اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

آیا با درس خواندن می شود پولدار شد – عاقبت درس خواندن | وبسایت دانش پژوه

عاقبت درس خواندن از موضوعات داغی است که ذهن افراد کنکوری و دانشجو را درگیر خود کرده است. سوال مهمی که وجود دارد این است که آیا واقعا با درس خواندن می شود پولدار شد؟ پولدار شدن با دیپلم یا مدرک تحصیلی اصلا ممکن است؟

چگونه با درس خواندن پولدار شویم؟

این تیتر پاسخی ساده اما پیچیده دارد. ثروتمند شدن ارتباط غیر مستقیمی با درس خواندن دارد. درس خواندن می تواند روند پولدار شدن هر فرد را سریع تر کند اما درس خواندن به تنهایی نمی تواند کسی را ثروتمند کند.

اما موضوع مهم این است که درس خواندن و ثروتمند شدن چه ارتباطی با هم دارند.

 • کاتالیز ثروت

درس خواندن مانند یک کاتالیز عمل می کند(همون کاتالیزوری که در درس شیمی خوندید)

درس خواندن چگونه به ثروتمندشدن کمک می کند؟

آگاهی همیشه باعث می شود از رخ دادن اتفاقات تلخ جلوگیری شود. گاهی آگاهی داشتن جلوی میلیارد ها ضرر را می گیرد.گاهی اگاهی داشتن باعث انجام کارها با هزینه کمتر می شود.

گم شدن در جنگل تاریک

یک جنگل تاریک را در نظر بگیرید که در آن گم شده اید. اگر جی پی اس یا نقشه داشته باشید می توانید به راحتی راه و مسیر درست را پیدا کنید اما اگر این دو اقلام را نداشته باشید به سختی می توانید در آن شرایط مسیر درست را پیدا کنید.

ثروتمند شدن یک مسیر است که باید طی شود تا به ثروت و پول واقعی رسید. در این مسیر، درس خواندن و سواد داشتن حکم جی پی اس و نقشه را دارد.

پیش نیاز پولدار شدن

پیش نیاز تولید یک ماشین، یادگیری زبان های طراحی ماشین است. برای پولدار شدن در اولین مرحله نیاز است که مهارت داشته باشید. برخی افراد از مهارت های خود آگاه نیستند یا مهارت هایشان را کوچک می شمارند و می گویند مهارت های ما پولساز نیست. در واقع شما باید هر روز روی مهارت های خود کار کنید تا به یک متخصص کار درست تبدیل شوید.

دو نفر را در نظر بگیرید که مهارت در تعمیر کولر دارند. نفر اول مهارتش ابتدایی است و نفر دوم تمرین کرده است و متخصص شده است. شما کدام یک را برای تعمیر کولرتان استخدام می کنید؟

جواب مشخص است، فرد متخصص را انتخاب می کنید زیرا دوست ندارید وسیله خانه اتان را به فردی بسپارید که به مهارتش مطمعن نیستید. پس در اولین مرحله باید بدانید این تخصص است که به صورت دائمی و پایدار برای شما درامد کسب می کند.

چه مهارت هایی پولساز هستند؟

اگر نظر ما را بخواهید، تمامی مهارت های موجود در دنیا پولساز هستند. هر حرفی که زده می شود باید دلیل منطقی پشت آن باشد. دلیل منطقی ما این است که افراد بسیار زیادی در شغل های مختلف هستند که میلیارد ها تومان پول می سازند.

برای مثال در صنعت چوب، کامپیوتر، ساختمان سازی و … افراد ثروتمند بسیار زیادی هستند که نشان می دهند هر فنی که داشته باشید اگر به تخصص برسد می شود از آن بینهایت ثروت ساخت.

برای اینکه این منطق قوی تر شود نرم افزار موبایل کیک استارتر را دانلود کنید و ببینید که افراد در آن با چه ایده های ساده ای در حال ثروت ساختن هستند.

 • درس خواندن + مهارت=پولدار شدن

اگر در رشته تحصیلی خود خوب کار کنید و درس بخوانید و به مهارت های تخصصی در رشته خود برسید می توانید از آن رشته بسیار زیاد پول بسازید.

برای مثال اگر مهندسی برق بخوانید( رشته مورد علاقه خود را در نظر بگیرید) و شروع به تحقیق کنید و کلی در رشته خود مطالعه کنید و کار های عملی انجام دهید تا به مهارت و سپس تخصص در رشته خود برسید، همه افراد و شرکت ها خواهان شما خواهند بود زیرا شما یک فرد متخصص تحصیل کرده هستید که می تواند باعث گسترش آن شرکت شود.

می توانید با این مهارت و تخصص رفته رفته شرکت خودتان را تاسیس کنید و خودتان رئیس شرکت باشید.

الگو ها

افراد بسیار زیادی تحصیل کرده اند و پولدار نیز شده اند از طریق درس خواندن و متخصص شدن در حوزه تحصیلی خود(مانند ایلان ماسک)

هستند افرادی که تحصیل کرده اند اما متخصص نشده اند و یک مهندس یا پزشک معمولی شده اند(توده افراد جامعه)

بسیار زیاد هستند کسانی که تحصیل نکرده اند اما در زمینه مورد علاقه خودشان شروع به کار کردن کرده اند و کم کم متخصص شده اند و به ثروت های افسانه ای رسیده اند( مانند استیو جابز موسس اپل یا مارک زاکربرگ خالق فیسبوک)

افراد زیادی نیز هستند که درس نخوانده اند و متخصص نیز نشده اند در زمینه های مورد علایقشان(به هردلیل، از تنبلی تا کمبود اعتماد به نفس) و یک زندگی معمولی از نظر مالی دارند(توده جامعه)

عاقبت درس خواندن و پولدار شدن با درس خواندن

پولدار شدن با دیپلم

سوالات متداول

پولدار شدن با دیپلم امکانپذیر است؟

مدرک تحصیلی ارتباطی با پولدار شدن شما ندارد. این شما هستید که از علمتان استفاده می کنید تا ثروت بسازید. پولدار شدن با دیپلم و دکتری تفاوتی ندارد.

اگر از علمی که در دوره دیپلم یاد گرفته اید استفاده کنید می تواند ثروت بسیاری را برای شما به ارمغان بیاورد. اما اگر پرفسور هم باشید و از علم خود نتوانید استفاده کنید، این علم بدون سود است و عملا جز پشیمانی برای شما چیزی را به همراه نخواهد داشت.

عاقبت درس خواندن در ایران

پرتکرار ترین سوال این است که آیا درس خواندن در این برهه از زمان در ایران آخر و عاقبتی دارد؟

اگر اندکی واقع بین باشید باید بدانید که مدرک گرفتن در دانشگاه علمی کاربردی در یک شهر دور افتاده شما را به یک مهندس یا یک فرد موفق تبدیل نمی کند. تنها چیزی که باعث رشد می شود سوادی است که در دانشگاه یاد میگیرید. شما به اندازه سوادتان نتیجه می گیرید نه صرفا درس خواندن و مدرک گرفتن.

پس پاسخ به این که ایا درس خواندن منفعت و سودی دارد در ایران یا خیر بسیار واضح و ساده است، مدرک برای شما اخر و عاقبتی ندارد این سواد است که شما را عاقبت بخیر می کند.


دانش پژوه ایجاد شده است تا مشکلات محصلان را حل کند و باعث کسب درامد برای افراد با سواد و مشاوران و معلمان شود.

تمامی این خدمات توسط ما و به صورت رایگان ارائه می شوند.

آشنایی با نحوه کارکرد ما

دیدگاه ها ( ۳ )

 1. انسان هرکاری که می کنه -انتظار داره در نهایت که کار را به سرانجام رساند خیری ازش ببینه-ما دهه ۶۰ های بدبخت با ان وضع مدارس که کیپ تا کیپ مدرسه می رفتیم و خودمان و الدین این امید را داشتیم که بعد دوازده سال مدرسه و بعد دانشگاه عاقبت بخیر بشیم – نگاه کنید اکثرا اخر شر شدیسم یا جایی هستیم که نباید باشیم کسی که گندم میکاره انتظار برداشت گندم را داره نه بذر علف هرز- کسی که فلان رشته رو خونده باید در همون مورد کاری داشته باشه که مملکت ما اینطور نیست – همونطور که بعد ۱۲ سال بیدار شدن در سرمای سرد دهه۷۰ و ۶۰ و تحمل رفتار بد معلمان و سختی و پشت کنکور ماندن و قبولی و… الان خیلیا از درس خیری ندیدن- دینم گردنتون رشته هایی را انتخاب کنید که اگه یک درصد قبول شدین گدای ا دولت و کارفرما برای استخدام نباشید اراجیف زیاد میگن که تلاش کنی و همه نباید پشت میز بشینن- اگه درصدی فکر می کنید که رشته تون اینده ای نداره سر خر رو کج کنید برید دنبال کار جیب دانشگاها را هم پر نکنید. پشیمانم

 2. من دانشجوی ترم یک اقتصادم ولی رشتم خیلی سخته وحس میکنم نمیتونم ازپسش بر بیام میخام انصراف بدم و برم دنبال شغل آزاد

 3. من‌ آدم‌ موفقی‌ هستم‌ کلی‌ ایده‌ و‌ برنامه‌ پولساز‌ دارم‌ که‌ من‌ ثروتمند‌ میکنه‌ ولی‌ توان‌ مدرسه‌ ندارم میخوام‌ ترک‌ تحصیل‌ کنم‌ برم‌ دنبا‌ل‌ علاقم ایده های پولسازم که منو ثروتمند میکنه؟ عالییی هستیییش
  بیشتر ترک تحصیل های موفق زودتر از همکلاسی‌ هایشان شروع به کار می‌ کنند. چون باید پول در بیاورند، ثروت بهتر است ما تو این دنیا میخوایم پول دربیاریم بیشتر در کلاس‌ هایشان غیبت می‌ کنند و نمره‌ هایشان پایین می‌ آید. در عوض تجربه‌ هایی به‌ دست می‌ آورند که آنها رو ثروتمند میکنه
  همین من‌ الان خودم با یک آدم معروف در ارتباط هستم صمیمانه با هم میخوایم کار کنیم دوست شدیم
  به نام مستر چیکن شخصی که مرغ کامل سوخاری رو اختراع کرد

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+