اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

مصاحبه دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته توسط سازمان سنجش، افرادی که پذیرش اولیه شده اند باید منتظر باشند تا از سمت دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری به مصاحبه دعوت شوند. کسانی که قبولی اولیه را کسب می کنند، به مرحله مصاحبه شفاهی و کتبی راه پیدا خواهند کرد. این دعوت به مصاحبه، که زمان آن در سایت دانشگاه اعلام می شود، مهم ترین مرحله در فرایند پذیرش در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری است. افرادی که به مصاحبه دعوت می شوند، سه برابر ظرفیت نهایی رشته مورد نظر هستند، که این به معنی بالا بودن رقابت در پذیرش نهایی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری است. بنابراین باید برای سوالات مصاحبه دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری آماده شوید.

اولین شرط برای حضور در مصاحبه دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، کسب رتبه و تراز مورد نیاز در کنکور سراسری و انتخاب رشته در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری است. علاوه بر این، افراد باید از شرایط دیگری مانند عدم سابقه و رعایت موازین اخلاقی و اسلامی برخوردار باشند. سوالات مصاحبه دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری شامل دو بخش کتبی و شفاهی است که موضوعات متنوعی از مسائل اجتماعی، سیاسی، اعتقادی و احکام را شامل می شود. موفقیت در این مصاحبه‌ ها مستلزم آمادگی کامل و توانایی پاسخگویی به سوالات در بخش های مختلف است.

پوشش و حجاب اسلامی می تواند نتیجه مصاحبه را به صورت کلی تغییر دهد. همچنین نحوه بیان و رفتار در روز مصاحبه، در نتیجه مصاحبه شما تاثیر می گذارد. با توجه به تعداد زیاد دعوت‌ شدگان و رقابت بالا، تنها افرادی که در هر دو بخش کتبی و شفاهی نمره لازم را کسب کنند، می‌ توانند به عنوان دانشجویان جدید دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری پذیرفته شوند.

در ادامه موضوعات گفته شده را به صورت واضح تر و جزئی تر برای شما بیان کرده ایم تا با آمادگی بیشتری وارد مصاحبه دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری شوید.

زمان مصاحبه دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

بعد از اینکه نتایج به صورت کامل اعلام شد، مصاحبه کتبی و شفاهی به جریان می افتد. زمان دقیق این دعوت و مصاحبه به شکل قطعی مشخص نیست و این زمان در سایت دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری و یا سایت سنجش اعلام می شود.

افراد دعوت شده به مصاحبه معمولا ۳ برابر ظرفیت پذیرش نهایی هستند. این موضوع خبر می دهد که دعوت شدن به مصاحبه به منزله قبولی نیست و این گام اول در مسیر پذیرش در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری است.

افرادی که قبولی اولیه را کسب می کنند، در واقع شروع دعوت به مصاحبه است. افرادی که در این لیست حضور دارند باید طبق اطلاعیه های موجود در سایت سازمان سنجش و سایت دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری اقدام کنند.

شرایط لازم برای دعوت به مصاحبه در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

افرادی به مصاحبه دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دعوت می شوند که تراز و رتبه لازم را کسب کرده باشند. و کسانی پذیرش نهایی می شوند که مصاحبه کتبی و شفاهی را با نمره مورد نیاز به اتمام رسانند.

همانظور که می دانید، در اولین مرحله باید در کنکور سراسری شرکت کنید. بعد از ثبت نام در کنکور، باید رتبه مورد نیاز برای ورود به دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری را کسب کنید. در آخر باید انتخاب رشته صورت گیرد و منتظر اعلام نتایج از سمت سازمان سنجش باشید.

بعد از قبولی اولیه در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، باید منتظر اطلاعیه دعوت به مصاحبه باشید.

سایر موارد در دعوت شما به مصاحبه تاثیر گذار هستند. مواردی همچون عدم سابقه، عدم مشکل در ارگان های مختلف، مشکل حجاب و موارد مشابه.

سوالات مصاحبه دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

هر فردی در زندگی اش ناچار است دروغ بگوید 

آیا بعد از وقع زلزله و سایر حوادث طبیعی نماز آیات واجب است؟

آیا از چادر برای پوشش استفاده می کنید

تا چه حد پیرو رهبری و ولایت فقیه هستید

آیا فردی درونگرا هستید یا برونگرا

زنان هم باید به اندازه مردان آزادی داشته باشند

رعایت نکردن حجاب به منزله بی دین بودن نیست

آیا ارایش کردن برای خانم ها خوب است یا خیر

پذیرش دانشجو در دانشگاه فقط باید براساس کنکور و آزمون کتبی باشد.

سوالات شفاهی

آخرین راهپیمایی که شرکت کرده اید کی بود؟

آیا تاکنون نماز جماعت خوانده اید؟

آخرین نماز جمعه شرکتی شما کی بوده است و نماز جمعه به چه شکل خوانده می شود؟

آیا سیگار می کشید یا فرد سیگاری در خانواده اتان وجود دارد؟

چه کسانی در مصاحبه دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری قبول می شوند؟

مصاحبه دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دارای در دو بخش شفاهی و کتبی است. بخش اول آن کتبی و بخش دوم آن به صورت شفاهی است. اما کسانی در نهایت قبول می شوند که در هر دو مصاحبه نمره حد نصاب قبولی را کسب کنند.

کاملا مشخص و واضح است که تعداد داوطلبانی که به مصاحبه دعوت می شوند بیش از ظرفیت پذیرش هستند و فقط افرادی قبول می شوند که صلاحیت لازم را داشته باشند و نمره مورد نیاز را کسب کنند.

حجاب اسلامی و پوشش برای بانوان و آقایان در روز مصاحبه بسیار حائز اهمیت است. مسائل دینی و مذهبی جز اولویت های این مصاحبه است و کسانی تایید می شوند که پوشش اسلامی را رعایت کرده باشند و با شکلی مناسب در روز مصاحبه حاضر شوند.

نحوه برخورد و ادب در روز مصاحبه بسیار مهم است. داوطلب باید در روز مصاحبه فردی متین، آرام و صبور باشد و سوالات را به صورت دقیق و با حوصله جواب دهد. عصبانیت در روز مصاحبه و درگیری لفظی یا فیزیکی باعث رد شدن افراد در مصاحبه خواهد شد. بنابراین آرام باشید و با اعتماد به نفس کامل در جلسه مصاحبه کتبی و شفاهی حاضر شوید.

زمان مصاحبه دانشگاه علوم قضایی

سوالات مصاحبه دانشگاه علوم قضایی

سوالات پر تکرار

چه تعداد افراد به مصاحبه دعوت می شوند؟

افراد دعوت شده به مصاحبه تعدادشان سه برابر ظرفیت پذیرش رشته مورد نظر است. به این دلیل است تا افراد مناسب را از بین این تعداد انتخاب کنند. قاعدتا هر فردی که به مصاحبه دعوت می شود به منزله قبولی نهایی در این دانشگاه نخواهد بود.

زمینه سوالات مصاحبه چیست؟

√ معمولا سوالات مصاحبه در زمینه هایی همچون مسائل اجتماعی، سیاسی، احمام و مسائل اعتقادی است. شما باید در این زمینه ها اطلاعات و آگاهی داشته باشید تا در روز مصاحبه با مشکل روبرو نشوید. باید بدانید که اغلب باید سوالات را با ( موافقم، تا حدی موافقم، موافق نیستم) پاسخ دهید.

آیا مصاحبه فقط شفاهی است؟

√ خیر، در دو نوبت مصاحبه برگزار می شود. مصاحبه اول کتبی است و مصاحبه دوم به صورت شفاهی. در صورت قبولی در مصاحبه کتبی، می توانید در مصاحبه شفاهی شرکت کنید. اگر به مصاحبه شفاهی دعوت نشدید به این معنی است که در مصاحبه کتبی رد شده اید.

شرایط دعوت به مصاحبه چیست؟

√ فقط کسانی به مصاحبه دعوت می شوند که رتبه مناسب در کنکور را کسب کرده باشند و در انتخاب رشته خود، در یکی از رشته های دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری قبول شده باشند. این دسته از افراد به مصاحبه دعوت می شوند تا در نهایت مورد گزینش نهایی آن ها صورت گیرد.

جمع بندی

دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در ایران فقط به رتبه و تراز کنکور اهمیت نمی دهد و مصاحبه را در دستور کار خود قرار داده است. دو مصاحبه که یکی از آن ها کتبی و دیگری به صورت شفاهی است. کسانی که در کنکور سراسری شرکت می کنند و رتبه مورد نیاز برای حضور در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری را کسب می کنند و در انتخاب رشته قبول می شوند، به مصاحبه دعوت می شوند.

ظرفیت دعوت سه برابر ظرفیت پذیرش است و که این به منزله رقابت شدید است. کسانی در این مصاحبه قبول می شوند که با آمادگی کامل وارد جلسه مصاحبه شفاهی و کتبی شوند.

محور سوالات بر روی موضوعاتی همچون احکام، اجتماع، سیاست و اعتقادات دینی است. بنابراین باید در این موارد آماده باشید و تمرین کنید تا در روز مضاحبه با مشکل روبرو نشوید.

در نهایت باید تمرکز خود را روی کنکور بگذارید و در مرحله اول رتبه مورد نیاز برای انتخاب رشته را کسب کنید و در کارنامه اولیه کنکور، در یکی از رشته های این دانشگاه قبول شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجب دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری و زمان مصاحبه و سایر موارد، به سایت اصلی این دانشگاه مراجعه کنید و اخبار را مستقیما از سایت دانشگاه پیگیری کنید.


خدمات آنلاین و همیشه در دسترس وبسایت دانش پژوه فرصتی را برای مشاوران و معلمان ایجاد کرده است تا به سادگی دیده شوند. این فرصت در اختیار دانشجویان و کنکوری ها است تا مشکلات درسی و تحصیلی خود را به سادگی حل کنند.

می خواهم از این خدمات استفاده کنم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+