اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

نحوه درخواست گواهی قبولی کنکور – مراحل دریافت و شرایط

بعد از اعلام نتایج کنکور، برخی موارد مورد نیاز دانشجو ها می شوند که باید از سایت سازمان سنجش درخواست داده شوند. یکی از گواهی هایی که مورد نیاز افراد خواهد شد، گواهی قبولی کنکور است. دریافت گواهی قبولی کنکور از سه طریق ممکن است. مراحل و نحوه درخواست گواهی قبولی کنکور را به صورت کامل در ادامه توضیح داده ایم تا به سادگی بتوانید گواهی مورد نظر خود را دریافت کنید.

در صورتی که بعد از خواندن این مقاله هنوز سوالاتی راجب این موضوع در ذهن شما باقی ماند، در قسمت نظرات منتظر سوالات شما هستیم 😉

صدور گواهی

گواهی قبولی کنکور در صورتی برای افراد صادر می شود که رتبه مجاز در کنکور کسب کرده باشند و الان می توانند وارد مرحله بعد تحصیل(دانشگاه) شوند. این مدرک به صورت تایید شده از سازمان سنجش صادر می شود.

هر سیستم آموزشی در هر کشور قوانین و شرایط خاص خود را دارد اما در اغلب موارد گواهی قبولی کنکور تاییدیه ای است که نشان دهنده این است که شما موفق شده اید و شرایط ورود به مرحله تحصیلی بعدی را دارا هستید.

اگر در کنکور شرکت کرده باشید و قبول شده باشید، این گواهی توسط موسسه مربوطه باید به شما اعطا شود. این گواهی شامل اطلاعاتی مانند نام و شماره شناسایی شما، نمره‌ی کسب شده در آزمون، رشته تحصیلی یا برنامه تحصیلی مورد قبول و سال ورود به دانشگاه است. گواهی قبولی کنکور توسط سازمان سنجش و زیر نظر آن صادر می شود و یک مجوز مهم برای ورود به دانشگاه است.

به عنوان یک دانشجو، گواهی قبولی کنکور از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا نشانگر این است که شما وارد دانشگاه شده اید و شرایط لازم برای تحصیل در رشته خود را دارا هستید. این گواهی نقش مهمی در مراحل بعدی تحصیل شما دارد و می‌ تواند برای شما در کسب مجوز های تحصیلی و شغلی و حتی برای انتخاب ورود به دوره‌ های تحصیلات تکمیلی یا پژوهشی مورد استفاده قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: چگونه در کنکور موفق شویم؟

نحوه دریافت گواهی قبولی کنکور

برای اینکه گواهی قبولی کنکور را دریافت کنید راه های متفاوتی را پیش رو دارید. می توانید به سه روش حضوری، اینترنتی و تلفنی درخواست گواهی قبولی کنکور را دهید.

هر کدام از این روش ها را که انجام دهید، نتیجه آن دریافت گواهی است. اما باید با توجه به شرایط خود از یکی از این روش ها استفاده کنید. برای مثال برای افرادی که نمی توانند به صورت حضوری مراجعه کنند، ثبت درخواست از طریق سایت و تلفن برای آن ها مناسب است.

ثبت درخواست حضوری

برای اینکه درخواست خود را به صورت حضوری ثبت کنید باید به ساختمان سازمان سنجش در خیابان کریم خان تهران مراجعه کنید و درخواست خود را به کارشناس مربوطه دهید تا ثبت درخواست برای شما انجام شود.

برای اینکه به صورت حضوری ثبت درخواست کنید باید مدارک هویتی خود را همراه داشته باشید. بعد از مراجعه باید فرم مورد نظری که به شما می دهند را پر کنید و هزینه مربوط به آن را پرداخت کنید تا درخواست را برای شما ثبت کنند.

حتما و حتما به یاد داشته باشید که قبل از مراجعه حضوری تماس بگیرید و از بودن کارشناس مربوطه اطمینان حاصل کنید. می توانید از طریق شماره ۰۲۱۸۸۹۲۳۹۵۰ این موضوع را بررسی کنید.

ثبت درخواست اینترنتی

اگر به هر دلیلی نتوانستید به صورت حضوری درخواست خود را ثبت کنید، سازمان سنجش فرصتی را فراهم کرده است تا افراد بتوانند به صورت اینترنتی و در سایت سنجش، ثبت درخواست خود را به سادگی انجام دهند.

در اولین مرحله باید وارد سایت سنجش شوید و در قسمت ورود به سیستم پاسخگویی طبق عکس زیر، به مرحله ثبت درخواست روید.

نحوه درخواست گواهی قبولی کنکور

گواهی قبولی کنکور

سپس وارد مرحله بعد خواهید شد. در این مرحله باید در سامانه عضو شوید تا بتوانید ثبت درخواست کنید( مانند تصویر زیر). دکمه عضویت را که بزنید، وارد صفحه ای می شوید که باید اطلاعات خواسته شده را وارد کنید تا عضویت شما ثبت شود. بعد از آن می توانید درخواست خود را بنویسید و ارسال کنید. در نهایت به شما کد رهگیری داده می شود که از طریق آن می توانید پیگیر نتیجه درخواست خود شوید.

دریافت گواهی قبولی کنکور

ثبت درخواست تلفنی

اگر قصد دارید به صورت تلفنی ثبت درخواست دهید، سازمان سنجش این امکان را فراهم کرده است. اما پیشنهاد ما این است که به صورت حضوری و یا اینترنتی ثبت درخواست کنید. درخواست تلفنی اصولا برای مواقعی است که راه اول و دوم با مشکل مواجه شده باشد.

با وصل شدن به کارشناس مربوطه از طریق تلفن، باید مدارک خواسته شده را ارسال کنید تا سپس بررسی شوند و گواهی مربوطه از طریق پست برای شما ارسال شود.

در دانشگاه با سوابق تحصیلی پذیرفته شده ام، می توانم درخواست گواهی قبولی کنکور دهم؟

خیر این درخواست برای افرادی که با سوابق تحصیلی در دانشگاه پذیرفته شده اند قابل اجرا نیست. این درخواست فقط و فقط برای کنکوری ها قابل اجرا است.

جمع بندی

گواهی قبولی کنکور از گواهی های مهم برای افراد محصل است. اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را داشته باشید، در بیشتر موارد نیاز به ترجمه این گواهی خواهید داشت. برخی دانشگاه ها به این مدرک حساسیت دارند و حتما باید جز مدارک ارسالی شما برای اپلای باشند.

سه روش بالا روش هایی هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید و درخواست این گواهی را دهید. در دریافت این گواهی به مشکلات پیچیده ای برخورد نخواهید کرد. به سادگی با ثبت درخواست، گواهی برای شما صادر و قابل استفاده می شود.

به هر روش که عمل کنید، کد پیگیری دریافت خواهید کرد که با استفاده از این کد می توانید به سادگی پیگیر درخواست ثبت شده خود باشید.


مشاوران و معلمان می توانند از فضای فراهم شده در این سایت استفاده کنند و توانایی و علم خود را در معرض دید محصلان و کنکوری ها قرار دهند.

کنکوری ها و دانش آموزان در هر نقطه از کشور که باشند می توانند به سادگی در این وبسایت مشکلات تحصیلی و درسی خود را حل کنند.

خدمات ما به صورت رایگان و ۲۴ ساعته و از طریق سایت است

می خواهم با این خدمات آشنا شوم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+