اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

شرایط ثبت نام، استخدام و حقوق سرباز معلم ۱۴۰۲

گزینه ای روی میز برای پسران تحصیل کرده وجود دارد به اسم طرح سرباز معلم. اما سرباز معلم شدن طرفدار زیادی دارد و حتما باید شرایطش را دارا باشید تا بتوانید امریه سربازی خود را در قالب سرباز معلم بگذرانید. شرایط ثبت نام، حقوق و استخدام شدن قبل و بعد از طرح سرباز معلم را نیز بررسی کرده ایم.

موارد مربوط به طرح معروف سرباز معلم بررسی شده است تا هیچ سوالی در ذهن شما باقی نماند. اگر همچنان سوالی ذهن شما را درگیر کرده می توانید در قسمت نظرات روی ما حساب کنید

سرباز معلم چیست؟

در کشور های مختلف از تلفیق معلمان با نیروی نظامی طرحی با عنوان طرح سرباز معلم ساخته اند تا مواردی مانند کمبود نیروی تربیتی و نیروی نظامی را برطرف کنند.

در ایران نیز طرح سرباز معلم وجود دارد و برای افرادی است که واجد شرایط اند.

این طرح تحت عنوان سرباز معلم یا امریه سربازی ارائه می شود. این طرح مشترک زیر نظر نیرو های مسلح و آموزش و پررورش است.

بیشتر بخوانید: امریه سربازی چیست؟

شرایط ثبت نام و پذیرش سرباز معلمی

شرایط سختی برای استفاده از این طرح وجود ندارد و یکسری شرایط عمومی وجود دارد که افرادی که شرایط زیر را داشته باشند می توانند از این طرح استفاده کنند و دوره سربازی خود را ساده تر به اتمام برسانند.

  • غیبت نداشتن

یکی از مهم ترین موارد برای پذیرفته شدن در طرح سرباز معلمی شرط غیبت نداشتن است. حتی اگر یک روز غیبت داشته باشید در این طرح پذیرفته نخواهید شد.

  • مدرک تحصیلی

دومین و مهم ترین شرط، شرط مدرک تحصلی است. باید مدرک تحصیلی شما حداقل فوق دیپلم باشد.

هرچه مدرک تحصیلی شما بالاتر باشد احتمال پذیرفته شدنتان نیز بیشتر است.

در سال ۱۴۰۲ حداقل مدرک تحصیلی، کارشناسی است

  • رشته تحصیلی

اگر شما در رشته های پزشکی و پیراپزشکی تحصیل کرده باشید مجاز به شرکت در طرح سرباز معلم نخواهید بود زیرا این طرح برای همه رشته ها به جز رشته های گفته شده است.

محل خدمت کجا است؟

اولویت با مناطق بومی فرد تقاضا دهنده است. اولین بررسی ها انجام می شود تا فرد متقاضی را در مناطق محروم بومی استان محل زندگی بفرستند.

اما ممکن است ظرفیت منطقه بومی استان محل تحصیل پر شده باشد بنابراین باید به مناطق محروم دیگر نیرو بفرستند. بنابراین ممکن است از استان دور شوید و در یک استان دیگر سرباز معلمی خود را بگذرانید.

  • آموزش های نظامی

افرادی که در طرح سرباز معلم پذیرفته می شوند مانند سایر سرباز های عادی نیستند و از آموزش های نظامی بسیار کمتری برخوردارند.

بنابراین پاسخ به این سوال که افراد امریه سرباز معلمی آموزش نظامی دارند یا خیر، بله است اما این آموزش بسیار کمتر است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام سرباز معلم

استخدام سرباز معلم

زمان و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام سرباز معلم

در سال ۱۴۰۲ زمان ثبت نام از اواخر فروردین تا اواسط اردیبهشت است.

کاری که باید انجام دهید این است که مدارک مورد نیاز (مدارک هویتی و تحصیلی) خود را به همراه دفترچه با مهر بدون داشتن غیبت را تحویل دهید.

به یاد داشته باشید که حداقل مدرک تحصیلی شما باید لیسانس باشد در غیر اینصورت شانسی برای پذیرفته شدن ندارید.

تاریخ اعزام به خدمت در سال ۱۴۰۲ در ماه های تیر، مرداد و شهریور است.

برای ثبت نام باید مدارک را جمع آوری کنید و به صورت حضوری به آموزش و پرورش مراجعه کنید و مدارک خود را تحویل دهید.

در صورت تایید و پذیرفته شدن باید در مصاحبه اختصاصی که برای شما تعیین می کنند شرکت کنید. در صورت گذراندن مصاحبه با موفقیت، پروسه سرباز معلمی و اعزام به خدمت برای شما آغاز می شود.

بیشتر بخوانید: شرایط خرید سربازی برای دانشجویان

سوالات پرتکرار

❓️ سرباز معلم فقط برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان است؟

خیر، این طرح برای همه افرادی است که مدرک تحصیلی کارشناسی به بالا دارند و شرایط گذراندن این طرح را دارند است. اما اولویت با دانشجویان دانشگاه فرهنگیان است.

❓️ آیا بعد از اتمام دوره سرباز معلمی، استخدام می شویم؟

تعهدی مبنی بر استخدام شدن بعد از گذراندن دوره سرباز معلمی نیست اما بنا به تجربه شما و داشتن کارت پایان خدمت، اولویت شما برای پذیرفته شدن در ارگان های دولتی بسیار زیاد است.

❓️ آیا می توانیم از کسری خدمت استفاده کنیم؟

در طرح سرباز معلم استفاده از کسری غیر مجاز است و باید دوره خدمت را به صورت کامل بگذرانید. دوره کامل خدمت در حال حاضر ۲۴ ماه است.

❓️ طرح سربا معلم فقط در مناطق محروم است؟

بله این طرح فقط در مناطق محروم اجرا می شود و حقوق سربازان نیز با مبلغ حداقل سه میلیون تومان پرداخت می شود.

❓️ آیا می شود در این طرح به صورت اینترنتی ثبت نام کرد؟

خیر، شرکت در امریه به صورت سرباز معلم فقط به صورت حضوری است و باید مدارک خود را به آموزش و پرورش تحویل دهید تا در صورت واجد شرایط بودن، وارد مرحله بعد شوید.

جمع بندی

طرح سرباز معلم برای کسانی که قصد دارند از محیط خشک نظامی فاصله بگیرند و در عین حال دوره سربازی خود را نیز به اتمام برساند بسیار عالی است.

دانشجویان دانشگاه فرهنگیان می توانند به سادگی از این طرح استفاده کنند و علاوه بر اتمام دوره خدمت خود، سابقه کار خود را نیز بالا ببرند.

این طرح عمومی است و فقط مختص افرادی که از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل شده اند نیست. تمام افرادی که صلاحیت و شرایط شرکت را داشته باشند می توانند از گزینه سرباز معلمی استفاده کنند.

این طرح فارغ از کسری است و نمی توانید از مزایای خود استفاده کنید و کسری بگیرید و باید به مدت ۲۴ ماه کامل این دوره را بگذرانید.

آموزش های نظامی در این طرح بسیار کم است و عملا می توان گفت فقط دوره آموزشی با محیط های نظامی روبرو می شوید و بعد از آن دیگر آموزش های نظامی شامل شما نمی شود.


تمرکز ما بر روی حل مشکلات محصلان، کنکوری ها، مشاوران و معلمان بوده است. به همین خاطر وبسایت دانش پژوه را طراحی کردیم تا مشکلات این دسته افراد به سادگی حل شود.

دانش پژوه با ترفندی ساده این دسته از افراد را به هم متصل می کند تا بتوانند به همدیگر کمک کنند و مشکلات خود را حل کنند.

ما معلمان و مشاوران را بی نیاز از هر فضایی کرده ایم تا به سادگی در این سایت بتوانند دیده شوند و به درامدی که حقشان است برسند.

خوشبختانه ما کمالگرا هستیم و کلی امکانات ساخته ایم تا کار محصلان و دانش آموزان راحت و راحت تر شود.

همین حالا با این خدمات آشنا شوید

ارسال یک پاسخ