اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ارسال پیام

ورود

اکنون ثبت نام کنید

علوم کامپیوتر

این مقاله به معرفی رشته علوم کامپیوتر و گرایش های مربوط به آن می پردازد تا با آشنایی کامل از این رشته از جمله ارشد علوم کامپیوتر و بازارکار علوم کامپیوتر دست به یک انتخاب خوب بزنید که نتیجه این انتخاب خوب موفقیت تحصیلی و موفقیت شغلی است.

هدف و تعریف علوم کامپیوتر

هدف اساسی و اصلی علوم کامپیوتر، حل مساله است.این مسائل با بررسی کردن و مطالعه کردن الگوریتم های متفاوت و در نتیجه یافتن بهترین نوع الگوریتم، حل می شوند.

گرایش ها

کارشناسی علوم کامپیوتر

مقطع کارشناسی به صورت کاملا عمومی برای همه دانشجویان ارائه می شود و برای انتخاب گرایش باید وارد مقاطع بعدی شوید.

ارشد علوم کامپیوتر

مقطع ارشد علوم کامپیوتر داراری گرایش های زیادی است.این ۷ گرایش شامل نظریه سیستم ها، منطق و روش های صوری، علوم تصمیم و دانش، هوش مصنوعی، محاسبات علمی، داده کاوی و الگوریتم و نظریه محاسبات می باشد.

وظایف یک فارغ التحصیل

مسئولیت افراد در این رشته بعد از تحصیل بسیار متفاوت است و تا حد زیادی افراد باید با دیگر متخصص ها نیز کار کنند تا نظریه های تحلیلی و الگوریتمی آنها را به واقعیت تبدیل کنند.

برخی از این وظایف عبارتند از:

ایجاد الگوریتم مناسب برای حل مسائل

آزمایش طرح های جدید و انواع سیستم ها

بهبود ایجاد کردن در عملکرد سخت افزار ها

بوجود اوردن زبان های محاسباتی مختلف و جدید

افزایش دادن بهره وری نرم افزارها و سخت افزارها

ابداع رابط کاربری جدید برای ساده کار کردن با رایانه

بازارکار علوم کامپیوتر

خوشبختانه با آشنا شدن بیشتر کنکوری های رشته ریاضی با رشته علوم کامپیوتر و مطرح شدنش، بازارکار در این حوزه هم رو به پیشرفت و گسترده شدن است که قطعا برای افرادی که کار را به صورت حرفه ای بلد هستند می تواند فرصت بسیار خوبی برای یک پیشرفت چشمگیر در این حوزه کای باشد.

فضاهایی که یک فارغ التحصیل علوم کامپیوتر می تواند در آن فعالیت کند شامل:

مراکز صنعتی

مراکز تحقیقاتی

وزارتخانه های مختلف

• مدیر پایگاهای داده (دیتابیس)

مدیر پروژه های نرم افزاری و سخت افزاری

مدیریت تیم توسعه دهنده انواع نرم افزار ها

کار در خارج

علوم کامپیوتر یک رشته بدون محدودیت است که در همه جای دنیا به آن نیاز است و در هر مکانی قابل اجراست.پس اگر در این رشته تبحر داشته باشید می توانید در خارج از کشور در بخش های مختلف و مهمی مانند امنیت مشغول به فعالیت شوید.

رشته علوم کامپیوتر و ارشد علوم کامپیوتر و بازارکار علوم کامپیوتر

تحصیل در خارج

برای تحصیل در خارج از کشور دو راه وجود دارد.یک راه از طریق بورسیه شدن که نیازمند داشتن مدرک معتبر آیلتس با حداقل نمره ۶ است و یک راه که نیازمند مدرک زبان نیست ولی در روش دوم شما موظف به پرداخت شهریه و هزینه های اقامت در طول تحصیل به صورت کامل هستید ولی در روش اول شهریه شما رایگان و هزینه اقامت در دوره تحصیل به عهده دانشگاه است.

آیا این رشته برای من مناسب است؟

برای اینکه بتوانیم در یک حوزه موفق شویم باید بدانیم که تا چه اندازه با حوزه مورد نظر هم راستا هستیم.اگر علاقه به حل کردن مسائل مختلف توسط الگوریتم ها و داده ها هستید و خلاق در ساخت الگوریتم ها نیز هستید، هم راستا با علوم کامپیوتر هستید و این رشته برای شما بسیار مناسب است.این ایده ها و الگوریتم ها اغلب به صورت کد است و شما باید به برنامه نیویسی نیز علاقمند باشید.


خدماتی که در سایت دانش پژوه ارائه می شوند باعث موفقیت تحصیلی یک محصل و باعث موفقیت کاری یک مشاور و اساتید می شوند.

 

جهت آشنایی و استفاده از این خدمات رایگان، به لینک زیر بروید

خدمات سایت


بیشتر بدانید

چه مهارت هایی برای موفقیت در علوم کامپیوتر نیاز است؟

اولین مهارت مورد نیاز، برنامه نویسی است.برای یک برنامه نویس حرفه ای شدن نیازمند به داشتن یک ذهن خلاق و تحلیلگر هستید.باید بتوانید داده های مختلف را کنار یکدیگر قرار دهید و آنها را تحلیل کنید تا بتوانید مساله را حل کنید.یک ذهن خلاق همیشه به راحت تر کردن کارها و بهینه کردن سیستم فکر میکند.با اندکی خلاقیت می توانید یک سیستم را بهینه کنید تا بشود از آن بهروه وری بیشتری کرد.

جمع بندی

پس برای یک فرد حرفه ای شدن در این حوزه نیازمند یک ذهن خلاق و تحلیل گرا هستید تا بتواند ایده هایی را ارائه دهید برای راحت تر کردن کارها که این ایده ها در نهایت به صورت کد باید نوشته شود.ترکیب این سه مهارت باعث می شود شما در این رشته بسیار موفق شوید.

ارسال یک پاسخ