، ادبیات و علوم انسانی و … است. آزمون ها به صورت تستی و به صورت کارنامه‌ای برگزار می‌ شوند. نتایج این آزمون ها نشان‌ دهنده نقاط ضعف و قوت داوطلب ها در هر یک از دروس مختلف است.

و در نهایت آزمون های آزمایشی به کنکوری ها کمک می‌ کنند تا برای شرکت در کنکور آماده شوند. باعث شناخت نقاط قوت خود می شوند و نقاط ضعف خود را می شناسند و بهبود می دهند. نتایج شرکت کنندگان در این آزمون ها به موسسه برگزار کننده اطلاعاتی را می دهد تا بتوانند برای افراد به صورت جداگانه برنامه ریزی درسی کنند تا نتایج بهتری در کنکور بگیرند.

اغلب موسسه های برگزار کننده آزمون های آزمایشی علاوه بر آزمون، کلاس های آموزشی نیز برگزار می کنند تا پایه افراد را در دروس مختلف قوی کنند و آن ها را برای کنکور آماده کنند. علاوه بر این به افراد مشاور نیز تعلق می گیرد و افراد می توانند از این مشاور استفاده کنند و مشکلات خود را حل کنند.

به صورت کلی شرکت در آزمون های آزمایشی یک فرصت برای شناخت بهتر خود است و آماده شدن برای آزمون اصلی که کنکور نام دارد.

آیا در آزمون های آزمایشی شرکت کنم؟

شرکت در آزمون‌ های آزمایشی قبل از کنکور به کنکوری ها کمک می‌ کند تا آمادگی خود را برای شرکت در آزمون کنکور افزایش دهند و با شرایط و جو جلسه کنکور و نمونه سوالات آن آشنا شوند. بنابراین آزمون های آزمایشی گزینه خوبی برای آمادگی برای شرکت در کنکور هستند و توصیه می شود در صورت داشتن شرایط در آن ها شرکت کنید.

سوالات طرح شده در آزمون های آزمایشی تا حد زیادی مشابه سوالات کنکور و در برخی مواقع سخت تر از سوالات کنکور است که این شما را برای شرایط سخت تر نیز آماده می کند. پس با شرکت در آزمون های آزمایشی کنکور آماده می شوید تا در ماراتن کنکور کم نیاورید.

موارد بسیار زیادی در نتیجه کنکور مانند مدیریت زمان و استراتژی های حل مساله و سایر موارد تاثیر دارند. این موارد در آزمون های آزمایشی برای شما شبیه سازی می شوند و شما تجربه کافی را برای آزمون اصلی کسب خواهید کرد.

بنابراین شرکت در آزمون های آزمایشی کنکور توصیه می شود اما الزامی نیست و دلیل موفقیت در کنکور صرفا شرکت در این آزمون ها نیست اما می تواند بسیار به شما در موفقیت کمک کند. افراد بسیار زیادی بودند و خواهند بود که در این آزمون ها شرکت نکردند و رتبه های تک رقمی را نیز کسب کرده اند.

آیا آزمون آزمایشی ضروری است؟

آیا در آزمون های آزمایشی شرکت کنم؟

چگونه از آزمون های آزمایشی برای پیشرفت کمک بگیرم؟

  • برنامه‌ ریزی مناسب

پیش نیاز شرکت در آزمون های آزمایشی داشتن برنامه ریزی است. برنامه ریزی باید شامل تعیین زمان مطالعه، حل سوالات مربوط به دروس مختلف و تعیین اهداف کوتاه‌ مدت و بلند مدت باشد.

  • حل سوالات

برای اینکه بهره وری شما بیشتر باشد باید سوالات آزمون را با دقت بیشتری حل کنید و هر بار در زمان کمتر و با دقت بیشتر آن ها را حل کنید. علاوه بر این حل این سوال ها به شما کمک می‌ کند تا با مسائل مختلف و نحوه طرح سوالات از بخش های مختلف آشنا شوید.

  • تحلیل عملکرد

بعد از آزمون باید زمان بگذارید و عملکرد خود را تحلیل کنید و برای آزمون بعد بهبود دهید. هر بار که نقاط ضعف خود را بهبود دهید و نقاط قوت خود را قوی تر کنید، برای کنکور آماده تر می شوید.

  • استفاده از منابع آموزشی

استفاده کردن از منابع آموزشی مختلف مانند کتاب‌ ها، ویدئو های آموزشی و سایر موارد می تواند بهره وری شما را بیشتر کند. به این صورت که این منابع شما را آماده می کند تا بتوانید آزمون با کیفیت تری را تجربه کنید.

جمع بندی

آزمون های آزمایشی کنکور با این هدف ایجاد شدند تا کنکوری ها بتوانند آزمون کنکور را قبل از شرکت در آن تجربه کنند و به عبارتی آمادگی حضور در جلسه کنکور را کسب کنند و در روز کنکور غافلگیر نشوند.

آزمون های آزمایشی متشکل از تست های کنکور سال های پیشین و سوالات تالیفی طراحان مختلف است. به صورت کلی هدف طراحان سوال در آزمون های آزمایشی این است که شما را به سطح بالاتری از کنکور آشنا کند تا در روز کنکور وقتی سوالات را مشاهده می کنید از کیفیت سوالات کنکور نترسید.

در آخر ما پیشنهاد می کنیم در چند آزمون شرکت کنید تا بدانید که جلسه کنکور چگونه است و موارد مختلفی از جمله کنترل استرس، مدیریت زمان و سرعت حل مساله را یاد بگیرید و در خود بهبود دهید. اگر شرایط ثبت نام در آزمون های آزمایشی را دارید به شما پیشنهاد شرکت می دهیم اما اگر شرایط را ندارید می توانید دفترچه های آزمون های آزمایشی را دانلود کنید و همین آزمون را در خانه خودتان بدون هزینه انجام دهید.

پایان مقاله آیا در آزمون آزمایشی شرکت کنم؟


در وبسایت دانش پژوه فرصتی فراهم شده است تا دانشجویان و کنکوری ها بتوانند مشکلات درسی و تحصیلی خودشان را بپرسند

مشاوران و معلمانی که پاسخ این سوالات را بلد هستند می توانند به این سالات پاسخ دهند و از مزایای فعالیت در سایت بهره مند شوند

مزایای استفاده برای مشاوران و معلمان چیست و چه خدماتی در سایت ارائه می شوند؟

آشنایی با مزایا و خدمات ما

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+