اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

مصاحبه دانشگاه صدا و سیما – سوالات مصاحبه چیست؟

نتایج اولیه کنکور بعد از بررسی توسط سازمان سنجش اعلام می شوند، آن جا است که در صورت کسب تراز لازم برای دانشگاه صدا و سیما، باید منتظر دعوت به مصاحبه باشید. در صورت قبولی اولیه، به مرحله مصاحبه شفاهی و کتبی راه پیدا خواهید کرد. این دعوت به مصاحبه، که زمان آن در سایت دانشگاه اعلام می شود، مهم ترین مرحله در فرایند پذیرش در دانشگاه صدا و سیما است. افرادی که به مصاحبه دعوت می شوند، سه برابر ظرفیت نهایی رشته مورد نظر هستند، که این به معنی بالا بودن رقابت در پذیرش نهایی دانشگاه صدا و سیما است. بنابراین باید برای سوالات مصاحبه دانشگاه صدا و سیما آماده شوید.

شرط اصلی دعوت به مصاحبه دانشگاه صدا و سیما، کسب رتبه و تراز مورد نیاز در کنکور سراسری و انتخاب رشته در دانشگاه صدا و سیما است. علاوه بر این، افراد باید از شرایط دیگری مانند عدم سابقه و رعایت موازین اخلاقی و اسلامی برخوردار باشند. سوالات مصاحبه دانشگاه صدا و سیما شامل دو بخش کتبی و شفاهی است که موضوعات متنوعی از مسائل اجتماعی، سیاسی، اعتقادی و احکام را شامل می شود. موفقیت در این مصاحبه‌ ها مستلزم آمادگی کامل و توانایی پاسخگویی به سوالات در بخش های مختلف است.

پوشش و حجاب اسلامی در روز مصاحبه می تواند تا حد زیادی تعیین کننده باشد. همچنین نحوه بیان و رفتار در روز مصاحبه، در نتیجه مصاحبه شما تاثیر می گذارد. با توجه به تعداد زیاد دعوت‌ شدگان و رقابت بالا، تنها افرادی که در هر دو بخش کتبی و شفاهی نمره لازم را کسب کنند، می‌ توانند به عنوان دانشجویان جدید دانشگاه صدا و سیما پذیرفته شوند.

در ادامه موضوعات گفته شده را به صورت واضح تر و جزئی تر برای شما بیان کرده ایم تا با آمادگی بیشتری وارد مصاحبه دانشگاه صدا و سیما شوید.

زمان مصاحبه دانشگاه صدا و سیما

بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری، مرحله بعد یعنی مصاحبه شفاهی و کتبی به جریان می افتد. زمان دقیق این دعوت و مصاحبه به شکل قطعی مشخص نیست و این زمان در سایت دانشگاه صدا و سیما و یا سایت سنجش اعلام می شود.

افراد دعوت شده به مصاحبه تعدادشان سه برابر ظرفیت پذیرش است. این به این معنی است که دعوت شدن به مصاحبه به منزله قبولی نیست و این گام اول در مسیر پذیرش در دانشگاه صدا و سیما است.

افرادی که قبولی اولیه را کسب می کنند، در واقع شروع دعوت به مصاحبه است. افرادی که در این لیست حضور دارند باید طبق اطلاعیه های موجود در سایت سازمان سنجش و سایت دانشگاه صدا و سیما اقدام کنند.

شرایط لازم برای دعوت به مصاحبه در دانشگاه صدا و سیما

افرادی به مصاحبه دانشگاه صدا و سیما دعوت می شوند که تراز و رتبه لازم را کسب کرده باشند. و کسانی پذیرش نهایی می شوند که مصاحبه کتبی و شفاهی را با نمره مورد نیاز به اتمام رسانند.

باید بدانید که در اولین مرحله باید در کنکور سراسری شرکت کنید. بعد از ثبت نام در کنکور، باید رتبه مورد نیاز برای ورود به دانشگاه صدا و سیما را کسب کنید. در آخر باید انتخاب رشته صورت گیرد و منتظر اعلام نتایج از سمت سازمان سنجش باشید.

بعد از قبولی اولیه در دانشگاه صدا و سیما، باید منتظر اطلاعیه دعوت به مصاحبه باشید.

سایر موارد در دعوت شما به مصاحبه تاثیر گذار هستند. مواردی همچون عدم سابقه، عدم مشکل در ارگان های مختلف، مشکل حجاب و موارد مشابه.

سوالات مصاحبه دانشگاه صدا و سیما

هر فردی در زندگی اش ناچار است دروغ بگوید 

آیا بعد از وقع زلزله و سایر حوادث طبیعی نماز آیات واجب است؟

آیا از چادر برای پوشش استفاده می کنید

تا چه حد پیرو رهبری و ولایت فقیه هستید

آیا فردی درونگرا هستید یا برونگرا

زنان هم باید به اندازه مردان آزادی داشته باشند

رعایت نکردن حجاب به منزله بی دین بودن نیست

آیا ارایش کردن برای خانم ها خوب است یا خیر

پذیرش دانشجو در دانشگاه فقط باید براساس کنکور و آزمون کتبی باشد.

سوالات شفاهی

آخرین راهپیمایی که شرکت کرده اید کی بود؟

آیا تاکنون نماز جماعت خوانده اید؟

آخرین نماز جمعه شرکتی شما کی بوده است و نماز جمعه به چه شکل خوانده می شود؟

آیا سیگار می کشید یا فرد سیگاری در خانواده اتان وجود دارد؟

چه کسانی در مصاحبه دانشگاه صدا و سیما قبول می شوند؟

مصاحبه دانشگاه صدا و سیما دارای در دو بخش شفاهی و کتبی است. بخش اول آن کتبی و بخش دوم آن به صورت شفاهی است. اما کسانی در نهایت قبول می شوند که در هر دو مصاحبه نمره حد نصاب قبولی را کسب کنند.

همانطور که مشخص است، تعداد داوطلبانی که به مصاحبه دعوت می شوند بیش از ظرفیت پذیرش هستند و فقط افرادی قبول می شوند که صلاحیت لازم را داشته باشند و نمره مورد نیاز را کسب کنند.

پوشش و حجاب در زمان مصاحبه بیش از حد مهم است. مسائل دینی و مذهبی جز اولویت های این مصاحبه است و کسانی تایید می شوند که پوشش اسلامی را رعایت کرده باشند و با شکلی مناسب در روز مصاحبه حاضر شوند.

نحوه برخورد و ادب در روز مصاحبه بسیار مهم است. داوطلب باید در روز مصاحبه فردی متین، آرام و صبور باشد و سوالات را به صورت دقیق و با حوصله جواب دهد. عصبانیت در روز مصاحبه و درگیری لفظی یا فیزیکی باعث رد شدن افراد در مصاحبه خواهد شد. بنابراین آرام باشید و با اعتماد به نفس کامل در جلسه مصاحبه کتبی و شفاهی حاضر شوید.

زمان مصاحبه دانشگاه صدا و سیما

سوالات پر تکرار

چه تعداد افراد به مصاحبه دعوت می شوند؟

تعداد افرادی که به مصاحبه دعوت می شوند تعدادشان سه برابر ظرفیت پذیرش نهایی است. به این دلیل است تا افراد مناسب را از بین این تعداد انتخاب کنند. قاعدتا هر فردی که به مصاحبه دعوت می شود به منزله قبولی نهایی در این دانشگاه نخواهد بود.

زمینه سوالات مصاحبه چیست؟

√ معمولا سوالات مصاحبه در زمینه هایی همچون مسائل اجتماعی، سیاسی، احمام و مسائل اعتقادی است. شما باید در این زمینه ها اطلاعات و آگاهی داشته باشید تا در روز مصاحبه با مشکل روبرو نشوید. باید بدانید که اغلب باید سوالات را با ( موافقم، تا حدی موافقم، موافق نیستم) پاسخ دهید.

آیا مصاحبه فقط شفاهی است؟

√ خیر، مصاحبه در دو نوبت است. مصاحبه اول کتبی است و مصاحبه دوم به صورت شفاهی. در صورت قبولی در مصاحبه کتبی، می توانید در مصاحبه شفاهی شرکت کنید. اگر به مصاحبه شفاهی دعوت نشدید به این معنی است که در مصاحبه کتبی رد شده اید.

شرایط دعوت به مصاحبه چیست؟

√ فقط کسانی به مصاحبه دعوت می شوند که رتبه مناسب در کنکور را کسب کرده باشند و در انتخاب رشته خود، در یکی از رشته های دانشگاه صدا و سیما قبول شده باشند. این دسته از افراد به مصاحبه دعوت می شوند تا در نهایت مورد گزینش نهایی آن ها صورت گیرد.

جمع بندی

دانشگاه صدا و سیما در ایران فقط به رتبه و تراز کنکور وابسته نیست و مصاحبه را در دستور کار خود قرار داده است. دو مصاحبه که یکی از آن ها کتبی و دیگری به صورت شفاهی است. کسانی که در کنکور سراسری شرکت می کنند و رتبه مورد نیاز برای حضور در دانشگاه صدا و سیما را کسب می کنند و در انتخاب رشته قبول می شوند، به مصاحبه دعوت می شوند.

ظرفیت دعوت سه برابر ظرفیت پذیرش است و که این به منزله رقابت شدید است. کسانی در این مصاحبه قبول می شوند که با آمادگی کامل وارد جلسه مصاحبه شفاهی و کتبی شوند.

محور سوالات بر روی موضوعاتی همچون احکام، اجتماع، سیاست و اعتقادات دینی است. بنابراین باید در این موارد آماده باشید و تمرین کنید تا در روز مضاحبه با مشکل روبرو نشوید.

در نهایت باید تمرکز خود را روی کنکور بگذارید و در مرحله اول رتبه مورد نیاز برای انتخاب رشته را کسب کنید و در کارنامه اولیه کنکور، در یکی از رشته های این دانشگاه قبول شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجب دانشگاه صدا و سیما و زمان مصاحبه و سایر موارد، به سایت اصلی این دانشگاه مراجعه کنید و اخبار را مستقیما از سایت دانشگاه پیگیری کنید.


خدمات آنلاین و همیشه در دسترس وبسایت دانش پژوه فرصتی را برای مشاوران و معلمان ایجاد کرده است تا به سادگی دیده شوند. این فرصت در اختیار دانشجویان و کنکوری ها است تا مشکلات درسی و تحصیلی خود را به سادگی حل کنند.

می خواهم از این خدمات استفاده کنم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+