اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

تحصیل خارج از کشور

مهاجرت یک تصمیم بسیار سخت است، چه برای تحصیل چه برای زندگی.تحصیل در خارج از کشور باید به گونه ای برنامه ریزی و انجام شود که باعث فشار زیاد به شما نشود.هرچه فشار کمتر باشد، کیفیت تحصیل شما نیز بالاتر می رود که نتیجه آن موفقیت است.در این مقاله سعی کرده ایم بهترین کشور ها برای تحصیل را معرفی کنیم تا با انواع کشورها آشنا شوید و تصمیم بهتری بگیرید.

تحصیل در خارج:

تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور یک موضوع همیشگی بوده که این روزها بیشتر و بیشتر بین دانشجو ها باب شده است.اما تحصیل در خارج نیازمند داشتن یکسری ویژگی های تحصیلی و فردی است.

هر فرد باید اول شرایط خود را بسنجد و بعد از یک نتیجه گیری صحیح دست به این اقدام بزند.نوع کشور و نوع دانشگاه برای تحصیل بسیار مهم است که در ادامه به توضیح راجب کشورها و دانشگاه های مطرح می پردازیم.

بهترین کشور

هر کشور ویژگی های خاص خودش را از لحاظ آب و هوایی و فرهنگ دارد.ملاک فقط تحصیل و نوع دانشگاه نیست و ارتباط برقرار کردن با کشور محل تحصیل بسیار مهم است.

برخی از ملاک های انتخاب کشور شامل موارد زیر است که به بررسی آنها می پردازیم:

هزینه تحصیل

هزینه تحصیل در هر کشور متفاوت است.دلیل این اتفاق سیاست های دولت و دیگر عوامل مربوطه است.برخی دانشگاه های سطح بالا هزینه بیشتری نیز برای تحصیل در هر سال از شما می گیرند.در ادامه بهترین کشور ها برای تحصیل را از لحاظ هزینه تحصیل بررسی می کنیم.

اقلیم

اقلیم هوایی در هر کشور و قاره متفاوت است و باید وارد کشوری برای تحصیل شوید که اقلیم آب و هوایی آن با شما سازگار باشد.

هزینه زندگی و اقامت

هزینه های تحصیل در خارج از کشور به دلار و یورو است و این مساله برای دانشجو بسیار مهم است که هزینه زندگی اش در کشور محل تحصیل چقدر است.همین موضوع باعث شده تا افراد کشورهایی را انتخاب کنند که هزینه زندگی معقول تری را داشته باشند.

تحصیل در خارج از کشور

بهترین کشور برای تحصیل

بررسی کشورها

  • تحصیل در آلمان

آلمان یک کشور اروپایی است که تحصیل در دانشگاه های دولتی ان به صورت کاملا رایگان است.زبان تدریس به صورت آلمانی است.هزینه ماهیانه برای زندگی در آلمان خیلی بالا نیست اما حداقل هزینه ماهیانه ۵۰۰ یورو است.در ضمن امکان کار دانشجویی یا پاره وقت نیز برای دانشجویان وجود دارد.

  • تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا بسته به نوع و مقطع تحصیل شما متفاوت است و اگر داراری بورسه تحصیلی نباشید هزینه سالانه تحصیل شما حداقل بیست هزار دلار در مقطع کارشناسی است.در مقطع ارشد و دکتری هزینه تحصیل تقریبا نصف دوره کارشناسی است.

  • تحصیل در اتریش

تحصیل در کشور اتریش رایگان نبوده و شما باید شهریه بپردازید.این شهریه بسته به نوع رشته و دانشگاه می تواند متفاوت باشد.حداقل شهریه برای هر ترم تحصیلی چهارصد یورو می باشد.

اما این برای افرادی است که بورسیه تحصیلی ندارند.افرادی که بورسیه تحصیلی دارند تا مبلغ هفصد دلار بورسیه میگیرند و هزینه هایشان بسیار کاهش می باید.

بورسیه

تحصیل در خارج از کشور در صورتی رایگان است که بورسیه داشته باشید. مهم ترین شروط برای گرفتن بورسیه در دانشگاه های مختلف جهان، داشتن مدرک زبان و شرط معدل است.برخی کشور ها مدرک زبان آیلتس و برخی کشورها تافل را تایید می کنند.برای آگاهی بیشتر راجب این دو مدرک بین المللی زبان می توانید مقاله مربوط به آن را در سایت مطالعه کنید.

خواندن مقاله تافل و آیلتس چیست؟

  • تحصیل در ایتالیا

در ایتالیا بیشتر دانشگاه ها زبان رسمی اشان ایتالیایی است و برخی دانشگاه ها نیز انگلیسی تدریس می کنند.ایتالیا در بین تمامی کشور ها یک کشور مقرون به صرفه تر است برای تحصیل.

  • تحصیل در ترکیه

ترکیه یک کشور نزدیک به ایران است که برای دانشجویان ایرانی بسیار مناسب است اما مشکل اصلی آن زبان ترکی است که در دانشگاه به این زبان تدریس صورت می گیرد.حداقل هزینه برای یکسال تحصلی هزار تا هزار و پانصد لیر است.

مدارک مورد نیاز

برای تحصیل در خارج از کشور مدارک متفاوتی بسته به نوع دانشگاه و کشور، مورد نیاز است.در بیشتر موارد این مدارک یکسان هستند و باید توسط شما یا یک تیم ترجمه شوند و برای دانشگاه مقصد ارسال شوند.

پروپوزال و رزومه شما باید به صورت دقیق ترجمه شوند تا دانشگاه بتواند به صورت دقیق از شما شناخت داشته باشد.دانشجویان رشته هنر و معماری باید به تهیه پورتفولیو بپردازند.

  • تحصیل در نیوزلند

نیوزلند یک کشور مناسب برای تحصیل است زیرا تدریس در آن با زبان انگلیسی صورت می گیرد.هزینه تحصیل در نیوزلند هم تقریبا اندازه هزینه تحصیل در کانادا است.

  • تحصیل در امریکا

آمریکا هم همانند نیوزلند زبان تدریسش انگلیسی است که بسیار مناسب است.اما تحصیل در امریکا و ویزای تحصیلی امریکا برای ایرانیان اندکی دشوار است.

همچنین هزینه یکسال تحصیل در آمریکا برابر با کانادا است.

  • تحصیل در چین

چین یکی از کشورهایی است که هم چینی در دانشگاه های آن تدریس می شود هم انگلیسی که این یک خبر خوب برای دانشجویان است.حداقل هزینه تحصیل در چین حداقل ده هزار یوان می باشد.

  • تحصیل در استرالیا

استرالیا یک کشور انگلیسی زبان است که طرفداران بسیار زیادی برای تحصیل دارد.هزینه تحصیل در استرالیا بسیار معقول و خوب است.دانشگاه های بسیار معتبری دارد و برای ایرانیان بسیار مناسب هستند.

جمع بندی

برای تحصیل در خارج از کشور باید کشوری را انتخاب کنید که با شرایط شما جور باشد.از آب و هوا گرفته تا فرهنگ زندگی در آن.اگر کشوری را انتخاب کنید که متضاد با موارد مورد علاقه شما باشد تحصیل در آن برای شما سخت خواهد شد.

اگر فردی هستید که وابستگی به خانواده خود دارید باید کشوری را انتخاب کنید که از لحاظ مسافتی فاصله نزدیکتری با ایران داشته باشد.کشوری مانند ترکیه که فاصله بسیار نزدیکی با ایران دارد.

طبق تحقیقات ما، کشور های استرالیا، ایتالیا و کانادا جز بهترین کشور ها برای تحصیل هستند.هم از لحاظ قوانین هم از لحاظ مدرک جز انتخاب های بسیار خوب هستند.


 

سوالات بی پاسخ در ذهن محصلان و کنکوری ها باعث درگیری ذهن و کاهش تمرکز می شود

شما می توانید سوالات خودتان را در سایت دانش پژوه بپرسید

این سوالات توسط مشاوران و معلمان مشتاق پاسخ داده می شوند.

اگر مشاور و معلم هستید، کنکوری یا دانش آموز، فرقی نمی کند، خدمات دانش پژوه در اختیار شماست

می خواهم راجب این خدمات بیشتر بدانم

ارسال یک پاسخ