اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

دوره کمک پرستاری(بهیاری) – شرایط؛ هزینه و زمان ثبت نام

دوره کمک پرستاری یا دوره بهیاری هرساله برگزار می شود تا کمبود نیرو های پرستاری جبران شوند. شرایط و هزینه دوره کمک پرستاری بسیار ساده و کم هزینه است. کافی است دیپلم داشته باشید تا بتوانید در این طرح و دوره شرکت کنید.

موارد مورد نیاز بررسی و ارائه شده اند. اگر موردی باقی ماند که در مقاله مطرح نشده بود در قسمت نظرات مشتاق شنیدن سوال شما هستیم تا به آن پاسخ دهیم

دوره کمک پرستاری

دوره کمک پرستاری یکی از مهمترین دوره‌ها در زمینه سلامت و درمان است. این دوره برای افرادی مناسب است که یک شغل خوب در زمینه پرستاری و مراقبت از بیماران می خواهند. در این دوره افراد مهارت های لازم برای مراقبت از بیماران، کمک به پزشکان در موارد پزشکی و ارائه خدمات پرستاری را کسب می کنند.

ثبت نام در دوره

دوره کمک پرستاری همان بهیاری است که ثبت نام در آن بسیار ساده است و پیچیدگی خاصی ندارد. برای ثبت نام کافی است که به سایت مربوطه که در ویدئو زیر بیان شده است مراجعه کنید و موارد مربوطه را پر کنید و ثبت نام را پیش ببرید.

 

مبلغ ثبت نام از طریق سایت ۵۰ هزارتومان است

بعد از ثبت نام اولیه، بعد از ۷۲ ساعت برای شما کد رهگیری ارسال می شود که می توانید وضعیت ثبت نام خود را مشاهده کنید.

اگر رد شده باشید که اتفاق خاصی نمی افتد و اگر قبول شده باشید با شما تماس خواهند گرفت تا به صورت حضوری مراجعه کنید و مدارک خود را تحویل دهید.

مدارک مورد نیاز

عکس ۴*۳ سه عدد

گواهی دیپلم(کپی و اصل گواهی)

مدارک هویتی اعم از کارت ملی و شناسنامه به همراه کپی

بعد از اینکه مدارک را تحویل دادید و مراحل را با موفقیت پیش بردید نیاز است از طریق درگاه اینترنتی که به شما معرفی می کنند، قسط اول شهریه( هزینه دوره کمک پرستاری) خود را پرداخت کنید که مبلغ آن ۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان است(یک میلیون و دویست هزار تومان)

قسط دوم را نیز باید قبل از آزمون جامع تئوری پرداخت کنید که مبلغ آن ۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان است.

قسط سوم که قسط آخر نیز است را باید سه ماه پس از شروع کارورزی پرداخت کنید.

شهریه ثابت نیست و هرساله تغییر می کند اما حداقل شهریه ۳.۶۰۰.۰۰۰( سه میلیون ششصد هزار تومان است)

همه موارد و اقساط به صورت اینترنتی باید پرداخت شوند

طول دوره کمک پرستاری

آموزش و دوره های بهیاری یا کمک پرستاری به سه صورت نظری، عملی و کارآموزی برگزار می شوند.

دوره های نظری و عملی ۳۰۰ ساعت هستند که در مدت دو ماه و نیم برگزار می شوند. دوره کارورزی ۱۰۸۰ ساعت است که در ۹ ماه در بیمارستان برگزار می شود. دو هفته آخر را دوره آموزشی برای آمادگی برای آزمون نهایی اختصاص داده اند.

بیشتر بخوانید: رشته پرستاری از رتبه قبولی تا بازار کار

شرایط ثبت نام دوره کمک پرستاری(بهیاری)

دیپلم(فنی و حرفه ای، هنرستان، نظری، کاردانش)

متولدین ۱۳۷۰ به بالا مجاز اند به ثبت نام

معدل دیپلم ۱۲ به بالا

حقوق بهیاران

حقوق بهیاران در ایران بنا به محل کار، سابقه کار و نوع قرارداد کاری و سایر شرایط می تواند متفاوت باشد. به صورت کلی حقوق بهیاران مبلغی ما بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان در ماه است. برای بهیارانی که سابقه کار بیشتر و مهارت بیشتری دارند حقوق بیشتری در نظر گرفته می شود.

  • فضای شغلی بهیاران

فضای شغلی هر بهیار بسته به محل کارش و فضای کارش می تواند کاملا متفاوت باشد. به صورت کلی بهیاران در محیطی کار می کنند که نیاز به تمرکز بالا برای مراقبت از بیماران دارند. فضای کاری بهیاران معمولا در بیمارستان‌ها، درمانگاه ها، مراکز بهداشتی و درمانی، خانه سالمندان، پزشکی قانونی و در خانه های سالمندان و بیماران به صورت خصوصی است.

اصلی ترین مهارتی که یک بهیار باید داشته باشد توانایی ارتباط با بیمارن و خانواده ان هاست. یک بهیار باید اضطراب بیماران را کنترل کند. همچنین باید دستور های پزشکی را بدانند و کار با تجهیزات را نیز بلد باشند.

در کل فضای پر تنش و استرس زایی برای بهیاران وجود دارد که چون این افراد دارند به هم نوعان خودشان کمک می کنند تا بهبود یابند، حس خوبی دارند.

دوره بهیاری چیست

شرایط و هزینه دوره کمک پرستاری

سوالات پرتکرار

چه زمانی برای ثبت نام بهیاری اعلام می کنند؟

زمان مشخصی برای ثبت نام اعلام نشده است و در طول سال چند بار این اتفاق رخ می دهد. اگر زمانی اعلام شد این مقاله بروزرسانی خواهد شد و زمان اعلام شده در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

ظرفیت در سایت تکمیل است چه باید کرد؟

ظرفیت تکمیل به معنی پایان مهلت ثبت نام و عدم ظرفیت برای ثبت نام الباقی افراد است. زمانی که ظرفیت مجدد ایجاد شود اعلام می شود و می توانید از طریق سایت مربوطه ثبت نام کنید.

بیشتر بدانید

دوره های بهیاری مبتدی و پیشرفته

دوره های بهیاری، بنا به نوع دوره و مقطع تحصیلی در سطح های مختلف ارائه می شوند. دوره‌های مقدماتی بهیاری معمولا بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ ساعت آموزش برای بهیاران است. مباحث مختلفی از جمله آشنایی با بیماری‌های مختلف، داروشناسی، مباحث پایه پزشکی، مهارت‌های ارتباطی و مدیریتی و … است.

در دوره‌های پیشرفته که به بهیاری پیشرفته یا بهیاری بالینی معروف است، ساعت‌های آموزشی بیشتر است و چیزی حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ ساعت است. در این دوره‌ ها، مباحثی از جمله تشخیص و درمان بیماری‌های مختلف، ارزیابی بالینی، تغذیه و رژیم درمانی، مهارت‌های پرستاری و مدیریتی پیشرفته، روش‌های پیشگیری ازعفونت و سایر موارد مرتبط به افراد آموزش داده می‌شود.

علاوه بر دوره های تئوری، دوره های کارآموزی نیز برای بهیاران در نظر گرفته شده است تا به صورت عملی نیز موارد توضیح داده شده را تجربه کنند تا در شرایط واقعی نیز بتوانند از علم خود استفاده کنند.

جمع بندی

از مزایای دوره کمک پرستاری مدرک آن است که قابل استفاده در مراکز مختلف و حتی کشور هایی است که این مدرک را معتبر می دانند. بخش پرستاری در بیمارستان ها همیشه نیاز به پرستار دارد و در ایران کمبود نیروی پرستاری به شدت وجود دارد و این حرفه یکی از بهترین راه ها برای ورود به شغل پرستاری است.

بهیار شدن یک حرکت ارزشمند و البته یک شغل ارزشمند و تاثیر گذار است. بهیاران به عنوان یک عضور از تیم درمانی، نقش مهمی در در سلامت بیماران و کمک به تیم پزشکی دارند. آن ها بسیار می توانند به تیم پزشکی در تشخیص بیماری کمک کنند و بیماران را از وضعیت بد نجات دهند.


در دانش پژوه هر دانش آموز، کنکوری و دانشجو می تواند مشکلات تحصیلی و درسی خود را مطرح کند تا افراد مشتاق که مشاوران و معلمان هستند به این سوالات پاسخ دهند.

می توانید پروفایل شخصی خود را درست کنید و با سایر افراد به تعامل و برقراری ارتباط بپردازید.

مزایای فعالیت در دانش پژوه برای مشاوران و معلمان بسیار زیاد است و می تواند گشایش در شغل شما ایجاد کند

اما این موارد چگونه توسط ما ارائه می شوند؟

همین حالا می خوام با این خدمات آشنا شوم

ارسال یک پاسخ