اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

وسایل و مدارک لازم برای شرکت در آزمون و ثبت نام مدارس نمونه دولتی، درصد لازم برای قبولی

هرساله مانند کنکور، برای مدارس دولتی نیز آزمون ورودی برگزار می شود. برای ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی چه مدارکی نیاز است و چگونه باید ثبت نام کنیم؟ وسیله های مورد نیاز برای روز امتحان چه چیز هایی هستند؟

در این مقاله به مجموعه سوالاتی که برای افراد شرکت کننده در آزمون های ورودی مدارس نمونه دولتی پیش می آید پاسخ داده ایم. همراه ما باشید.

آزمون ورودی و ثبت نام مدارس نمونه دولتی:

مدارس نمونه دولتی برای دوره متوسطه اول و دوم می باشند. مدارس نمونه دولتی برای پایه نهم به دهم آزمون ورودی دارند و برای پایه های هفتم و … آزمون ورودی ندارند.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی هر ساله در فروردین ماه آغاز می شوند

برای اینکه بتوانید در این آزمون بدرخشید، علاوه بر مطالعه باید موارد دیگری را نیز رعایت کنید. برای روز آزمون نیازمند به وسایلی هستید که باید در سر جلسه همراه خود داشته باشید. در ادامه به وسیله های مورد نیاز روز امتحان اشاره می کنیم.

وسایل ضروری اصلی:

از اصلی ترین وسیله مورد نیاز روز امتحان که اگر همراه شما نباشند نمی توانید در آزمون شرکت کنید. اگر در سر جلسه مداد نداشته باشید نمی توانید سوالات را پاسخ دهید.

پس همراه داشتن حداقل دوعدد مداد b6 ضروری و لازم است.

ممکن است نوک مداد های شما در اثر استفاده زیاد کوچک شوند و تیز نباشند بنابراین مداد تراش بسیار لازمه جلسه آزمون است. دو عدد مدادتراش با خودتان ببرید که اگر مشکلی برای یکی از آن ها به وجود آمد، تراش یدک داشته باشید و بتوانید از آن استفاده کنید.

تا حد امکان سعی کنید از پاک کن در پاسخنامه استفاده نکنید تا کثیف نشود اما برخی مواقع بر اثر وارد کردن گزینه اشتباه مجبور به پاک کردن می شوید که این به این معنی است که باید یک عدد پاک کن با خود به همراه داشته باشید.

کارت ورود به جلسه:

از مهم ترین اقلام همراه برای روز آزمون، همراه داشتن کارت ورود به جلسه است. کارت ورود به جلسه یک کارت است که اطلاعات هویتی شما و اطلاعات آزمون روی آن نوشته شده است.

مراقبان جلسه از این کارت جهت تایید هویت شما استفاده می کنند. تا از تقلب و امتحان دادن دیگر افراد جای دانش آموز اصلی جلوگیری شود.

پس حتما کارت ورود به جلسه را با یک سنجاق بر روی سینه خود بچسبانید و وارد جلسه آزمون شوید. کارت ورود به جلسه را می توانید در سایت همگام بدست بیاورید و از آن پرینت بگیرید و با خود به سر جلسه آزمون ببرید.

ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و وسیله مورد نیاز روز امتحان

ثبت نام مدارس نمونه دولتی

خوراکی مغذی:

در جلسه آزمون نیاز به انرژی دارید. باید از خوراکی هایی استفاده کنید که سریع تر جذب می شوند و انرژی رادر بدن شما آزاد می کنند.

خوراکی هایی از جمله شکلات های مختلف و آب میوه می تواند به شدت به بالا بردن قند خون و افزایش انرژی شما کمک کنند.

آب معدنی یکی از موارد بسیار مهم است که باید با خود به جلسه آزمون ببرید زیرا هرچه سطح آب بدن شما کاهش پیدا کند عملکرد مغز نیز کاهش پیدا می کند.

پروتکل های بهداشتی:

به علت شیوع ویروس کرونا و خطرناک بودن آن باید وسایل بهداشتی را همراه خود داشته باشید تا خدایی نکرده بعد از آزمون به بیماری دچار نشوید.

ماسک و ژل های بهداشتی بر پایه الکل را حتما به همراه داشته باشید. لازم به ذکر است که اگر از اسپری های الکلی استفاده می کنید مواظب باشید وقتی دارید روی دستای خود اسپری می کنید بر روی پاسخنامه خود الکل نریزید که به مشکل بر بخورید.

جزئیات آزمون ورودی نمونه دولتی:

این آزمون دارای ۱۰۰ سوال تستی است که در مجموع ۱۲۰ دقیقه زمان به شما داده می شود تا به این سوالات پاسخ دهید.

آزمون های ورودی مدارس نمونه دولتی به صورت هماهنگ استانی برگزار می شوند و چون امتحانات به صورت هماهنگ هستند امکان تقلب در آن نیست زیرا همه آن ها در یک زمان شروع و در یک زمان مشخص به اتمام می رسند.

برای اینکه بتوانید درصد هر درس را بعد از آزمون حساب کنید از این فرمول باید استفاده کنید.

تعداد پاسخ های صحیح را در عدد ۳ ضرب کنید سپس عدد بدست آمده را منهای تعداد پاسخ های غلط کنید و در نهایت عدد بدست آمده را در ضریب آن درس ضرب کنید تا به درصد صحیح درس مورد نظر خود برسید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام

برای ثبت نام به مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی نیاز دارید. عکس ۴*۳ نیز لازمه کار است. ثبت نام اصولا به صورت غیر حضوری انجام می شود پس باید از مدارک خود و عکس خود اسکن تهیه کنید تا آن ها را در سیستم بارگذاری کنید.

مقاله تفاوت مدارس غیرانتفاعی و دولتی

سوالات پرتکرار

در روز آزمون چه لباسی باید بپوشیم؟

در روز آزمون به لباس شما ایرادی نخواهند گرفت اما پیشنهاد می شود با فرم مدرسه خود در جلسه آزمون حاضر شوید. اگر دختر هستید حتما با مقنعه وارد جلسه شوید.

از لباس هایی که در عرف جامعه اسلامی نیستند خودداری کنید تا در روز کنکور شما را مجبور به تعویض لباس نکنند.

وسایلی مانند چک نویس و ساعت هوشمند را می توان به جلسه برد؟

به منظور جلوگیری از تقلب. از آوردن هرگونه وسیله هوشمند از جمله گوشی و ساعت هوشمند جلوگیری می شود. همچنین شما نمی توانید ماشین حساب به همراه داشته باشید.

لازم به ذکر است که نمی توانید هیچگونه کاغذ و دفتری را با خود به جلسه آزمون ببرید. اگر نیاز باشد به شما چک نویس می دهند.

از کتاب های هفتم و هشتم سوال می آید؟

بعد از ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی باید بدانید که از کتاب های هفتم و هشتم هیچگونه سوالی طرح نمی شود و فقط از کتاب های سال نهم سوالات مطرح می شوند. تمام تمرکز خود را بر روی کتاب سال نهم بگذارید.

درصد های لازم برای قبولی نمونه دولتی چقدر است؟

تراز نفر اول چیزی بین ۱۰۰ به بالا است. درصد نفر اول و دوم سال قبل را برای شما می نویسیم تا آگاه شوید.

مطالعات اجتماعی ۲۶ درصد نفر اول و ۱۶ درصد نفر دوم

پیام های آسمانی ۳۶ درصد نفر اول و ۳۷ درصد نفر دوم

فارسی ۳۱ درصد نفر اول و ۴۰ درصد نفر دوم

عربی ۲۰ درصد نفر اول و ۴ درصد نفر دوم

زبان انگلیسی نفر اول ۷۱ و نفر دوم ۳۸ درصد

علوم نفر اول ۲۶ درصد و نفر دوم ۱۴ درصد

ریاضی نفر اول ۹ درصد و نفر دوم ۲۴ درصد

پایان مقاله ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی


محصلان نیاز به افرادی دارند که مشکلات درسی و تحصیلی آن ها را حل کنند. و مشاوران و معلمان نیاز دارند در یک جمع بزرگ دیده شوند.

در دانش پژوه این فرصت برای هر دو گروه فراهم شده است. محصلان می توانند مشکلات را مطرح کنند و مشاوران و معلمان می توانند پاسخ آن ها را دهند و میان انبوهی از محصلان دیده شوند.

آشنایی و استفاده از این خدمات رایگان

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+