اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ارسال پیام

ورود

اکنون ثبت نام کنید

معرفی رشته اتاق عمل

در این مقاله به معرفی کامل رشته اتاق عمل(تکنسین اتاق عمل) از گرایش ها، ارشد اتاق عمل تا دکتری و بازارکار رشته اتاق عمل می پردازیم تا بتوانید با چشمانی باز و با آگاهی کامل دست به انتخاب این رشته بزنید.

هدف و تعریف رشته اتاق عمل

هر عمل نیاز به تیک تیم پزشکی دارد، از جراح و دکتر بیهوشی تا تکنسین اتاق عمل.افرادی که تکنسین اتاق عمل هستند به تیم جراح در حین عمل کمک می کنند تا عمل با دقت و کیفیت بالاتری انجام شود.

گرایش ها

کارشناسی اتاق عمل

در مقطع کارشناسی شما دارای یک دوره چهار ساله بدون گرایش هستید که بعد از اتمام این دوره در صورتی که قصد شاغل شدن داشته باشید، باید در طرح اجباری دوساله شرکت کنید.

کارشناسی ارشد اتاق عمل

در مقطع ارشد شما با چهار گرایش روبرو خواهید شد که شامل

  • ارگونومی

هدف اصلی این گرایش جلوگیری از بروز مشکلات و مسائل مرتبط با سلامت است.

این هدف با استفاده از ابزار و شیوه های جدید انجام می شود که در این گرایش به شما اموزش داده می شود.

  • تکنولوژی گردش خون

در این گرایش شما با بیماری های مرتبط با قلب و عروق آشنا خواهید شد.در این گرایش شما برای انجام بای پس قلبی در عمل باز اماده خواهید شد.

  • فیزیولوژی
  • اتاق عمل

دکتری

در مقطع دکتری تعداد گرایش ها هفده تا است که شامل آموزش پزشکی، علوم اعصاب، پزشکی مولکولی، نانو فناوری پزشکی، مطالعات اعتیاد، ارگونومی، علوم سلولی کاربردی، علوم بیومدیکال مقایسه ای، مهندسی پزشکی(بیو الکتریک)، مهندسی پزشکی (زیست مواد)، بیولوژی تولید مثل، علوم تغذیه، فیزیولوژی ورزشی، آموزش پزشکی، بهداشت حرفه ای و کاردرمانی، فیزیولوژی و مهندسی بافت است.

برخی از وظایف یک تکنسین اتاق عمل

  • کمک به تیم جراح
  • آماده سازی اتاق برای بیمار
  • انتقال بیمار از اتاق عمل به ریکاوری
  • جمع آوری و دانستن سوابق مختلف بیمار

معرفی رشته اتاق عمل یا تکنسین اتاق عمل و بازارکار رشته اتاق عمل

آیا این رشته برای من مناسب است؟

همانطور که برای تمامی رشته های پزشکی و پیراپزشکی انتظار می رود شما باید فردی با مسئولیت و نترس باشید،نترس از روبرو شدن با موارد اضطراری و روبرو شدن با خون و جراحی.

برای رشته اتاق عمل شما باید بر دیگر قسمت ها نیز مهارت داشته باشید مانند احیا، موارد اورژانسی و دیگر دسته هایی که نیاز است شما با آن روبرو شوید.

بازارکار رشته اتاق عمل

رشته اتاق عمل بازارکار بسیار مناسبی دارد و افراد فارغ التحصیل در این رشته می توانند در بیمارستان های دولتی و خصوصی مشغول به فعالیت شوند.

اصولا در هراتاق عمل به دو نفر تکنسین احتیاج است که همین موضوع نرخ بیکاری را در این رشته نسبت به سایر رشته ها مانند هوشبری کمتر می کند.

تحصیل یا کار در خارج

برای تحصیل و یا کار در خارج از کشور شما باید دارای مدرک زبان معتبر باشید.مانند آیلتس و یا تافل.حداقل نمره ایلتس شما ۶ باید باشد ولی بسته به دانشگاه و یا محل کار، این نمره متفاوت خواهد بود.

بدون مدرک زبان هم می توانید در خارج از کشور تحصیل کنید اما باید تمامی شهریه و هزینه ها را پرداخت کنید.

اتاق عمل،شغلی سخت یا آسان؟

سختی و آسانی در ذهن هر فرد تعریف متفاوتی دارد.کار در بیمارستان و به خصوص در اتاق عمل کاریست که نیازمند دقت بالا و کنترل استرس است.

شما در اتاق عمل با جراحی، خونریزی و مواردی سروکار دارید که شاید خیلی برای همه خوشایند نباشد.

پس پیشنهاد می شود اگر به این رشته علاقه دارید وارد آن شوید چونکه فردی می تواند در این شغل موفق شود که عاشق این رشته باشد و علاقه به کشف جزئیات یک جراحی باشد و از دیدن برش ها و زخم ها برای کنجکاوی استفاده کند تا بتواند در این کار پیشرفت کند.

پایان معرفی رشته اتاق عمل

استفاده از خدمات سایت دانش پژوه به شما این امکان را می دهد تا بتوانید در کنکور و تحصیل بسیار موفق شوید.

 

همچنین برای مشاوران و اساتید خدماتی را ارائه داده ایم که با استفاده کردن از این خدمات می توانند در زمینه کاری خودشان بسیار موفق شوند.

 

جهت آشنایی از خدمات رایگان سایت،به آدرس زیر مراجعه فرمایید.

خدمات سایت

ارسال یک پاسخ