اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

شرایط تاسیس دفتر کاریابی چیست؟ نحوه درخواست مجوز

دفتر کاریابی در ایران و در سایر نقاط جهان جهت راحت تر کردن روند جذب نیرو برای شرکت های مختلف ایجاد شده است. شرایط تاسیس دفتر کاریابی و نحوه اخذ مجوز کار پیچیده ای نیست و کافی است شرایطی که در ادامه گفته ایم را داشته باشید تا بتوانید درخواست مجوز دهید. در ادامه به توضیح دفتر کاریابی چیست پرداخته ایم.

دفتر کاریابی چیست؟

دفتر کاریابی به شرکت ها یا موسساتی می گویند که به صورت تخصصی در زمینه کاریابی فعالیت می کنند. هدفی که این دفتر دنبال می کند، ایجاد ارتباط بین کارفرمایان و جویندگان کار است که در فرآیند استخدام و جذب نیرو های کاری به طرفین کمک می‌ کند.

دفتر کاریابی به صورت زیر عمل می کند:

جمع‌آوری اطلاعات

جمع آوری اطلاعات از کارفرمایان و حیطه شغلی آن از اولین قدم دفتر کاریابی است. این اطلاعات شامل صنعت، تخصص، مهارت‌ های مورد نیاز و سایر موارد است.

ثبت نیرو های کارجو

افرادی که به دنبال شغل هستند می توانند به این دفاتر مراجعه کنند و رزومه خود را در آن ثبت کنند تا این دفتر موارد را آنالیز کند و کارفرما و کارجو را به هم وصل کند.

معرفی نیرو ها به کارفرمایان

دفتر کاریابی نیرو ها را به صورت حرفه ای بررسی می کند و نیاز های کارفرمایان را نیز مورد آنالیز قرار می دهد. بعد از آن، گزینه های ایده آل را به کارفرمایان اعلام می کند.

آموزش و مشاوره

دفتر کاریابی خدمات مشاوره ای نیز ارائه می دهد. این خدمات اصولا شامل آموزش مهارت‌ های مصاحبه، تدوین رزومه، بهبود مهارت‌ های کاری و سایر موارد دیگر است.

پشتیبانی پس از استخدام

بعد از اینکه نیرو ها به استخدام در آمدند، شرکت کاریابی موظف است که پشتیبانی های مورد نظر را انجام دهد تا هر دو طرف راضی باشند.

دفتر کاریابی مجاز است که به صورت دولتی و یا خصوصی فعالیت خود را شروع کند. در بسیاری از موسسات و شرکت ها، استخدام ها توسط دفاتر کاریابی صورت می گیرند. همچنین در برخی دانشگاه ها نیز دفتر کاریابی فعالیت می کند تا دانشجویان را بلافاصله بعد از تحصیل به کار مشغول کنند.

سیاست ها و شکل کاری هر دفتر کاریابی می تواند متفاوت باشد. بنابراین این موضوع بسیار می تواند در روند هر شرکت قابل اهمیت باشد که باید به آن توجه زیادی داشت.

شرایط تاسیس دفتر کاریابی

دارا بودن تابعیت ایران

عدم سابقه کیفری

حداقل مدرک کارشناسی

سن بالای ۳۰ سال

کارت پایان خدمت یا معافیت دائم

سابقه ۵ سال کار

موارد گفته شده در بالا همه موارد نیستند و یکسری موارد عمومی و ساده مانند دین اسلام و سایر موارد نیز در هر شغلی وجود دارند. اما موارد بالا جز موارد مهم و تخصصی تر هستند.

دفتر کاریابی بین المللی

شرایط تاسیس دفتر کاریابی چیست

نحوه درخواست مجوز برای دفتر کاریابی

اولین موردی که باید بدانید این است که درخواست به صورت اینترنتی و در سایت زیر صورت می گیرد. نحوه ارسال درخواست بسیار ساده است و پیچپیدگی خاصی ندارد.

سایت درخواست مجوز

وارد سایت گفته شده شوید و بنا به درخواست حقوقی یا حقیقی، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. موارد خواسته شده را پر کنید و وارد مرحله بعد شوید.

 

در مرحله دوم، طبق تصویر زیر، باید کد ملی و تاریخ تولد خود را وارد کنید تا احراز هویت انجام شود. اگر اتباع هستید، باید گزینه اتباع را انتخاب کنید. موارد را تکمیل کنید و بر روی دکمه ثبت اطلاعات بزنید تا وارد مرحله بعد شوید.

در مرحله سوم، طبق تصویر زیر، باید کد پستی محل سکونت خود را وارد کنید. کد پستی را به صورت درست و دقیق وارد کنید و بر روی ثبت اطلاعات بزنید تا وارد مرحله بعد شوید.

مابقی روند درخواست مجوز را در قالب یک ویدئو برای شما تهیه کرده ایم که می توانید آن را مشاهده بفرمایید.

 
دفتر کاریابی بین المللی

دفتر کاریابی بین‌ المللی یک موسسه عمومی است که در سطح بین‌ المللی در حوزه کاریابی و استخدام فعالیت می‌ کند. این نوع دفتر کاریابی به منظور راحت تر کردن فرآیند استخدام و معرفی نیرو های کاری بین کشور ها و شرکت‌ های مختلف فعالیت می‌ کند.

تجربه و تخصص: برای اینکه یک دفتر کاریابی بین المللی تاسیس کنید، تجربه و تخصص در زمینه کاریابی و استخدام در سطح بین‌ المللی بسیار ضروری است. افراد باید دارای دانش و تجربه کافی در زمینه بازار کار بین‌ المللی، قوانین کاری و مهاجرت، فرهنگ ها و زبان های مختلف و سایر جوانب مرتبط داشته باشند.

شرایط مورد نیاز هم همانند دفتر کاریابی داخلی است. موارد عمومی دیگری مانند دارا بودن گذرنامه، رزومه تحصیلی و موارد مشابه نیز مورد نیاز برای ثبت درخواست است. همچنین مسلط بودن به زبان انگلیسی از مسائل عمومی است که فرد مسئول دفتر باید آن را داشته باشد.

سوالات پرتکرار

آیا دفتر کاریابی الکترونیکی هم می توان تاسیس کرد؟

پاسخ این سوال بله است. به صورت الکترونیکی نیز مجوز به فرد تقاضا دهنده صورت می گیرد. یکی از شرایط آن دارا بودن حداقل ۲۴ سال سن است.

مکان تاسیس دفتر چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

برای اینکه یک دفتر فیزیکی کاریابی تاسیس کنید باید یک مکان را اجاره کنید یا مالک آن باشید. این مکان باید دارای لوازم اداری و میز و صندلی برای اباب رجوع باشد و حداقل فضای آن ۴۰ متر نیز باشد. دارا بودن اتاق و حیاط نیز از مواردی است که تا حدودی مهم هستند.


در این وبسایت امکانات زیادی برای دانش آموزان و کنکوری ها فراهم شده است که این دسته از افراد را از هر چیزی در سال تحصیل و کنکور بی نیاز می کند.

خدمات ما محدود به دانش آموزان و کنکوری ها نمی شود و مشاوران و معلمان مشتاق می توانند علم و هنر خود را به نمایش بگذارند و در سایت در میان کنکوری ها و دانشجویان دیده شوند.

همین الان با این خدمات آشنا شوید

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+