اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

بعد از کنکور چه کنیم؟ افسردگی و زندگی بعد از کنکور | دانش پژوه

سرانجام انتظار شما به پایان رسید و در کنکور شرکت کردید… اما شما از یک کنکوری در حال مطالعه به یک کنکوری در حال انتظار تبدیل شده اید. سوالی که ذهن شما را درگیر می کند این است که بعد از کنکور چه کنیم؟ چگونه با زندگی و افسردگی بعد از کنکور کنار بیاییم؟

خبر خوب این است که قرار نیست سردرگم باشید، با ما همراه باشید تا از سردرگمی رها شوید.

بعد از کنکور چه کنیم:

وقتی که پاسخنامه خود را تحویل می دهید، کار تمام است. دیگر شما یک کنکوری تحت فشار نیستید. نه قرار است درس بخوانید نه قرار است استرس آزمون را تجربه کنید.

یک فرد آزاد هستید که می توانید مسیر های مخنلفی را دنبال کنید. در این حالت نه به مدرسه تعلق دارید و نه به دانشگاه. یک ماه طول می کشد تا نتایج اولیه کنکور منتشر شود و یکماه طول می کشد تا نتایج نهایی(انتخاب رشته) اعلام شوند.

دو ماه مفید را فرصت دارید که از زندگی خود لذت ببرید و استفاده کنید.

استرس بعد از کنکور

افسردگی و استرس دو موضوع بسیار طبیعی بعد از کنکور هستند. اگر کنکور خود را بد داده باشید، افسردگی فورا به سراغ شما می آید. حالا باید بدانیم که با استرس بعد از کنکور چه کنیم.

تنها راهی که برای کنترل این افسردگی وجود دارد، بی توجهی به کنکور و نتیجه آن است. باید فورا کانون توجه خودتان را از آزمونی که داده اید و نتیجه که قرار است رخ دهد بردارید و روی کار های مورد علاقه خود بگذارید.

با انجام روش بالا که تنها روش موجود است، استرس و افسردگی همزمان با هم کاهش پیدا می کنند.

به چه مواردی توجه کنیم تا استرس و افسردگی کمتر شود؟

  • تفریح کنید

هر فرد شرایط خاص خود را دارد. نمی توان یک نوع تفریح را برای همه تجویز کرد. کاری که شما باید بکنید این است که بسته به شرایط خود به مسافرت روید. مسافرت می تواند گذارندن یک روز بدون دغدغه در روستا باشد یا یک روز بدون دغدغه مهمونی رفتن خانه خاله، عمو و دایی باشد.

حتما قرار نیست برنامه شمال بریزید و ده روز به شمال روید. از هر طریقی که می توانید سرگرم شوید و بدون دغدغه و فکر اضافه ای تفریح کنید تا نتیجه کنکور فرا رسد.

  • تحقیق کنید

برخی از کنکوری ها هدف خود را پیدا کرده اند و می دانند که باید در کدام رشته دانشگاهی وارد شوند اما عده ای از افراد کنکوری هنوز مسیر خود را پیدا نکرده اند.

اگر جز دسته دوم هستید باید قبل از اینکه نتایج اعلام شوند، راجب رشته های مختلف تحقیق کنید و بررسی های مختلف را کنار هم قرار دهید و گزینه مناسب خود را پیدا کنید تا در روز انتخاب رشته استرس نگیرید و انتخاب اشتباهی را انجام ندهید که بعدا از آن پشیمان شوید زیرا هم عمرتان تلف می شود هم برگشتن و از اول درس خواندن برای شما بسیار سخت خواهد بود.

  • مهارت هات رو تقویت کن

برای زندگی بعد از کنکور یکی از بهترین کارهایی که می توانید در این دو ماه تا قبل از شروع دانشگاه انجام دهید، تقویت مهارت های خود است. قطعا در یک زمینه علاقه دارید و حرکت های کوچکی زده اید. حالا وقت این است که آن را تقویت کنید تا بتوانید از آن درامد کسب کنید.

کسب درامد در دوران دانشگاه به شدت می تواند زندگی را برای شما آسان تر کند همچنین اعتماد به نفس شما را افزایش دهد زیرا اکثر دانشجو ها فقط درس می خوانند و کار دیگری انجام نمی دهد و اگر شما مهارتی داشته باشید که بتوانید در حین تحصیل از آن پول بسازید به شدت می تواند به شما اعتماد به نفس دهد.

  • کلاس تقویتی شرکت کنید

یک گشت در شهرتان بزنید کلاس های متنوعی را خواهید دید که می توانید هر کدام را دوست داشتید ثبت نام کنید.از کلاس های ورزشی تا درسی تا کلاس های خدماتی و مهارتی.

می توانید در این دو ماه روی تناسب اندام خود کار کنید. می توانید در کلاس های درسی مانند کلاس زبان، نقاشی و موسیقی ثبت نام کنید.

بی نهایت کلاس وجود دارد که به سلیقه خودتان می توانید در هر کدام که خواستید شرکت کنید.

با اینکار هم توجه شما از روی حاشیه در می اید هم می توانید یک مهارت را در خود تقویت کنید که در آینده به کمک شما خواهد آمد و در زمان حال نیز به شما اعتماد به نفس مضاعفی خواهد داد.

با افسردگی و زندگی بعد از کنکور چه کنیم

با زندگی بعد از کنکور چه کنیم

جمع بندی:

برای زندگی بعد از کنکور دو راه پیش روی هر کنکوری  است.

  راه اول اینکه وارد حاشیه شود و هر روز پیگیر کنکوری که چند روز پیش داده است شود.

راه دوم این است که بیخیال کنکوری که داده است شود و روی موارد دلخواه خود تمرکز کند.

اگر اندکی منطقی به قضیه نگاه کنید خواهید دید که از دست شما کاری بر نمی آید و باید فراموش کنید و بگذارید نتیجه بیاید تا تصمیم نهایی خود را بگیرید.

چه آزمون خود را خوب داده باشید چه بد، کاری از دست شما بر نمی آید. هرچقدر به این موضوع فکر کنید خودتان بیشتر اذیت خواهید شد. پس باید آرامش خود را تا روز نتایج حفظ کنید و خودتان را سرگرم کارهایی کنید که به شما حس بهتری را منتقل می کنند.

اگر طبق موارد گفته شده در بالا عمل کنید می توانید این دو ماه پیش رو که نتایج اولیه و نهایی اعلام می شوند را بهترین ماه های زندگی خود کنید و کلی از نتیجه آن در آینده لذت ببرید.

پایان مقاله بعد از کنکور چه کنیم


با وجود دانش پژوه دیگر مشکلات درسی گریبان گیر هیچ دانش آموز و کنکوری نخواهد شد. به سادگی می توانید مشکلات درسی و تحصیلی خود را مطرح کنید و به پاسخ آن برسید.

این پاسخ ها توسط بهترین مشاوران و معلمان و افراد کار بلد داده می شوند. هر معلم و مشاور و فرد پاسخ دهنده ای می تواند در دانش پژوه به سوالات پاسخ دهد و از نتیجه این فعالیت لذت ببرد.

در اینجا امتیازات ویژه ای برای افرادی که پاسخ می دهند در نظر گرفته شده است.

دانش پژوه به همین جا ختم نمی شود و کلی خدمات و کار های دیگر برای قشر محصل و معلم در نظر گرفته است

همین حالا دانش پژوه رو کامل بشناس

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+