اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

شرایط تاسیس کلینیک کاردرمانی | مدارک مورد نیاز برای مجوز کار درمانی

یکی از کلینیک های تخصصی که توسط افراد واجد شرایط تاسیس می شود، کلینیک کاردرمانی است. شرایط تاسیس، تجهیزات مورد نیاز و دریافت مجوز نهایی کلینیک کاردرمانی را در این مقاله به صورت کامل توضیح داده ایم.

اگر بعد از خواندن این مقاله همچنان سوالی در ذهنتان باقی ماند، در قسمت نظرات منتظر شما خواهیم بود

کلینیک کار درمانی چیست؟

کلینیک کاردرمانی یک مکان تخصصی است که خدمات درمانی به افراد مبتلا به مشکلات روانشناختی و عصبی را ارائه می دهد. این دسته از کلینیک ها توسط تیم های حرفه ای که متشکل از روانپزشکان، روانشناسان و متخصصان سایر زمینه های مرتبط است تشکیل می شود.

در کلینیک کاردرمانی، افرادی که با مشکلات روانی دست و پنجه نرم می کنند می‌ توانند با متخصصان درمانی مشورت کنند و درمان‌ های مناسب را دریافت کنند. این کلینیک‌ ها به بررسی مشکلات متفاوتی از جمله اضطراب، افسردگی، اختلالات خوردن، اعتیاد، اختلال خواب، اختلال شخصیتی و مشکلات خانوادگی می پردازد.

شیوه های درمانی متفاوتی در کلینیک های کاردرمانی به کار گرفته می شوند. برخی از آن ها شامل مشاوره روانشناختی، روان درمانی، دارو و روش های ترکیبی است. درمان‌ های روانشناختی اغلب شامل روش‌ های مبتنی بر شناخت و رفتار، درمان مبتنی بر مهارت‌ های زندگی، درمان گروهی و خانوادگی، درمان معنوی و سایر روش‌ های مشابه است.

هدف اصلی کلینیک کاردرمانی، بهبود سلامت روانی و عملکرد عمومی افراد است. افراد متخصص در کلینیک کاردرمانی بر اساس نیاز های فردی، برنامه درمانی مناسبی را استفاده می کنند و با همکاری فرد در بهبود و مدیریت مشکلات روانشناختی و عصبی کمک می کنند.

البته باید بدانید که هر کلینیک کاردرمانی ممکن است در موضوعات و مشکلات خاصی تخصص داشته باشد. بنابراین قبل از انتخاب یک کلینیک کاردرمانی بهتر است با توجه به حیطه مورد علاقه خود کلینیک مورد نظر خود را طراحی و ایجاد کنید.

شرایط تاسیس کلینیک کاردرمانی

افرادی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری کاردرمانی باشند می توانند اقدام به تاسیس کلینیک کاردرمانی کنند. اگر قصد تاسیس در شهر تهران را داشته باشید باید دارای ۵ سال سابقه کار تمام وقت در زمینه کاردرمانی را داشته باشید. در صورتی که قصد تاسیس کلینیک کاردرمانی در سایر شهر ها را داشته باشید باید دارای حداقل ۳ سال سابقه کار تمام وقت در شغل کاردرمانی را داشته باشید.

اگر مدرک کاشناسی ارشد داشته باشید، با گواهی مورد تایید از دانشگاه، به مدت ۲.۵ سال جز سابقه برای شما حساب می شود. اگر دکتری داشته باشید این مدت به ۳ سال افزایش می یابد.

امتیازات برای تاسیس کلینیک کاردرمانی
فرزند و همسر شهید   تاسیس کلینیک بدون نیاز به داشتن سابقه 
فرزند و همسر جانبازان بالای ۵۰ درصد   تاسیس کلینیک بدون نیاز به داشتن سابقه 
جانبازان ۵۰ درصد به بالا   تاسیس کلینیک بدون نیاز به داشتن سابقه 
آزادگان  به ازای هر سال ۲۴ ماه سابقه کار تعلق می گیرد
رزمنده داوطلب  به ازای هر سال ۲۴ ماه سابقه کار تعلق می گیرد
جانباز ۲۵ تا ۵۰ درصد به ازای هر درصد، ۲۴ روز معاف از خدمات

خدمت مقدس سربازی، طرح نیرو انسانی و سایر تعهد های قانونی جز سابقه کار محسوب می شوند

مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز کلینیک کاردرمانی

مراحل درخواست برای دریافت مجوز کلینیک کاردرمانی به صورت اینترنتی است و توسط سایت صورت می گیرد. باید مدارک مورد نیاز را در سایت مورد نظر آپلود و ارسال کنید تا نتیجه درخواست برای شما فرستاده شود.

سایت درخواست مجوز

مدارک مورد نیاز برای ارسال درخواست شامل موارد زیر است:

اسکن مدارک تحصیلی

ثبت نشانی دفتر کار

گواهی عدم سوء پیشینه

گواهی انجام خدمات قانونی یا معافیت از آن

اسکن شناسنامه، کارت ملی و عکس ۴*۳

گواهی اشتغال به امر کاردرمانی جهت احراز سابقه کار

فضا و تجهیزات مورد نیاز برای کلینیک کاردرمانی

فضای مورد نیاز باید حداقل ۴۰ متر باشد. این فضا باید دارای بخش پذیرش، اتاق کاردرمانی، سرویس بهداشتی و بایگانی باشد. تجهیزات و تست های کاردرمانی نیز بسیار مهم هستند که شامل موارد زیر است:

میز، نردبان خوابیده و نردبان ایستاده، توپ، تخته تعادل، مت، پازل، رولر، بازی های فکری، آینه قدی و سایر موارد مشابه نیز به عنوان تجهیزات کلینیک مورد نیاز است.

تست های کاردرمانی شامل پوردو تک بورد، ادراکی، میلواکی، کودیناف، حرکتی و اوزرتسکی است که باید در کلینیک صورت گیرند.

بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس کلینیک گفتار درمانی

شرایط تاسیس و تجهیزات لازم کلینیک کاردرمانی

تجهیزات مورد نیاز برای کلینیک کاردرمانی

آیا تاسیس کلینیک کاردرمانی خوبه؟

تاسیس یک کلینیک کاردرمانی یک گزینه بسیار خوب است زیرا ارائه خدمات درمانی به صورت حرفه ای توسط متخصصان به افرادی که با مشکلات روانشناختی و عصبی روبرو هستند بسیار مهم است. برخی از مزایای تاسیس همچین کلینیکی را در زیر بررسی کرده ایم.

ارائه خدمات تخصصی

با تاسیس یک کلینیک کاردرمانی می شود در یک مکان خصوصی و با کیفیت به مشتری ها خدمات با کیفیت ارائه کرد. با داشتن یک تیم متخصص و کاربلد می توانید افراد مشکل دار را مشکل یابی کنید و با متد های روز برای مشکلات آن ها راه حل ارائه دهید.

بهبود روانی افراد

کلینیک کاردرمانی می‌ تواند برای بهبود روانی و روان‌ شناختی افراد بسیار مفید باشد. می توان به افزایش کیفیت زندگی افراد با ارائه راه حل ها و درمان های مناسب بسیار کمک کرد.

ایجاد شبکه حمایتی

با تاسیس کلینیک کاردرمانی و روابط افرادی که مشکلات تقریبا یکسان دارند در یک مکان، می تواند یک شبکه حمایتی ایجاد کند تا این افراد با هم در ارتباط باشند و بتوانند درک بیشتری از روند بیماری خود داشته باشند.

اشتغال زایی

با تاسیس یک کلینیک کاردرمانی می توان برای گروه های مختلف مانند روانپزشک، روانشناس و سایر زمینه های متفاوت ایجاد شغل کرد.

باید بدانید که تاسیس یک کلینیک کاردرمانی مزایای بسیار زیادی دارد اما موفقیت آن به عوامل مختلفی از جمله مدیریت صحیح، تامین منابع مالی، استخدام تیم متخصص و ارائه خدمات حرفه‌ ای بستگی دارد. قبل از تاسیس کلینیک کاردرمانی حتما موارد مختلف را مورد بررسی قرار دهید و بعد از آن شروع به تاسیس آن کنید.


رفع مشکلات تحصیلی و درسی مشکلی بسیار بزرگ برای دانش آموزان و کنکوری ها است. تمام تلاش خود را کرده ایم که این معضل را حل کنیم.

دیده شدن برای مشاوران و معلمان و به نمایش گذاشتن هنر و علمشان بسیار مهم است. بنابراین فرصتی ایجاد کرده ایم تا مشاوران و معلمان بتوانند خودشان را نشان دهند.

اما این خدمات چگونه توسط ما ارائه می شوند؟

می خواهم با این خدمات آشنا شوم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+